جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مفتی اعظم عربستان از یزید حمایت کرد

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

مفتی اعظم عربستان از یزید حمایت کرد

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم عربستان سعودی، ‌ در یک مصاحبه تلویزیونی به مناسبت محرم در پاسخ به این سؤال که درباره قیام امام حسین علیه السلام علیه یزید و واقعه کربلا چه نظری دارد، گفت: یزید به صورت مشروع در جایگاه حاکم مسلمانان قرار داشت و اطاعت از او واجب بود و قیام حسین بن علی در برابر او، خروج بر حاکم اسلامی بود که حرام است.
    این مفتی وهابی بدون اینکه به انحراف یزید از مسیر اسلام و زیر پا گذاشتن احکام دینی و ارتکاب محرمات و تبدیل شدنش به یکی از بارز‌ترین مصادیق طاغوت اشاره‌ای بکند در جواب این خواسته مجری برنامه که از وی خواست کتابی درباره امام حسین علیه السلام به او معرفی کند گفت: شما بهتر است در این زمینه کتابی نخوانید و در جستجوی چنین کتابی هم نباشید.

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

نوشته
    1,209
    صلوات
    14920
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    43 پست
    حضور
    36 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدتی زینب نمایش پست
    سلام
    ببین تفاوت ره از کُجاست تا به کجا!

جرج جرداق اندیشمند و مورخ مسیحی و شخصیتی سرشناس بود که چهار دهه از عمر خود را برای مطالعه و تحقیق در مورد- به تعبیر خودش- یکی از برجسته ترین شخصیت های جهانی یعنی امام الموحدین حضرت علی (ع) صرف کرد. حاصل تحقیقات وی چندین جلد کتاب ارزشمند در مورد شخصیت امام علی(ع) است.

وی صاحب کتاب‌هایی از جمله دایرة المعارف « علی؛ ندای عدالت انسانی»، «علی و حقوق بشر»، «علی و انقلاب فرانسه»، «علی و سقراط»، «علی و ناسیونالیسم عربی» و عناوین دیگری در این زمینه است.
    جرج جرداق درباره راز عدم نوشتن در باره شخصیت دیگری غیر از علی (ع) در یک گفتگو تصریح کرده بود: "... من پس از علی علیه اسلام کسی را شایسته نوشتن ندیدم و تصمیم گرفتم که جز در مورد علی (ع) ننویسم....انقلاب علی علیه السلام انقلاب انسانی، اجتماعی، فکری و فرهنگی بود و در آن بین دو جبهه فسق و قتل و قاچاق انسان و برده و مرگ از یک طرف و جبهه دین و رحمت و عدالت و انسانیت و آزادی و حیات فاصله های زیادی بود. موظف شدم که جبهه علی را که خالص ترین جبهه ها است، مورد بررسی و تحلیل قرار دهم. این جبهه راه را برای من روشن کرد و چراغ راهم شد"

جرج سمعان جرداق نویسنده، اندیشمند و ادیب مسیحی لبنان در سال 1931م در منطقه مرجعیون در جنوب لبنان دیده به جهان گشود.

عرش
    ویرایش توسط یا عزیز زهرا : ۱۳۹۳/۰۸/۱۵ در ساعت ۱۴:۴۷
    یا غِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ‏
    أَنَا عَبْدُكَ الضَّعِيفُ الذَّلِيلُ الْحَقِيرُ الْمِسْكِينُ الْمُسْتَكِينُ‏
    الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو
    به فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدتی زینب نمایش پست
    سلام
    غلط کرده!
    حدود سال 81 بود.بعضی از بچه های ما رفته بودند مدینه.می گفتند یکی از بزرگترین و مهمترین مفتی خرهای اعظم عربستان می خواهد بیاید نماز بخواند!ما هم مجبور بودیم پشتش نماز بخوانیم.روحانی کاروان مطلبی گفت که من نفهمیدم.خلاصه نماز خواندیم(من بودم نمی خواندم فرادا می خواندم )می گفت بین ما هم کسانی بودند که عرب زبان بودند وعربی را خوب می داسنتند.
    خلاصه.آخر مجلس دروغ و دقل رسید و شروع کرد به دعا کردن.بعد از دعا برای سلامتی پادشاه عربستان(که سقط شد)برگشت و گریزی زد به ایران!
    گفت:خدایا بارالها پروردگارا جوانان مومن و باتقوا و باحیای ما را از دست دختران.........و.....................و.... ...................و......................ایر نی نجات بده!
    آقا تا این را نگفت دیدم دوستم آتیش شد و شروع کرد به زبان عربی شعار دادن ای شیخ خجالت بکش!حیا کن.مردک تو مگر مسلمان نیستی که اینگونه نسب ناروا به دختران ایرانی می دهی؟!
    وقتی به من داشت می گفت خدا می داند چه فحشها و تهمت هائی گفته بود.استغفرالله خدا می داند عقل شیطان هم به چنین صفتی نمی رود.باور کنید این جماعت در خباثت به پای شیطان هم نمی رسند.
    آن تکیه ها را نیاوردم اگر خانمی بشنود باور کنید از گریه دق می کند.
    این دوست ما می گفت ما با خودمان مهر داشتیم.مهر را گرفتیم تا می توانستیم نزدیک شدیم به این مردک شروع کردیم سنگ زدن و رمی جمرات!می گفت یکی از بچه ها محکم کوبید مهر را طرفش .مردک محافظ حایل شد محکم خورد به سر محافظش.می گفت مثل سگ هار افتاد دنبالمون.ما هم فرار کردیم.با شعار ما جماعتی عظیم از ایرانی ها شعار می داند.می گفت قیامتی شد که حد ندارد.می گفت نزدیک بود خون هبه خون قاطی بشود.یکی رفت پشت بلند گو گفت عرب ها جدا مجوس ها جدا.............به طرفه العینی عربها رفتند سمت دیگری و ایرانی ها تک و تنها ماندند.بعد نیروهای ویژه ایرانی ها را از حرم پیامبر اسلام(ص)بیرون انداختند!
    ویرایش توسط سلمان فارسی : ۱۳۹۳/۰۸/۱۵ در ساعت ۱۵:۱۴
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط یا عزیز زهرا نمایش پست
    سلام

جرج جرداق اندیشمند و مورخ مسیحی و شخصیتی سرشناس بود که چهار دهه از عمر خود را برای مطالعه و تحقیق در مورد- به تعبیر خودش- یکی از برجسته ترین شخصیت های جهانی یعنی امام الموحدین حضرت علی (ع) صرف کرد. حاصل تحقیقات وی چندین جلد کتاب ارزشمند در مورد شخصیت امام علی(ع) است.

وی صاحب کتاب‌هایی از جمله دایرة المعارف « علی؛ ندای عدالت انسانی»، «علی و حقوق بشر»، «علی و انقلاب فرانسه»، «علی و سقراط»، «علی و ناسیونالیسم عربی» و عناوین دیگری در این زمینه است.
    جرج جرداق درباره راز عدم نوشتن در باره شخصیت دیگری غیر از علی (ع) در یک گفتگو تصریح کرده بود: "... من پس از علی علیه اسلام کسی را شایسته نوشتن ندیدم و تصمیم گرفتم که جز در مورد علی (ع) ننویسم....انقلاب علی علیه السلام انقلاب انسانی، اجتماعی، فکری و فرهنگی بود و در آن بین دو جبهه فسق و قتل و قاچاق انسان و برده و مرگ از یک طرف و جبهه دین و رحمت و عدالت و انسانیت و آزادی و حیات فاصله های زیادی بود. موظف شدم که جبهه علی را که خالص ترین جبهه ها است، مورد بررسی و تحلیل قرار دهم. این جبهه راه را برای من روشن کرد و چراغ راهم شد"

جرج سمعان جرداق نویسنده، اندیشمند و ادیب مسیحی لبنان در سال 1931م در منطقه مرجعیون در جنوب لبنان دیده به جهان گشود.

عرش
    سلام
    چند سال پیش حدود 8 سال پیش گروهی از مستند سازان شبکه سه به بیروت رفته بودند تا از این جرج جرداق مسیحی مستندی بسازند و ساختند.جا داشت این مستند را بار دیگر پخش می کردند.من این مستند را دیده ام.بسیار خوب از کار درآمده بود.حرفهای بسیار تأمل برانگیزی می زد.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط یا عزیز زهرا نمایش پست
    سلام

عرش

7. تشکرها 2

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام
    چند سال پیش حدود 8 سال پیش گروهی از مستند سازان شبکه سه به بیروت رفته بودند تا از این جرج جرداق مسیحی مستندی بسازند و ساختند.جا داشت این مستند را بار دیگر پخش می کردند.من این مستند را دیده ام.بسیار خوب از کار درآمده بود.حرفهای بسیار تأمل برانگیزی می زد.
    سلام
    این مستند امروز ساعت 18 از شبکه افق بار دیگر پخش می شود!
    نگاه کنید بسیار با معنی است!
    حدودا یک ساعت و نیم می شود اصل مستند که من دیده ام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری