صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم استخدام در اداره پدرم با پارتی ایشون

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حکم استخدام در اداره پدرم با پارتی ایشون

با سلام خدمت سروران گرامی
    و عرض تسلیت به مناسبت ایّام شهادت امام حسین (ع)،

سربازیم رو به اتمامه و پدرم به دنبال جور کردن شرایط استخدامم تو ادارشونه، راستشو بخواهید از طریق عادی با معدلی که من دارم بعید میدونم همین جوری استخدام بشم و پدرم دنبال اینه که از امتیاز حضورش تو اداره برای استخدام من استفاده کنه، می گن این یه حقه که خود اداره برای کارکنانش گذاشته که هر کی بازنشسته میشه می تونه پسرشو به جای خودش بیاره،
    ولی من بدجوری تو دوراهی موندم که این کار درسته یا پارتی بازی محسوب میشه و حق دیگران ضایع میشه، میگن اگه تو نری فکر میکنی واقعا کسی که شایستگیش بیشتر از توه میره استخدام میشه؟ و اصلا آیا معدل معیار خوبی برای شایستگی هست؟
    به پدرم گفتم راضی نیستم جایی که حقم نیست برم و جای کسی که شایستگیش بیشتر از منه بگیرم، ولی نمیدونم و بعید میدونم که پدرم مثل من به این چیزا اهمیت بده، از طرفی هم میترسم کاری گیرم نیاد و به گناهای بدتر بیفتم که فکرشم نمیکنم. پدرمم سرمایه آنچنانی نداره که کار آزاد راه بندازم البته خدا بزرگه و امیدهای دیگه هم دارم،
    لطفا راهنماییم کنید.a

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ در ساعت ۱۸:۵۰

2.  

نوشته
    3,614
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    791 پست
    حضور
    118 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

سجاد آنلاین نیست. مدیر علمی انجمن فقه و احکام شرعی

نوشته
    535
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    9 پست
    حضور
    15 روز 23 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmmoooorrrroooo نمایش پست

با سلام خدمت سروران گرامی
    و عرض تسلیت به مناسبت ایّام شهادت امام حسین (ع)،

سربازیم رو به اتمامه و پدرم به دنبال جور کردن شرایط استخدامم تو ادارشونه، راستشو بخواهید از طریق عادی با معدلی که من دارم بعید میدونم همین جوری استخدام بشم و پدرم دنبال اینه که از امتیاز حضورش تو اداره برای استخدام من استفاده کنه، می گن این یه حقه که خود اداره برای کارکنانش گذاشته که هر کی بازنشسته میشه می تونه پسرشو به جای خودش بیاره،
    ولی من بدجوری تو دوراهی موندم که این کار درسته یا پارتی بازی محسوب میشه و حق دیگران ضایع میشه، میگن اگه تو نری فکر میکنی واقعا کسی که شایستگیش بیشتر از توه میره استخدام میشه؟ و اصلا آیا معدل معیار خوبی برای شایستگی هست؟
    به پدرم گفتم راضی نیستم جایی که حقم نیست برم و جای کسی که شایستگیش بیشتر از منه بگیرم، ولی نمیدونم و بعید میدونم که پدرم مثل من به این چیزا اهمیت بده، از طرفی هم میترسم کاری گیرم نیاد و به گناهای بدتر بیفتم که فکرشم نمیکنم. پدرمم سرمایه آنچنانی نداره که کار آزاد راه بندازم البته خدا بزرگه و امیدهای دیگه هم دارم،
    لطفا راهنماییم کنید.
    عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

بنده هم شنیده بودم اما اطلاع دقیق ندارم که چنین حکمی مطابق قانون مصوب جمهوری اسلامی باشد .

به هر حال اگر این قانون وجود داشته باشد و مطابق قانون شما حق استخدام داشته باشید ، مانعی ندارد اما در غیر این صورت جایز نیست بر خلاف مقررات و با تقلب یا پارتی یا ... در ادارات دولتی استخدام شوید.

البته اگر از گفته افراد موثقی در اداره متوجه وجود چنین قانونی شدید نیازی به پی گیری بیشتر نیست و می توانید مطابق آن عمل کنید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

نوشته
    199
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 4 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    45

سلام

یعنی هرچیزی که قانونی باشه شرعا حلاله و مشکلی نداره؟

خود این قانون خیلی ها رو با وجود داشتن شایستگی، به خاطر پارتی نداشتن خونه نشین کرده.

خوشحالم که حداقل بعضی ها مثل پرسشگر گرامی هنوز وجدان بیداری دارند.

نوشته
    2,634
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    214 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسمن* نمایش پست
    سلام

یعنی هرچیزی که قانونی باشه شرعا حلاله و مشکلی نداره؟

خود این قانون خیلی ها رو با وجود داشتن شایستگی، به خاطر پارتی نداشتن خونه نشین کرده.

خوشحالم که حداقل بعضی ها مثل پرسشگر گرامی هنوز وجدان بیداری دارند.
    سلام
    البته این ظاهر قضیه است. پدر ایشون رو نمیدونم، ولی بعضی از شرکتا، با این قاونون کارکنان قدیمی شونو راضی به بازنشستگی می کنن و نتیجه اش این میشه که هم نیروی جوان استخدام می کنن هم به خاطر تازه کار بودن و نداشتن سابقه، حقوق کمتری می پردازن. توی آمارهاشونم اعلام میکنن که چقدر اشتغال ایجاد کردن

کلا قوانین زیادی هست که با شایسته سالاری در تناقضه ولی به خاطر ملاحظات دیگه ای تصویب شده، مثل بومی گزینی.

7. تشکرها 3

نوشته
    143
    صلوات
    2013
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    5 روز 4 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

روزی دست خداست.
    من اگه بودم،اگر یک درصد هم احتمال میدادم کسی شایستگیش از من بیشتره قبول نمی کردم.من از نبودن روزی خودم نگران نیستم.
    موقع قبولی ارشدم یه نفر با پارتی اومد جای من،خیلی درد داشت به خدا.یک سال عمرم گذشت.البته برای من حتما صلاح دید خدا بوده ولی برای طرف نمی دونم چطور میخاد جواب ثانیه به ثانیه عمرم و غمی که خودم و خانوادم داشتم رو بده.
    یکی از اقوام چند سال پیش بعد 2 سال بیکاری یه کاری پیدا کرد.البته بعد هفت خان و... ولی یه نفر با پارتی اومد جاش.ایمانش لنگید،تا خودکشی پیش رفت،اگه می مرد؟؟؟؟؟؟

ولی از اون طرف:
    اگه فکر مکنید که وظیفه ای که بر عهده خواهید گرفت رو می تونید به درستی و کامل انجام بدین،اگه مردم رو دوست دارین و دلتون برای جامعه میسوزه،اگه دغدغه زندگی خوب برای مردم دارید،اگه بهتر از هر کسی میتونید اون شغل رو انجام بدین،بدونین که وظیفه ای بر عهده دارین و با این شغل میتونین به شیعیان امام زمان کمک کنید.
    پس به [بركت] رحمت الهي با آنان نرمخو [و پرمهر] شدي و اگر تندخو و سختدل بودي قطعا از پيرامون تو پراكنده مي‏شدند پس از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در كار[ها] با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتي بر خدا توكل كن زيرا خداوند توكل‏كنندگان را دوست مي‏دارد (159) آل عمران

نوشته
    10,256
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    702 پست
    حضور
    155 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

سلام خدا بر شما که به این مسایل توجه میکنید...
    ان شالله که هر چی خیر است همون بشود برایت

و اما در وصف قوانین جالب در کشور فقط میتوان گفت

هر دم از این باغ بری می رسد
    تازه تر از تازه تری می رسد

ایا این قوانین مورد پسند خداوند است؟

عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    148
    صلوات
    206
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 13 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    3

ببین هر اداره ای از بچه های خودشون میگیرن ....شما هم ایم موقعیت رو از دست نده...همه جا همینجوریه..
    ویرایش توسط ساغر : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹ در ساعت ۲۲:۱۸

11. تشکرها 2

نوشته
    199
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 4 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط یکتا نمایش پست
    ببین هر اداره ای از بچه های خودشون میگیرن ....شما هم ایم موقعیت رو از دست نده...همه جا همینجوریه..
    سلام
    اگر قرار باشه ادارات بصورت موروثی کارمنداشو جذب کنه پس کسی که کارگره هیچ وقت نباید امید داشته باشه در قبال اون همه زحمتی که میکشه فرزندش روزی، راحتتر امرار معاش بکنه.
    این قانون غلط از یک تفکر غلط سرچشمه گرفته.
    شما به بعضی از رده های بالاتر از کارمندی نگاه کنی متوجه میشی که چرا مردم دارن طبقه بندی میشن.
    ویرایش توسط یاسمن* : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹ در ساعت ۲۲:۲۹

13. تشکرها 4

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

راستشو بخواهید از طریق عادی با معدلی که من دارم بعید میدونم همین جوری استخدام بشم و پدرم دنبال اینه که از امتیاز حضورش تو اداره برای استخدام من استفاده کنه، می گن این یه حقه که خود اداره برای کارکنانش گذاشته که هر کی بازنشسته میشه می تونه پسرشو به جای خودش بیاره،
    سلام
    بله.اگر شما معدلتون پائینه ولی اگر از کاری که بر عهده شما می گذارند بر بیائید و با وجدان کار کنید و کم کاری نکنید و لیاقت خودتون را نشان بدهید موردی ندارد!معدل اصل نیست اصل جدیت در انجام کار و خدمات رسانی به مردم است!
    بله مصوبه در شرکت هائی که بزرگ هستند وجود دارد که اگر شخصی به سن بازنشستگی رسیده است می تواند به عنوان جایگزین فرزندش را در آن شرکت مشغول به کار کند ولی منوط به این است که اسم برود در لیست انتظار!یعنی کسانی که از ایشانزودتر ثبت نام کرده اند در اولویت قرار دارند!حتی کسانی که پارتی ندارند!!!
    ما یکی از همکارانمان جای پدرش آمد.الان از قسمت ما منتقل شده به قسمتی دیگر!چرا؟چون در قسمت ما کار نمی کرد می گفت من پسر فلانی هستم!!!بهش گفتند:گیریم که پدرت بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل!!!خودت چه کاره ای چند مرده حلاجی!چقدر جربزه کار کردن داری!الان رفته جائی که وقت نداره بره..............آره دیگه!
    قانون داخلی بعضی از شرکت ها است.در شرکت ما هم صدق می کند.یکی دیگر هم بود که باباش راننده لیفتراک بود الان خودشم راننده لیفتراکی هست که دست پدرش بود.پشت لیفتراک نوشته یادگار پدرم!

به پدرم گفتم راضی نیستم جایی که حقم نیست برم و جای کسی که شایستگیش بیشتر از منه بگیرم
    عقیده ی بسیار با ارزشی است ولی به کسی بگوئی بهت می خندند.الان مردم می گویند ولش کن بابا.صد تا از تو پائین تر با پارتی و پول رفتن دارند الان کار می کنند.زیاد به این جور مسائل اهمیت نده.تو برو کارت را بکن کاری به این کارها نداشته باش!ما پشتت هستیم!

از طرفی هم میترسم کاری گیرم نیاد
    کار برای مرده!هر کاری که بشود ازش نان حلال در بیاوری کاری مقدس است!

به گناهای بدتر بیفتم که فکرشم نمیکنم
    ان شاء الله نمی افتی!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

15. تشکرها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری