جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شما یک مورد بگید،من قول میدهم مغرور شوم!

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

شما یک مورد بگید،من قول میدهم مغرور شوم!

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم

مدتها پیش کنار یکی از دوستانم نشسته بودم،دوستم برگشت گفت : یه سوال بپرسم؟
    گفتم: بپرس
    گفت :تو شده تا حالا به خاطر چیزهایی که در زندگی داری غرور بگیردت؟ یا وقتی ازت تعریف میکنن مغرور بشی؟

کمی مکث کرم و گفتم :تا حالا شده بخوای بری مهمونی لباس کسی را امانت بگیری باهاش بری مهمونی؟ تا حالا شده بخوای بری جایی ماشین کسی را امانت بگیری و بری و برگردی؟تا حالا شده کارت گیر باشد از کسی پول قرض بگیری کارت راه بیفتد؟ وغیره...

گفت :آره خب

گفتم تا حالا شده با این چیزهایی که امانت گرفتی؛ قرضی گرفتی و مال خودت نیست جلوی دیگران پز بدی ؟تا حالا شده با مال دیگران قورت بری ؟

گفت :نه

گفتم چرا؟

گفت : خب ،اونا نمیدونن مال خوم نیست ! خودم که میدونم امانت است و باید به صاحبش برگردونم ،حالا امروز نه فردا،فردا نه یک هفته دیگه،آخرش که باید به صاحبش برگردانم!

گفتم :پس چه جوری انتظار داری من به خاطر چیزهایی که مال خودم نیست پز بدهم و قورت برم؟! چه جوری انتظار داری به خاطر چیزهایی که امانت است مغرور بشم؟!

گفت یعنی چی؟!...

گفتم : ما انسانها در این عالم هرچه داریم امانت است ! مالکش خودمان نیستیم ،صاحب اصلیش خداست،مالک اصلیش خداست...
    شما یک مورد بگو که مال خودمان باشد من قول میدهم مغرور شوم!!

گفتم تمام هستی و زندگی ما متعلق به خداست ،
    جان
    و مال و آبرو وعلم و ایمان و اخلاق وپدرو مادر و همسر و فرزندو....حتی نفس کشیدن ما متعلق به خداست! خداوند خیلی عاشق بندگانش بوده که آنها را کرده امانت دار خودش! ما فقط امانت داریم و یک روز بایدتمام این امانت ها را تحویل صاحبش بدهیم ،شاید امروز شاید هفته دیگر شاید ده سال دیگر ،آخرش باید یک روز امانتها را تحویل بدهیم ....اما از آن روزی میترسم که امانتها را سالم به دست صاحبش نرسانیم ...،از ان روزی میترسم که خیانت در امانت کنیم... ،از آن روزی میترسم که آنقدر سرمان گرم شود که یادمان برود اینها صاحب دارد ،مالک دارد....از آن روزی میترسم که فکر کنیم مالک همه چیز خودمان هستیم ،خودمان.....

پروردگارا ما را آنی و کمتر از آنی به خودمان وا مگذار...

اللهم عجل لولیک الفرج

یازهرا(س)

ویرایش توسط یارب . : ۱۳۹۳/۰۸/۲۱ در ساعت ۱۹:۲۴
    باید هر زن باشد چوفاطمه،حاشا جز این شود
    زن میتواند باعفاف ،مرد آفرین شود
    به غیرت علی قسم،که فخر زن حجاب اوست
    به جای دیده های شوم،نظاره خدا به اوست

یازهراسلام الله علیها

2.  

نوشته
    330
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی خیلی خوب بود ! کاش همیشه یادمون بمونه و پیش صاحب امانت شرمنده نشیم !
    آرزو نمی کنم که بیایی
    آرزو می کنم وقتی آمدی چشمانم شرمسار نگاهت نشوند
    چون همه می دانند که....

....... می آیی

نوشته
    10,257
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    709 پست
    حضور
    155 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

سلام بسیار عالی و آموزنده بود
    سپاسگزارم

در روايتى كه خود پيامبر اكرم صلى الله عليه و آله از خداوند عزيز نقل مى‏ فرمايد؛ دقت كنيد:

قالَ النَّبِىُّ صلى الله عليه و آله: يَقُولُ (اللَّهُ) ابْنُ آدَمَ مِلْكى‏ مِلْكى‏، وَ مالى‏ مالى‏، يا مِسْكينُ! أَيْنَ كُنْتَ حَيْثُ كانَ الْمِلْكُ وَ لَمْ تَكُنْ؟! وَ هَلْ لَكَ إِلَّا ما أَكَلْتَ فَأَفْنَيْتَ أَوْ لَبِسْتَ فَأَبْلَيْتَ أَوْ تَصَدَّقْتَ فَأَبْقَيْتَ؟ إِمَّا مَرْحُومٌ بِهِ وَ إِمَّا مُعاقَبٌ عَلَيْهِ؟ «4»
    اى پسر آدم! ملك من از آن من است و مال من به من تعلق دارد. اى بينوا! كجا بودى تو، آن گاه كه ملك و پادشاهى بود و تو نبودى؟ آيا جز همان مقدار كه مى‏خورى و از بين مى‏برى و مى‏پوشى و كهنه‏ اش مى‏ كنى، يا صدقه میدهى و باقى مى‏ گذارى، به سبب همين مقدار يا مشمول رحمت و آمرزش مى‏ شوى يا كيفر مى‏ بينى؛ بيشتر از آن توست؟

يعنى چه چيز بيشتر عايد انسان مى ‏شود؟ به غير از جواب دادن به خدا كه با آن همه نعمت‏ها و حقوق مجازى چه كردى؟ يا او بخشيده مى‏شود يا عذاب مى‏گردد.

اين است كه پيامبر اسلام صلى الله عليه و آله به مردم هشدار داده است كه كسى حق ندارد بگويد من پادشاه يا شاه شاهان هستم؛ زيرا حق تعالى چنين اجازه‏اى به احدى نداده است و اگر كسى چنين ادّعايى كند؛ او منفورترين انسان‏هاست.

همان طور كه حضرت رسول صلى الله عليه و آله فرمود:
    أَغْيَظُ رجُلٍ عَلَى اللَّهِ يَوْمَ القِيامَةِ وَ أَخْبَثُهُ وَ أَغْيَظُهُ عَلَيهِ رَجُلٌ كانَ يُسَمَّى‏ مَلِكَ الأَمْلاكِ؛ لا مَلِكَ إِلَّا اللَّهُ عَزَّوَجَلَّ5

در روز قيامت بيشترين خشم و نفرت خدا براى پليدترين مردى است كه خود را شاهنشاه مى‏ناميد، حال آن كه فرمانروايى جز خداى ى عز و جل نيست.

پس پروردگار به پيامبرش در مقام يادآورى به بندگان مى‏ فرمايد:

«بگو: خدايا! اى مالك همه موجودات! به هر كه خواهى حكومت مى‏دهى و از هر كه خواهى حكومت را مى‏ستانى و هر كه را خواهى عزّت مى‏ بخشى و هر كه را خواهى خوار و بى‏ مقدار مى‏ كنى، هر خيرى به دست توست، يقيناً تو بر هر كارى توانايى.» 6

(4)- مصباح الشريعة: 82؛ بحار الأنوار: 68/ 356، باب 87، حديث 17.
    (5)- كنز العمال: 16/ 429، حديث 45271؛ مسند احمد بن حنبل: 2/ 315.
    (6)- آل عمران (3): 26.

شما یک مورد بگید،من قول میدهم مغرور شوم!
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری