جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امشب با تمام وجود احساس کردم قیامت شده است...

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

امشب با تمام وجود احساس کردم قیامت شده است...

سلام علیکم

امشب با تمام وجودم احساس کردم قیامت شده است...

یکی از نامهای قیامت یوم الحسرت است ،روز حسرت و پشیمانی...

امشب دقایقی نشستم و با خودم فکر کردم ...به تمام گذشته ام،به تمام آنچه بوده ام ، به تمام آنچه تا کنون انجام داده ام ...و فقط حسرت خوردم ...حسرت

امروز برای من یوم الحسرت بود! وقتی دیدم عمرم گذشت است اما آنچه که باید نبودم ...وقتی دیدم عمرم گذشته است اما دیگر نمیتوانم حتی لحظه ای به عقب برگردم و جبران کنم...
    امشب برایم یوم الحسره بود وقتی دیدم
    چه ساعتها بیهوده پای تلوزیون و موبایل و غیره رد شد در حالی که میشد با تمام آن ساعتهای هدر رفته حافظ قرآن شد ،بر چندین زبان عربی و انگلیسی و غیره مسلط شد،حافظ نهج البلاغه شد،حافظ نهج الفصاحه شد حافظ آیات و احادیث الهی شد...
    چه ساعتها با دوستان به بطالت گذشت در حالی که میشد در آن ساعات محقق شد ،مخترع شد،فیلسوف شد و...
    چه ساعاتها به غصه خوردنهای بیهوده گذشت در حالی که میشد با تمام آن ساعات متفکر شد،اندیشمند شد،متخلق شد و...
    چه ساعتها که به خواندن مطالب بی استفاده گذشت در حالی که با تمام آن ساعات میشد نویسنده شد،محقق شد،مفسر شد،عالم شدو...
    چه ساعتهای به گناه و معصیت سپری شد در حالی که میشد در تمام آن ساعات عبادت کرد، عارف شد ،صالح شد،عبد شد،عاشق شد....
    چه سالها و چه ماه ها و چه روزها و چه ساعتها و چه ثانیه هایی سپری شد بدون آنکه بهره ای از آن ببرم
    اما امشب وقتی بعد از گذشت سالها از عمرم به خوم نگاه میکنم میبینم نه حافظم،نه عالمم،نه مفسرم ،نه فیلسوفم،نه عارفم،نه عابدم ،نه....
    خدا لحظه لحظه برایم خدایی کرد اما من حتی به اندازه یک ساعت از تمام عمرم تاکنون بندگی هم نکرده ام....
    چه ثانیه ها و ساعتها و ماه ها و سالهایی که از دست دادم بدون اینکه یادم باشد لحظاتی که سپری میشوند دیگر برنخواهند گشت...
    امشب برایم یوم الحسرت بود و با تمام وجود اشک ریختم ....اشک ریختم وقتی دیدم در تمام این لحظات و ثانیه ها خداوند شاهد من بوده است ،وقتی دیدم بارها به من تلنگر زده است ،به من گوشزد کرده است اما من همچنان غرق در دنیایی بودم که فکر میکردم پایانی ندارد...

امشب با تمام وجود حسرت خوردم و گفتم خدایا قیامت شده است،و دیگر نمیتوانم لحظه ای به گذشته ام برگردم...گفتم خدایا چه کنم...چه کنم...

اما یک لحظه نور امیدی در دلم روشن شد و حسی مرا امیدوار کرد وقتی دیدم هنوز زنده ام و هنوز دارم نفس میکشم،... وقتی دیدم شاید یک بار دیگر باز خداوند به من فرصت بدهد فرصتی که بعد از این آنگونه باشم که فردایی دیگر مانند امشب حسرت نخورم ....پس باید شروع کنم ،از همین امروز ،از همین ساعت ،از همین لحظه....
    باید قدر بدانم هر روزم را ...روزهایی که صبح میتوانم از خواب بیدار شوم ،نفس بکشم ،زندگی کنم و قدر بدانم فرصتی را که خداوند هر روز صبح به من هدیه میدهد، تا باز زندگی را از اول شروع کنم،تا بندگی کنم،عاشقی کنم...اما نمیدانم شاید فردا که از خواب بیدار میشوم آخرین مهلتم باشد... پس باید قدر لحظه لحظه اش را بدانم و بیهوده هدر ندهم تا فردایی دیگر مانند امروز حسرت نخورم...

وَأَنذِرْهُمْ يَوْمَ الْحَسْرَةِ إِذْ قُضِيَ الْأَمْرُ وَهُمْ فِي غَفْلَةٍ وَهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ(مریم،39)
    و آنان را از روز حسرت بيم ده، آن گاه كه داورى انجام گيرد، و حال آنكه آنها [اكنون‏] در غفلتند و سرِ ايمان آوردن ندارند.

یازهرا(سلام الله علیها)

ویرایش توسط یارب . : ۱۳۹۳/۰۸/۲۲ در ساعت ۰۴:۱۲
    باید هر زن باشد چوفاطمه،حاشا جز این شود
    زن میتواند باعفاف ،مرد آفرین شود
    به غیرت علی قسم،که فخر زن حجاب اوست
    به جای دیده های شوم،نظاره خدا به اوست

یازهراسلام الله علیها

2.  

نوشته
    4,317
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,222 پست
    حضور
    122 روز 7 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" خود را بی خبری نمایاندن و چشم پوشی از بهترین کارهای بزرگواران است.
    اگر بردبار نیستی خود را بردبار نشان ده. زیرا اندک است کسی که خود را همانند مردمی کند و از جمله انان به حساب نیاید. "
    مالی که نابودی ان تو را پند میدهد از دست نرفته است. "
    این دلها همانند تن ها خسته می شوند. برای نشاط ان به سخنان تازه حکیمانه روی بیاورید."
    مولا علی علیه السلام. یا حق.

نوشته
    196
    صلوات
    100
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    11

بسم الله الرحمن الرحیم

«يحسرتي علي ما فرّطتُ في جَنب الله»(زمر/56)

واحسرتا واي بر من كه جانب امر خدا را فروگذاشتم و در حق خود ستم و كوتاهي كردم

یازهرا(س)

باید هر زن باشد چوفاطمه،حاشا جز این شود
    زن میتواند باعفاف ،مرد آفرین شود
    به غیرت علی قسم،که فخر زن حجاب اوست
    به جای دیده های شوم،نظاره خدا به اوست

یازهراسلام الله علیها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری