صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معرفی کتاب ها، لینک دانلود وکتابخانه های مجازی مفید مذهبی

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

معرفی کتاب ها، لینک دانلود وکتابخانه های مجازی مفید مذهبی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به کارشناسان وبازدید کنندگان گرامی ومحترم...
    در این تاپیک بنده قصد دارم کتابهای مفید مذهبی همراه با توضیحاتی مختصر ومفید ودر صورت امکان لینک دانلود آنها و همچنین کتابخانه های مجازی مفید را برای مطالعه آسانتر
    وبهتر کتب مذکور برای علاقه مندان به مطالعه اینگونه کتابها بدون نیاز به خریداری آنها با
    توجه به گرانی وعدم دسترسی بیشتر این کتب برای بازدید کنندگان گرامی معرفی کنم.

از کارشناسان وبازدید کنندگان محترم دعوت می شود با ارائه مطالب، نظرات، پیشنهادات وانتقادات سازنده خود علاوه براستفاده مفید بازدید کنندگان محترم از جمله بنده حقیر از
    دانش علمی این عزیزان، باعث ارتقای سطح کمی وکیفی این تاپیک شوند.

با تشکر
    ویرایش توسط شیعه اهل بیت(ع) : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ در ساعت ۱۴:۴۵

2.  

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیمبا سلام به بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
    قبل از معرفی کتابها باید نکات مهمی راخدمت عزیزان عرض کنم:

کتابهایی که در این تاپیک معرفی میکنم نظر شخصی حقیر هستش وبا دانش اندک خودم سعی میکنم بهترین کتابها رو در موضوع مربوطه معرفی کنم ولزوما"بهترین نیستند.
    وهمچنین تلاش میکنم کتابهایی رو معرفی کنم که به فارسی ترجمه شده باشند وکتابهای به زبان عربی چون مورد استفاده اغلب بازدید کنندگان گرامی واز جمله بنده نیستش در این تاپیک معرفی نخواهد شد.
    کتابهای سنگین وچند جلدی به غیر از موارد استثنایی مانند تفاسیر قرآن که مطالعه آنها مستلزم صرف وقت بسیار وحوصله کافی می باشد وهمچنین کتابهایی که اغلب دارای مطالب تکراری یا بحث های اضافی در موضوع مورد نظر هستند تا حد امکان از معرفی اینگونه کتب نیز صرف نظر خواهد شد.

در پایان از کارشناسان گرامی متخصص درعلم کتاب شناسی دعوت میکنم با معرفی کتب مورد نظرشان و در صورت تمایل با ارائه مطالب و توضیحات سودمند خود درمورد کتب یاد شده بنده حقیر را دراین مهم یاری دهند.

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

سلام ببخشید من برای آزمون ورودی جامعه الزهرا چند کتاب میخواستم. آیا کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه در مورد اینکه ترجمه ی فارسی کتب مورد نظر در بازار هست یا نه؟

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلامشما میتونین به سایت جامعة الزهراء-قم مراجعه کرده و در این سایت ثبت نام کنید
    واز طریق کتابخانه سایت به مطالعه منابع آزمون بپردازید
    کتابهای منابع عمومی مانند آزادی معنوی،آشنایی با قرآن جلد۶وحماسه حسینی جلد۱از شهید مطهری(ره)به زبان فارسی بوده ودر بازار موجوده
    وهمچنین برای مطالعه منابع آزمون ودیگر کتابها میتونین به کتابخانه دیجیتال نور که بزرگترین کتابخانه مجازی مذهبی هستش به آدرسhttp://www.noorlib.ir‌ با ثبت نام وعضویت در این کتابخانه کتابهای مورد نظرتون رو مطالعه کنید

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

ممنون. من برای آزمون تکمیلی میخواهم. و دنبال ترجمه ی کتاب ها هستم... در فروشگاه سایت جامعه الزهرا گشتم نبود...

نوشته
    799
    حضور
    46 روز 6 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    17

در واقع ترجمه ی اینها رو میخواهم:
    مبادی العربیه - جلد2 - تصحیح محمدی-بخش نحو
    دروس فی علم الاصول (الحلقه الثانیه) - شهید صدر- از درس 13 (الامر و النهی) تا ابتدای استصحاب

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام به همه کارشناسان وبازدید کنندگان گرامی...
    بنده در این تاپیک موضوعات کتب رو به ترتیب حروف الفبا و کتابهای هر موضوع رو به ترتیب اعداد دسته بندی کردم
    لینک دانلود کتابها رو هم اگه پیدا کردم در پست قرار میدم در غیر اینصورت میتونید در کتابخانه های مجازی که در
    پست های بعدی معرفی خواهم کرد به مطالعه کتابهای مورد علاقه خودتون بپردازید.
    به حول وقوه الهی وبا عنایت اهل بیت(ع) اولین پست رو اختصاص میدم به کتابهایی با موضوع فضائل اهل بیت(ع)امید که این خدمت ناچیز مورد قبول خداوند متعال واهل بیت اطهار(ع) قرار بگیره.ان شاء الله.
    الف-معرفی بهترین کتابها درموضوع فضائل اهل بیت(ع):
    ۱-بصائرالدرجات(محمد بن حسن صفار قمی(ره))
    این کتاب مشتمل بر۱۸۸۱حدیث می باشد واز مهمترین ومعتبرترین منابع شیعه به شمار میرود.
    در این کتاب بسیار ارزشمند فضائل اهل بیت(ع) به بهترین شکل ممکن بیان شده است.
    برخی عناوین کتاب عبارتند از:علمای حقیقی آل محمد(ص)هستند وارزش علم نزد آنان است،ائمه(ع) وارثان علم انبیاء(ع)،امانتهای پیامبر اکرم(ص) نزد ایشان است،اسم اعظم وعلم الکتاب(قرآن وکتب انبیای گذشته) نزد آنهاست،
    از مرگ شیعیان خبر دارند،علومی که پیامبر اکرم(ص) به علی(ع) آموخت،فرق انبیاء(ع) با ائمه(ع)،...
    یکی از ویژگیهای کتاب این است که اسناد روایات را ذکر میکند واز اظهار نظر در مورد روایات خودداری کرده وفقط به
    نقل روایت می پردازد
    در این اثر مؤلف محترم روایت عجیبی در مورد مقامات ائمه(ع) نقل می کند وبه نظر حقیر بهترین کتاب درمورد فضائل
    اهل بیت(ع) وآشنایی با درجات،علوم ومنزلت آنان است.
    ۲- ترجمه کتاب نفیس القطره(قطره ای از دریای فضائل اهل بیت(ع)[سید احمد مستنبط (ره)]:
    مجموعه ای بسیار ارزشمند با حدود ۱۲۰۰حدیث که ازمنابع مختلف توسط مؤلف محترم گرد آوری شده است
    که شامل مناقب پیامبر اکرم(ص) واهل بیت(ع) ایشان است.
    نام کتاب بسیار جالب وزیباست برای اینکه طبق حدیث اگر تمام درختان قلم شوند وتمام دریاها مرکب وتمام جن وانس نویسنده، نمیتوانند تمام فضائل اهل بیت(ع) را بنویسند وآنچه به ما رسیده همانطوری که از نام کتاب پیداست فقط
    قطره ای از دریاست وهر کس به اندازه ظرفیت وجودی و علم وتقوای خود جرعه ای بیشتر از این دریای نورانی خواهد نوشید.
    ویرایش توسط شیعه اهل بیت(ع) : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۶:۰۳

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محدثه67 نمایش پست
    در واقع ترجمه ی اینها رو میخواهم:
    مبادی العربیه - جلد2 - تصحیح محمدی-بخش نحو
    دروس فی علم الاصول (الحلقه الثانیه) - شهید صدر- از درس 13 (الامر و النهی) تا ابتدای استصحاب
    کتاب مبادی العربیه بخش نحو توسط سید علی حسینی ترجمه وشرح شده ولی کتابهای دیگه که اسم بردین فکر نکنم ترجمه شده باشه
    ویرایش توسط شیعه اهل بیت(ع) : ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ در ساعت ۲۲:۳۲

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام به کارشناسان وبازدید کنندگان محترم وگرامی...
    به لطف وعنایت خاصه اهل بیت اطهار(ع) درپست قبلی دو کتاب با موضوع فضائل اهل بیت(ع) خدمت عزیزان معرفی شد،در این پست وپستهای بعدی چند کتاب در مورد شرح زندگانی و فضائل چهارده معصوم(ع) خدمت شما بازدید کنندگان گرامی تقدیم خواهد شد... ان شاء الله.
    ب- معرفی بهترین کتابها در موضوع شرح زندگانی وفضائل چهارده معصوم(ع)
    ۱-الارشاد فی معرفة حجج الله علي العباد(شيخ مفيد(ره))
    مهمترین و معتبرترین کتاب در شرح زندگانی وفضائل ائمه(ع)،تألیف فقیه،زاهد وارسته،فخر جهان تشیع که نیاز به معرفی ندارد.عالم بزرگواری که امام عصر(ارواحنا له الفداه)به ایشان برادر می گفتند واو کسی نیست جز

محمد بن محمد بن نعمان ملقب به شیخ مفید(ره).
    کسی که توسط امام عصر(عج) به این لقب ملقب شد بخاطر اینکه از علم فراوان ایشان علماء واشخاص عادی بهره واستفاده لازم وکافی را می بردند
    شیخ مفید(ره) حضرت فاطمه زهرا(س) را در خواب دیدند که دست امام حسن وامام حسین علیهم السلام را گرفته وبه شیخ مفید گفتند به این دو پسر من فقه بیاموز
    شیخ مفید با تعجب از خواب بیدار شد وبا خود گفت من که باشم به حسنین(ع) فقه بیاموزم؟
    ناگهان بانویی مجلله از سادات را دید که دست دوپسر کوچک خود سید رضی(ره)[گردآوردنده نهج البلاغه]وسید مرتضی(ره)[علامه وفقیه بسیار عظیم الشأن]را گرفته وگفت به این دوپسر من فقه بیاموز...
    کتاب الارشاد ایشان کتابی بی نظیر در شرح زندگانی ائمه(ع) است که جلد اول آن اختصاص به شرح زندگانی وفضائل،معجزات،قضاوتها وسخنان مولای متقیان امیرالمؤمنین(ع) است وجلد دوم به سایر ائمه(ع) اختصاص دارد
    ویرایش توسط شیعه اهل بیت(ع) : ۱۳۹۳/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۵:۵۹

نوشته
    3,047
    صلوات
    61340
    تعداد دلنوشته
    36
    مورد تشکر
    76 پست
    حضور
    125 روز 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام خدمت بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
    در این پست مانند پست قبلی، به ادامه معرفی کتابهایی با موضوع شرح زندگانی وفضائل چهارده معصوم(ع) خواهم پرداخت.
    ۲-جلاء العیون(علامه مجلسی(ره))
    کتابی بسیارمعتبر ومهم وارزشمند ودر واقع بهترین کتاب درموضوع تاریخ زندگانی چهارده معصوم(ع) نوشته علامه بزرگوار صاحب بحارالانوار(بزرگترین کتاب حدیثی شیعه) علامه مجلسی(ره) می باشد.
    این کتاب به زبان فارسی بوده ونثر ساده وروانی دارد وزندگانی چهارده معصوم(ع) به ترتیب هر یک از معصومین(ع) به همراه فضائل ایشان شرح داده شده است.علامه مجلسی(ره) در این کتاب روایات معتبر را جمع آوری کرده است. این کتاب یک جلدی بوده وحدود۱۲۰۰صفحه دارد
    ۳-منتهی الامال(شیخ عباس قمی(ره))
    کتابی شریف ومشهور درموضوع زندگانی چهارده معصوم(ع) که توسط محدث قمی نوشته شده است واز کتب معتبر ومهم در این موضوع بشمار می رود.مؤلف ارجمند در نگارش این کتاب از منابع اهل سنت هم استفاده کرده است. این کتاب نیز یک جلدی بودهوحدود۱۰۰۰صفحه دارد
    ۴-مجموعه زندگانی چهارده معصوم(ع)[حسین عماد زاده]
    کتابی جامع وعالی وحجیم (۱۳۷۲صفحه) که مؤلف محترم تاریخ زندگانی چهارده معصوم(ع) را بطور گسترده شرح میدهد
    متأسفانه اخیرا"این کتاب نفیس کمیاب شده و مهجور مانده است

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری