جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دعای حضرت یعقوب

نوشته
    1,512
    مورد تشکر
    114 پست
    حضور
    111 روز 9 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    159
    آپلود
    0
    گالری
    1

دعای حضرت یعقوب

پرسش:
    دعایی که حضرت یعقوب در مورد حضرت یوسف در نزد خداوند کرد و مستجاب شد، چیست؟

پاسخ:

قرآن کریم، داستان حضرت یوسف را در سوره یوسف نقل کرده است. در آن چه قرآن بیان کرده، دعای حضرت یعقوب برای یوسف به چشم نمی خورد. آن چه قرآن فرموده این است که برادران یوسف، پس از آن که در مصر، یوسف را شناختند و یوسف پیراهنش را به یهودا داد، تا به نزد یعقوب آورد و بدین وسیله، یعقوب بینا شد، به گناه خود پی بردند و از پدر خواستند تا در مورد آنان دعا کند و از خدا بخواهد تا گناهان آنان را ببخشد. یعقوب هم به آنان وعده داد که به زودی برایشان دعا کند و از پروردگار طلب مغفرت نماید. «قَالُواْ یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَآ إِنَّا کُنَّا خَاطِئین قَالَ سَوْفَ أَسْتَغْفِرُ لَکُمْ رَبِّیَّ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیم»(1)
    در روایتی می خوانیم که حضرت یعقوب، برای بازگشت یوسف و بنیامین و بدست آوردن بینایی اش، این دعا را فرمود: "اللّهم انّی اسألک بحقّ محمّد و علیّ و فاطمة و الحسن و الحسین ان تأتینی بیوسف و بنیامین جمیعاً و تردّ علیّ عینی"؛ پروردگارا، همانا من تو را به حق محمد و علی و فاطمه و حسن و حسین می خوانم و درخواست می کنم که یوسف و بنیامین را به من برگردانی و بینایی چشمم را به من بازگردانی.(2)

لینک اصلی

ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸ در ساعت ۰۵:۳۹

2. تشکرها 2

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری