نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تمایل دارید کدام دسته از اطلاعات پزشکی در این تاپیک عرضه شود؟

رأی دهندگان
23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اطلاع از بیماری ها، علایم، نشانه ها و درمان

12 52.17%
  • اطلاع از دارو های شیمیایی، عوارض، کاربرد و نحوه مصرف

6 26.09%
  • اطلاعات بهداشتی، مراقبتی و پیشگیری از بیماری ها

12 52.17%
  • اطلاعات دارو های گیاهی و نحوه مصرف

10 43.48%
  • اطلاعات تغذیه ای

10 43.48%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 32 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

با سلام و خسته نباشید خدمت کلیه دوستان و اعضای محترم و فعال کانونی
    بالاخره من هم فرصتی پیدا کردم تا اطلاعات نه چندان زیاد خودم رو در اختیار دوستان خوبم قرار بدم

از امروز در این تاپیک جدید، سعی دارم به سوال های علمی، پزشکی و بهداشتی عزیزان پاسخ بدم

و همچنین هر روز با تازه های علوم پزشکی، بهداشتی و حتی طب سنتی و طبابت اسلامی آشنا بشیم
    خوشبختانه به منابعی دسترسی داریم که می تونیم پاسخ عزیزان رو با استفاده از
    علوم طب سنتی

مثل طب ابو علی سینا، طب بقراط و یا ذکریای رازی و طب اسلامی و طب ائمه ی اطهار (ع)
    و همچنین با استفاده از اطلاعات طب مدرن

به سوالات عزیزان پاسخ بدیم.

پس بدون هیچگونه نگرانی و در سریع ترین روش، سوالات خود را با ما درمیان بگذارید
    تا همه ی عزیزان از تجارب شما هم استفاده کنند.

با تشکر به دوستان گرامی
    اسئلونی

شر به ماهيت وجودي خود، وجود ندارد.
    بلكه شر تنها تعريفي از نبودن خير است.
    شر زماني است كه عشق، خدا، ايمان، و ... در دل ما نباشد.

آلبرت اينشتين

2.  

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

البته متذکر می شوم که

دوستان گرامی که سوالاتی دارند و نمیخواهند دیگران از هویت ایشان نسبت به این سوال مطلع باشند،

می توانند به صورت خصوص سوالات خود را برای اینجانب بفرستند

بنده نیز بدون ذکر هویت ارسال کننده،
    موضوع را نقل قول خواهم کرد
    و در این تاپیک به آن پاسخ خواهیم داد

با تشکر
    موفق، سلامت و پیروز باشید

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

سلام اقای دکتر برخی پزشکان می گند خانم های چادری به خاطر دریافت کم نورخورشید ممکنه کمبود ویتامین D داشته باشند درسته ؟انوقت باید ویتامین d مصرف کنیم؟

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

سلام خدمت شما
    این موضوع تا حدودی صحیح هست.
    امروزه خانم ها علاوه بر استفاده از پوشش کامل چادر، از کِرِم های ضد آفتاب آن هم با درصد جذب بالا هم استفاده می کنند که این موضوع سطح جذب نور خورشید روی پوست و درنتیجه روند تولید ویتامین d را شدیداً کاهش می ده.
    اما توصیه ای که ما به خانم های محجبه ی محترم (که مادر و همسر بنده هم از جمله ایشان محسوب می شوند) این هست که سعی کنند موارد زیر را رعایت فرمایند:
    1- استفاده از کِرِم های مرطوب کننده ی ساده یا ضد آفتاب با درصد spf کم تر
    2- در صورتی که منازل ایشان نورگیر و آفتابگیر مناسبی دارد، سعی کنند در منزل بیشتر در مجاورت پنجره های آفتابگیر حضور داشته باشند و از انرزی خورشید بهره ببرند.
    3- چنان محیط امن و حریم خصوصی مناسب مانند بالکن یا حیاط در اختیار دارند، حد اقل روزی 1ساعت را در این محوطه ها درزیر نور آفتاب سپری کنند.
    4- مصرف ماهی های رودخانه ای حد اقل 3 بار در هفته
    5- مصرف جگر بره ی جوان یا بزغاله ی کم تر از 8 ماهه، حد اقل 1 وعده (100 گرم) در هفته
    6- مصرف مرغ و گوشت سفید حد اقل 3 وعده در هفته
    7- چنانچه موارد بالا قابل انجام نبود، به مصرف دارو های شیمیایی روی آوری، و آن هم مصرف قرص یا کپسول ویتامین d یا کلسیم-d، به مقدار 2 عدد کپسول یا قرص در هفته (البته در روز های معیّن، با فاصله ی 3 روز، و در رأس ساعت معیّن) به همراه یک لیوان شیر سرد
    8- استفاده از پماد ویتامین a+d پس از استحمام یا هر بار شستن دست و صورت (البته به حدی که پوست چرب نشود.)

توصیه های کمکی:
    1- در کنار مصرف ماهی، از ماست یا دوغ و نوشابه ها استفاده نشود. (از آب به عنوان نوشیدنی استفاده شود.)
    2- در کنار مصرف تخم مرغ، از زیتون یا روغن زیتون استفاده شود.
    3- مصرف اسفناج بدون ماست به صورت بخار پز یا آب پز، یک وعده در روز (حدود 120 گرم)
    4- مصرف سوپ حاوی مواد: ذرت، بال مرغ، قارچ، نخود سبز، پودر یا جوانه گندم تازه
    5- مصرف سبزی جعفری و شبید در کنار غذاهای گوشت قرمز.
    6- عدم استفاده از ماست، دوغ، نوشابه های گاز دار هنگام مصرف گوشت قرمز

باتشکر از سوال شما.

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

متشکرم از پاسخ شما همون خانم دکتر که دیدند من چادری هستم به من توصیه کردند ویتامین d مصرف کنم منم به دارخانه رفتم گفتم ویتامین d می خواهم 50000 واحد دادند گفتند هر دو هفته یک بار بخورم.این میزان مصرف برای پیشگیری کمبود ویتامین و مکمل بالاست؟ با توجه به اینکه من از ضد افتاب spf 30 استفاده می کنم و به خاطر ذائقم که طعم گوشت رو نمی پسندم گوشت هم کم می خورم مخصوصا ماهی که خیلی کم .ولی خانه ما افتاب گیر و من زیاد جلو افتاب می روم.
    ویرایش توسط بهار ♥ها : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ در ساعت ۰۵:۵۵

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار ♥ها نمایش پست
    متشکرم از پاسخ شما همون خانم دکتر که دیدند من چادری هستم به من توصیه کردند ویتامین d مصرف کنم منم به دارخانه رفتم گفتم ویتامین d می خواهم 50000 واحد دادند گفتند هر دو هفته یک بار بخورم.این میزان مصرف برای پیشگیری کمبود ویتامین و مکمل بالاست؟ با توجه به اینکه من از ضد افتاب spf 30 استفاده می کنم و به خاطر ذائقم که طعم گوشت رو نمی پسندم گوشت هم کم می خورم مخصوصا ماهی که خیلی کم .ولی خانه ما افتاب گیر و من زیاد جلو افتاب می روم.
    مصرف تنهای قرص های ویتامین d در جبران این ویتامین در بدن کافی نیست. بلکه رعایت رژیم غذایی نیز بسیار ضروریه.
    اما این که منزل شما آفتابگیر هست و با آفتاب تماس مناسبی دارید، این موضوع رو بهبود میدهد.
    البته در مورد مقدار مصرف باید بگم که هر شرکت و هر برند داروسازی، دوز و مقدار متفاوتی از ویتامین را در قرص های خود جای میدهند.
    میزان مصرف دو قرص درهفته که بنده ذکر کردم، مختص قرص های 250 میلی گرمی هستند. می دونید که افزایش مصرف ویتامین d هم میتونه موجب عوارض کبدی بشه. که البته خیلی خطرناک نیست و با قطع دارو، بهبود پیدا می کنه.
    اما رعایت رژیم های غذایی، هم موثر تر و بی ضرر تر هستند. عدم استفاده از گوشت، به ویژه ماهی، در افزایش پوکی استخوان شدیداً موثر هست. البته شما می توانید با مصرف ژلاتین (ژله های طعم دار بازاری و ...) هم این موضوع رو بهبود بدید.

همینجا توصیه ای مؤکد به عزیزان کانونی دارم.
    مصرف نوشابه های گاز دار میزان کلسیم و ویتامین d خون رو به شدت کاهش میده.
    مصرف سوسی ها و کالباس ها میزان جذب ویتامین d و همچنین فسفر رو کاهش میده که موجب بروز کم حافظگی میشه.

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

سلام؛
    من چند روزه که سرگیجه دارم
    ...علتهای سرگیجه چیه؟؟

درضمن چند روزه کنجد با عسل صبحانه صرف میکنم میخوام بدونم کنجد چه خاصیتی داره آخه من لاغرم و البته کم خونی دارم...
    سلام خدمت شما.
    مصرف کنجد و عسل مزایای بسیار زیادی داره.
    از جمله مهم ترین آثار این ترکیب می تونم به افزایش حافظه، بهبود وضعیت هاضمه، بهبود رشد مو و همچنین نرمی و شفافیت پوست هست.
    همچنین این ترکیب موجب میشه قند موجود در کبد تنظیم بشه و از دیابت نوع 2 (دیابت سن بالا) جلوگیری می کنه.

عوامل موثر در سرگیجه بسیار زیاد هستند که به چند عامل مشخص و رایج اون اشاره می کنم:
    1- کم خونی (که شما هم ذکر فرمودید مبتلا هستید) که البته علایم دیگه ای مانند خواب آلودگی، سیاهی و تاری دید، خستگی و درد عضلات و سفیدی و بی رنگی یا کبودی لب ها هم به همراه داره. که قطعا باید یک دوره کامل از درمان حداقل 40 روزه سپری بشه تا این حالت بهبود پیدا کنه.
    2- فشار خون پایین: سرگیجه به همراه تاری و سیاهی رفت چشم، بی رنگی و سفیدی چهره، بی حسی و بی حالی پا ها، کاهش توان جسمی و حرکتی. که با مصرف کمی مواد قندی و نمکی این وضع بهبود پیدا می کنه.
    3- فشار خون بالا: سرگیجیه به همراه درد در ناحیه سر به ویژه ناحیه گیجگاهی، سنگینی سر، قرمزی پوست و گداختگی بدن می باشد. با مصرف کمی آبغوره و مواد اسیدی، این حالت بهبود پیدا می کنه.
    4- سوء هاضمه: مشکلات ناشی از بلع و هضم یا هضم مواد دارای آلودگی می تونه سرگیجه به همراه داشته باشه که اکثراً با حالت تهوع و اغلب استفراغ همزمان هست. در این حالت مصرف شیرین بیان و یا زنجبیل به شما توصیه میشه که به صورت دم کرده یا خام به همراه غذا مصرف بشه.

*دم کرده: منظور از دم کرده یعنی آب را به دمای جوش رسانده و ترکیب مورد نظر را داخل آب جوش گذاشته و شعله کاهش دهید تا دم بکشد.

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

من همیشه انگشتای دست و پام سرده بعد سرگیجه هم دارم یعنی از جام که پا میشم سرم گیج میره پامم همیشه خواب میره همیشه هم خسته ام و خوابم میاد همیشه احساس می کنم قندم افتاده و باید یه چیز شیرین بخورم بعد از غذا هم حتماحتما باید یه چیز شیرین بخورم.لطفا شما بفرمایین بنده چه مرضی دارم و برای درمان چه کاری باید انجام بدم؟
    1. سن 25
    2. وزن 60
    3. قد 168
    باسلام و ممنون از سوال شما
    با وجود وزن و قد و سن متناسب شما، عواملی مثل چاقی، چربی خون، و غلظت خون برای شما رد میشه.
    و تنها عامل قطعی که میتونم خدمت شما بگم، کم خونی و افت میزان هموگلوبین در خون شما است.
    میتونید با رعایت موضوعات زیر در طی 40 روز، این وضع جسمانی که براتون پیش آمده بهبود بدید:
    1- مصرف گوشت قرمز، حد اقل 3 وعده (هر وعده 50 گرم) در هفته، (1 ساعت قبل و 1 ساعت بعد از مصرف گوشت از مصرف ترکیبات و مشتقات لبنی مثل ماست، دوغ، پنیر و ... استفاده نشود.)
    2- مصرف غذای عدسی به عنوان صبحانه، 2 وعده در هفته،
    3- مصرف جگر تازه ی بره یا بزغاله (8 الی 10 ماهه) 2 وعده در هفته (هر وعده 80 الی 100 گرم)
    4- مصرف میوه هایی از جمله انار، گوجه فرنگی، شب ها قبل از خواب
    5- مصرف پیاز به همراه غذا
    6- افزایش مصرف سبزیجات از جمله گشنیز، شاهی و ریحان به همراه غذا های گوشتی
    7- کاهش مصرف روغن های گیاهی و استفاده از روغن های حیوانی (50 گرم در روز)
    8- مصرف قرص فولیک اسید 1 میلی گرم، یا فروس سولفات، یا قرص آهن، هر شب یک عدد

با تشکر از پرسش شما

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,079
    صلوات
    18000
    تعداد دلنوشته
    4
    مورد تشکر
    25 پست
    حضور
    28 روز 22 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    80

نسخه ای برای زیبایی مو
    مو نقش مهمی در زیبایی دارد و زمانی که ریزش آن آغاز می‌شود تاثیر چشمگیر در کاهش اعتماد به نفس دارد.

به گزارش ایسنا، وقتی خط رویش مو عقب می‌رود علامتی است که به شما می‌فهماند تغییراتی در بدن شما در حال وقوع است که خوشایند نیست و تمام این تغییرات ناشی از کمبود برخی از مواد غذایی است.

به گزارش هلث نیوز، کارشناسان 10 ماده غذایی مهم و مفید را برای رفع این مشکل پیشنهاد کرده‌اند که عبارتند از:

1. آب چغندر

آب چغندر تازه، سرشار از کربوهیدرات، پروتئین، پتاسیم، کلسیم، ویتامین b و ویتامین c است. بنابراین نوشیدن آب چغندر روزانه توصیه می‌شود.

2. عدس

عدس‌ سرشاراز مواد غذایی سالم همچون آهن، روی، پروتئین و بیوتین است. همچنین دانه‌ سویا و لوبیا قرمز هم برای پیشگیری از ریزش مو توصیه می شود. پس به طور منظم از این حبوبات مصرف ‌کنید.

3. اسفناج

سبزیجات برگ‌دار، همچون بروکلی، کلم پیچ، شنبلیله و اسفناج به حفظ سلامت فولیکول‌های مو کمک می‌کنند. این سبزیجات گردش چربی پوست سر را نیز تسهیل می‌کنند.

4. تخم مرغ

تخم مرغ، منبعی غنی از پروتئین، روی، سلنیوم، سولفور و آهن است. روی، ماده‌ای‌ است که برای ترمیم بافت پوست سر و تضمین صحت عملکرد غدد چربی در اطراف فولیکول‌های مو ضروری است. تخم مرغ کمبود آهن را که از علل شناخته شده‌ ریزش مو است برطرف می‌کند. این مواد به اکسیژن رساندن به فولیکول‌های مو و سالم نگاه داشتن آنها کمک می‌کنند.

5. گردو

گردو حاوی اسیدهای چرب امگا3، ویتامین e و بیوتین است. این مواد مغذی از سلول‌های موهای شما در برابر آسیب‌هایی که معمولا به خاطر تابش زیاد نور آفتاب پدیدار می‌شود، محافظت می‌کنند. خاصیت بارز گردو این است که حاوی مس نیز هست. مس به غنی سازی رنگ طبیعی موهای شما کمک می‌کند.استفاده از روغن گردو هم به اندازه روغن زیتون می تواند مفید باشد.

6. مریم گلی

از قدیم مردم بر این باورند که مریم گلی از ریزش مو پیشگیری می‌کند. مصرف روزانه‌ روغن مریم گلی یا خود مریم گلی به عنوان ادویه، فرآیند بازسازی پوست بدن را بهبود می‌بخشد. بدین معنی که پوست و مویی سالم‌تر پیدا خواهید کرد. عصاره‌ مریم گلی را به شامپوی خود بیفزایید یا چای غلیظ مریم گلی بنوشید تا رشد موهایتان را تحریک کنید.

7. گل رنگ

گل رنگ یک گشاد کننده‌ عروق عالی است. پوست سرتان را هر روز به مدت 20 دقیقه با روغن گل رنگ ماساژ دهید تا جریان خون موضعی و به دنبال آن رشد موهایتان را بهبود ببخشید.

8. صدف

صدف‌های خوراکی سرشار از روی هستند. کمبود روی یکی از اصلی‌ترین عوامل ریزش موی شدید و خشکی و پوسته شدن پوست سر است. صدف‌ها همچنین حاوی پروتئین نیز هستند. پروتئین باعث خواهد شد تا موهای ریخته‌تان با موهایی تازه، سالم و قوی جایگزین شود.

9. زغال اخته

ذغال اخته‌ها پر از ویتامین c است. ویتامین c باعث می‌شود تا گردش خون در پوست سر بهتر شده و از رگ‌های خونی ظریف که فولیکول‌های مو را تامین غذایی می‌کنند مراقبت شود. کمبود ویتامین c در برنامه‌ غذایی شما می‌تواند پوست و موی شما را مستعد خشکی و شکنندگی کند.

10. ماهی قزل آلا

ماهی قزل‌آلا سرشار از پروتئین و ویتامین d است، دو ماده‌ای که اجزای کلیدی موهایی سالم و قوی به حساب می‌آید. این ماهی آب‌های شیرین، منبع بزرگی از اسیدهای چرب امگا۳3 هم هست،‌ اسیدی که مورد نیاز غشای سلولی و چربی طبیعی محافظ پوست سر است.

آلبرت اينشتين

نوشته
    3,308
    مورد تشکر
    747 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نسخه های بی ویزیت این طبیب
    نکته های پر بهای این حبیب
    خوش درخشد در فضای بی پولی
    نسخه می پیچد به سان بو علی
    آفرین بر این طبیب واین مطب
    که چنین آسان کند درمان تب
    آفرین بر این جوان با ادب
    مثل کیخسرو بود عالی نسب

صفحه 1 از 32 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری