نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تمایل دارید کدام دسته از اطلاعات پزشکی در این تاپیک عرضه شود؟

رأی دهندگان
23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اطلاع از بیماری ها، علایم، نشانه ها و درمان

12 52.17%
  • اطلاع از دارو های شیمیایی، عوارض، کاربرد و نحوه مصرف

6 26.09%
  • اطلاعات بهداشتی، مراقبتی و پیشگیری از بیماری ها

12 52.17%
  • اطلاعات دارو های گیاهی و نحوه مصرف

10 43.48%
  • اطلاعات تغذیه ای

10 43.48%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 51 از 52 نخست ... 1121314149505152 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

نوشته
    1,284
    مورد تشکر
    9,681 پست
    حضور
    33 روز 15 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط Shiny Star نمایش پست
    ممنون از توضیحاتتون اقای دکتر

پس اینو دقیقا فهمیدم که ورزشکار بودنم خیلی به نفع من شده و جلوی شدت حملات wpw رو میگیره
    درسته اقای دکتر؟

اما موقعی که حمله پیش میاد متاسفانه خیلی ضربانم بالا میره و حتی چندبار به ۲۰۰ رسیده
    یعنی اگه ورزشکار نبودم دفعات و شدت حملات بیشتر میشدن
    مگه نه؟

بله، دقیقا همین طوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shiny Star نمایش پست
    درمورد ای سی دی توضیح کامل فرمودین و بنظر اصلا چیز جالبی نیس
    از زخم بستر که فوق العاده میترسم
    متاسفانه دیدم کسی که این مشکل رو داشته و خیلی عارضه وحشتناکیه
    البته ایشون زخم بستر درجه ۳ داشتن

و اینکه ای سی دی نمیتونه جلو پالسهای نابجا رو بگیره بدترین قسمت قضیه همینه
    یعنی فقط یه هزینه و زحمته برام
    مگه نه؟

ابلیشن برا اونایی که مث من اون رشته عصبی داخل بطن مخفی باشه به اینصورت انجام میشه؟

چون تو حالت معمولش بدون بیهوشیه
    مگه نه؟
    منم قبل از تست ای پی اس امیدوار بودم با یه ابلیشن خیلی ساده مشکلم حل بشه

اما اینی که شما میفرمایین عمل قلب بازه مگه نه؟

و تا ۲ ماه بعدش باید بستری باشم؟

خیلی عمل ریسکی و ترسناکی به نظر میاد
    اصلا فکرشم وحشتناکه
    مخصوصا تو ایران!
    چون اگه از بحث کمبود تجهیزات بگذریم بیمارستانای ایران تو حوزه مراقبتهای پرستاری بسیار ناقص و مشکل دارن
    دولتی که افتضاح و حتی خصوصی هم خیلی سطح قابل قبولی به لحاظ مراقبتهای پرستاری ندارن

بنظر میاد مجبور باشم همیشه امیودارون بخورم و مراقب خودم باشم
    وگرنه ابلیشن به اینصورت یا همون ای سی دی هیشکدوم به درد من نمیخورن
    درسته؟

ابلیشن در حالت معمول، یک عمل بدون بیهوشی و بدون خطر هست که از طریق دو رشته سیم، از طریق یکی از رگ های گردن یا ران به قلب نزدیک میکنند و مسیر الکتریکی نابجای قلبی رو در کل حذف میکنند تا آریتمی برطرف بشه.
    اما رشته ناهنجاری شما یکی از رشته های حیاتی هست و اگر اون حذف بشه، ضربان قلب ناقص میشه. در نتیجه ابلیشن مناسب شما نیست.
    روش آی سی دی هم پر خطر بوده و با توجه شرایط شما ریسک بروز آن زیاد هست. با این حال بهتون پیشنهاد می کنم به دکتر رفیع در بیمارستان طرفه تهران و یا دکتر شیبانی (پزشک معالج خودم هم هستن) در بیمارستان شاهرود مراجعه کنید که به تکنیک های جدید درمان بیماری های قلبی و عروقی اشراف کامل دارند.

شر به ماهيت وجودي خود، وجود ندارد.
    بلكه شر تنها تعريفي از نبودن خير است.
    شر زماني است كه عشق، خدا، ايمان، و ... در دل ما نباشد.

آلبرت اينشتين

نوشته
    54
    مورد تشکر
    99 پست
    حضور
    2 روز 14 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط أسئلونی نمایش پست

بله، دقیقا همین طوره.

ابلیشن در حالت معمول، یک عمل بدون بیهوشی و بدون خطر هست که از طریق دو رشته سیم، از طریق یکی از رگ های گردن یا ران به قلب نزدیک میکنند و مسیر الکتریکی نابجای قلبی رو در کل حذف میکنند تا آریتمی برطرف بشه.
    اما رشته ناهنجاری شما یکی از رشته های حیاتی هست و اگر اون حذف بشه، ضربان قلب ناقص میشه. در نتیجه ابلیشن مناسب شما نیست.
    روش آی سی دی هم پر خطر بوده و با توجه شرایط شما ریسک بروز آن زیاد هست. با این حال بهتون پیشنهاد می کنم به دکتر رفیع در بیمارستان طرفه تهران و یا دکتر شیبانی (پزشک معالج خودم هم هستن) در بیمارستان شاهرود مراجعه کنید که به تکنیک های جدید درمان بیماری های قلبی و عروقی اشراف کامل دارند.

مرسی اقای دکتر
    حتما بشون مراجعه خواهم کرد
    اما درحالت فعلی نمیتونم

این رشته ناهنجاری که متاسفانه رشته حیاتی و غیرقابل حذف شدنه خیلی برا من مشکل درست کرده
    اینم بدشانسی منه که وضعیتم اینجوری عجیب غریبه

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    3 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام جناب اسئلونی وقت شما بخیر
    امکانش هست من عکس نسخه ی خودمو اینجا بذارم و شما به من بگید دکترم چه داروهایی رو با چه دوزی برام نوشته؟؟؟؟ البته خودم چند تاشون رو متوجه میشم مثل easy iron و ویتامین د سه ... ولی همه رو نه!
    (می خوام در صورت امکان کمبود مواد بدنم رو از طریق طبیعی تامین کنم)
    ممنون

نوشته
    1,284
    مورد تشکر
    9,681 پست
    حضور
    33 روز 15 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط Tavanaee نمایش پست
    سلام جناب اسئلونی وقت شما بخیر
    امکانش هست من عکس نسخه ی خودمو اینجا بذارم و شما به من بگید دکترم چه داروهایی رو با چه دوزی برام نوشته؟؟؟؟ البته خودم چند تاشون رو متوجه میشم مثل easy iron و ویتامین د سه ... ولی همه رو نه!
    (می خوام در صورت امکان کمبود مواد بدنم رو از طریق طبیعی تامین کنم)
    ممنون

سلام خدمت شما
    اگر امکان داره، به صورت خصوصی برای بنده ارسال کنید، جواب رو اینجا خدمت شما عرض خواهم کرد.

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,500
    مورد تشکر
    8,107 پست
    حضور
    43 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    روز ،شب یا هر موقعی هست به وقت بلاد ژرمن ها، بخیر ،جناب دکتر
    یه سوال تخصصی داشتم درباره قرص فولیک اسید؛به توصیه دکتر و نه سرخود،فولیک اسید میخورم برا کم خونی،البته خیلی کمتر از توصیه ، هر چند وقت یکبار که حوصله و حس خوردنش باشه.
    ولی جدیدا به این نتیجه رسیدم ،هرشب که قرص میخورم فرداش خیلی بی حال و کسلم ،به تعبیر خودم اصلا جون به تنم نیست و همه ش میخوام که بخوابم؛تا دو روز این وضع رو دارم تا به حالت عادی برگردم.
    قاعدتا نباید این مورد باشه ،چون قراره این قرص بر عکس این شرایط عمل کنه،درسته؟
    ضمنا داروی دیگه ای هم نمیخورم که تداخل دارویی صورت بگیره و ....

پس چرا این اتفاق برام می افته و اصلا درست فکر کردم که این بی حالی به خوردن قرص ربط داره؟
    یا غِيَاثَ الْمُسْتَغِيثِينَ‏
    أَنَا عَبْدُكَ الضَّعِيفُ الذَّلِيلُ الْحَقِيرُ الْمِسْكِينُ الْمُسْتَكِينُ‏
    الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو
    به فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا

نوشته
    1,284
    مورد تشکر
    9,681 پست
    حضور
    33 روز 15 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط یا عزیز زهرا نمایش پست
    سلام
    روز ،شب یا هر موقعی هست به وقت بلاد ژرمن ها، بخیر ،جناب دکتر
    یه سوال تخصصی داشتم درباره قرص فولیک اسید؛به توصیه دکتر و نه سرخود،فولیک اسید میخورم برا کم خونی،البته خیلی کمتر از توصیه ، هر چند وقت یکبار که حوصله و حس خوردنش باشه.
    ولی جدیدا به این نتیجه رسیدم ،هرشب که قرص میخورم فرداش خیلی بی حال و کسلم ،به تعبیر خودم اصلا جون به تنم نیست و همه ش میخوام که بخوابم؛تا دو روز این وضع رو دارم تا به حالت عادی برگردم.
    قاعدتا نباید این مورد باشه ،چون قراره این قرص بر عکس این شرایط عمل کنه،درسته؟
    ضمنا داروی دیگه ای هم نمیخورم که تداخل دارویی صورت بگیره و ....

پس چرا این اتفاق برام می افته و اصلا درست فکر کردم که این بی حالی به خوردن قرص ربط داره؟

سلام خدمت شما.
    وقتتون بخیر باشه
    فولیک اسید از جمله داروهای بی عارضه محسوب میشه. حتی مصرف بیش از حد اون هم هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمیکنه.
    علایم بی حالی و ضعف و بی حوصلگی اصلا از عوارض این دارو نیست.
    مصرف فولیک اسید هیچ علامتی در فرد ایجاد نمی کنه و فقط مصرف منظم اون میتونه کم خونی رو بهبود ببخشه. یعنی مصرف دل به خواهی اصلا موثر نیست.
    و حد اقل 6 روز باید مداوم مصرف کنید. و زمان مناسب مصرف فولیک اسید، یک ساعت بعد از صبحانه است.

در نتیجه، دقت کنید که چه مسائل دیگه ای به این حالت شما تأثیر میذاره.

آلبرت اينشتين

نوشته
    1,500
    مورد تشکر
    8,107 پست
    حضور
    43 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط أسئلونی نمایش پست

سلام خدمت شما.
    وقتتون بخیر باشه
    فولیک اسید از جمله داروهای بی عارضه محسوب میشه. حتی مصرف بیش از حد اون هم هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمیکنه.
    علایم بی حالی و ضعف و بی حوصلگی اصلا از عوارض این دارو نیست.
    مصرف فولیک اسید هیچ علامتی در فرد ایجاد نمی کنه و فقط مصرف منظم اون میتونه کم خونی رو بهبود ببخشه. یعنی مصرف دل به خواهی اصلا موثر نیست.
    و حد اقل 6 روز باید مداوم مصرف کنید. و زمان مناسب مصرف فولیک اسید، یک ساعت بعد از صبحانه است.

در نتیجه، دقت کنید که چه مسائل دیگه ای به این حالت شما تأثیر میذاره.
    سلام
    ممنون از پاسختون
    والا نمیدونم، اتفاق دیگه ای برام نمی افته که بگم این بی حالی و خواب آلودگی ناشی از اون هست ،این حالت هم دقیقا همیشه فردای روزی که این قرص رو میخورم پیش مییاد ،برای خودمم هم این مساله خیلی تعجب آوره؛
    از ترس همین مورد هم جرات نمیکنم به صورت مداوم و پشت سر هم بخورم با اینکه گفته شده هرشب باید بخورم.
    حالا اگه مصرفش بعد از صبحانه بهتره،اونموقع میخورم ببینم چطور میشه
    باز هم تشکر

فقط دکتر یه چیزی الان داشتم سرچ میکردم به این مطلب رسیدم،
    این درسته؟
    در کم خونی مینور به هیچ عنوان نباید آهن مصرف کرد و قرص آهن برای مبتلایان به این نوع کم خونی مانند سم می‌ماند همچنین کم خونی مینور نیاز به دارو ندارد و فقط نوعی کم خونی خفیف است.
    ویرایش توسط یا عزیز زهرا : ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۴:۱۵ دلیل: اضافه کردن سوال
    الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو،الهی العفو، الهی العفو

نوشته
    29,707
    مورد تشکر
    40,909 پست
    حضور
    124 روز 2 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

از ترس همین مورد هم جرات نمیکنم به صورت مداوم و پشت سر هم بخورم با اینکه گفته شده هرشب باید بخورم.

سلام

امید خدا که علت و بیماری زود برطرف بشه و خوب خوب بشی

من یه تجربه شخصی بهت بگم این بی حوصلگی و بیماری و تب و استخون درد و ... یه جور علت روحی روانی هم بعضی وقتها داره یعنی ما به بیماری اجازه می دیم برامون تصمیم بگیره اینی که می گم تجربه شخصی خودم هست

من مدتها احساس می کردم تا دارو نخورم و هروقت می رفتم مرتب می گفتم دارو بده!!

و واقعا فکرمی کردم دارو نجات بخش هست!!

کمی بعد علاقمند به استفاده از عرقیات گیاهی شدم

بابونه آویشن اسطوخودوس زنجبیل و ... احساس خیلی بهتری داشتم اقلا شیمیایی نبود!!

یه مدت از عطاری که تجربه داشته باشه یه سری دارو و بخور گیاهی بگیر ببین فرقی نمی کنه

زیاد هم به خودت نگیر که بیماری هست!! انگار جا خوش کرده باشه خواهرم همیشه می گفت: باید با بیماری بجنگی!!

بیماری خیلی وقتها به خاطر این هست که ما یه مساله رو رعایت نکردیم یا کم به خودمون رسیدیم

حتی مطالعه یک کتاب خوب هم بیماری روفراری می ده!!

یه سر ی به کتابهای دیل کارنگی بزن هرکتابی باشه

یه کم هم به بچه های کوچک فامیل توجه کن براشون خوراکی و هدیه بخر

از نظر روانشناسی اولین پزشک متخصص خودمون هستیم

شاد وسلامت باشی گلم

یک عمر سلامتی با خود مراقبتی

9. تشکرها 2

نوشته
    1,500
    مورد تشکر
    8,107 پست
    حضور
    43 روز 23 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست

سلام

امید خدا که علت و بیماری زود برطرف بشه و خوب خوب بشی

من یه تجربه شخصی بهت بگم این بی حوصلگی و بیماری و تب و استخون درد و ... یه جور علت روحی روانی هم بعضی وقتها داره یعنی ما به بیماری اجازه می دیم برامون تصمیم بگیره اینی که می گم تجربه شخصی خودم هست

من مدتها احساس می کردم تا دارو نخورم و هروقت می رفتم مرتب می گفتم دارو بده!!

و واقعا فکرمی کردم دارو نجات بخش هست!!

کمی بعد علاقمند به استفاده از عرقیات گیاهی شدم

بابونه آویشن اسطوخودوس زنجبیل و ... احساس خیلی بهتری داشتم اقلا شیمیایی نبود!!

یه مدت از عطاری که تجربه داشته باشه یه سری دارو و بخور گیاهی بگیر ببین فرقی نمی کنه

زیاد هم به خودت نگیر که بیماری هست!! انگار جا خوش کرده باشه خواهرم همیشه می گفت: باید با بیماری بجنگی!!

بیماری خیلی وقتها به خاطر این هست که ما یه مساله رو رعایت نکردیم یا کم به خودمون رسیدیم

حتی مطالعه یک کتاب خوب هم بیماری روفراری می ده!!

یه سر ی به کتابهای دیل کارنگی بزن هرکتابی باشه

یه کم هم به بچه های کوچک فامیل توجه کن براشون خوراکی و هدیه بخر

از نظر روانشناسی اولین پزشک متخصص خودمون هستیم

شاد وسلامت باشی گلم

سلام

شقایق من کم خونی دارم که ژنتیکیه ،با توجه کردن به بچه های فامیل و هدیه خریدن و کتاب خوندن و روانپزشک که درست نمیشه دختر ،اصلا حرفم یه چیز دیگه بود
    استخون درد و تب و... هم ندارم فقط خوابم مییاد بعضی وقتا که قرص میخورم انگار قرص خواب خوردم

نوشته
    1,284
    مورد تشکر
    9,681 پست
    حضور
    33 روز 15 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    102

سلام
    ممنون از پاسختون
    والا نمیدونم، اتفاق دیگه ای برام نمی افته که بگم این بی حالی و خواب آلودگی ناشی از اون هست ،این حالت هم دقیقا همیشه فردای روزی که این قرص رو میخورم پیش مییاد ،برای خودمم هم این مساله خیلی تعجب آوره؛
    حالا اگه مصرفش بعد از صبحانه بهتره،اونموقع میخورم ببینم چطور میشه
    باز هم تشکر:rose:
    اسید فولیک از جمله ترکیبات محلول در آب هست که در کبد تجزیه و تحلیل میشه و نهایتا در طی 7 تا 9 ساعت از طریق کلیه و ادرار به طور کامل دفع میشه. اثرگذاری این ترکیب در بدن 6 ساعت است. و اگر شب مصرف می کنید و صبح چنین اثری دارید، مطمئن باشید که ناشی از اسید فولیک نیست.
    برخی مواد غذایی هستند که سرشار از اسید فولیک و فولاک هستند. ماکارونی ها و آرد سفید کیک از جمله موادی هستند که غنی از فولیک اسید هستند. کرفس، کلم بروکلی، اسفناج، گوجه فرنگی، هویج، قارچ، دانه ی سویا و پرتقال از جمله موادی هستند که با مصرف روزانه، می توان اسید فولیک لازم بدن رو تأمین کرد.
    اسید فولیک از مواد ضروری در ترمیم بافت و تقسیم سلولی در دی ان ای هست.
    اسید فولیک، یک ترکیب آمونیومی (نیترات) است که از زیرشاخه های ویتامین b محسوب میشه. مصرف خوراکی بیش از حد (بیش از 5 تبلت در روز) این اسید، به دلیل اختلال در سیستم اسید معده، موجب بروز حالات بد هاضمه میشه و بی خوابی و کم خوابی ایجاد می کنه.

فقط دکتر یه چیزی الان داشتم سرچ میکردم به این مطلب رسیدم،
    این درسته؟
    در کم خونی مینور به هیچ عنوان نباید آهن مصرف کرد و قرص آهن برای مبتلایان به این نوع کم خونی مانند سم می‌ماند همچنین کم خونی مینور نیاز به دارو ندارد و فقط نوعی کم خونی خفیف است.
    آیا منظورتون از کم خونی مینور، تالاسمی مینور هست؟
    اگر همین طور هست،
    اتفاقا به این نوع تالاسمی،
    تالاسمی بتا و یا تالاسمی فقر آهن گفته میشه.
    و مهم ترین و موثر ترین درمان این نوع کم خونی، مصرف آهن و یا فروس سولفات است.
    و اگر میشه منبع این حرف متضاد رو برامون ذکر بفرمایید.
    بنده این موضوع رو تکذیب میکنم.

نوعی از کم خونی که به علت تغییر شکل گلبول های قرمز ایجاد میشه و به
    گلبول های داسی شکل معروف هستند، مصرف قرص آهن بی تأثیر است، اما حالت سمیت نداره. و در این افراد، مولکول اکسید آهن (هم- شکل ترکیبی آهن در خون) با گلبول داسی شکل ترکیب نمیشه و امکان انتقال آهن و اکسیژن رو ندارند.

آلبرت اينشتين

12. تشکر

صفحه 51 از 52 نخست ... 1121314149505152 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری