جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وحدت جهاني

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۶
  نوشته
  27
  مورد تشکر
  25 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  وحدت جهاني
  سلام
  نيمه شعبان رو تبريك مي گم مي خواستم بدونم ايا اتحاد و وحدت همه مردم جهان قبل از ظهور با گفتگو نمي تونه بدست بياد چيزي مثل گفتگوي تمدنها ؟؟؟؟؟؟؟

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  27
  مورد تشکر
  41 پست
  حضور
  2 ساعت 23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  نقل قول : وحدت جهاني
  به نام خدا
  با عرض سلام
  جهت پاسخ به اين پرسش در سر سفره قرآن مي نشينيم و با استفاده از آن در حد وسع خاستگاه اختلاف و راه از بين بردن آن و در نتيجه اتحاد جهاني را مورد بررسي قرار مي دهيم
  خاستگاه اختلاف :
  قران كريم جدايي از نظر عقيده را خاستگاه اختلاف و موارد زير را منشاء تفرقه معرفي نموده است
  1) پراكندگي فيزيكي و بدني (وَ لا تَكُونُوا كَالَّذينَ تَفَرَّقُوا وَ اخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ ما جاءَهُمُ الْبَيِّناتُ وَ أُولئِكَ لَهُمْ عَذابٌ عَظيمٌ ) و مانند كسانى نباشيد كه پراكنده شدند و اختلاف كردند (آن هم) پس از آنكه نشانه‏هاى روشن (پروردگار) به آنان رسيد! و آنها عذاب عظيمى دارند. ( سوره آل عمران آيه 105، با استفاده از ترجمه تفسير الميزان از منشورات جامعه مدرسين حوزه علميه قم سال 1374 ج 3 ص 579)
  2) ستمگري و انحراف از حق : كانَ النَّاسُ أُمَّةً واحِدَةً فَبَعَثَ اللَّهُ النَّبِيِّينَ مُبَشِّرينَ وَ مُنْذِرينَ وَ أَنْزَلَ مَعَهُمُ الْكِتابَ بِالْحَقِّ لِيَحْكُمَ بَيْنَ النَّاسِ فيمَا اخْتَلَفُوا فيهِ وَ مَا اخْتَلَفَ فيهِ إِلاَّ الَّذينَ أُوتُوهُ مِنْ بَعْدِ ما جاءَتْهُمُ الْبَيِّناتُ بَغْياً بَيْنَهُمْ ....
  مردم (در آغاز) يك دسته بودند (و تضادى در ميان آنها وجود نداشت. بتدريج جوامع و طبقات پديد آمد و اختلافات و تضادهايى در ميان آنها پيدا شد، در اين حال) خداوند، پيامبران را برانگيخت تا مردم را بشارت و بيم دهند و كتاب آسمانى، كه به سوى حق دعوت مى‏كرد، با آنها نازل نمود تا در ميان مردم، در آنچه اختلاف داشتند، داورى كند. (افراد باايمان، در آن اختلاف نكردند) تنها (گروهى از) كسانى كه كتاب را دريافت داشته بودند، و نشانه‏هاى روشن به آنها رسيده بود، به خاطر انحراف از حق و ستمگرى، در آن اختلاف كردند. ... (سوره بقره آيه 21، يا استفاده از تفسير نمونه، درالكتب الاسلاميه، تهران 1374 ج 2 ص 95)
  راه حل:
  حال كه به تعبير اين آيات شريف پراكندگي فيريكي و ستمگري و حق گريزي، عامل اختلاف معرفي شده است راه از ميان بردن آن جلوگيري از پراكندگي و ستمگري و ستمگري و حق گريزي مي باشد كه در سايه ايمان و حق گروي بدست مي ايد همانگونه كه در ادامه آيه بدان تصريح شده است. فَهَدَى اللَّهُ الَّذينَ آمَنُوا لِمَا اخْتَلَفُوا فيهِ مِنَ الْحَقِّ بِإِذْنِهِ وَ اللَّهُ يَهْدي مَنْ يَشاءُ إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقيمٍ خداوند، آنهايى را كه ايمان آورده بودند، به حقيقت آنچه مورد اختلاف بود، به فرمان خودش، رهبرى نمود. (امّا افراد بى‏ايمان، هم چنان در گمراهى و اختلاف، باقى ماندند.) و خدا، هر كس را بخواهد، به راه راست هدايت مى‏كند. (سوره بقره آيه 213)
  نتيجه :
  با توجه به عوامل اختلاف آفرين، و راهكارهاي از بين بردن آنها كه به مواردي از آنها اشاره گرديد، بهاين نتيجه مي رسيم كه اتحاد و هم گرايي انسان ها وامدار عقيده واحد و ايمان به حق و حركت عملي در بستر آن عقيده بوده و به زمان خاصي وابسته نيست. اين عقيده واحد نيز، توحيد است و در زمان ظهور حضرت ولي عصر(روحي فداه ) نيز در سايه همين توحيد (نظري و عملي) يكپارچگي جامعه مسلمانان به دست مي آيد. در نتيجه گفت و گوي جهاني، يا به اصطلاحي گفت و گوي تمدن ها نيز، زماني موجب اتحاد مي شود كه بر پايه هاي عقيده واحد توحيد و پاي بندي عملي به آن، استوار باشد؛ وگرنه يك تعارف سياسي بيش نخواهد بود و از آنجا كه قدرت مداران و خودكامگان سياسي و صاحبان زر و زور و تزوير، وحدت بر محور توحيد را مخالف منافع خود مي بينند لذا بدون ظهور امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف ) وحدت جهاني ممكن نيست. اگرچه تلاش هايي به عنوان زمينه ساز قابل توجه باشد.
  يا حق

 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۶
  نوشته
  8
  مورد تشکر
  4 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  نقل قول : وحدت جهاني
  باسمه تعالی
  با عرض سلام
  افزون بر آنچه که کاربر محترم نوشته اند این تفکر که حضرت مهدی از آغاز و بدون مقدمه شمشیر خواهند کشید با روایات وارده در مورد ظهور و نیز دستورات کلی قرآن هماهنگی ندارد . قطعا آن حضرت همانند جد بزرگوارشان نخست دعوت به توحید و یکپارچگی می نمایند و با اخلاق و رفتار نیک , مردم را به سعادت و خوشبختی و توحید دعوت می نمایند و چنانچه ستمگران و تمامت خواهان در برابر او مقاومت نمایند آن گاه به قدرت نظامی متوسل می شوند.

 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۶
  نوشته
  1,251
  مورد تشکر
  2,255 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  10

  پرسش نقل قول : وحدت جهاني
  نقل قول نوشته اصلی توسط aber نمایش پست
  سلام
  نيمه شعبان رو تبريك مي گم مي خواستم بدونم ايا اتحاد و وحدت همه مردم جهان قبل از ظهور با گفتگو نمي تونه بدست بياد چيزي مثل گفتگوي تمدنها ؟؟؟؟؟؟؟
  دوست عزيز :
  هر گروهي كه با گروه ديگر بخواهد متحد شود يا به قول شما به وحدت برسد مي بايست بين آنها اشتراكاتي وجود داشته باشد .ووقتي ما به هدف ورسالت امامان نگاه مي كنيم مي بينيم همه تلاش آنها بر اين بوده است كه همه مردم دعوت خدا راپذيرند وموحد وخدا پرست باشتد واز شرك و....دست بر دارند .حال با اين حرفها اگر گفتگوي بين تمدنها مي توانست همه مردم را موحد كند واز شرك دور كند وظلم وستم را ريشه كن كند وعدالت را در سراسر عالم برپا كند .حرفي نبود .ولي حيف كه زور اين گفتگوها بيشتر از اين نيست كه فقط سران كشورها را دور هم جمع كند ويك خوش وبشي با هم كنند ووقتي از جلسه خارج شدند پشت سر هم به دشمني هم نقشه بكشند و...
  ولي آمدن امام زمان كه او هم دنبال كننده راه ساير امامان مي باشد قطعا روح توحيد را در سراسر عالم نشر مي دهد وعدالت را به همه جا گسترش مي دهد .
  پس به اميد رسيدن آ‌ن روز وآمدن اين عزيز انتظار مي كشيم وزمينه آمدنش را با عمل به وظايف شرعي ودينيمان فراهم مي كنيم.


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۷
  نوشته
  505
  مورد تشکر
  1,183 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  0

  حکومت جهانی واحد
  آینده ای بس روشن و سعادت بخش و انسانی که شر و فشاد از بیخ و بن کنده خواهد شد ،در انتظاروحدت جهاني بشریت است.این نظریه ،الهامی است که دین می کند. نوید مقدس قیام و انقلاب مهدی موعود(عج)در اسلام ،در زمینه این الهام است.پیروزی نهایی صلاح وتقوی و صلح و عدالت و آزادی و صداقت ، بر زور و زر و استکبار و استعباد و ظلم و اختناق و دجالگری و فریب.
  حکومت جهانی واحد.
  عمران تمام زمین ،در حدی که نقطه ای خراب و آباد شده باقی نماند.بلوغ بشریت به خردمندی کامل و پیروی از فکر و ایدئولوژی و آزادی از اسارت شرایط طبیعی و اجتماعی و غرایز حیوانی.
  حداکثر بهره گیری از مواهب زمین.برقراری مساوات کامل میان انسانها در امر ثروت.
  منتفی شدن کامل مفاسد اخلاقی از قبیل زنا،ربا،شرب خمر،دزدی،آدم کشی و غیره و خالی شدن روح و روان از عقده ها و کینه ها .منتفی شدن جنگ و بر قراری صلح و صفا و محبت و تعاون . سازگاری انسان و طبیعت.
  (به نقل از کتاب قیام و انقلاب مهدی (عج)استاد شهید مطهری)

  السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)


  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=2362

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود