صفحه 1 از 31 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آخه این وضع لباس خانم ها درسته؟!!

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعوت آخه این وضع لباس خانم ها درسته؟!!

آخه این وضع لباس خانم ها درسته؟!!
    دو سه روز پیش کنار خیابون منتظر بودم تا تعمیرکار دوچرخه ام کارش رو تموم کنه. تو عوالم خودم بودم. یهو نگاهم افتاد به خیابون. یه موتورسوار و خانمش که مانتوی تنگی پوشیده بود و ... . و من که سریع نگاهم رو برداشتم، ولی تا یه مدت این صحنه توی ذهنم می اومد و بهمن اجازه نمیداد سیر تفکرات قبلیم رو ادامه بدم.
    اون خانم اگه چادر داشت این جوری نمیشد...

درسته که توی قرآن به اسن چادری که الان توی ایران هست اشاره نشده، ولی مگه گفته نشده که زینت های خودتون رو بپوشانید. معنیش این نبوده که فقط پوشیده باشید، بلکه این بوده که زیباییهاتون برای کسی معلوم نباشه و مگه ... از یباییهای یه خانم نیست. معنیش این بوده که بابا بی خیال این مانتوهای تنگ بشید.

این رو قران نمیگه، من می گم:
    تو رو خدا زیباییهای خودتون رو بپوشونید...

خداییش شما نظر بدید:
    آخه این وضع لباس خانم ها درسته؟!!

یا هو!

2.  

نوشته
    211
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چه میشه کرد دوست عزیز وضع جامعه خیلی خرابه.خیلی ها می گن به علت سختگیری دولت جوونها اینطور شدند ولی من می گم اول از همه نداشتن ایمان و بعد نظارت نداشتن صحیح خانواده ها(پدر، مادر،برادر،همسر)

نوشته
    123
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

به نظر من مشكل اصلي از خانواده ها ناشي ميشود.اگر نهاد خانواده رسالت تربيتي خود را خوب ايفا كند در آن صورت جامعه مشكلي نخواهد داشت.
    در مراتب بعدي نهاد مدرسه و معلمان نقش مهمي در تربيت ديني نوجوانان دارند.و نهاد مسجد ،صدا و سيما ،وزارت ارشاد و ... هم ذر اين راستا مهم هستند.
    اما متاسفانه همه كمتر از وظيفه خويش ايفاي نقش نموده اند.نتيجه اين وضع كنوني را در پي داشته است.
    به نام دوست كه هر چه داريم از اوست

هر چه نداريم مصلحت اوست

نوشته
    1,245
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

الحمدلله فقط آشپزخونه هامون اُپن(open) نيست، بلكه مملكتمون اُپنه!
    علم و عمل اي دوست به مايي و مني نيست

هر كس به بَرَش خرقه، اويس قرني نيست

هر شيشه ي گلرنگ عقيق يمني نيست

خوبي به خوش اندامي و سيمين زَقَني نيست

حُسن آيت روح است، به نازك بدني نيست

نوشته
    57
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ta_tarsa نمایش پست
    اون خانم اگه چادر داشت این جوری نمیشد...
    درسته،اینجوری نمیشد،ممکن بود چادرش گیر کنه به زنجیر موتور و بیفته زمین

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

بابک جان!
    اونی که از چاد راستفاده می کنه خیلی خوب بلده چطور خودش رو جمع و جور کنه.
    هم خودش رو از نگاه رادار گونه من و توی نوعی محافظت می کنه و هم اینکه باعث تکون خوردن روح و روان جوان عذب دچار اندوهی از مشکلات نمی شه.
    اما...
    در مورد چادر و پوشش در تهران و مملکتمون باید بگم که اون چیزی که مسلمه اینه که نسل جوان و نوپای ما تعریف درستی از پوشش و فلسفه آن ندارد.
    با مشکلات عدم پوشش هم روبرو نیست.
    آن را درک نمی کند
    اگر به جوان امروزی در جامعه چرایی پوشش تفهیم شود به درستی این اصل در جامعه جا خواهد افتاد.
    مانند بد حجابی که برای آنان تفهیم شده است!!

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    68
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من اگه اصلا" مانتوی تنگی تو هیچ مغازه ای وجود نداشته باشه آخه این دخترای ما از کجا می خوان گیر بیارن و بپوشن .
    هیچ کس جلوی واردات و تولید این محصولات رو نمی گیره اونوقت از جوونا انتظار دارید!!

جوون چی کار کنه میره هر مانتو فروشی میبینه همه یه جورن تنگ و کوتاه! با هزار و یک جور مدلهای مختلف!

یا باید مثل بعضی از ما قید لباس حاضری رو بزنه و با هزار جور سختی مانتو دلخواهشو بدوزه اونم با این قیمتهای سر سام آور خیاطا!

یا اینکه مجبورا" یا .. یا به هزار و یک دلیل دیگه همونا رو بخره و خودشو سایز اونا کنه!

ریشه ای که نگاه کنید حسابا جور در نمیاد!

همه نمی تونن جلوی خودشونو بگیرنیا ایمانشون قوی باشه .

من از این حرصم در میاد که چرا جلوی دختری رو که مانتوی نامناسب پوشیده رو گشت ارشاد می گیره ولی با مغازه ای که منبع این مانتو هاست به ندرت برخورد میشه.

بابام همیشه حرف خوبی میزنه : میگه با جوون جماعت نباید لج کرد چون بد تر میکنه . اینم خاصیت جوونه دیگه! هزار و یک راه مناسب برای برخورد با جوون هست ولی ما همیشه ساده ترینو انتخاب می کنیم . خوب معلومه دیگه نتیجه اش هم میشه این که میبینیم!

نبودن مانتو های مناسب تو بازار و عرضه مانتو های نا مناسب به وفور علت اصلی این موضوعه نه بد بودن و به قول دوستمون open بودن جوونای ما که به نظر من اگه پاش بیفته و خودمون بذاریم بهترین جوونای عالم هستن
    ویرایش توسط saharnaz : ۱۳۸۷/۰۶/۱۲ در ساعت ۲۳:۱۲
    **کاش خدا از تو بگیرد

هر آنچه که خدا را از تو میگیرد**

نوشته
    5,435
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27

جناب بابک!
    بحث من و شما نیست برادرم.
    بحث اون جوون توی سن بلوغیه که چنان در معرض فشار و استرس جنسی ایت که با اصطکاک با این مسائل در جامعه بالایی سر خودش و ایندش می یاد که فقط خدا عالم است.
    بحث بحث جوانان نوپا و تازه به سن بلوغ رسیده است.
    دقت فرمایید.

دست به دست من بده
    پا به پای من بیا
    نگو امروز مال ما
    بگو فردا رو میخوام

به لطف الهی فردا از آن ماست....

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا مرد ها اينجوري شدن من كسايي رو در اطرافيانم مي شناسم كه زنهاشون رو مثل يك عروسك مي دازن كنارش و نمايش مي دن و اونها رو تشويق به ارايش كردن و پوشيدن لباسهاي انچناني مي كنند . جالبه تو اجتماع كسي زنهاي با حجاب رو تحويل نمي گيره حتي تو خودخانم ها هم اينجوريه.اگه اگه جامعه اين افرادرو قبول نكنه اگه همون جوري كه به محجبه ها بعضي ها به ديده ي حقارت مي نگرند نگاه بشه فكر نمي كنم ديگه اينجور مسائل پيش نمي ياد .به مانكن ها هم ساق بوشونن حق دارن .چند وقت پيش با يكي از دوستاي مانتوييمون بيرون رفته بوديم از اين ور اون ور به طرفش دست دراز مي كردند كارش شده بود جا خالي دادن.البته اين هم جاي گلايه نداره همه كه ايمان 100 % ندارن و هر كسي يك جوري نقطه ضعف داره . الان بيشتر تو خانم ها مسئله رقابتي شده اگه بشه اين مد هاي ... رو جمع كرده و ادمهايي كه از اين لباسها استفاده مي كنند از بعضي ها كه مي پرسي چرا اينجوري مي پوشي؟ مي گن مي خوام كم نيارم يا ... .

نوشته
    1,032
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

واقعا معلوم نیست چرا هر وقت بحث در مورد حجاب مطرح میشه سوالات بجای اینکه اساسی باشند و یا مثالها و نقض استدلالها به جای اینکه اصولی صورت گیرد ، بحث به حواشی و مسائل بی اهمیت یا کم اهمیت کشیده می شود .
    ما یک حدو حدودی و در حقیقت چارچوبه ای برای حجاب داریم که همان خط قرمز های حجاب هستند .
    مطلبی هم که در پست اول مطرح شد در مورد خانمی بود که همین حدود و چارچوبه اصلی رو رعایت نکرده بودند .
    البته بدون چادر هم میشه حدود حجاب رو رعایت کرد اما وضعیت بسیاری از خانم ها در جامعه ما ملقمه ای است که نامی نمی شود بر آن گذاشت .
    مساله حجاب مساله رعایت حدود است نه بر سر کردن چادر و مساله بی حجابی مساله عدم رعایت حدود آن است نه پوشیدن مانتو . به همین دلیل است که شما احیانا در جامعه با چادری هایی مواجه می شوید که حجاب ندارند و یا با مانتویی هایی مواجه شده اید که محجبه هستند . مابقی مسائل از قبیل مانکن ها و افراط و تفریط های طالبان و ... حاشیه ای و خارج از اصل بحث هستند ، حواشی ای که هر گز ما را به هیچ نقطه مشترک و نتیجه منطقی ای نخواهند رساند .
    إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّالَيْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَيِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِعَظِيمٌ
    وَلَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ قُلْتُم مَّا يَكُونُ لَنَا أَن نَّتَكَلَّمَ بِهَذَا سُبْحَانَكَ هَذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ

آنگاه كه آن [بهتان] را از زبان يكديگر مى‏گرفتيد و با زبانهاى خود چيزىرا كه بدان علم نداشتيد مى‏گفتيد و مى‏پنداشتيد كه كارى سهل و ساده است بااينكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود
    و [گر نه] چرا وقتى آن را شنيديد نگفتيد براى ما سزاوار نيست كه در اين [موضوع] سخن گوييم [خداوندا] تو منزهى اين بهتانى بزرگ است
    سوره نور آيات 16 و 17

حضرت زهرا (س) :
    کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
    :salavat(10):
    رسول اکرم(ص):
    الحیاءحسن و لکن فی النساءأحسن؛
    حیا خوب است ولی برای زنان خوب تر است.

صفحه 1 از 31 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری