صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا این نوزاد دجال است

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما آیا این نوزاد دجال است

:salavat10:چندي پيش عكسي رو در اينترنت ديدم مبني بر تولد نوزادي كه علائم دجال را داردو به او لقب دجال رو دادند.آيا اين صحت دارد.؟

2.  

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

من عكس اون رو براتون پيوست مي كنم.آيا دجال اين شكلي است

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط hh10ll نمایش پست
    :salavat10:چندي پيش عكسي رو در اينترنت ديدم مبني بر تولد نوزادي كه علائم دجال را داردو به او لقب دجال رو دادند.آيا اين صحت دارد.؟:moshtagh:
    دوست گرامی من نیز مدت ها پیش این عکس را در یکی از سایت ها دیده بودم. وقتی عکس را دیدم به نظر می آمد که این تصویر یا فتوشاب شده یا تصویر یک کودک ناقص الخلقه است بعد مقداری که تحقیق کردم این مطلب را متوجه شدم که :

این کودک مبتلا به یک ناهنجاری شدید مغزی به نام هولوپروزانسفالی و یک نوع خاص از این بیماری به نام سیکلوپیا است. این بیماری سال ها است که شناخته شده است و کودکان مبتلا به سیکلوپیا تا سال اول عمرشان می میرند. زیرا سیکلیریدیا ناهنجاری بسیار شدیدی می باشد. اگر به تصویر نوزاد توجه کنید می بینید که اینتوبه است. (یعنی لوله در دهان دارد ) و به زور زنده نگه داشته شده است تا نهایتاً در یکسالگی بمیرد. بنابراین این عکس به هیچ عنوان دجال نیست.

البته بعید هم نیست که بزرگان یهود که سالها است مسئله آخرالزمان و زمینه سازی های این واقعه عظیم را در دستور کار خود دارند از حفاریهای بسیار خطرناک در زیر بیت المقدس تا ایجاد گوساله سرخ موی توسط دانش ژنتیک تا ترویج گسترده آرماگدون در مجامع مسیحی و تا بنای مخفیانه معبد موعود در زیر بیت المقدس و ... همه و همه نشان دهنده این است که خاخام های تندرو یهودی که خود را بزرگان جبهه حق می پندارند برای مهیا کردن جامعه خود از این دست کارهای عجیب و غریب استفاده کرده و گمان قوی نیز این است که این بازی نیز ساخته و پرداخته آنها باشد .

الله اعلم

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

دجال از ريشه "دجل" به معناي دروغ‏گو و حيله ‏گر است. از ظاهر روايات اسلامي استفاده مي‏شود دجال فردي است كه در آخرالزمان و پيش از قيام حضرت مهدي(عج) خروج مي‏كند. مردي كه داراي يك چشم و از مادري يهودي و با ظاهري غير عادي است. وي با انجام كارهاي شگفت‏انگيز جمع زيادي را فريب مي‏دهد و در يك دوره چهل روزه يا چهل ساله دنيا را پر از ظلم و جور مي‏كند. اين فرد سرانجام به دست حضرت عيساي مسيح به هلاكت مي‏رسد.(1)

از پيامبر(ص) روايت شده است كه امت من به چهار فتنه گرفتار مي‏گردد كه چهارمين آن فتنه دجال است.(2)

آيا دجال نام شخص است يا يك جريان انحرافي؟

در اين مورد چند احتمال وجود دارد:

1 - ممكن است دجال نام فرد معيّني نباشد، بلكه هر كسي كه با ادعاهاي پوچ و بي‏اساس و با توسل به حيله‏ها و نيرنگ‏ها درصدد فريب مردم برآيد در همين راستا است كه در روايات آمده است كه قبل از ظهور حضرت مهدي(ع) كذاب‏ها و دجال‏هاي متعددي خروج خواهند نمود.(3)

2 - احتمال دارد فردي معيّن به عنوان دجال در دوره غيبت با ويژگي هايي كه براي او بيان شد، خروج كند و مردم را به انحراف بكشاند.

3 - ممكن است مراد از دجال، سفياني باشد؛ يعني فردي با ويژگي‏هاي ابوسفيان، يا از نسل ابوسفيان قيام كند و جهان را به آشوب و فساد بكشاند. اين فرد در كتاب‏هاي اهل سنت بيش تر به عنوان دجال و در كتاب‏هاي‏شيعه بيش تر به عنوان سفياني ياد شده است.

4 - ممكن است دجال كنايه از فرهنگ غلط و منحرف كننده و يا هر ابزاري كه موجب آن شود، يا مقصود كفر جهاني و سيطره فرهنگ مادي بر همه جهان باشد.

-------------------

پي‏نوشت‏ها:
    1 . فصلنامه حوزه، ش 71 - 70، ص 262؛ مصاحب، دائرةالمعارف فارسي، ح 1، ص 921.
    2 . كنزالعمال، ج 11، ص 163، خ 31049.
    3 . بحارالانوار، ج 52، ص 209؛ ارشاد مفيد، ج 2، ص 371؛ كنزالعمال، ح 14، ص 200.

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

استاد محترم.اينكه اون كودك اينتوبه است يا نه بايد بگويم كه اينتوباسيون راهي است جهت برقراري تنفس كه اين لوله به يك دستگاه ونتيلاتور وصل مي شود.،چون در عكسهاي منتشر شده كودك ياد شده اينتوبه نمي باشد بلكه آن ngtube مي باشد.در ضمن مگر در بينش ما مرگ انسانها در دست خدا نيست؟پس چطور شما با اين صراحت از مرگ اين كودك خبر مي دهيد؟مگر نه اينكه در اخبار خبر از ظهور چنين فردي آمده ؟پس حتما دجال آخر الزمان يك ناقص الخلقه خواهد بود.حال مي خواهد اين كودك دجال واقعي باشد يا نه اين را خدا مي داند.

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

استاد محترم.اينكه اون كودك اينتوبه است يا نه بايد بگويم كه اينتوباسيون راهي است جهت برقراري تنفس كه اين لوله به يك دستگاه ونتيلاتور وصل مي شود.،چون در عكسهاي منتشر شده كودك ياد شده اينتوبه نمي باشد بلكه آن ngtube مي باشد.در ضمن مگر در بينش ما مرگ انسانها در دست خدا نيست؟پس چطور شما با اين صراحت از مرگ اين كودك خبر مي دهيد؟مگر نه اينكه در اخبار خبر از ظهور چنين فردي آمده ؟پس حتما دجال آخر الزمان يك ناقص الخلقه خواهد بود.حال مي خواهد اين كودك دجال واقعي باشد يا نه اين را خدا مي داند.

دوست گرامی
    1- من از مرگ این کودک خبر ندادم . همان طور که شما اشاره کردید مرگ و زندگی همه ما به دست خدا است من فقط نظر چند تن از پزشکان را در این زمینه نقل کردم .
    2- من در پست 4 اشاره کردم که منظور از دجال چیه . در این که دجال یک انسان است یا یک جریان فکری اختلاف است.
    3- شما بر اساس چه منبع و دلیلی می گویید دجال یک ناقص الخلقه است؟
    4- من هم در انتهای پست 3 گفتم که الله اعلم یعنی خدا داناتر است به این که این نوزاد دجال است یا نه

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

اگر فرض كنيم كه دجال يك انسان باشد نه يك جريان فكري :
    همه ما انسان هستيم دو چشم دو ابرو يك بيني و ...
    اين مشخصات يك انسان طبيعي است.
    اگر يك فردي بيايد كه مشخصات انسان طبيعي را نداشته باشد و يا دچار موتاسيون (جهش كروموزومي) يا شكست كروموزومي شودو ما اونو بصورت ناهنجاري هاي مادرزادي ببينيم ،من نه شما به اين فرد ناقص الخلقه نمي گيد؟

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

اگر فرض كنيم كه دجال يك انسان باشد نه يك جريان فكري :
    همه ما انسان هستيم دو چشم دو ابرو يك بيني و ...
    اين مشخصات يك انسان طبيعي است.
    اگر يك فردي بيايد كه مشخصات انسان طبيعي را نداشته باشد و يا دچار موتاسيون (جهش كروموزومي) يا شكست كروموزومي شودو ما اونو بصورت ناهنجاري هاي مادرزادي ببينيم ،من نه شما به اين فرد ناقص الخلقه نمي گيد؟
    hh گرامی منظورتون را متوجه نمیشم
    این چه ربطی به بحث دجال داره؟

10. تشکر

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    0

استاد محترم:
    جسارتا در باب سوال بند 3 كه فرموديد كه :از كجا معلوم دجال ناقص الخلقه است.

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

استاد محترم:
    جسارتا در باب سوال بند 3 كه فرموديد كه :از كجا معلوم دجال ناقص الخلقه است.:rose:
    ؟؟؟؟
    منظور شما از بند سه ، بند سه پست 10 است.
    به نظر می رسد متن سوال و شبهه یا نقدی را که داشتید کامل تایپ نکرده اید. اگر قسمتی از مطالب برای شما مبهم است واضح تر توضیح دهید تا پاسخ مناسب داده شود.

آیا این نوزاد دجال است

آیدی قبلی بنده : پاسخگوی معارف دینی

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری