جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور فرزندم را برای انجام ندادن عادت زشتی که در جامعه هست تربیت اسلامی کنم!

شروع کننده موضوع

نوشته
    43
    صلوات
    19749930
    تعداد دلنوشته
    222
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما چطور فرزندم را برای انجام ندادن عادت زشتی که در جامعه هست تربیت اسلامی کنم!

باسلام
    ما در جامعه ای زندگی میکنیم که نام اسلامی دارد ولی تمام رفتارها و قوانین آن اسلامی نیست و رهبری هم بر این عرض صحه گذاشتند.
    خب من اولاد دار شدم و خدا این امانت را به من سپرد تا تربیتش کنم من چگونه در جامعه ای که برخی قوانین آن اسلامی نیست و اثرگذار هست تربیت کنم؟
    برخی اجتماعات را که نمیتوان از فرزند دریغ کرد.مثل مدرسه و پارک و ....
    شاید یک دلیل امام حسن العسکری ع در قبال فرزند عزیزشان هم وضع جامعه بود و تبعیت فرزند در قبال فرموده پدر نشانه تربیت اسلامی حضرت هست.
    لطفا پاسخ اسلامی دهید بدور از تعصبات فردی.
    متشکرم

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    799 پست
    حضور
    118 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

چطور فرزندم را برای انجام ندادن عادت زشتی که در جامعه هست تربیت اسلامی کنم!

کارشناس بحث: استاد راهنما

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ در ساعت ۰۴:۱۴
    سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

4. تشکرها 3

نوشته
    155
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    13 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ن والقلم وما یسطرون;735997]باسلام
    ما در جامعه ای زندگی میکنیم که نام اسلامی دارد ولی تمام رفتارها و قوانین آن اسلامی نیست و رهبری هم بر این عرض صحه گذاشتند.
    خب من اولاد دار شدم و خدا این امانت را به من سپرد تا تربیتش کنم من چگونه در جامعه ای که برخی قوانین آن اسلامی نیست و اثرگذار هست تربیت کنم؟
    شاید یک دلیل امام حسن العسکری ع در قبال فرزند عزیزشان هم وضع جامعه بود و تبعیت فرزند در قبال فرموده پدر نشانه تربیت اسلامی حضرت هست.
    متشکرم[/quote]

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    ضمن تبریک بخاطر اینکه خداوند فرزندی را به شما هدیه داده است بخاطر اینکه به فکر تربیت درست فرزند خود هستید خداوند را شاکر باشید
    در تربیت فرزند عوامل بسیاری اثرگذار می باشد همچون خانواده و محیط و...
    و همچنانکه درست فرمودید یکی از عوامل تاثیر گذار محیط می باشد که بخشی از آن به عهده ما نیست ولی ما می توانیم محیط را جابجا یا اثر آن را کم کنیم هماننذ اینکه با قرار دادن کودک خود در محیط مناسب و مذهبی همچون مسجد و انتخاب دوستان مناسب در طفولیت برای او اثر محیط های نامناسب و دوستان نامناسب را کم نماییم
    البته این نکته را باید توجه داشته باشیم محیط ما (مدارس و...)هرجند مشکلات فراوانی دارد که باید برطرف شود ولی نسبت به بسیاری از کشورها بسیار بسیار بهتر می باشند.
    و اگر والدین توجه نداشته باشند این مشکلات می توانند اثر دوچندان داشته باشند
    البته این نکته را باید مدنظر داشته باشیم که در زمان ائمه معصومین هم محیط دارای مشکلات فراوانی بود و دستورات این بزرگواران در همان محیط صادر شده است
    و از سویی دیگر تربیت فرزندان از وظایف والدین می باشد
    پس با توجه به نکاتی که عرض کردم باید در این محیط برای تربیت درست اقدام نماییم .وراههای تربیت درست و دور کردن فرزندان از انحرافات در کتب مختلفی ذکر شده است که با مطالعه آنها میتوانید قدم مهمی در امر تربیت بردارید
    بدانید که اگر سه امر در شما باشد ان شاءالله می توانید در تربیت موفق باشید که عبارتند از:

1. آگاهی و شناخت:بدانید که هرکودک با توجه به محیط خود و خانواده و سن ویژگیهای خاص خود را دارد لذا شما ابتدا یک مطالعه کلی از روند درست تربیت فرزند داشته باشید و سپس در هر سن و با توجه به رفتارهای کودک و تاثیرگذاریهای محیط و متناسب با او مطالعاتی را داشته باشید و سوالتی که به ذهنتان می آید را بپرسید.
    2. وقت گذاشتن
    3. حوصله داشتن

این سه راهگشای تربیت درست می باشند
    این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم و آن این است که ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه ،ما وظبفه داریم که تمام تلاش خود را در زمینه تربیت درست و دینی انجام دهیم و بقیه را باید واگذار به خداوند کنیم .
    در صورت نیاز نکاتی را در جهت تربیت دینی فرزندان خدمتتون عرض میکنم.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

گفت و گو های خودمانی

فراز و نشیب های زندگی(عدم تعادل) نشان دهنده زنده بودن انسان است و کسی که در زندگی اش فراز و نشیب ندارد مانند فردی است که اصلا زنده نیست پس تعادل = مرگ

6. تشکرها 3

شروع کننده موضوع

نوشته
    43
    صلوات
    19749930
    تعداد دلنوشته
    222
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست
    ن والقلم وما یسطرون;735997]باسلام
    متشکرم
    ضمن تبریک بخاطر اینکه خداوند فرزندی را به شما هدیه داده است بخاطر اینکه به فکر تربیت درست فرزند خود هستید خداوند را شاکر باشید
    و همچنانکه درست فرمودید یکی از عوامل تاثیر گذار محیط می باشد که بخشی از آن به عهده ما نیست ولی ما می توانیم محیط را جابجا یا اثر آن را کم کنیم هماننذ اینکه با قرار دادن کودک خود در محیط مناسب و مذهبی همچون مسجد و انتخاب دوستان مناسب در طفولیت برای او اثر محیط های نامناسب و دوستان نامناسب را کم نماییم
    البته این نکته را باید توجه داشته باشیم محیط ما (مدارس و...)هرجند مشکلات فراوانی دارد که باید برطرف شود ولی نسبت به بسیاری از کشورها بسیار بسیار بهتر می باشند.
    البته این نکته را باید مدنظر داشته باشیم که در زمان ائمه معصومین هم محیط دارای مشکلات فراوانی بود و دستورات این بزرگواران در همان محیط صادر شده است
    پس با توجه به نکاتی که عرض کردم باید در این محیط برای تربیت درست اقدام نماییم .وراههای تربیت درست و دور کردن فرزندان از انحرافات در کتب مختلفی ذکر شده است که با مطالعه آنها میتوانید قدم مهمی در امر تربیت بردارید
    بدانید که اگر سه امر در شما باشد ان شاءالله می توانید در تربیت موفق باشید که عبارتند از:

1. آگاهی و شناخت:بدانید که هرکودک با توجه به محیط خود و خانواده و سن ویژگیهای خاص خود را دارد لذا شما ابتدا یک مطالعه کلی از روند درست تربیت فرزند داشته باشید و سپس در هر سن و با توجه به رفتارهای کودک و تاثیرگذاریهای محیط و متناسب با او مطالعاتی را داشته باشید و سوالتی که به ذهنتان می آید را بپرسید.
    2. وقت گذاشتن
    3. حوصله داشتن

این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم و آن این است که ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه ،ما وظبفه داریم که تمام تلاش خود را در زمینه تربیت درست و دینی انجام دهیم و بقیه را باید واگذار به خداوند کنیم .

یا علی
    [/quote]

باسلام
    فرمایشات شما متین و قابل قبول
    اما این وظیفه من در قبال فرزندم بود
    وظیفه هر کس باشد قبول
    اما وظیفه مسئول چیه!؟
    آیا نباید به من والدین اطمینان بده که موضوعاتی که من در طول 6 یا 7 سال آموزش فرزندم دادم را دچار شک نکنه با آموزش معلمین دوره های تحصیلی؟!
    اگر باید مدرسه را عوض کنم پس حق فرزندان دیگر را غضب کرده اند
    ما خودمان از خانواده فرهنگی هستیم و واقفیم که نظام آموزشی ما مطابق با سنت اسلامی نیست.
    ما خودمان از خانواده شهدا هستیم و واقفیم که نظام آموزشی ما مطابق با فرهنگ اسلامی نیست.
    و این رفع مشکل را باید مسئولین قبول کنند مثل ما که قبول کردیم مذهبی باشیم و عمل کنیم فرهنگی باشیم و عمل کنیم.
    چه کسی پس از 34 سال پاسخگوست!؟

نوشته
    154
    صلوات
    24721941
    تعداد دلنوشته
    298
    حضور
    2 روز 10 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ن والقلم وما یسطرون نمایش پست

2. وقت گذاشتن
    3. حوصله داشتن

یا علی
    باسلام
    فرمایشات شما متین و قابل قبول
    اما این وظیفه من در قبال فرزندم بود
    وظیفه هر کس باشد قبول
    اما وظیفه مسئول چیه!؟
    آیا نباید به من والدین اطمینان بده که موضوعاتی که من در طول 6 یا 7 سال آموزش فرزندم دادم را دچار شک نکنه با آموزش معلمین دوره های تحصیلی؟!
    اگر باید مدرسه را عوض کنم پس حق فرزندان دیگر را غضب کرده اند
    ما خودمان از خانواده فرهنگی هستیم و واقفیم که نظام آموزشی ما مطابق با سنت اسلامی نیست.
    ما خودمان از خانواده شهدا هستیم و واقفیم که نظام آموزشی ما مطابق با فرهنگ اسلامی نیست.
    و این رفع مشکل را باید مسئولین قبول کنند مثل ما که قبول کردیم مذهبی باشیم و عمل کنیم فرهنگی باشیم و عمل کنیم.
    چه کسی پس از 34 سال پاسخگوست!؟[/quote]

باسلام خدمت بنده خدای گرامی!
    عزیز ما 37 سال پیش انقلاب کردیم!!!

9. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری