جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: می خواهم قرآن کریم را حفظ کنم ولی نمدونم چطور میتونم؟

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش می خواهم قرآن کریم را حفظ کنم ولی نمدونم چطور میتونم؟

با سلام
    بسیار مایلم حفظ قرآن کریم را شروع کنم ولی نمیدونم چه جوری؟
    شرایط من اینه:
    امسال دیپلم میگیرم
    قصد ادامه ی تحصیل دارم و میخوام دوره ی پیش دانشگاهی را هم بگذرانم
    با توجه به شرایطم مایلم بعد از اینکه دیپلممو گرفتم از مدرسه 1 سال مرخصی بگیرم تا قرآن را حفظ کنم ولی نمیدوم :
    1) چگونه باید مرخصی تحصیلی بگیرم؟ آیا برای گرفتن مرخصی شرایط خاصی لازمه؟
    2)من در گذشته جز 30 و تقریبا 24 آیه از سوره بقره را حفظ کرده ام ولی اکنون با مراکز آموزشی معتبر در تهران آشنایی ندارم اگر دوستی آشنایی داره لطفا آدرس و شماره تلفن مرکز را بنویسه.

2.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    829 پست
    حضور
    119 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

می خواهم قرآن کریم  را حفظ کنم ولی نمدونم چطور میتونم؟

کارشناس بحث: استاد خاتم

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

می خواهم قرآن کریم  را حفظ کنم ولی نمدونم چطور میتونم؟

نوشته
    329
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    10 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط یا خیر الناصرین نمایش پست
    با سلام
    بسیار مایلم حفظ قرآن کریم را شروع کنم ولی نمیدونم چه جوری؟
    شرایط من اینه:
    امسال دیپلم میگیرم
    قصد ادامه ی تحصیل دارم و میخوام دوره ی پیش دانشگاهی را هم بگذرانم
    با توجه به شرایطم مایلم بعد از اینکه دیپلممو گرفتم از مدرسه 1 سال مرخصی بگیرم تا قرآن را حفظ کنم ولی نمیدوم :
    1) چگونه باید مرخصی تحصیلی بگیرم؟ آیا برای گرفتن مرخصی شرایط خاصی لازمه؟
    2)من در گذشته جز 30 و تقریبا 24 آیه از سوره بقره را حفظ کرده ام ولی اکنون با مراکز آموزشی معتبر در تهران آشنایی ندارم اگر دوستی آشنایی داره لطفا آدرس و شماره تلفن مرکز را بنویسه.
    با سلام خدمت شما

از این که می خواهید در مسیر حفظ قرآن قدم بردارید، خوشحالم و خدا را سپاس گذارم.

با توجه به توضیحاتتان مشخص است که قرآن را در یک سال می خواهید حفظ کنید.

این هدف گذاری شما برای یک سال خوب است و بنده چند نکته در این رابطه خدمت شما می گویم:

1_ حفظ قرآن در یک سال، فرصت و زمان زیادی از شما ( هم نوبت صبح و هم نوبت عصر) خواهد گرفت و جا دارد که خود را آماده این مطلب نمایید.

2_ طرح یک ساله حفظ، معمولاً یک دوره آزمایشی در تابستان دارد که حافظان چند جزیی را در تابستان حفظ می کنند و اساتید حفظ و هم چنین

خود حافظان ارزیابی می کنند که آیا در طول سال امکان ادامه حفظ وجود دارد یا نه؟

3_ حتماً در دوره آزمایشی شرکت نمایید و بعد از شرکت در دوره آزمایشی و موفقیت در آن، برای تحصیل مرخصی بگیرید.
    ( نکته مهم )

موسسه جامعه القرآن، طرح یک ساله حفظ را دارد و هم چنین شعبه های مختلفی در تهران برای این موسسه موجود است.

می توانید شماره یکی از نزدیکترین شعب به محل زندگی خود را ( با تماس با 118) پیدا نمایید و مراجعه کنید.

اما در مورد مرخصی، می توانید از مسئول آموزش یا مدیر مدرسه خود سئوال کنید ولی در چندین سال قبل، روال بدین صورت

بوده است که نیاز به گرفتن مرخصی نبوده است. در هر صورت پرسیدن از مدرسه ضرری ندارد.

ویرایش توسط خاتم : ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ در ساعت ۱۱:۰۲
    یا صاحب الزمان

دلتنگم و دیدار تو درمان من است
    بی رنگ رخت زمانه زندان من است

نوشته
    329
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    10 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

جمع بندی

پرسش:
    مایلم بعد از اینکه دیپلم را گرفتم از مدرسه به مدت یک سال مرخصی بگیرم تا قرآن را حفظ کنم. دو سئوال برای من پیش آمده است.
    1) چگونه باید مرخصی تحصیلی بگیرم؟
    2) با مراکز آموزشی معتبر در تهران آشنایی ندارم لطفا یک مرکز قرآنی را معرفی نمایید.

پاسخ:
    با توجه به توضیحاتتان مشخص است که قرآن را در یک سال می خواهید حفظ کنید. این هدف گذاری شما برای یک سال خوب است و بنده چند نکته در این رابطه خدمت شما می گویم:

1_ حفظ قرآن در یک سال، فرصت و زمان زیادی از شما خواهد گرفت و جا دارد که خود را آماده این مطلب نمایید.

2_ طرح یک ساله حفظ، معمولاً یک دوره آزمایشی در تابستان دارد که حافظان چند جزیی را در تابستان حفظ می کنند و اساتید حفظ و هم چنین خود حافظان ارزیابی می کنند که آیا در طول سال امکان ادامه حفظ وجود دارد یا نه؟

3_ حتماً در دوره آزمایشی شرکت نمایید و بعد از شرکت در دوره آزمایشی و موفقیت در آن، برای تحصیل مرخصی بگیرید. (نکته مهم)

4_ استعداد های افراد متفاوت است. اگر پس از گذراندن دوره آزمایشی، خودتان (و یا با تذکر اساتید) به این نتیجه رسیدید که حفظ یک ساله برای شما مناسب نیست، حفظ قرآن را در طرح های 2 یا 3 ساله یا 4 ساله پیگیری کنید.

موسسه جامعه القرآن، طرح یک ساله حفظ را دارد و هم چنین شعبه های مختلفی در تهران برای این موسسه موجود است. می توانید شماره یکی از نزدیک ترین شعب به محل زندگی خود را (با تماس با 118) پیدا نمایید و مراجعه کنید.

اما در مورد مرخصی، می توانید از مسئول آموزش یا مدیر مدرسه خود سئوال کنید ولی در چندین سال قبل، روال بدین صورت بوده است که نیاز به گرفتن مرخصی نبوده است. در هر صورت پرسیدن از مدرسه ضرری ندارد.

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۵/۰۴/۱۱ در ساعت ۰۱:۳۱ دلیل: همکار ویراستار تدوین
    یا صاحب الزمان

دلتنگم و دیدار تو درمان من است
    بی رنگ رخت زمانه زندان من است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری