جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ميراث روزه

نوشته
    418
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ميراث روزه

در حديث معراج است كه خداوند فرمود :
    :"يا احمد(ص) ! آيا مي داني كه ميراث روزه چيست ؟ عرض كرد :نه! فرمود : ميراث روزه كم خوراكي وكم گوئي است ؛
    سپس فرمود :سكوت مورث حكمت مي شود وحكمت مورث معرفت و معرفت مورث يقين است . وچون بنده به مرتبه ي يقين برسد باكي ندارد كه چگونه بر او مي گـــذرد ! به سختـــي يا به آســاني؟ براي او متفاوت نيست ؛واين مقام صاحبان "رضا" است وهركس به رضاي من عمل كند سه خصلت ملازم او خواهد بود : شكري كه آلوده ي به جهل و ناداني نباشد ؛ وذكري كه فرامــــــوشي در آن راه نيابد ؛ و دوستي كه محبت مخلوقات را بر محبت من ترجيح مي دارد.
    وچون مرا دوست داشت من هم او را دوست خواهم داشت وخلق خودم را به محبت او خواهم گماشت وچشم ودل او را به جلال وعظمت خود گشاده خواهــــم ساخت واز او علـــم خاصــه ي خلق را مخفي نخواهم داشت ودر تاريكي هاي شب وروشنايي روز با او منــــاجات خواهم نمود؛ تا اينكه گفتار او با ساير خلق منقطع گردد ومجالست او با آنها بريده شود وسخن خودم وكلام فرشتگانم را به گوش او مي رسانم ومي شنوانم وراز خودم را كه از خلق خودم پنهان داشته ام بر او فاش مي سازم .
    تا آنجا كه فرمود :
    البته عقل او را غرق در معرفت خود خواهم ساخت و خود در مقام عقل او جاي خواهم گرفت ؛ سپس مرگ وسكرات مرگ و حرارت و فزع مرگ را بر او سبك وآسان خواهـم ساخت تا آنكه رو به بهشت رانده شود وچون عزرائيل بر او فرود آيد به او گويد آفرين بر تو – خــوشا به حال تو – باز خوشا به حال تو – همانا خداوند به تو مشتاق است – تا آنكه گويد – خداوند به او مي فرمايد : اين بهشت من است در آن آرام بگير واين جوار وهمسايگي من است در آن منــــزل بگزين .

ميراث روزه

ویرایش توسط كبوتر دل : ۱۳۹۰/۰۹/۰۱ در ساعت ۰۷:۱۹

2.  

نوشته
    123
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شكي نيست كه بهشت پاداش روزه داران واقعي است.

از نگارنده تاپيك صميمانه ممنونم.
    به اميد اينكه ما هم بهشتي بشويم.
    به نام دوست كه هر چه داريم از اوست

هر چه نداريم مصلحت اوست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری