صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالی در مورد خلقت انسان

نوشته
    29
    صلوات
    20
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0

سوالی در مورد خلقت انسان

من دو سوال دارم
    --------
    1. آیا ما معتقدیم انسان به صورت دفعی توسط پروردگار خلق شد؟
    راجب سایر موجودات من خودم معتقدم به صورت تکاملی خلق شده اند. زیرا شواهد فسیلی هم بر همین مطلب دلالت می کنند. حتی گاهی در بدن بعضی موجودات اندام ها یا استخوان های زائد و کوچکی وجود دارد که
    2. اکنون که از لحاظ علمی انسان ها را می توانیم کپی کنیم یا این که از یک ژنتیک کاملا مصنوعی انسان بسازیم ، این برایم شبهه ایجاد می کند چرا که با نگرش سنتی و دینی راجب خلقت انسان از یک پدر و مادر سازگار نیست.
    (الان می توان تمام کدهای ژن را ویرایش کرد و خصوصیات دلخواهی به یک انسان بخشید. حتی می توان ترکیبی از ژن 10 انسان را به صورت سلول تخم درآورد. در کشور خودمان هم به صورت جزئی این کارها انجام می شود --> تغییر رنگ چشم ، تعیین جنسیت و ...)

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ در ساعت ۰۴:۵۶
    به انتظار نشستن بزرگترین اشتباه است...
    من به انتظار تو می دوم

یا صاحب الزمان اغثنا

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    799 پست
    حضور
    118 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

سوالی در مورد خلقت انسان

کارشناس بحث: استاد طاها

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

سوالی در مورد خلقت انسان

نوشته
    173
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    4 روز 9 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام به شما دوست گرامی

درباره سوال اولتان،

از نگاه اسلام همه انسانها بصورت تکاملی آفریده میشوند نه دفعی؛ منتها یک تفاوت اساسی میان نوع تکامل حضرت آدم و حوا و نوع تکامل دیگر انسانها وجود دارد و آن اینست که انسانهای دیگر از راه تولید مثل آفریده میشوند و یک دوره تکاملی از نطفه تا نوزاد شدن را طی میکنند اما آدم و حوا این نحوه از تکامل و آفرینش را نداشته اند بلکه نوع دیگری از تکامل را طی کرده اند. در کلام امام علی به خوبی مسیر تکاملی آفرینش حضرت آدم توصیف شده است:

ثُمَّ جَمَعَ سُبْحَانَهُ مِنْ حَزْنِ اَلْأَرْضِ وَ سَهْلِهَا وَ عَذْبِهَا وَ سَبَخِهَا تُرْبَةً سَنَّهَا بِالْمَاءِ حَتَّى خَلَصَتْ وَ لاَطَهَا بِالْبَلَّةِ حَتَّى لَزَبَتْ فَجَبَلَ مِنْهَا صُورَةً ذَاتَ أَحْنَاءٍ وَ وُصُولٍ وَ أَعْضَاءٍ وَ فُصُولٍ أَجْمَدَهَا حَتَّى اِسْتَمْسَكَتْ وَ أَصْلَدَهَا حَتَّى صَلْصَلَتْ لِوَقْتٍ مَعْدُودٍ وَ أَمَدٍ مَعْلُومٍ ثُمَّ نَفَخَ فِيهَا مِنْ رُوحِهِ فَمَثُلَتْ إِنْسَاناً ذَا أَذْهَانٍ يُجِيلُهَا وَ فِكَرٍ يَتَصَرَّفُ بِهَا وَ جَوَارِحَ يَخْتَدِمُهَا وَ أَدَوَاتٍ يُقَلِّبُهَا وَ مَعْرِفَةٍ يَفْرُقُ بِهَا بَيْنَ اَلْحَقِّ وَ اَلْبَاطِلِ وَ اَلْأَذْوَاقِ وَ اَلْمَشَامِّ وَ اَلْأَلْوَانِ وَ اَلْأَجْنَاسِ مَعْجُوناً بِطِينَةِ اَلْأَلْوَانِ اَلْمُخْتَلِفَةِ وَ اَلْأَشْبَاهِ اَلْمُؤْتَلِفَةِ وَ اَلْأَضْدَادِ اَلْمُتَعَادِيَةِ وَ اَلْأَخْلاَطِ اَلْمُتَبَايِنَةِ مِنَ اَلْحَرِّ وَ اَلْبَرْدِ وَ اَلْبَلَّةِ وَ اَلْجُمُودِ وَ اِسْتَأْدَى اَللَّهُ سُبْحَانَهُ اَلْمَلاَئِكَةَ وَدِيعَتَهُ لَدَيْهِمْ وَ عَهْدَ وَصِيَّتِهِ إِلَيْهِمْ فِي اَلْإِذْعَانِ بِالسُّجُودِ لَهُ وَ اَلْخُنُوعِ لِتَكْرِمَتِهِ فَقَالَ سُبْحَانَهُ اُسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاّٰ إِبْلِيسَ؛

سپس خداوند بزرگ، خاكى از قسمت‌هاى گوناگون زمين، از قسمت‌هاى سخت و نرم، شور و شيرين، گرد آورد، آب بر آن افزود تا گلى خالص و آماده شد و با افزودن رطوبت، چسبناك گرديد كه از آن، اندامى شايسته، و عضوهايى جدا و به يكديگر پيوسته آفريد. آن را خشكانيد تا محكم شد. خشكاندن را ادامه داد تا سخت شد، تا زمانى معيّن و سر انجامى مشخّص، اندام انسان كامل گرديد. آنگاه از روحى كه آفريد در آن دميد تا به صورت انسانى زنده در آمد، داراى نيروى انديشه، كه وى را به تلاش اندازد، و داراى افكارى كه در ديگر موجودات، تصرّف نمايد، به انسان اعضاء و جوارحى بخشيد، كه در خدمت او باشند، و ابزارى عطا فرمود، كه آنها را در زندگى به كار گيرد، قدرت تشخيص به او داد تا حق و باطل را بشناسد، و حواس چشايى، و بويايى، و وسيلۀ تشخيص رنگ‌ها، و أجناس مختلف در اختيار او قرار داد. انسان را مخلوطى از رنگ‌هاى گوناگون، و چيزهاى همانند و سازگار، و نيروهاى متضاد، و مزاج‌هاى گوناگون، گرمى، سردى، ترى، خشكى، قرار داد سپس از فرشتگان خواست تا آن چه در عهده دارند انجام دهند، و عهدى را كه پذيرفته‌اند وفا كنند، اينگونه كه بر آدم سجده كنند، و او را بزرگ بشمارند و فرمود: بر آدم سجده كنيد پس فرشتگان همه سجده كردند جز شيطان. (نهج البلاغه/ خطبه اول)

درباره سوال دومتان،
    این ابهام وجود دارد که ایجاد مصنوعی یک انسان از راه تکثیر سلول جنسی یا جسمی انسان دیگر (که شما از آن با نام کپی یاد کردید) چگونه با خلقت طبیعی انسانها از یک پدر و مادر در تنافی است؟ لطفا بیشتر توضیح دهید.

در پناه حق

نوشته
    29
    صلوات
    20
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0

جناب طاها
    بنده از معتقدین سرسخت به اسلام و علم لدنی امیرالمومنین هستم. لکن گاهی شبهات چون آفتی به جان آدمی می افتد و گاهی حتی رنگ از رخسار آدم می برد. در این مواقع به قول امروزی نمی توان با اغماض جلو رفت و باید دقیقا قانع شد.

سوال اولم ظاهرا کامل تایپ نشده بود یک بار دیگر می نویسم:
    آیا ما معتقدیم انسان به صورت دفعی توسط پروردگار خلق شد؟
    راجب سایر موجودات من خودم معتقدم به صورت تکاملی خلق شده اند. (یعنی نظریه داروین را تایید می کنم) زیرا شواهد فسیلی هم بر همین مطلب دلالت می کنند. حتی گاهی در بدن بعضی موجودات اندام ها یا استخوان های زائد و کوچکی وجود دارد که کاربرد خاصی ندارند و علت وجودشان، تکامل یافتن موجود ثانویه از موجود اولیه ای است که برای آن موجود اولیه آن اندام زائد کاربرد داشته است. ولی در موجود ثانویه بقایای آن مانده است. حال آیا انسان از این قاعده مستثنا است؟ آیا خدا در میانه خلقت کار خارق عادتی انجام داد و میان موجودات انسان را به صورت جداگانه آفرید؟
    راجب سوال دوم: منظور من این است که وجود پدیده شبیه سازی دیگر حالت عادی نگرش ما به حیات را خراب می کند.
    اگر الان هم بگیم هنوز 100% شدنی نیست بزودی شدنی خواهد شد که انسان ها از روی DNA کپی بشوند. (بحث کلونینگ)
    ببینید اگر از من یک DNA بگیرند و تکثیر کنند آدمی عینا مشابه من خلق خواهد شد. پدر و مادر چنین طفلی که هستند؟ قوانین شرع چگونه برای این شخص تحقق خواهد یافت؟ این شخص در آخرت چگونه خواهد بود؟ ببینم اگر روزی برسد که 100 تا آدم کاملا مشابه داشته باشیم این یک جوری برایتان نیست؟ ذهن شما می تواند هضم کند؟
    سوال دیگر: اگر بخش های مختلف ژن، مربوط به توانایی ذهنی انیشتین + توانایی جسمی قهرمان المپیک + چهره یک بازیگر معروف و ... را اخذ کرده ترکیب کنند و انسان بسازند، این ابرانسان در این عالم چه جایگاهی خواهد داشت؟

شاید چنین روزی خیلی دور نباشد که کلینیکی در گوشه ای از دنیا باشد که شما بروید و بگویید می خواهم فرزندم قدش در زمان بلوغ 170 باشد، موهایش چنین باشد، زورش هم تقویت شود سایز پایش هم به 40 برسد و ...
    این به ذهن شما این نظریه غربی را نمی اندازد که آدم ها صرفا مخلوق ژنتیک و طبیعتند؟

بر من خرده نگیرید که چرا این قدر با شک صحبت می کنم. گاهی هضم بعضی چیزها سخت است. حضرت ابراهیم با آن عظمتش می گوید خدایا من تا شمه ای از قیامت را به چشم نبینم دلم آرام نمی شود.
    به انتظار نشستن بزرگترین اشتباه است...
    من به انتظار تو می دوم

یا صاحب الزمان اغثنا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش.و نمایش پست

• خیر مراحلی راطی کرده ایم و لی جسم ذرّه ای ما همگی در عالم ذر وجود دارد!

راجب سایر موجودات من خودم معتقدم به صورت تکاملی خلق شده اند. (یعنی نظریه داروین را تایید می کنم) زیرا شواهد فسیلی هم بر همین مطلب دلالت می کنند. حتی گاهی در بدن بعضی موجودات اندام ها یا استخوان های زائد و کوچکی وجود دارد که کاربرد خاصی ندارند و علت وجودشان، تکامل یافتن موجود ثانویه از موجود اولیه ای است که برای آن موجود اولیه آن اندام زائد کاربرد داشته است. ولی در موجود ثانویه بقایای آن مانده است. حال آیا انسان از این قاعده مستثنا است؟ آیا خدا در میانه خلقت کار خارق عادتی انجام داد و میان موجودات انسان را به صورت جداگانه آفرید؟

• آنکه آفریده خود نیز برزنده کردن مردگان تواناست.

این آیه قرآن است آیا به کتاب خدا و قدرت ایشان نعوذ بالله شک داری و باز نام آنمرد سخیف داروین را در کنار قرآن خواهی گذاشت! چون فهمیدم فرد مذهبی هستید اینچنین صحبت کردم!
    سپاسگزارم

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ در ساعت ۱۶:۵۹ دلیل: اصلاح فونت
    اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    164
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    تکامل یه نظریه است که شواهد زیادی براش کشف شده و تونسته پدیده های زیادی رو توجیه کنه. بنابراین احتمال درست بودنش زیاده، ولی از اونجایی که صرفا یک نظریه است، این احتمال هم وجود داره که در آینده نظریه کامل تری ایجاد بشه و این نظریه رو کنار بزنه
    درباره خلقت انسان، نظریاتی وجود داره که معتقدن قبل از آدم شبه آنسان هایی در زمین زندگی می کردن (همون نسناس ها یا نئاندرتال ها) و اعتراض فرشتگان به خلقت موجودی که در زمین خونریزی می کنه رو ناظر به همین امر میدونن.
    ولی به تصریح قرآن، آدم از گل خشکیده خلق شده
    وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ
    (آیه 28 سوره حجر) و آیات مشابه
    و باز به تصریح قرآن همه انسان ها از یک زن و مرد (آدم و حوا) ایجاد شده اند
    يا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمُ الَّذِى خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ واحِدَةٍ وَ خَلَقَ مِنْها زَوْجَها وَ بَثَّ مِنْهُما رِجالاً كَثِيراً وَ نِساءً وَ اتَّقُوا اللَّهَ الَّذِى تَسائَلُونَ بِهِ وَ الْأَرْحامَ إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلَيْكُمْ رَقِيباً
    (آیه 1 سوره نساء)
    احتمالا نسل نئاندرتال ها مثل دایناسورها منقرض شده که فقط فسیل هاشون دیده میشه
    ولی خوب چه منافاتی باید داشته باشه که همه موجودات از راه تکامل ایجاد بشن ولی آدم، مثل اولین موجود زنده، به صورت دفعی خلق بشه؟ خدا که قدرتشو داره. به هر حال موضوع ساده و معمولی هم نبوده. به حدی بی سابقه بوده که خدا قبلش به فرشته ها اعلام کرده و اونا هم در ابتدا به این تصمیم اعتراض کردن. ولی حکمت بالاتری باعث شده که خداوند به این خرق عادت دست بزنه (انی اعلم ما لا تعلمون)

منظور من این است که وجود پدیده شبیه سازی دیگر حالت عادی نگرش ما به حیات را خراب می کند.
    اگر الان هم بگیم هنوز 100% شدنی نیست بزودی شدنی خواهد شد که انسان ها از روی DNA کپی بشوند. (بحث کلونینگ)
    ببینید اگر از من یک DNA بگیرند و تکثیر کنند آدمی عینا مشابه من خلق خواهد شد. پدر و مادر چنین طفلی که هستند؟ قوانین شرع چگونه برای این شخص تحقق خواهد یافت؟ این شخص در آخرت چگونه خواهد بود؟ ببینم اگر روزی برسد که 100 تا آدم کاملا مشابه داشته باشیم این یک جوری برایتان نیست؟ ذهن شما می تواند هضم کند؟
    سوال دیگر: اگر بخش های مختلف ژن، مربوط به توانایی ذهنی انیشتین + توانایی جسمی قهرمان المپیک + چهره یک بازیگر معروف و ... را اخذ کرده ترکیب کنند و انسان بسازند، این ابرانسان در این عالم چه جایگاهی خواهد داشت؟

شاید چنین روزی خیلی دور نباشد که کلینیکی در گوشه ای از دنیا باشد که شما بروید و بگویید می خواهم فرزندم قدش در زمان بلوغ 170 باشد، موهایش چنین باشد، زورش هم تقویت شود سایز پایش هم به 40 برسد و ...
    این به ذهن شما این نظریه غربی را نمی اندازد که آدم ها صرفا مخلوق ژنتیک و طبیعتند؟
    این که از نظر فقهی و شرعی چه احکامی بر این ها مترتبه، یا از نظر عاطفی و تربیتی انسانی که بدون پدر و مادر و هیچ خویشاوندی به دنیا میاد چه زندگی و سرنوشتی داره یا وقتی یه عالمه آدم یه شکل ایجاد بشن کی میتونه تفاوتشونو تشخیص بده یا انشانی که هم هوش بالایی داشته باشه هم قدرت زیادی داشته باشه اگر به راه خطا بره چه خطراتی ممکنه برای جهان داشته باشه هر کدوم جای خودش رو داره
    ولی متوجه نمیشم مشکلتون با خلقت انسان چیه؟ خوب ممکنه یه روزی هم یه عده این طوری خلق بشن. یعنی خدا این قدرت رو به انسان بده که موجودی شبیه خودش رو بدون پدر و مادر خلق کنه. چی رو زیر سوال می بره؟
    اگر قرار باشه از این موضوع به این نتیجه برسیم که آدم ها صرفا مخلوق ژنتیک و طبیعتند با همون نظریه تکامل درباره بقیه موجودات هم باید به این نتیجه برسیم که موجودات زنده صرفا مخلوق طبیعتند.
    سوال اینه که الان انسان این ژن ها رو دستکاری می کنه و کارهایی انجام میده که منجر به خلقت جدید بشه
    قبل از اینکه انسان وارد این چرخه بشه چه نیرویی باعث کنار هم گذاشته شدن ژن ها و خلقت موجودات می شد؟

نوشته
    530
    صلوات
    26952
    تعداد دلنوشته
    31
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    25 روز 12 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم...

نقل قول نوشته اصلی توسط :طاها: نمایش پست
    سپس خداوند بزرگ، خاكى از قسمت‌هاى گوناگون زمين، از قسمت‌هاى سخت و نرم، شور و شيرين، گرد آورد، آب بر آن افزود تا گلى خالص و آماده شد و با افزودن رطوبت، چسبناك گرديد كه از آن، اندامى شايسته، و عضوهايى جدا و به يكديگر پيوسته آفريد. آن را خشكانيد تا محكم شد. خشكاندن را ادامه داد تا سخت شد، تا زمانى معيّن و سر انجامى مشخّص، اندام انسان كامل گرديد.
    با تشکر از پاسخگویی....

اما سوالی که ایجاد شد برام مربوط به این قسمت هست که نقل و قول گرفتمش....

سوال...

آیا واقعا خداوند خاک را برداشتند و این مراحل را انجام دادند...؟؟؟؟

یا این فقط بیانی از چگونگی انسان نخست هست که دفعی افریده شده ؟؟؟

اگه بخوام یکم بیشتر سوالم رو واضح بیان کنم اینطور میگم که مثلا ما برای اینکه مثلا میزی بسازیم دست به عمل میشیم و چپ و راست میریم و فعالیت و جنب و جوش داریم و ...

آیا آفرینندمون خدای بزرگ طبق مطلبی که بیان کردید برای آفریدن انسان نخست که گفتید خاک جمع آوری می کند و آب می پاشد و ... فعالیتی همچ. انسان انجام میدهد یا جور دیگری هست ؟؟؟

یا نه ؟؟؟
    خداوندا، بما بفهمان که نامحرم نامحرم است،...چه درفضای مجازی وچه در دنیای واقعی
    یادمان نرود: گاهی با گناه به اندازه یک کلیک فاصله داریم...

آدرس وبلاگام ...

˙·٠•دوستداران فیزیک✿•٠·˙

برای شادی روح پدرم صلوات: الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

نوشته
    164
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 15 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ره روی فاطمه نمایش پست
    سلام علیکم...

با تشکر از پاسخگویی....

اما سوالی که ایجاد شد برام مربوط به این قسمت هست که نقل و قول گرفتمش....

سوال...

آیا واقعا خداوند خاک را برداشتند و این مراحل را انجام دادند...؟؟؟؟

یا این فقط بیانی از چگونگی انسان نخست هست که دفعی افریده شده ؟؟؟

اگه بخوام یکم بیشتر سوالم رو واضح بیان کنم اینطور میگم که مثلا ما برای اینکه مثلا میزی بسازیم دست به عمل میشیم و چپ و راست میریم و فعالیت و جنب و جوش داریم و ...

آیا آفرینندمون خدای بزرگ طبق مطلبی که بیان کردید برای آفریدن انسان نخست که گفتید خاک جمع آوری می کند و آب می پاشد و ... فعالیتی همچ. انسان انجام میدهد یا جور دیگری هست ؟؟؟

یا نه ؟؟؟
    سلام
    به این سوال میشه از دو منظر نگاه کرد
    یکی اینکه انسان چون قدرتش مجدوده چپ و راست میره و کار طول می کشه و ...
    یکی اینکه ظرفیت مواد اولیه ای که قراره چیزی باش ساخته بشه محدوده و باید زمان داد تا به ظرفیت مناسب برسه. مثل خمیر که بهش زمان میدیم تا عمل بیاد

نوشته
    530
    صلوات
    26952
    تعداد دلنوشته
    31
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    25 روز 12 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shmg نمایش پست
    سلام
    یکی اینکه ظرفیت مواد اولیه ای که قراره چیزی باش ساخته بشه محدوده و باید زمان داد تا به ظرفیت مناسب برسه. مثل خمیر که بهش زمان میدیم تا عمل بیاد

سلام علیکم....

اینکه خدا قادر هست و به مانند انسان نیست قبول دارم...

فقط فکر نمیکنم بازم جوابمو گرفته باشم...

آیا برای خدایی که قادر هست اراده بر انجام کار ( که اینجا از ساخت انسان اولیه شد و گفته شد خاک آماده میشه و آب پاشیده میشه وو...) فقط یه بیانی از چگونگی کار برای تفهیم موضوعه و خدا فقط با یه اراده انسان رو می سازه و به مانند انسان برای ساخت چیزی صورت نمیگره...؟؟؟؟

بعدش گفتید که برای ما انسان ها در این دنیا ظرفیت مواد اولیه ای که قراره چیزی باش ساخته بشه محدوده و باید زمان داد تا به ظرفیت مناسب برسه. مثل خمیر که بهش زمان میدیم تا عمل بیاد...

آیا برای خدا متفاوته ؟؟؟

پس اگر اینچنینه چرا در متن اصلی که جناب طاها متنو گذاشتن نوشته که ...

سپس خداوند بزرگ، خاكى از قسمت‌هاى گوناگون زمين، از قسمت‌هاى سخت و نرم، شور و شيرين، گرد آورد، آب بر آن افزود تا گلى خالص و آماده شد و با افزودن رطوبت، چسبناك گرديد كه از آن، اندامى شايسته، و عضوهايى جدا و به يكديگر پيوسته آفريد.

پس چرا نوشته شده خدا خاک را از قسمت های مختلف گرد آوری کردن ؟؟؟؟؟؟
    چرا گفته نشده خاک فراهم شد ؟؟؟؟

آدرس وبلاگام ...

˙·٠•دوستداران فیزیک✿•٠·˙

برای شادی روح پدرم صلوات: الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

11. تشکرها 2

نوشته
    530
    صلوات
    26952
    تعداد دلنوشته
    31
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    25 روز 12 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shmg نمایش پست
    سلام

سلام علیکم....

اینکه خدا قادر هست و به مانند انسان نیست قبول دارم...

فقط فکر نمیکنم بازم جوابمو گرفته باشم...

آیا برای خدایی که قادر هست اراده بر انجام کار ( که اینجا از ساخت انسان اولیه شد و گفته شد خاک آماده میشه و آب پاشیده میشه وو...) فقط یه بیانی از چگونگی کار برای تفهیم موضوعه و خدا فقط با یه اراده انسان رو می سازه و به مانند انسان برای ساخت چیزی صورت نمیگره...؟؟؟؟

بعدش گفتید که برای ما انسان ها در این دنیا ظرفیت مواد اولیه ای که قراره چیزی باش ساخته بشه محدوده و باید زمان داد تا به ظرفیت مناسب برسه. مثل خمیر که بهش زمان میدیم تا عمل بیاد...

آیا برای خدا متفاوته ؟؟؟

پس اگر اینچنینه چرا در متن اصلی که جناب طاها متنو گذاشتن نوشته که ...

سپس خداوند بزرگ، خاكى از قسمت‌هاى گوناگون زمين، از قسمت‌هاى سخت و نرم، شور و شيرين، گرد آورد، آب بر آن افزود تا گلى خالص و آماده شد و با افزودن رطوبت، چسبناك گرديد كه از آن، اندامى شايسته، و عضوهايى جدا و به يكديگر پيوسته آفريد.

پس چرا نوشته شده خدا خاک را از قسمت های مختلف گرد آوری کردن ؟؟؟؟؟؟
    چرا گفته نشده خاک فراهم شد ؟؟؟؟

آدرس وبلاگام ...

˙·٠•دوستداران فیزیک✿•٠·˙

13. تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری