جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نگاه امام ع

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

نگاه امام ع

نگاه امام ع

کمی جدی‌تر بیندیشیم... به زودی در روزی که هیچ کس جز ما و امام‌مان نیست، باید چهره به چهره با او رو به رو شویم؟ آیا نگاه رضایت بخش او در آن لحظه، به تلاشِ تمام عمرما نمی‌ارزد؟ یک نگاه او کافیست تا ما را به سعادتی جاودانه برساند...

پذیرش ربوبیت الله

بسم الله الرحمن الرحیم؛ قل أعوذ برب النّاس، ملک النّاس، اِله النّاس....

خداوند حکیم در این آیات، خود را پادشاه معرفی می‌نماید. ربّ به معنای مالک مدبّر است؛

کسی که با تدبیر بی‌نهایتِ خود، انسان را تا مقام تشبّه به خویش ربوبیت می‌کند.

انسانی به مقام خلیفه اللهی خواهد رسید که در برابر این مربی مقاومت نداشته و از دستورات او بی‌هیچ تکبّر و مقاومتی اطاعت نماید.

این ربّ عظیم برای صعودِ انسانها به قلّه انسانیت، برای تمام اموراتِ او در شئونات پنج‌گانه‌اش برنامه‌ریزی می‌نماید،

به طوری که تمام ارتباطات او در تمام قوای وجودی‌اش (حسی، خیالی، وهمی، عقلی، فوق عقلی) قاعده‌مند و اصولی می‌باشد.
    اولین قدم برای حرکت در مسیر انسانی، کنترل تمام ورودی‌های نفس در قوه حسیِ اوست.

برای چنین کسی تمام خوردنی‌ها، بوئیدنی‌ها، شنیدنی‌ها، دیدنی‌ها، لمس کردنی‌ها، گفتنی‌ها و ... از چهارچوبِ مشخصی پیروی می‌کنند.

فراموش نکنیم که اگر ورودی‌های نفس در مرحله حس، حرام و ناپاک باشند، انسان به خیالات پاک موفق نخواهد شد. اما کنترل ورودی‌های نفس در قوه حس، سبب تولید خیالات پاک و سالم می‌گردد. خیالِ پاک، عقلانیت انسان را روشن، قدرتمند و پاک می‌سازد و به این ترتیب، فوق عقل انسان قدرت گرفته و درهای غیب به سوی او باز خواهد شد.

کنون به آسانی در‌می‌یابیم که چرا روایات ما، عبادت را مشتمل بر دَه قسم دانسته‌اند و ۹ قسم آن را به کسب روزی حلال و طیب اختصاص داده‌اند.

بدون لقمه حلال، عبادتهای طولانی نیز فایده‌ای نخواهد داشت. اگر ارتباطات نفس کنترل گردد، خروجی‌های آن نیز، پاک و قدرتمند خواهند بود.

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۷ دلیل: اصلاح فونت
    اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

ولایت فقیه، اصلِ پذیرفته و ثابت شده در اسلام است. ولی فقیه که جانشین متخصص معصوم است و می‌تواند حاکیمت جامه اسلامی را به دست گیرد باید دارای چند شرط زیر باشد.

۱- فقیه باشد؛ در علم فقه به تخصص رسیده باشد و قادر به تصمیم‌گیری برای مسلمین در شرایط مختلف جامعه باشد.

۲- با تقوا باشد.

۳- قابلیت مدیریت داشته باشد.

۴- زمان‌شناس باشد.

۵- دنیاشناس باشد.

چنین کسی با این شرایط، حجّت معصومین بر انسانها بوده و باید از سوی مردم مورد اطاعت قرار گیرد. توانایی شناسایی چنین کسی تنها در محدوده قدرت مجتهدان دینی است. لذا مجلس خبرگان، توسط مجتهدانی اداره می‌شود که توانایی شناسایی رهبر جامعه اسلامی را دارا می‌باشند.امام صادق «علیه‌السلام» می‌فرمایند:

«لا یقبل الله، من العباد الأعمال الصالحه التی یعملونها، إذا تولّوا الإمام الجائر الذی لیس من الله تعالی»

اگر مردم امامی را انتخاب نمایند که خداوند او را تأیید ننموده است. هیچ یک از اعمال صالح آن

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۴:۵۲ دلیل: اصلاح فونت
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

پذیرش حاکمیت الله در گروی حرکت به سوی امام زمان «علیه‌السلام»

آموختیم که پذیرش ولایت فقیه، وظیفه انسان در زمان غیبت امام زمان است.
    اما اکتفا به ولی فقیه و عدم تلاش برای حذف موانع ظهور، انسان را در گروه کسانی قرار خواهد داد که اعمال صالحشان پذیرفته نخواهد شد.

همانگونه که امام خمینی «رحمه اله علیه» مسئولینی را که به فکر رفع موانع ظهور نیستند،

خائن و خطرساز معرفی می‌نماید. علاوه بر این مردم نیز اگر به نوبه خود برای این هدف برنامه‌ریزی، تلاش و دعای مضطرانه نداشته باشند، خائن و خطرساز خواهند بود. عدم توجه به یاری امام زمان «علیه‌السلام»، در واقع بی‌خیالی نسبت به سعادت ابدی خودمان و سقوط در جهنم جاودانه است.

عدم حرکت در مسیر امداد امام زمان، بر سرعت حرکت انسان به سوی جهنم می‌افزاید، حتی اگر انسان به ظاهر دیندار و با تقوا باشد.
    کمی بیندیشیم؟ ما کجایِ این راهیم؟ آیا به فکر یاری او هستیم؟ آیا قدمی برای او برداشته‌ایم؟ایشان، چقدر از فعالیت‌های ما را به خود اختصاص داده‌اند؟چه سهمی از زندگی ما، متوجه یاری ایشان است؟

...
    کمی جدی‌تر بیندیشیم... به زودی در روزی که هیچ کس جز ما و امام‌مان نیست، باید چهره به چهره با او رو به رو شویم؟ آیا نگاه رضایت بخش او در آن لحظه، به تلاشِ تمام عمرما نمی‌ارزد؟یک نگاه او کافیست تا ما را به سعادتی جاودانه برساند...کمی جدّی‌تر بیندیشیم...

والحمدلله رب العالمین

ویرایش توسط Partofar : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ در ساعت ۱۴:۰۴ دلیل: اصلاح فونت
    اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری