صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترجیح نماز اول وقت یا کارهای مادرم؟

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

ترجیح نماز اول وقت یا کارهای مادرم؟

من با نماز اول وقت و کارایی که مادرم میده مشکل دارم!
    نمی دونم چرا زمان بازار رفتن مادرم با من و زمان ناهار و شام همه میافتند سر زمان نماز!!معمولا هم سر این موضوع با مامانم بحث دارم،کسی نمی دونه کدوم رو باید ترجیح داد؟؟؟خواسته مادر یا نماز اول وقت؟؟؟
    الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    فکر کنم باز گم شدم خدایا...
    صبرم از کاسه دگر لبریز است...
    اگر این جمعه نیاید چه کنم؟!
    آنقدر من خجل از کار خویشم
    اگر این جمعه بیاید چه کنم؟!
    یا اباصالح ادرکنی...

2.  

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    سلام
    خواسته مادر رو باید ترجیح داد
    اما سعی کنید کم کم مادر رو زاضی کنید تا توی برنامه ریزی هاشون تغییر ایجاد کنن، سفره رو کمی بعد از اذان بندازن که فرصت خواندن نماز اول وقت باشه و بازار هم که میرید موقع اذان برید توی یه مسجد نماز بخونید
    سعی کنید با مهر و محبت و احترام خانواده رو در خواندن نماز اول وقت همراه کنید
    هر کاری وقتی به صورت جمعی انجام میشه تمایل برای انجامش بیشتر میشه
    اتفاقا چند روز پیش میخواستیم بریم بازار قبل از اینکه بریم به مامانم گفتم و باهاش قرار گذاشتم که اگه اذان شد حتما باید بریم یه مسجد نماز بخونیم بعد بریم خونه حالا هر جای بازار که باشیم!
    وقت نماز شد به مامانم گفتم بریم مسجد با هم سر بازار دعوا افتادیم و مامانم گفت ما کارمون تموم شده بریم خونه من می گفتم نه من باید نماز بخونم و...
    آخرش مامانم بزور با کلی اعصاب خوردی منو برد مسجد گفت سریع نمازتو بخون!
    منم به خاطر عصبانیت و نارضایتی مادرم ناراحت بودم خوب سر نماز معلوم نبود چی خوندم با کلی عجله از مسجد اومدم بیرون به مامانم گفتم به خاطر اینکه گفتی سریع بخونم معلوم نیست چی خوندم !مامانم با اعصابی آرام گفت:
    من که نشسته بودم حالا تو اروم میخوندی!!
    (اگه متنم غلط املایی داشت به خاطر سریع نوشتنه ، ببخشید دیگه)
    الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    3,612
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    790 پست
    حضور
    118 روز 4 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سینا

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    334
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

آنچه که ما بدان دستور داده شده ایم این است که موجبات ایذاء و اذیت و آزار و ناراحتی والدین را فراهم نکنیم بنابراین تمام همت ما در رابطه با والدین باید در این جهت باشد که کاری انجام ندهیم که حتی به اندازه ی ذره ای دل آنها بشکند یا از ما آزرده خاطر شوند و برنجند.

در زندگی روزمره موارد متعددی پیش می آید که در آنها شاهد تزاحم بین تبعیت از والدین و انجام بعضی از امور هستیم و طبیعتا ما بر سر دو راهی می مانیم که چه کنیم . نکته ی قابل توجه در این شرایط این است که سعی کنیم با ظرافت و دقت تمام در این شرایط برخورد نماییم تا هم بتوانیم به مقصود خود برسیم و هم موجبات ناراحتی والدین را فراهم نکنیم.

قطعا نماز جماعت و یا حتی نماز اول وقت مستحب است و تبعیت از والدین واجب لذا در مرحله ی اول باید بدانیم که در این شرایط بر ما لازم است از آنها اطاعت کنیم اما گاهی با لطافت بیشتر و مهربانی افزون تر در حق آنها و یا درخواست و تقاضا با کمال احترام و رعایت ادب می تواند در تصمیم آنها انعطاف ایجاد نماید تا نسبت به آنچه خواسته ی فرزند است راحت تر موافقت نمایند.

توصیه می شود با رعایت ادب و احترام بیشتر و افزون تر موجبات رضایت خاطر آنها را فراهم آورید چرا که گاهی رفتارهای گذشته ی ما و یا خدایی ناکرده بی احترامی ها و یا لجبازی ها و اصرار های بیجا باعث می شوند که والدین نیز متقابلا از موضع خود کوتاه نیایند بنابراین با تبعیت بیشتر سعی کنید وظیفه ی خویش را انجام دهید و حساسیت ایجاد ننمایید.

بعضی از مخالفتهای والدین برای عدم انجام برخی امور دلیل قانع کننده ای دارد که در این شرایط با آگاه شدن از دلیل از اصرار بیجا باید پرهیز نمود اما بعضی از مواقع مخالفت انها دلیل درستی ندارد در این شرایط توصیه می شود در زمان هایی که والدین فرصت و شرایط روحی و جسمی خوبی دارند به طور منطقی با انها صحبت نموده و درخواستهای منطقی خود را در هر زمینه با ارائه ی دلایل روشن تبیین نمایید و سعی در متقاعد کردن انها داشته باشید.

سقوط
    سرنوشت دل دادن
    به هر
    جاذبه ای
    غیر از
    خداست

نوشته
    2,069
    صلوات
    12514
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    18 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نماز خواندن بهره بردن است و نماز اول وقت خواندن بهره ويژه بردن .
    زيرا زمان اول وقت براي نماز داراي مغناطيسي است که انسان را در فضاي معنوي قرار مي دهد . زمان اول وقت براي نماز درياي کرامت است که هر کس در آن غوطه ور شود اهل کرامت مي شود .
    بطوري که يکي از عرفا مي گويد: بر نماز اول وقت اصرار و مداومت کنيد، اگر اهل کرامت نشديد مرا لعن کنيد .
    يکي ديگر از عرفا به شاگردانش مي گويد: بجاي پرداختن به اين همه مستحبات و نوافل، سعي کنيد نماز را اول وقتش بخوانيد، که هر چه مي خواهيد در نماز اول وقت است . شما اصل را رها کرده ايد و به فروعات چسبيده ايد .
    منتهي اين را هم بدانيد که نماز اول وقت خيلي سخت است . چون اراده مي خواهد . روحيه ماجرا جويي در برابر نفس اماره راحت طلب، مي خواهد . رها کردن رختخواب در صبح و رها کردن کار در ظهر و شب مي خواهد . و اينها همه هزينه کردن عاشق در مسير عشق مي باشد .
    در زمان اول وقت براي نماز درهاي رحمت خداوند به روي بندگان باز مي شود و هر کس در آن زمان بيدار و در عرصه راز و نياز رو به قبله و در نماز باشد و از خدا طلب کند، قافيه زندگي را برده است . به ويژه هنگام نماز صبح که از با فضيلت ترين اوقات، طلايي ترين فرصت و با بهره ترين زمان حضور در محضر دوست مي باشد .
    عرفا مي گويند: وقتي عاشق در حوزه عشق بازي اصرار داشته باشد و مرتب بر در خانه معشوق بکوبد و به جاي خسته عشق شدن، کشته عشق شود و معشوق پافشاري او را در عشق بازي ببيند، در اينجا انقلابي صورت مي گيرد و معشوق خود، عاشق مي شود و وضعيتي پيش مي آيد که خدا مي شود عاشق و بنده مي شود معشوق .
    امام صادق عليه السلام :

عمل براى آخرت

« إِعْمَلِ الْيَوْمَ فِى الدُّنْيا بِما تَرْجُوا بِهِ الْفَوْزَ فِى الاْخِرَةِ ».

امروز در دنيا كارى كن كه به وسيله آن اميدِ كاميابى در آخرت را دارى.

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

مادر و پدر من به هیچ عنوان دقت کنید به هیچ عنوان به قولشون عمل نمی کنند!
    اون روز تو بازار داشتم مادرم رو امتحان میکردم که حداقل یک بار تو بازار بدون جر و بحث حرفم رو قبول کنه و نشد.
    یک سئوال :
    پدر و مادر اگه به هیچ یک از قول هایی که به بچشون میدن عمل نکنند، مگر اینکه به نفعشون باشه... گناهی چیزی نیست؟!؟؟!
    جالب اینجاست بعد هر عمل نکردن به قول من دلم میشکنه ولی اونا انگار نه انگار...

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته قول هایی که ازشون میگیرم مطمعنم نشدنی نیست!
    خیلی هم سادست!
    یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    590
    صلوات
    200
    تعداد دلنوشته
    4
    حضور
    6 روز 12 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    2
    گالری
    0

سلام شما اول از همه اخلاق اخلاق اخلاق خیلی خوبی در خانه و خارج از خانه داشته باشید البته منظورم این نیست که خوش اخلاق نیستید به طور کلی میگم اخلاق خوش خیلی تاثیر گذار است .
    بعد در منزل و در هرجای دیگه ای که ممکن بود بدون هیچ دغدغه ای به نماز اول وقت همت گمارید و از ته دل بخاین که نماز اول وقت سعادتش نصیبتون بشه

کاش تا خیمه سبزت برسد فریادم
    من از آن روز که در بند توأم آزادم.

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

هعی...نمی دونم ، احتمالش هست که با خوش اخلاق تر بودن وضعیت بهتر بشه...
    ولی فکر نمی کنم یکم بد عنقی من باعث بشه اونا به قولشون عمل نکن و اینطور منو عذاب بدن!
    ویرایش توسط fatemeh2 : ۱۳۹۴/۰۱/۰۶ در ساعت ۱۷:۵۸
    یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2 نمایش پست
    یک سئوال :
    پدر و مادر اگه به هیچ یک از قول هایی که به بچشون میدن عمل نکنند، مگر اینکه به نفعشون باشه... گناهی چیزی نیست؟!؟؟!
    جالب اینجاست بعد هر عمل نکردن به قول من دلم میشکنه ولی اونا انگار نه انگار...
    جدی گفتم که یه سئواله!
    پیگیری نمی کنید؟؟!؟؟!؟

یا اباصالح ادرکنی...

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری