صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دوست دارید لحظه سال تحویل کجا باشید؟

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

دوست دارید لحظه سال تحویل کجا باشید؟

آنان که هر گاه نیکـی کنند خـوشحال شوند، و هرگاه بدی کنند آمرزش خـواهند، و هر گاه عطا شـوند شکر گزارند و هر گاه بلا بینند صبر کنند، و هر گاه خشم کنند در گذرند.( عیون اخبار الرضا ، جلد ۲ ،ص۵۲)

چند روزی قبل از اینکه سال تحویل شود و افراد سال جدید را آغاز کنند یک سؤال ذهن هر خانواده ای را حسابی به خود مشغول می‌کند و آن سؤال این است که دوست دارید لحظه سال تحویل کجا باشید؟

افراد، با سلیقه‌ها و فرهنگ‌های مختلفی که دارا هستند جواب‌های مختلفی به این سؤال می‌دهند بعضی‌ها دوست دارند لحظه تحویل سال در کنار دریا باشند و در ساحل قدم بزنند.

بعضی دیگر دوست دارند در جنگل و صحرا باشند و بعضی دیگر دوست دارند در کنار پدر و مادر خویش باشند و بعضی دیگر اماکن مذهبی را برای لحظات به یاد ماندنی تحویل سال انتخاب می‌کنند.

افراد برای اینکه در آن لحظه خود را به مکانی که از روزها قبل پیش بینی کرده بودند برسانند همه سعی و تلاش خود را به کار می‌گیرند تا برنامه ریزی‌هایشان درست از کار دربیایید و مشکلی در جلوی راهشان سبز نشود .

....

اين الفاطميون
    مدعي گويد كه با يك گل نميگردد بهار

من گلي دارم كه عالم را گلستان ميكند
    مینوی من مینای من پیدا و ناپیدای من
    ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

2.  

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

......
    اما در کنار همه انتخاب‌های مختلفی که برای لحظه‌های سال تحویل وجود دارد نوروز امسال یعنی نوروز(۱۳۹۴) تصمیم گرفتیم تا مکانی متفاوت را برای سال تحویل انتخاب کنیم. مکانی که سراسر نور و مهر و محبت و عشق است مکانی که خداوند متعال در قرآن کریم در وصف آن می‌فرماید :(فی بُیُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَ یُذْکَرَ فیهَا اسْمُهُ یُسَبِّحُ لَهُ فیها بِالْغُدُوِّ وَ الْآصال: در خانه‌هایی که خدا رخصت داده که [قدر و منزلت] آن‌ها رفعت یابد و نامش در آن‌ها یاد شود. در آن[خانه]ها هر بامداد و شامگاه او را نیایش می‌کنند)(النور: ۳۶)و این تصمیم و انتخاب بزرگ برای لحظه سال تحویل بسیار مهم و ارزشمند است چرا که یکی از آرزوهای مهم برای هر کسی در این لحظه رسیدن به عزت و موفقیت و آرامش و خوشبختی در سال جدید است و این در حالی است که تنها راه رسیدن به قدر و منزلت و موفقیت رفت و آمد به خانه‌هایی است که معدن و منبع موفقیت و عزت هستند و به همین جهت تصمیم گرفتیم سال جدید به همراه شما دوستان سفری مجازی داشته باشیم به خانه های نور و سال جدید را در زیباترین و نورانی‌ترین خانه های عالم هستی آغاز کنیم.حقّی که شکم بر تو دارد این است که آن را ظرف چیزهای حرام - چه کم و چه زیاد - قرار ندهی و (نیز) در چیزهای حلال میانه‌روی کنیپس با ما همراه باشید تا سفری متفاوت را به همراه شما تجربه کنیم تا با توصیه‌ها و نکته‌هایی که از صاحبان این خانه های نورانی دریافت می‌کنیم سالی متفاوت و سرشار از موفقیت را آغاز کنیم .
    ....

اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

....

خانه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) اگر می‌خواهی خداوند پشتیبان تو باشد باید:

مردی به محضر رسول خدا(صلی الله علیه و آله) آمد و گفت یا رسول الله(صلی الله علیه و آله) اقوامی دارم که نسبت به آنان صله رحم دارم ولی آنان مرا آزار می‌دهند قصد کرده‌ام به زیارتشان نروم و آنان را ترک کنم.

حضرت فرمودند این هنگام خدا همه شما را ترک خواهد کرد. گفت یا رسول الله(صلی الله علیه و آله) چه کنم؟

حضرت فرمود به کسی که تو را محروم کرده عطا کن و با کسی که از تو بریده صله رحم کن و از کسی که به تو ستم ورزیده درگذر چون اگر این‌گونه رفتار کردی خدای عزوجل پشتیبان تو و بر ضد آنان است.( بحارالانوار ، ج ۷۱)

خانه امیرالمؤمنین علی(علیه‌السلام) هر روز به دیدار همدیگر بروید:

برای حضرت علی علیه‌السلام اهدائی آوردند (فالوذج)، حضرت سؤال کردند این‌ها برای چیست؟ عرض کردند اهدائی روز نوروز است فرمودند:

هر روز را اگر می‌توانید نوروز قرار دهید یعنی هر روز اهدا کنید به یکدیگر و صله بنمایید در راه خدا.( دعائم الاسلام، جلد ۲)

خانه امام حسن(علیه‌السلام) با هر کسی معاشرت نکنید:

(ای پسرم! با احدی برادری مکن تا بدانی کجاها می‌رود و کجاها می‌آید،

و چون از حالش خوب آگاه شدی و معاشرتش را پسندیدی با او برادری کن به شرط این که معاشرت، بر اساس چشم پوشی از لغزش و همراهی در سختی باشد.(تحف العقول, ص ۲۳۴)

وقتی روز نوروز رسید شما غسل کن و بپوش پاکیزه‌ترین لباست را و خود را خوشبو کن به بهترین عطرها

خانه امام حسین (علیه‌السلام)تقوا، تندرستی و دوری از گناه سه رمز موفقیت:

(شما را به تقوا الهی سفارش می‌کنم و از (گناه کردن) در ایّامش بر حذر می‌دارم...

در مدّت عمر به سلامت و تندرستی جسم پیشی گیرید... و از کسانی مباشید که بر گناه بندگان بیم دارند و خود از عقوبت گناه خویش آسوده خاطرند.)
    (تحف العقول، ص ۲۳۹,)

خانه امام سجاد(علیه‌السلام) هر چیزی نخورید:

(حقّی که شکم بر تو دارد این است که آن را ظرف چیزهای حرام - چه کم و چه زیاد - قرار ندهی و (نیز) در چیزهای حلال میانه‌روی کنی.)‌( بحارالانوار: ج ۷۱)

اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    22,913
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    851 پست
    حضور
    98 روز 6 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام

دوست دارم مکه باشم البته خلوت باشه خودم باشم وخونه ی خدا

بعدشم یه سفری داشته باشم طرف همون جاهایی که خاک هست و دل مردان خدا نزدیک رود کارون

بعدشم یه سری بزنم کنار دوست گلم مریم جان مشهد

فعلا همینا بود!

البته جایی که عیدی می دن هم بدک نیستا!!

نوشته
    4,903
    صلوات
    1700
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    18 پست
    حضور
    57 روز 11 ساعت نامشخص
    دریافت
    214
    آپلود
    104
    گالری
    16

....

خانه امام محمد باقر(علیه‌السلام) اگر می‌خواهی ثروتمند شوی:

(تو را به تقوای الهی در خود نگهداری توصیه می‌کنم و از شوخی بپرهیز، زیرا شوخی هیبت مرد و آبروی او را می‌برد و بر تو باد به دعا کردن برای برادرانت (از اهل ایمان) در غیاب آن‌ها، زیرا که این کار روزی را سرازیر می‌کند، حضرت این جمله را سه بار فرمود.) (میزان الحکمه ج ۱۴، ص ۶۸۲۰)

خانه امام صادق(علیه‌السلام) آداب نوروز :(وقتی روز نوروز رسید شما غسل کن و بپوش پاکیزه‌ترین لباست را و خود را خوشبو کن به بهترین عطرها.)( مصباح المتهجد :۵۹۱)

خانه امام کاظم(علیه‌السلام) اگر می‌خواهی هفتاد هزار فرشته همراهیت کنند:

(هر کس ـ فقط برای خدا نه چیز دیگر ـ به دیدن برادر مؤمنش رود تا به پاداش و وعده‌های الهی برسد،

خداوند متعال، از وقت خروجش از منزل تا برگشتن او، هفتاد هزار فرشته بر او گمارد که همه ندایش کنند: هان! پاک و خوش باش و بهشت برایت پاکیزه باد که در آن جای گرفتی(المستدرک : ج ۱)

برای حضرت علی علیه‌السلام اهدائی آوردند (فالوذج)، حضرت سؤال کردند این‌ها برای چیست؟

عرض کردند اهدائی روز نوروز است فرمودند: هر روز را اگر می‌توانید نوروز قرار دهید یعنی هر روز اهدا کنید به یکدیگر و صله بنمایید در راه خدا

خانه امام علی بن موسی‌الرضا(علیه‌السلام) بهترین بندگان خدا باشید:

آنان که هر گاه نیکـی کنند خـوشحال شوند، و هرگاه بدی کنند آمرزش خـواهند، و هر گاه عطا شـوند شکر گزارند و هر گاه بلا بینند صبر کنند،

و هر گاه خشم کنند در گذرند.( عیون اخبار الرضا، جلد ۲ ،ص۵۲)

خانه امام هادی(علیه‌السلام) خوش گمانی و بدگمانی:

(هرگاه در جامعه، رعایت عدالت بیشتر از جور و ستم باشد؛ بدگمانی به مردم حرام است، مگر آن که از راه یقین محرز باشد؛

و امّا اگر در برهه ای از زمان، ظلم و جور بر عدالت غلبه پیدا کند، خوش گمانی به همگان شایسته نیست جز آنجا که آدمی به نیک بودن شخصی علم و یقین دارد.)

(مستدرک الوسائل، ج۹ ص ۱۴۶)

خانه امام عسگری(علیه‌السلام) در مهمانی‌ها در چه جایی بنشینیم :

هـر که به پـاییـن نشستـن در مجلـس خشنـود بـاشـد پیـوسته خــــــــــدا و فرشته‌ها بر او رحمت فرستند تا برخیزد. (تحف العقول,ص ۴۸۶)

امام زمان(علیه‌السلام) زیارت آل یاسین وسیله ای برای تقرب به امام زمان(عج):

امام زمان(علیه‌السلام) در توقیع شریفی می‌فرماید:

«هرگاه خواستید به وسیله‌ی ما به خداوند بلند مرتبه توجه کنید و به سوی ما روی آورید، همان‌گونه که خداوند متعال فرموده است بگویید: ... سلامٌ علی آل

یاسین.... .»(نجم الثاقب، ص۴۱۱)

به امید اینکه با تجربه ای که از این سفر مجازی در نوروز ۱۳۹۴به خانه های نور کسب کردیم بتوانیم سالی توأم با موفقیت و آرامش و پیروزی و سربلندی را برای خود و جامعه خود رقم بزنیم .

اين الفاطميون

ای منجی گیتی بیا
    مهدی بیا مهدی بیا

نوشته
    133
    صلوات
    457
    تعداد دلنوشته
    26
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    12 روز 15 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دلم میخواد سال دیگه ان شالله موقع سال تحویل با شوهرم خونه خدا مکه باشیم....یعنی میشه؟///
    برام دعا کنین

نوشته
    10,257
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    708 پست
    حضور
    155 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم زینب کبری صلوة الله علیها نمایش پست
    اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ
    سلام
    دوست داشتم و دارم لحظه ی سال تحویل کربلا و نجف یا مکه و مدینه(مخصوصا بقیع) باشم

عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    22,913
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    851 پست
    حضور
    98 روز 6 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط دوست دارم خدااا نمایش پست
    دلم میخواد سال دیگه ان شالله موقع سال تحویل با شوهرم خونه خدا مکه باشیم....یعنی میشه؟///
    برام دعا کنین
    سلام

سوره نباء زیاد بخونین شب صبح روز هروقت شد بخونین حتما به مکه می رسین

نوشته
    9,745
    صلوات
    20662
    تعداد دلنوشته
    31
    مورد تشکر
    541 پست
    حضور
    174 روز 9 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم زینب کبری صلوة الله علیها نمایش پست
    سلام

ممنونم از تاپیک زیباتون

من دوست داشتم لحظه تحویل سال کربلا باشم... بین الحرمین....به نظرم اونجا برای تحویل سال زیباترین و بهترین مکان دنیاست و مطمئنم این آرزوی تمام عاشقان اهل بیت علیهم السلام هست.چه چیزی زیباتر از این که سال نو کنار امام حسین علیه السلام باشیم و سال رو با ایشون تحویل کنیم...

چقدر دلم هوس کربلا کرد

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

عرض کنم که سال نو رو به همه تبریک می گم و بسیار خوشحالم که سال 93 تموم شد. یکی از بدترین سال های زندگیم بود. حتی تا آخرین لحظات بد بودنشو بهم نشون داد.
    از دوستان خوب و سر به مهر و خدا دوستم خواهشمندم دعام کنند تا زندگیم کمی رونق بگیره و سال 94 با سال 93 برام 180 درجه تغییر کنه. روی دعاهاتون حساب می کنم.
    سال تحویل دوست دارم کنار خونواده م باشم و دوست دارم همه ی خونواده م دور هم جمع باشند. همه ی خواهر برادرا و بچه هاشون دوس دارم خونمون باشند موقع تحویل سال نو.

امسال هم که سال تحویل ساعت دو و ربع بوده. با این حال تو خونه تنها بودم قبل از سال تحویل. یعنی مادر و داداشم و زن و بچه ش قرار بود راه بیوفتن از اصفهان و غروب برسن خونه که وسط راه بنزین تموم کردن و الان هم مثل قدیم نیست که همه به هم بنزین بدن. دیگه زنگ زدن اینور و اونور و بعد از سه چهار ساعت بنزین گیرشون اومد راه افتادن و با این توصیف تا ساعت یازده و نیم شب طول کشید و دوباره راه افتادن. باز دوباره اومدن وسط راه که ماشین خراب شد و ساعت یک بود که زنگ زدن که ماشین خراب شده و بیا ببینیم باید چیکارش کنیم. بارون خیلی شدیدی هم میومد. من هم با موتور راه افتادم رفتم یه دست کشیدیم به ماشین و قدری هم هل دادیم تا راه افتاد. و بلاخره ساعت دو رسیدیم و من قندیل بستم.
    بدین سان سال 93 با تمام خوبی ها و بدی هاش تمام شد.

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری