صفحه 4 از 4 نخست ... 234
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا بعضی ها از همان کودکی از توفیقات الهی بالایی برخوردار میشوند؟

نوشته
    143
    مورد تشکر
    948 پست
    حضور
    5 روز 4 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش عشق نمایش پست
    تو مو می بینی و او ریشه ی مو بعضی ها هم پیچش مو فرفری می بینن.
    در کل اینطور به نظر میرسه که حکمتی درش باشه.
    همونطور که خدا محمد رسول الله رو از بدو تولد صاحب کرامات می کنه یه ذلیل مرده ای به نام انیشتین هم دارای مخ میشه و این وسط ما نخطه دار از آب در میایم.
    تو این دنیا که تو سری خور همه هستیم. پس فردا زبونت لال بیوفتیم ریق رحمت رو سر بکشیم خدا میزنه پس کلمون میندازمون تو جهنم تا ما باشیم غلط کنیم دیگه به دنیا نیایم.
    اصلا بحث بی خود می کنیم که چی بشه؟
    خدا یه روزی اومد گفت: بسم الله و الرحمن الرحیم و شروع کرد همینجوری به خلق کردن کائنات تا رسید به انسان و بعدش حالا خیلیامون فکر می کنیم انسان آخرین چیزیه که خدا خلق کرده.؟؟؟!!!؟؟؟؟؟؟
    کفر نیستاااااا
    جدا ما چرا باید قبول کنیم که خدا همیشه وجود داشته؟ این همیشه که میگیم، بلاخره باید یه شروعی داشته باشه.نباید داشته باشه؟
    جدا وقتی به اینا فکر می کنیم احساس می کنم در خلا هستم.
    آقا فکر نکنین به این چیزا. مث من روانی میشین. بشینین زندگیتونو بکنین

شاید شما برای یافتن پاسخ هاتون باید درباره بعد زمان مطالعه کنید. زمان هم ممکنه یک بعد باشه که مختص دنیای مادی هستش. خب اینجوری اینکه میگن تا اخر تو بهشتیم (انشالله) یا همیشگی در جهنم هستند هم باید یک پایانی داشته باشد.جواب شما با مطالعه در زمینه زمان قابل حل باید باشه.
    پس به [بركت] رحمت الهي با آنان نرمخو [و پرمهر] شدي و اگر تندخو و سختدل بودي قطعا از پيرامون تو پراكنده مي‏شدند پس از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در كار[ها] با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتي بر خدا توكل كن زيرا خداوند توكل‏كنندگان را دوست مي‏دارد (159) آل عمران

نوشته
    143
    مورد تشکر
    948 پست
    حضور
    5 روز 4 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک سخنرانی از آقای پناهیان بود درباره اخلاق که البته من جلسه اولش رو فعلا گوش کردم.ایشون اخلاق رو رشد انسان و افزایش ظرفیت وجودی انسان برای رسیدن به خدا تعریف کردن.در یک قسمت گفتن که انسان سعی میکنه رشد کنه و کسی که ذاتا و ژنتیکی خوش اخلاقه در واقع رشدی نکرده ولی کسی که ذاتا اینجوری نیست و داره سعی میکنه که خوش اخلاق بشه درواقع داره رشد میکنه و براش امتیاز محسوب میشه. به هر حال خود خدا هم فرمودن که از هر کس به اندازه توانش محاسبه نفس میشه.اگر هر کسی در هر موقعیتی که باشه همه تلاشش رو بکنه در اطاعت خدا کار خودش رو کرده.این مهمه به نظر من.چشم گفتن به حکمت خدا.(البته برداشت من از سخنرانی بوده و شاید عین این گفته نشده)
    پس به [بركت] رحمت الهي با آنان نرمخو [و پرمهر] شدي و اگر تندخو و سختدل بودي قطعا از پيرامون تو پراكنده مي‏شدند پس از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در كار[ها] با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتي بر خدا توكل كن زيرا خداوند توكل‏كنندگان را دوست مي‏دارد (159) آل عمران

3. تشکرها 2

صفحه 4 از 4 نخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)