صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرامردان غرورشان را دوست دارند ؟ اصلا این غرور چیست که نباید شکست؟

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

چرامردان غرورشان را دوست دارند ؟ اصلا این غرور چیست که نباید شکست؟

دوستان محترم لطفا نظراتتان را بیان کنید.

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

2.  

نوشته
    2,634
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    214 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

سلام
    یه بخشش عزت و کرامتیه که خداوند به همه انسان ها عطا کرده و کسی حق نادیده گرفتنشو نداره
    یه بخشش مربوط به تربیت خانوادگی و خصوصیات فرهنگیه
    بقیه اش نمی دونم به خاطر چیه
    فقط زیاد شنیدم که غرور یه مرد اگه بشکنه دیگه اون مرد نمیتونه کمر راست کنه
    و زیاد هم دیدم زنانی که هر روز غرورشون شکسته میشه، هر روز در هم می شکنن بدون اینکه برای کسی مهم باشه

نوشته
    192
    حضور
    1 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار ♥ها نمایش پست
    سلام
    سوال واضح نیست!!!
    اما غرور چیز بدیست «غرور»؛ یعنى اطمینان و آرامش قلب نسبت به آنچه که با هواى نفس موافق بوده و طبیعت انسان به آن تمایل داشته باشد
    نشأ این گرایش، جهالت یا وسوسه‌هاى شیطانى است.
    تا جایی که بنده میدانم
    بین غرور و اعتماد بنفس فرق است
    اگر به مردان درخواست های دهید که نتوانند انجام دهند یا معایب آنها را برای تحقیر بیان کنید اعتماد بنفس فرد از بین میرود و خود را فردی ضعیف میپندارد.

سوال بنده این است
    غرور مثبت هم داریم؟
    اعتماد بنفس چیست؟چه فرقی با غرور دارد؟
    لطفا کارشناس پاسخ دهد یا دوستانی که اشراف دارند!

ویرایش توسط دانیــال : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱ در ساعت ۱۸:۲۰
    پروردگارا مرا به زیب و زینت صالحان بیارای که خشم خود را فرو نشانم
    آتش فتنه را خاموش سازم،با خلق خوشرفتار و آسان گیرم،به هر فضل و کمال سبقت گیرم
    متواضع و بی تکبر و نیکو خُلق باشم
    >>دعای بیستم<<

نوشته
    192
    حضور
    1 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    سلام
    یه بخشش عزت و کرامتیه که خداوند به همه انسان ها عطا کرده
    سلام
    برای مطالعه مفهوم عزت نفس بر اینجا کلیک کنید

پروردگارا مرا به زیب و زینت صالحان بیارای که خشم خود را فرو نشانم
    آتش فتنه را خاموش سازم،با خلق خوشرفتار و آسان گیرم،به هر فضل و کمال سبقت گیرم
    متواضع و بی تکبر و نیکو خُلق باشم
    >>دعای بیستم<<

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

چی شد پس اقایون بیاید نظراتتون رو بگید .

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

7. تشکرها 3

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

سلام
    ابتداء دوست داریم خانم ها نظر دهند!
    واقعیت را بگوئید
    چرا مردها دوست دارند به غرورشان لطمه وارد نشود!
    خانم ها تقریبا همه چیز را می دانند.چون روی هر موضوعی خوب فکر می کنند!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    682
    صلوات
    4500
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    29 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست
    سلام
    ابتداء دوست داریم خانم ها نظر دهند!
    واقعیت را بگوئید
    چرا مردها دوست دارند به غرورشان لطمه وارد نشود!
    خانم ها تقریبا همه چیز را می دانند.چون روی هر موضوعی خوب فکر می کنند!
    سلام
    همه ی آدمها غرور دارند... از نظر بنده برخلاف صحبتی که جناب اسک! کردند ، غرور و عزت نفس کاملا توام با همه!
    یعنی اگه یکیش باشه
    اون یکیشم هست
    اگه یکیش نباشه
    اون یکی هم نیس!!!
    و درواقع میتونم بگم غرور شکل تکامل یافته ی عزت نفسه!!
    شما به همون اندازه ای که خودتون رو دوست دارید
    غرورتون رو هم دوست دارید
    و به همون اندازه که برای دیگران فداکاری میکنید
    برای غرورتون هم فداکارید!
    و حاضر به شکستنش میشید...
    اینکه بگیم مردها غرورشون رو خیلی دوست دارند خیلی کلیشه ای میشه!
    من خودم موارد بسیار متعددی رو دیدم که زن مغرورتر از مرد بوده
    پس بهتره به جای نسبت دادن به جنسیت افراد ، به شخصیتشون این نسبت رو بدیم... حالا میخواد مرد باشه یا زن!
    همه ی اینها بستگی به تربیت کودکی داره
    اینکه تا چه اندازه خونواده فرزندی با عزت نفس رو تحویل جامعه داده باشه...
    اون حسی هم که درخصوص آقایون فرمودید... اسمش غرور نیس... حس سرپرستی و مسئولیت پذیریه
    که گاهی و البته ناچارا با غرورشون گره میخوره!
    مرد همیشه دوست داره مراقبت کنه... دوست داره سرپرست باشه... مدیریت کنه!
    واسه همینم میگن همیشه بذارین تو یه خونه ، تصمیم آخر رو در مورد هر مسئله ای پدر یا مرد اون خونه بگیره!
    مرد وقتی بدونه همه چیز رو تحت کنترل خودش داره ، وقتی همه چیز تحت مدیریت خودش باشه احساس آرامش میکنه
    اگه زن بخواد با حس زن سالاری این حق مدیریت و سرپرستی رو از مرد بگیره ، اون مرد به مرور خرد میشه و میشکنه
    احساس میکنه حتما نقصی داره که به اون اجازه ی مدیریت امور داده نمیشه و درنتیجه عزت نفسش زیر سوال میره و به دنبال اون غرورش!!
    نیا نیا گل نرگس ، جهان که جای تو نیست
    دو صد ترانه به لب ها ، یکی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، تو را به خاک بقیع
    که شهر ما ، نَه مهیای گامهای تو نیست

نیا نیا گل نرگس ، دعای عهد کجاست؟
    نه این نماز جماعت به اقتدای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، به مادرت زهرا
    کسی برای شهادت به کربلای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، فدا شوی مولا

برای عصر عجیبی که خواستار تو نیست

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    800 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نگاه19 نمایش پست
    اون حسی هم که درخصوص آقایون فرمودید... اسمش غرور نیس... حس سرپرستی و مسئولیت پذیریه
    واسه همینم میگن همیشه بذارین تو یه خونه ، تصمیم آخر رو در مورد هر مسئله ای پدر یا مرد اون خونه بگیره!
    مرد وقتی بدونه همه چیز رو تحت کنترل خودش داره ، وقتی همه چیز تحت مدیریت خودش باشه احساس آرامش میکنه
    اگه زن بخواد با حس زن سالاری این حق مدیریت و سرپرستی رو از مرد بگیره ، اون مرد به مرور خرد میشه و میشکنه
    احساس میکنه حتما نقصی داره که به اون اجازه ی مدیریت امور داده نمیشه و درنتیجه عزت نفسش زیر سوال میره و به دنبال اون غرورش!!
    سلام
    احسنت!
    تا حدودی 80 درصد درست است!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط نگاه19 نمایش پست
    سلام
    وقتی شما اجازه ندهید که آقا نقش مسئولیتی خود را افا کند و اینکه میدان ندهید قدرت واقعی خود را نشان دهد باعث می شوید که اول نزد شما خرد شود و لی در مقابل دیگران او را کشته اید!
    اینکه او را فردی بی عرضه نشان دادن خودکشی اوست!
    هرگز جای او تصمیم نگیرید و سخن نگوئید.همیشه به او بگوئید همه تصمیم گیری ها با توست و من همهیشه به شما همفکری می دهم و اگر در جائی حس کردم اشتباه می کنی نظرم را می گویم نه اینکه دیکته کنم تو نمی فهمی من می فهمم!وقتی این حس به مرد دست دهد شما را آزاد می گذراد و می گوید من به ..............این قدر اعتقاد واعتماد دارم که می دانم می تواند از سخت ترین کارها به تنهائی بربیاید و من مثل کوه پشت او هستم!
    مردها همیشه دوست دارند که حس مردیشان را داشته باشند.قدیم ها دیده بودید مرد تا حرف می زد زن جیکشم در نمی آمد.مردها حسی دارند که دوست دارند زن حرف گوش کن باشد نه تو سری خور.....من خیلی وقتها پیش این جمله را از خانم ها می شنیدم که وقتی سر مسئله ای حرفی پیش می آمد خانم می گفت هر چی آقامون بگه!!!!
    الان چی؟؟؟؟وقتی من در موردی مخالفت می کند چشمهای دختر خانم به قدری گرد می شود که انسان نرگان این می شود که رگ چشمهایش پاره نشود!یک روئی به طرف نشان می دهد که نگو........مرد وقتی می گوید نرو نپ.ش نگرد نایست و یا هر کار دیگر حتما صلاح شما را می خواهد مخالفت با سخن مرد باعث شکستش غرورش می شود!به خاطر همین است که خیلی از مردها دست بزن پیدا می کنند!!!!!ولی ناگفته نماند خانم باید در مقابل درخواستهای بی جای آقا ایستادگی کند......حالا هر شخصی تعریفی برای خود از این درخواست ها دارد.....مردها هم تعاریف خود را از درخواستهای بی جای خانم ها دارند!!!
    مردها همیشه دوست دارند از همه چی اطلاع پیدا کنند چیزی مخفی نماند مدیریت منزل و اداره امور با اوست.همسر خوب باید در کنار آقا کمک حالش باشد.زرنگ باشد همیشه سایه مرد را بالای سر خود حس کند نه اینکه او سایه ای شود بر سر مردش!من خیلی مشاهده کرده ام که خانم ها به دلایلی داخلی و عوامل خارجی خیلی مسائل را از مردها مخفی می کنند!من خودم حرصم در می آید چه برسد به آن بنده خداها.............مثلا سر قرض دادن مبلغی کلان پول که خانم به زن همسایه داده بود و آقا بی اطلاع بود.زن همسایه وقتی پول را گرفته دیگر پس نداده.........سر همین دوستی های بی جا و اعتماد های بی منطق........مثلا دقت کنید:سلام نیلی جون(نیلوفر خانم سابق)خوبی؟چه خبرا؟هستیم هوا سرده در بستیم.خوب خودت خوبی که؟علی آقا چطوره؟بچه ی گلت چطوره؟خوبن سلام دارند.آقا مجتبی چطوره.آقا مجتبی هم هست دیگه!!!پروانه چیزی شده؟؟؟چیزی که نه ولی .........چی بگم نیلی جون.مجتبی چند روز دیگه چک داره قرار بود برامون پول بریزن توی این چند روز ولی نریختن هر چی تماس می گریم کسی گوشی را بر نمی داره.خوب کمی ازم بر می آید.کمک که نمی دونم ولی شاید اگر خودت بخواهی چرا....چقدری هست؟10 میلیون.باور کن ما 15 میلیون طلب داریم قرار است سر دو هفته بریزن اگر شما داری به ما بده سر دو هفته بهت بر می گردونم.فقط به علی آقا چیزی نگو!!!!!!!!(گوش های مخملی نیلی جون درآمد)خوب باشه شماره کارت بده همین الان بریزم!!!ده میلیون را می ریزد.دو هفته که هیچی سه ماه می گذرد.....
    علی آقا.نیلوفر یک هفته دیگه 20 میلون از اداره وام می گیرم که ماشینی که دیدم را بخرم.با سود پول ها تا الن چقدر توی حساب داریم؟؟؟؟
    پاسخ نیلوفر خانم چیست؟؟؟
    1-دروغ می گوید!
    2-حقیقت را می گوید!!!
    3-علی آقا را می پیچاند!!!
    4-راه حل شما چیست؟؟؟؟
    وقتی مرد می گوید همسایه را در خانه راه نده یعنی همین!!!از اسرار زندگیت آگاه شد تمام شد!!!یعنی یک خبرپراکنی کند که سازمان های امنیت اروپا پیشش لنگ می اندازند!!!
    من مطلب خصوصی زیادی شنیده ام از زندگی افراد که خدا شاهده اگر اینجا بگویم خون در رگهایتان منجمد می شود!!!!!بسیار خصوصی!!!
    هیچ وقت توی زندگیت نگذار کسی سرک بکشد چون حرف مردت را زیر پا گذاشته ای و این مرد را حقیر می کند.!!!
    یک وقت به خودت می آئی که می بینی از مرد رویاهایت مردی هیویائی تبدیل کرده ای که به هیچ صراطی مستقیم نیست!
    از شما خواهر محترم بسیار ممنونم که باعث شدید بنده بار دیگر از شخصی مطلب تازه ای یاد بگیرم
    بسیار سپاسگزارم

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری