جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علاقه من به ذبح حیوانات و تهیه گوشت جهت مصرف شخصی گناه داره؟

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

علاقه من به ذبح حیوانات و تهیه گوشت جهت مصرف شخصی گناه داره؟

سلام
    من به حرفه قصابی و استفاده از چاقو و مسائل ذبح جهت تهیه گوشت علاقه مندم ... دوست دارم حیوانات رو خودم پرورش بدم و گوشت مورد استفاده رو خودم شخصا تهیه کنم و از بازار نخرم،میخواستم بدونم این علاقه من به ذبح حیوانات و تهیه گوشت جهت مصرف شخصی گناه داره؟

2.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    829 پست
    حضور
    119 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

4. تشکرها 2

نوشته
    220
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    4 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamini69 نمایش پست
    من به حرفه قصابی و استفاده از چاقو و مسائل ذبح جهت تهیه گوشت علاقه مندم ... دوست دارم حیوانات رو خودم پرورش بدم و گوشت مورد استفاده رو خودم شخصا تهیه کنم و از بازار نخرم،میخواستم بدونم این علاقه من به ذبح حیوانات و تهیه گوشت جهت مصرف شخصی گناه داره؟
    سلام علیکم
    استفاده شخصی، برای گوشت حیوانات و علم به این که درست ذبح شده یانه، هیچ اشکالی ندارد و خیلی هم خوب است. آنچه که مکروه تلقی شده، قصابی کردن است. یعنی سر بریدن و ذبح کردن، شغل یک نفر بشود و مدام سر ببرد، این است که مکروه می باشد و الا برای مصرف شخصی، ذبح نمودن اشکالی ندارد و خیلی خوب است که انسان بتواند خودش کارهای شخصی خود را انجام بدهد و هر فنی را بلد باشد تا در شرایط ضروری بتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد.
    اصلا خودِ خداوند متعال به قربانی کردن سفارش کرده و آن را محدود برای افراد خاصی ننموده است و اگر کار مذمومی بود، حتما از آن نهی می شد.
    بله، شکار تفریحی، برای لذت بردن حرام است، اما برای امرار معاش و ضروریات زندگی، ذبح نمودن اشکالی ندارد و در برخی مواقع واجب هم می شود.

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    با تشکر از پاسخ شما ، پیرو سوال قبلی چند تا سوال هم داشتم :

1 - این بحث جوزه چیه ؟ کجای گردن قرار داره ؟حتما باید در طرف سر باشه ؟
    2 - همانطور که گفته بودم من به مسایل ذبح و حرفه قصابی علاقه دارم و میخوام قربانی که در ایام محرم و عید قربان دارم خودم ذبح کنم ،حالا میخوام بدونم این علاقه من در نیت و قبولی قربانی تاثیر منفی میزاره یعنی خدا نمیگه که تو به خاطر من یا امام حسین قربونی کردی یا به خاطر علاقه خودت به این مسائل؟

7. تشکرها 2

نوشته
    220
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    4 روز 19 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mamini69 نمایش پست
    همانطور که گفته بودم من به مسایل ذبح و حرفه قصابی علاقه دارم و میخوام قربانی که در ایام محرم و عید قربان دارم خودم ذبح کنم ،حالا میخوام بدونم این علاقه من در نیت و قبولی قربانی تاثیر منفی میزاره یعنی خدا نمیگه که تو به خاطر من یا امام حسین قربونی کردی یا به خاطر علاقه خودت به این مسائل؟
    باسلام و احترام
    بالاخره هر کسی کاری را انجام می دهد که در آن تخصص دارد و حرفه ی آن را بلد هست، همین که شما می گویید من در ماه محرم یا عید قربان، علاقه به ذبح دارم
    پیداست که شما علاقه به امام حسین علیه السلام و حج و قربانی که عمل عبادی است، دارید نه فقط خودِ ذبح کردن.
    آیا شما غیر از این ایام هم دوست دارید فقط ذابح باشید یا چون این ایام می شود دوست دارید ذبح انجام دهید؟ مسلما به خاطر آن ایام خاص است که دوست دارید حرفه ی خود را در مسیر الهی به کار بگیرید و الا بی خود و بی جهت دست به این کار نمی زدید، همین نیت، عمل شما را الهی می کند و از نفسانیت به دور خواهد داشت.
    در مورد سوال اول هم باید کارشناس احکام ما پاسخ شما را بدهد.
    ولی اگر منظورتان از جوزه، همان برجستگی روی گردن است باید عرض کنم که این قسمت لازم است که در قسمت سر قرار بگیرد یعنی از زیر آن بریده شود نه بالای آن.
    موفق و موید باشید.

9. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری