جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طریقه توسل به امام حسین (ع)؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  92
  صلوات
  1114
  تعداد دلنوشته
  1
  مورد تشکر
  449 پست
  حضور
  2 روز 1 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0

  طریقه توسل به امام حسین (ع)؟
  سلام و عرض ادب
  وقت همگی بخیر

  طریقه توسل به امام حسین (ع)؟

  ممنونم از همگی

  التماس دعا
  یاعلی مدد
  باتشکرفراوان


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  3,737
  صلوات
  1
  تعداد دلنوشته
  1
  مورد تشکر
  9,491 پست
  حضور
  141 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  2
  گالری
  17  با نام و یاد دوست


  طریقه توسل به امام حسین (ع)؟  کارشناس بحث: استاد سینا

  سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

  عشق محمد بس است و آل محمد  طریقه توسل به امام حسین (ع)؟


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  334
  مورد تشکر
  874 پست
  حضور
  3 روز 11 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  توسل به معنی واسطه قرار دادن معصوم علیهم السلام است بین ما و خدا. قطعا بهترین توسل واسطه قرار دادن سیره ی معصومین علیهم السلام می باشد بدین معنا که با تمسک به سیره ی آن بزرگواران و تبعیت از آنها ،از انها به عنوان واسطه ی فیض الهی مدد بجوییم.

  به طور کلی به هر یک از ائمه می توان از طریق فرستادن صلوات و هدیه کردن به روح آن بزرگواران و خواندن دعای توسل و همچنین زیاراتی که به طور خاص به هر امام اختصاص دارد به آنها متوسل شد.در رابطه با امام حسین علیه السلام نیز چنین است .علاوه بر این از طریق برپایی مجلس روضه و یا شرکت در مجلس روضه ی ایشان نیز می توان به ایشان متوسل شد. خواندن سوره های قران و هدیه کردن ثواب ان بر روح هر یک از امامان نیز می تواند موثر باشد.

  نکته ی قابل توجه در توسل این است که مدام به خود متذکر شوید که نگاهتان نسبت به امام نگاه استقلالی نیست بلکه شما برای رسیدن به حاجت ،معصوم علیهم السلام را بین خود و خدا واسطه قرار داده اید و از خدا بخواهید به برکت وجود معصوم و پاکی و طهارت روح آنها حوائج شما را نیز برآورده کند.

  توسل از طرق گوناگون انجام می گیرد گاهی توسل قلبی است و انسان حتی بدون بر زبان آوردن کلامی ارتباط خود را با امام برقرار ساخته و از او مدد می جوید ، گاهی نیز توسل لفظی است و با خواندن دعا و یا زیارت و اذکار انسان به وجود مقدس ائمه علیهم السلام به عنوان واسطه ی فیض الهی متوسل می شود و بعضا نیز در عمل انسان متوسل می باشد و با انجام عمل خیر و هدیه کردن ثواب فعل خویش برای معصوم به ایشان توسل می نماید.

  معیار اجابت دعا و توسل و برقراری ارتباط قلبی با امام است.و این ارتباط قلبی حاصل شناخت و معرفت انسان است نسبت به امام.بنابراین برای توسل کردن سعی نمایید در ابتدا معرفت و شناخت خود را نسبت به امام حسین علیه السلام بالا ببرید و باشناخت بیشتر محبت قلبی خود را نسبت به ایشان افزایش دهید.طهارت ظاهری (وضو و غسل) و تطهیر لباس و البته مهمتر از ان یعنی طهارت باطنی به معنی ترک گناهان نیز از پیش زمینه های لازم در امر توسل می باشد.

  ائمه ی ما نور واحد هستند و وجودشان تجلیگاه اسماء الهی اما در عین حال هر يک‌ از آنان‌ مظهر اسم‌ خاص‌ از اسماي‌ حسناي‌ الهي‌ مي‌باشند. امام حسین نیز بهترین واسطه در امر شفاعت هستند لذا در مساله ی شفاعت به ایشان متوسل شوید.

  همانطور که می دانید هر یک از روزهای هفته به نام یک یا چند تن از ائمه ی معصومین علیهم السلام می باشد .روز دوشنبه متعلق به امام حسن و امام حسین علیه السلام می باشد لذا در توسل خود زمان را نیز مد نظر گرفته ودر همان روز خاص به ایشان متوسل شوید.در اواخر مفاتيح‌‌الجنان‌ براي‌ هر يک‌ از چهارده‌ معصوم‌ صلوات‌ خاصي‌ ذکر شده‌ است‌. آن‌ صلوات‌ را نیزبخوانيد.

  در روایتی آمده است:رسول‌ اللّه‌ (ص‌) فرمود: "يا جابر! إذا أردتَ أنْ تدعوا اللّه‌ فيَستَجيب‌ لک‌ فادْعه‌ بأسمائهم‌ (اهل‌ بيتي‌) فإنّها أحبّ الاسماء إلي‌ اللّه‌ عزّ وجلّ؛(1)
  اي‌ جابر، هرگاه‌ خواستي‌ در پشگاه‌ الهي‌ دعاکني‌ و خداوند نيز دعاي‌ شما را مستجاب‌ گرداند، متوسل‌ به‌ اهل‌ بيت‌ من ‌شو و خداوند را به‌ اسماي‌ آنان‌ بخوان‌ که‌ محجوب‌ترين‌ اسم‌ها نزد خدا. اهل‌ بيت‌ من‌ هستند" .

  بنابراین بهتر است توسل شما به امام حسین با ذکر نام ایشان باشد.در توسل‌ به ایشان ‌، سوگند به‌ مادرشان‌ حضرت‌ صديقه‌ طاهره‌‌(س‌) باعث‌ جلب‌ توجه‌ و عنايات‌ بيشتر مي گردد.  1. بحارالانوار، ج91، ص 21، حديث 16.

  ویرایش توسط سینا : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۷:۰۲
  سقوط
  سرنوشت دل دادن
  به هر
  جاذبه ای
  غیر از
  خداست


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  334
  مورد تشکر
  874 پست
  حضور
  3 روز 11 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  جمع بندی:
  پرسش:
  طریقه توسل به امام حسین (علیه السلام) چگونه است؟


  پاسخ:
  توسل به معنی واسطه قرار دادن معصوم علیهم السلام بین ما و خدا
  است. قطعا بهترین توسل واسطه قرار دادن سیره معصومین (علیهم السلام) می باشد بدین معنا که با تمسّک به سیره آن بزرگواران و تبعیت از آن ها، از آنان به عنوان واسطه فیض الهی مدد بجوییم.
  به طور کلی به هر یک از ائمه می توان از طریق فرستادن صلوات و هدیه کردن به روح آن بزرگواران و خواندن دعای توسل و همچنین زیاراتی که به طور خاص به هر امام اختصاص دارد به آن ها متوسل شد.
  در رابطه با امام حسین (علیه السلام) نیز چنین است. علاوه بر این از طریق برپایی مجلس روضه و یا شرکت در مجلس روضه ایشان نیز می توان به ایشان متوسل شد. خواندن سوره های قرآن و هدیه کردن ثواب آن به روح هر یک از امامان نیز می تواند موثر باشد.
  نکته قابل توجه در توسل این است که مدام به خود متذکر شوید که نگاه تان نسبت به امام نگاه استقلالی نیست بلکه شما برای رسیدن به حاجت، معصوم (علیه السلام) را بین خود و خدا واسطه قرار داده اید و از خدا می خواهید به برکت وجود معصوم و پاکی و طهارت روح آن بزرگوار حوائج شما را نیز برآورده کند.
  توسل از طرق گوناگون انجام می گیرد گاهی توسل قلبی است و انسان حتی بدون بر زبان آوردن کلامی ارتباط خود را با امام برقرار ساخته و از او مدد می جوید، گاهی نیز توسل لفظی است و با خواندن دعا و یا زیارت و اذکار انسان به وجود مقدس ائمه (علیهم السلام) به عنوان واسطه فیض الهی متوسل می شود و بعضا نیز در عمل انسان متوسل می باشد و با انجام عمل خیر و هدیه کردن ثواب فعل خویش برای معصوم به ایشان توسل می جوید.
  معیار اجابت، دعا و توسل و برقراری ارتباط قلبی با امام است. و این ارتباط قلبی حاصل شناخت و معرفت انسان نسبت به امام
  است.
  بنابر این برای توسل جستن سعی نمایید در ابتدا معرفت و شناخت خود را نسبت به امام حسین (علیه السلام) بالا ببرید و با شناخت بیشتر محبت قلبی خود را نسبت به ایشان افزایش دهید. طهارت ظاهری (وضو و غسل) و تطهیر لباس و البته مهمتر از آن یعنی طهارت باطنی به معنی ترک گناهان نیز از پیش زمینه های لازم در امر توسل می باشد.
  ائمه ما نور واحد هستند و وجودشان تجلی گاه اسماء الهی است اما در عین حال هر يک‌ از آنان‌ مظهر اسم‌ خاص‌ از اسمای حسناي‌ الهي‌ مي‌باشند. امام حسین (علیه السلام) نیز بهترین واسطه در امر شفاعت هستند لذا در مساله شفاعت به ایشان متوسل شوید.
  همان طور که می دانید هر یک از روزهای هفته به نام یک یا چند تن از ائمه معصومین (علیهم السلام) می باشد. روز دوشنبه متعلق به امام حسن و امام حسین (علیهما السلام) می باشد لذا در توسل خود زمان را نیز مد نظر گرفته و در همان روز خاص به ایشان متوسل شوید. در اواخر مفاتيح‌‌ الجنان‌ براي‌ هر يک‌ از چهارده‌ معصوم‌ صلوات‌ خاصی ذکر شده‌ است‌. آن‌ صلوات‌ را نیز بخوانيد.
  در روایتی آمده است: رسول‌ اللّه‌ (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: «يا جابر! إذا أردتَ أنْ تدعوا اللّه‌ فيَستَجيب‌ لک‌ فادْعه‌ بأسمائهم‌ (اهل‌ بيتی
  ) فإنّها أحبّ الاسماء إلی اللّه‌ عزّ وجلّ.»
  اي‌ جابر، هرگاه‌ خواستی در پیشگاه‌ الهی دعا کنی و خداوند نيز دعای شما را مستجاب‌ گرداند، متوسل‌ به‌ اهل‌ بيت‌ من ‌شو و خداوند را به‌ اسمای آنان‌ بخوان‌ که‌ محجوب‌ترين‌ اسم‌ها نزد خدا. اهل‌ بيت‌ من‌ هستند.
  (1)
  بنابر این بهتر است توسل شما به امام حسین با ذکر نام ایشان باشد. در توسل‌ به ایشان، سوگند به‌ مادرشان‌ حضرت‌ صديقه‌ طاهره‌‌( (((((
  (سلام الله علیها) باعث‌ جلب‌ توجه‌ و عنايات‌ بيشتر مي گردد.

  _________
  (1) بحارالانوار، ج 91، ص 21، حديث 16.

  ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ در ساعت ۰۵:۰۷ دلیل: همکار ویراستار تدوین
  سقوط
  سرنوشت دل دادن
  به هر
  جاذبه ای
  غیر از
  خداست


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود