صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآن در بیانات مقام معظم رهبری

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1

  قرآن در بیانات مقام معظم رهبری
  مقام معظم رهبری:  من فقط این توصیه را بکنم: گاهی اوقات حقیقتاً ـ نه زبانی ـ از دل، شما را تمجید و تحسین میکنیم، معنای این تحسین، این نیست که شما بهتر از اینکه هستید، نمیتوانید بشوید. ترس بنده همه اش از این است که شما خیال کنید اینجایی که رسیده اید، این پله آخر است؛ این پله آخر نیست. نباید توقف بکنید؛ باید به جلو حرکت کنید؛ باید پیش بروید و روزبه روز بهتر بخوانید و بهتر بشوید که این ممکن است. البته این به ترتیباتی از لحاظ تعلیم و کانونهای قرآنی احتیاج دارد و این دوستانی که دست اندرکار این مسائل هستند، بایستی مقدمات را فراهم کنند و صدا و سیما هم بایستی کمک بکند.


 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  راه‏های ترویج توسعه فرهنگ قرآن کریم
  مهمترین راه‏های ترویج توسعه فرهنگ و معارف نورانی قرآن کریم عبارتند از:
  - استفاده از نماد منبر؛استفاده از مطبوعات؛ تشکل‏یابی جامعه قاریان-حافظان.
  - گسترش ترجمه‏ی صحیح از قرآن؛احترام‏ قهرمانان قرآنی؛مهندسی رفتار قرآنی.
  - جهت‏گیری مطلوب سازمان اوقاف-امور خیریه؛گسترش مسابقات قرآنی.
  - محور قرار دادن معارف-هدایت قرآنی در مباحث-تحقیقات علمی.


  استفاده از نماد منبر:
  دأب فکر من این است که می‏خواهیم در جامعه‏ ما کاری بشود که برای قراء قرآن منبر بگذاریم و همچنان که الان وعاظ منبر می‏روند،قاریان قرآن‏ هم منبر بروند-مثلا نیم ساعت قرآن بخوانند و مردم آن زلال کلام الهی را مستقیم از او بشنوند... (۱)
  شما[قاریان‏]باید بتوانید در یک مجلس بالای‏ منبر بروید-آیات قرآن را بخوانید-مردم با شنیدن این آیات اشک بریزند.ما این را می‏خواهیم.اگر شما می‏خواهید این کار را بکنید باید بتوانید با صوت(قرآنی)مجلس را جذب‏ کنید.این آداب-فنونی دارد.(۲)


  استفاده از مطبوعات:
  اگر شما این(مجلات)را منتشر کنید،از جهت‏ این که جبران عقب ماندگی را تا حدودی‏ می‏کند،خوب است-از جهت دیگر هم کار مناسبی است که جوان‏های ما با معارف و هدایت‏های قرآن کریم-لطایف آیات آن،یک‏ مقدار عمیق‏تر آشنا بشوند که این هم بسیار سودمند-لازم است.از جمله چیزهایی که به نظر من در چنین(مجلات)باید وجود داشته باشد، برداشت‏های شیوایی است که انسان‏های با ذوق‏ مأنوس با قرآن از تعبیرات قرآنی پیدا می‏کنند. چون اگر کسی با ذوق هم باشد،ولی مأنوس با قرآن نباشد،این برداشت‏ها را پیدا نخواهد کرد، همان طور که اگر انس هم داشته باشد امّا دارای‏ ذوق-قریحه‏ی جامع الاطرافی،از لحاظ زبان و از لحاظ معارف نباشد،باز هم این برداشت‏ها را پیدا نخواهد کرد،به نظر من بایستی این‏ برداشت‏ها را هر جا دیدید،جمع کنید-در این‏ (مجلات)بگنجانید،که جوان‏ها استفاده‏ کنند.(۳)


  تشکل‏یابی جامعه‏ی قاریان، حافظان‏ :
  اگر بخواهیم همه مردم در سطح متوسط قرار بگیرند،باید تعدادی در سطح عالی...داشته‏ باشیم.خاصیت بهترین‏ها این است که متوسطین‏ را به طرف خودشان می‏کشند-به جلو می‏برند به‏ همین دلیل است که قاریان قرآن-خوش خوانان‏ و حافظان-متبحران در قرآن،باید روز به روز بیشتر-بهتر شوند،هم کمیت‏شان زیاد شود-هم‏ کیفیت آنها بهتر شود.(۴)


  • مطالعه بیشتر
  انس با قرآن در بيانات مقام معظم رهبري  رهبر معظم انقلاب درباره انس با قرآن ميفرمايد:
  در اين فـضاي آلوده مـاديات، شايسته است در درياي بي کـران معنويت قـرآن کريم شنا کرد، تا از پليديهاي دنيا پاک شد و اين، جز با انس مدام با اين کتاب آسماني ممکن نيست.
  ♦تلاوت، مقدمه انس با قرآن
  قرآن، کلام پروردگار مهربان است. خواندن و نگاه به آيات آن، زنگار را از دل مي‌زدايد و انسان با تلاوت هر آيه، پلهاي از نردبان معنويت را طي مي‌کند. اين تـلاوت، خود زمينه انس را فراهم ميآورد. مقام معظم رهبري مدّظله در اين باره ميفرمايد:
  من بارها گفته‏ام، باز هم مى‏ گويم: ما تلاوت برجسته قرآن را در اين کشور دنبال مى ‏کنيم، براى اين‏که اُنس با قرآن و تلاوت قرآن در بين مردم عموميت پيدا کند. عزيزان من! بايد با قرآن اُنس پيدا کنيد.1
  ♦صوت زيبا، زيور قرآن‏
  تلاوت اگر زيبا باشد، در اعماق وجود انسان بيشتر نفوذ مي کند. در روايت، صوت خوش زيور قرآن معرفي شده است. امام صادق (عليه السلام) از پيامبراکرم (صلي الله عليه و آله و سلم)نقل ميکند که فرمود:
  لِکلِّ شى‏ءٍ حِليةٌ وحِليةُ القرآنِ الصَّوتُ الحَسَنُ؛2
  هر چيزى زيورى دارد و زيور قرآن، صداى خوش است.
  مقام معظم رهبري مدّظله درباره تلاوت زيبا مي‌فرمايد:
  البته تلاوت قرآن با صداى خوش، کار بسيار خوبى است. روايت دارد که امام سجاد (عليه السلام) - هم درباره امام سجاد (عليه السلام) دارد و هم درباره امام باقر (عليه السلام) - وقتى تلاوت مىکردند، کسانى که از نزديک محل تلاوت ايشان مىگذشتند، زانوهايشان مىلرزيد و سست مىشد و نمىتوانستند حرکت کنند. مىايستادند تلاوت قرآن را گوش مىکردند و وقتى حظّ خودشان را مىبردند، به راهشان ادامه مىدادند. تلاوت قرآن با صوت خوش و با آداب که شيوه خاصى دارد، موسيقى خاصى دارد، روش خاصى دارد، امور لازمى است. اينها انسان را نزديک مىکند؛ اما کافى نيست. اگر بخواهيم تشبيه کنيم، اينطور مىگوييم: قرآن را به صورت بناى مُعْظمى، داراى سالنها و حجرهها و زواياى گوناگون و اعماق فراوان در نظر بگيريد. اين عمارت وسيع و عظيم، سردر و مدخلى دارد. اگر آن مدخل را زيبا ساختيم، مردم براى ورود در آن عمارت، تشويق مىشوند. مدخلِ آن بناى رفيع، همين تلاوتهاى زيبايى است که اينجا خواندند. کاشيکارى دَمِ در، اين تلاوت است. حال وارد شويد. اين کاشيکارى، بسيار لازم است. اين زيباسازىِ تلاوت، امر لازمى است. 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  قرآن ، معجزه بزرگ و جاوید حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام و منشور هدایت بشر به سوی سعادت و بهروزی است .
  به همین دلیل ، این کتاب آسمانی نزد مسلمانان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است . پيروان آئين اسلام ، قرآن را می خوانند و می کوشند رهنمودهای متعالی آن را در زندگی خود بکار گيرند . رسول گرامی اسلام و دیگر بزرگان دین ، درمورد اهمیت قرآن و ضرورت بهره گیری از آموزه هاي آن ، نكات زيادي را مطرح كرده اند . حضرت محمد (ص ) می فرماید : " کتاب خدا ( قرآن ) ، صادق ترین گفتار و رساترین موعظه و بهترین داستانها است . " امروزه لزوم عمل به تعالیم راهگشای قرآن ، بیش از هر زمان ديگر احساس می شود . اما قبل از هرچيز ، باید قرآن را شناخت و در آن تدبر و تفکر کرد .
  آیت ا... خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ، از شخصيتهاي اسلامي است که با قرآن مانوس است و بر علوم مختلف قرآنی تسلط دارد . ايشان در مناسبتهاي مختلف ، رهنمودهای ارزشمندي را درخصوص نشر و گسترش معارف قرآنی ارائه داده است . چندی پیش جمعی از بانوان قرآن پژوه ایراني به حضور رهبر معظم انقلاب رسیدند . اين ديدار فرصتی فراهم كرد تا ایشان نكاتي را درباره تحقیق و پژوهش در قرآن ، یادآور شود .
  رهبر انقلاب اسلامی قبل از هرچیز ، حضور زنان ایرانی در عرصه های مختلف پژوهشی بویژه قرآن پژوهی را مبارک خواند و فرمود : " بانوان کشور ما در همه عرصه های علمی حضور دارند ، آن هم حضور فعال و تحسین برانگیز و بخصوص حضور در فعاليتهاي قرآنی ، که بسیار ارزشمند است . "
  آیت ا... خامنه ای همواره تاکید مي کند که برای انجام هرگونه فعالیت قرآنی ، باید با این کتاب حيات بخش ، مانوس شد. ایشان می فرماید : " انس با قرآن ، نعمت بزرگی است و هرکس از این نعمت برخوردار باشد ، بسیاری از نعمتهای معنوی نصیبش می شود که دیگران از آن محرومند . " 5. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  سخنان مقام معظم رهبري

  انسان هر سالي که مي شنود اين تلاوت ها را، خوب احساس مي کند که کاروان تلاوت قرآن و آهنگ هاي قرآني، از آن چه که در گذشته بوده، جلوتر آمده است و اگر مقايسه کنيم، با دوران هاي قبل - پيش از انقلاب - از صفر بلکه زير صفر، بحمدالله به درجات عالي دست پيدا کرده و خيلي مايه ي خوشوقتي ماست.
  دو سه اشکال در اين جا وجود دارد که اين ها را عرض مي کنيم :
  يک اشکال اين است که ما خيال کنيم تلاوت قرآن و انس با قرآن و رواج قرآن يعني فقط همين. اين اشکال بزرگي است و مبادا ما دچار اين بدفهمي و کج فهمي بشويم. بنده به اين تلاوت ها خيلي اعتقاد دارم. قبل ها در بعضي از همين جلسات، علت اين اعتقاد را هم عرض کرديم که ديگر تکرار نمي خواهم بکنم. و خوانندگان خوبمان و تلاوتگران مسلط و استاد و وارد را حقيقتاً ارجمند مي دانم ليکن همه ي اين ها مقدمه است؛ مقدمه براي حاکميت فضاي فرهنگي قرآن در ذهن جامعه ي ما . يعني شما جوان مسلمان، مرد و زن مسلمان،کودکان مسلمان بايد با قرآن انس پيدا کنيد. قرآن را به معناي حقيقي مخاطب قرار گرفتن در مقابل خدا، بخوانيد و در آن تدبر کنيد و از آن بياموزيد. مرحله ي بعدش هم عمل است، اما من مرحله ي قبل از عمل را عرض مي کنم: آموختن قرآن، فهم معارف قرآن، تدبر در آيات قرآن و کلمات قرآني.
  اين کلماتي که شما ملاحظه مي کنيد، همان چيزهايي است که خداوند متعال به عنوان آخرين ذخيره ي معنوي وحي الهي به بشريت عطا کرده است. همين هاست که بايد بشر را تا ابدالآباد، تا انتهاي اين عالم، به راه هاي سعادت و فلاح و رستگاري هدايت کند؛ پر از معارف است اين ها؛ اين ها را بايد فهميد.

 6. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) می‌فرمايند: ضرورت فهم مفاهيم، ترجمه كلمه به كلمه برای ناآشناها به زبان عربی و تدبر (انديشيدن در مفاهيم)، تدبر و حتی اگر لازم شد رجوع به تفاسير، مهمتر از تمام كردن سوره‌هاست، توجه به ترجمه در هنگام قرائت ايجاد فرصت تدبر می‌كند.
  اين متن بر اساس مجموعه رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت آيت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در كتاب «قرآن كتاب زندگی و آيه‌ها (تجلی قرآن و حديث در بيانات مقام معظم رهبری)» است كه در مورد قرآن و رجوع به آن فراهم شده است.
  اين متن پس از خلاصه كردن جملات كليدی هر حوزه در قالب سرفصل‌های كلی تنظيم شده است. كلمات يا برگرفته مستقيم از سخنان معظم له يا تخليص آن است. در دو جا به خاطر تأكيدات خيلی صريح معظم له در مورد حفظ و عمل به قرآن تاريخ و متن دقيق ذكر شده است.
  انس با قرآن
  1- انس با قرآن موجب بی‌ اثر شدن شبهات بر جوان‌ها می‌شود.
  2- ضرورت انس با نماز، مسجد، عبادت، جلسات دينی و جلسات قرآنی برای همه مخصوصا جوانان
  حفظ قرآن
  1- ضرورت حفظ، انس و تدبر در قرآن برای جوان‌ها؛ در سنين جوانی اين كار لازم است(27/12/70)
  2ـ ضرورت امتياز قائل شدن برای حفظ قرآن (جائزه و تشويق مادی حتی امتياز نمره‌ای در دبستان و دبيرستان، درجه و فرماندهی در سربازی و نيروهای مسلح و معافيت سربازی برای حفاظ در شرايط فراگير شدن حفظ، در درجه بعد نغمه و.... )
  3ـ واداشتن كودكان به حفظ بدون اجبار
  4ـ حفظ قرآن يا بخشی از آن در حوزه
  تلاوت قرآن
  1- توجه به ترجمه در هنگام قرائت ايجاد فرصت تدبر می‌كند.
  2- ضرورت يادگرفتن آداب تلاوت مجلسی برای تعداد معتنابه (حداقل 3 ميليون از 60 ميليون) و داشتن تلاوت‌گران زياد
  3-رساندن جايگاه تلاوت مجلسی به صورتی كه منبر بگذارند صرفا برای تلاوت و مردم با شنيدن ان تزكيه شوند، مبنر مقدمه تلاوت است.
  4-توجه به قطع، وصل، تجويد، عدم مكث‌های بيجا، عدم خواندن قرآن در دستگاه‌های موسيقی فارسی
  5-ضرورت علم به قرائت های مختلف و نوافل قرائت برای تعداد معتنابه
  6-پی‌‌گيری غيرحرفه‌ای تلاوت در كنار شغل‌های ديگر ضمن عدم مخالفت با وجود تالی حرفه‌ای
  7-ضرورت تلاوت براساس معنی و ترجمه، ضرورت تفاوت گذاشتن براساس معانی و متعلق آيات برای نوع خواندن، رجوع به تفسير علاوه بر ترجمه در آياتی كه قرائت می‌شود برای قراء 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  در مراتب وصول به دریای ژرف معنویت قرآن، تجوید و ترتیل پایه‌ای اصلی و پلکانی اولی می‌باشد قرآن را باید آموخت، خواند و عمل کرد و خواندن آن نیز باید موزون با طبیعت لطیف آن دلنشین و صحیح به گونه‌ای باشد که گویا از زبان روح الامین قرائت می‌شود. در این رابطه است که تلاش‌هایی که شما قراء و حفاظ محترم در فراگیری و یاددهی و حفظ و آموزش قرآن می‌کنید همچنین کوشش‌هایی که در جهت تشویق و تقدیر از مقام والای شما به عمل می‌آید همگی در پیشگاه خدای تعالی از جایگاهی بلند و اجری وافر برخوردارند و من اکنون با استفاده از این محفل قرآنی شریف که به ذکر و تلاوت قرآن و به حضور تالیان و قاریان و حفاظ و مقریان مفتخر است به همه ملت‌های اسلامی و به همه پیروان قرآن اعلام می‌کنم که کلید بهشت آزادی روی آوردن به قرآن و بازگرداندن آن به فضای زندگی است. از قرآن دستور بگیرید. وضع جامعه‌ی خود و تکلیفی را که در مواجهه با این وضع بر عهده‌ی شماست در قرآن بیابید، به آن عمل کنید تا قرآن نیز کلید آن بهشت دلنشین را به شما عطا کند.
  (12 فروردین 1362) 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  رهبر معظم انقلاب:
  آينده اين ملت، انقلاب و جهان به قرآن وابسته است.
  استمرار انقلاب اسلامى به دليل رسوخ و نفوذ عميقى است كه قرآن در ميان جامعه ‏ى ما دارد.
  اگر بخواهيد قرآن در خانه‏ ها، بين بچه‏ ها، بين بزرگها، بين زن و مردها رواج پيدا كند، بايستى قهرمانان قرآنى را احترام كنيد. اين است كه ما به اينها احترام مى‏كنيم. اينها حامل قرآنند، اينها عزيزند. زبان اينها عزيز است، لبها و دلهاى اينها عزيز است؛ چون با قرآن مأنوس است. جان ما به قربان قرآن!
  امروز شعار دنياى اسلام بايد بازگشت به قرآن و عمل به آن باشد.
  انديشه كردن در قرآن كليد نجات انسان و تقرب به خداست.
  بچه‏ هايتان را قرآنى كنيد؛ همچنان كه هستند. شما جوانان عزيز كه دلهاى پاك و نورانيتان با قرآن، آشناست، اين را قدر بدانيد. آن كسانى كه اين توفيق را پيدا كرده‏اند كه قرآن را حفظ كنند، آن محفوظ خودشان را قدر بدانند؛ خيلى قيمت دارد، خيلى عزيز است. آن وقت با قدر دانستن، آن حركت ادامه پيدا خواهد كرد و راه به سمت نور سرچشمه‏ ى قرآن، ديگر تمام نخواهد شد. آن وقت امت اسلامى به بركت قرآن، خواهد توانست در جاى خودش قرار بگيرد.
  پيروزى انقلاب اسلامى، قرآن را به ما باز گرداند و راه قرآن را به روى ما باز كرد.
  ترجمه‏ ى شعرى قرآن اصلاً كار موفقى نيست.
  ترجمه‏ ى قرآن بايد رواج پيدا كند.
  جامعه‏ ى اسلامى با نزديك شدن به فهم قرآن رشد میكند و استحكام می‏يابد.
  جامعه‏ ى اسلامى با نزديك شدن به قرآن استقلال پيدا می‏كند.
  چيزى كه به ما ايمان لايزال مى‏دهد و دل و پاى ما را محكم می‏سازد قرآن است.

  حفظ قرآن را ترويج كنيد.

  حفظ قرآن، فهميدن مفاهيم و ترجمه‏ى كلمه كلمه‏ى قرآن، براى كسانى كه به زبان عربى آشنايى ندارند، لازم است. وقتى كه كلمات قرآن را فهميديد، آن وقت تدبر لازم است. حتى آن كسى كه الفاظ عربى را هم خوب بلد است، اگر تدبر نكند، بهره‏ى كمى از قرآن خواهد برد.
  در قرآن، تدبّر لازم است - تدبر، يعنى انديشيدن در مفاهيم قرآنى - اين سخن عميقى است، اين سخن بزرگى است؛ بايد در آن تدبر كرد.
  شما براى اين درس قرآن، اهميت ويژه قايل بشويد، تا اين نوجوان به قرآن گرايش پيدا كند؛ بخصوص در سن كودكى بايد قرآن را حفظ كنند، بايد قرآن در سينه‏ها باشد، تا در دلها نفوذ كند، تا در محيط جامعه تحقق پيدا كند.
 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  مقام معظم رهبری:
  من همین جا تذکر بدهم که اگر ما معتقدیم ـ که معتقدیم ـ عمل به قرآن، اساس و محور احیای قرآن است و مسئله به تلاوت و خواندن و اینها ختم نمیشود، معتقدیم باید به قرآن عمل و جامعه و فکرمان را قرآنی کنیم، باید قرآن را باور کنیم و وعده قرآن را وعده صدق و حق بدانیم، همین طور که خود قرآن میفرماید: «و تمّت کلمة ربّک صدقاً و عدلاً لامبدّل لکلماته»، همچنان که باید تعاملمان با شخص خودمان، با افراد خانواده و محیط کار و اجتماعمان، با مسلمانان کشورهای دیگر، با قدرتها، با ملتها، همه اینها باید با نَفَس و روح قرآنی تنظیم بشود، اینها همه اش درست است و به آن اعتقاد داریم، اما اینها به این معنا نیست که ما تلاوت قرآن را دست کم بگیریم.
  من میخواهم به شما «قرآنی»ها ـ که اهل تلاوت، اهل تجوید و اهل لحن و آهنگ و صوت و خواندن قرآنید ـ این را تأکید کنم: گاهی شنیده میشود که بعضی میگویند: به قرآن باید عمل کرد؛ این حرف درستی است؛ اما مقصودشان این است که تلاوت قرآن و آرایه های قرآنی را دست کم بگیرند! من با این مخالفم. تلاوت قرآن هم جزء یک مجموعه و منظومه ای است که اینها همه به هم متصل است؛ این هم بایستی مورد توجه قرار بگیرد و گرامی داشته شود. هم باید تلاوت بکنید و هم باید معانی قرآن را بفهمید؛ اگر معنای قرآن را فهمیدید، میتوانید بهتر تلاوت کنید. 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  انس با قرآن  رهبر معظم انقلاب درباره انس با قرآن می فرماید:

  در این فـضای آلوده مـادیات، شایسته است در دریای بی کـران معنویت قـرآن کریم شنا کرد، تا از پلیدی های دنیا پاک شد و این، جز با انس مدام با این کتاب آسمانی ممکن نیست. 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,717
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,712 پست
  حضور
  107 روز 2 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  تلاوت، مقدمه انس با قرآن  قرآن، کلام پروردگار مهربان است. خواندن و نگاه به آیات آن، زنگار را از دل می زداید و انسان با تلاوت هر آیه، پله ای از نردبان معنویت را طی می کند. این تـلاوت، خود زمینه انس را فراهم می آورد.مقام معظم رهبری مدّ ظله در این باره می فرماید:

  من بارها گفته ام، باز هم می گویم: ما تلاوت برجسته قرآن را در این کشور دنبال می کنیم، برای این که اُنس با قرآن و تلاوت قرآن در بین مردم عمومیت پیدا کند. عزیزان من! باید با قرآن اُنس پیدا کنید.صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود