جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امام علی بدون اسلام

نوشته
    9
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

امام علی بدون اسلام

سلام یه نفر هست که دینش یه چیز دیگس فکر کنم رو آورده به فرقه دراویش قادریه میگه امام علی ، امام باقر،امام حسین و چند تا امام دیگه رو قبول دارم ولی پیامبر و چند تا امام دیگرو قبول نداره
    میگه هدفم تو زندگی اینه که امام علی ببینم(تو خواب)بعدش بمیرم میگم پس اون دنیات چی؟اینو میگه:

حضرت محمد رو وقتی سنگ میزدن یهودیا
    برگشت گفت ( خدایا اصحاب منو ببخش).یعنی همه ما سنی شیعه مسیحی یهودی اصحاب محمد و علی هستیم

در یکی از غزواتی که آقا علی(ع)شرکت داشتند. روزی در میدان جنگ شخصی از دشمنان اسلام به طرف حضرت دست دراز کرد و اظهار نمود تقاضا دارم شمشیر خود را به من عطا فرمائید.
    حضرت فورا شمشیر را به دست او دادن آن شخص گفت در میدان جنگ کسی شمشیر را بدست غیر نمیدهد.
    حضرت علی(ع)فرمودند: (اِنَّکَ مَدَدَّتَ یدُالْمَسْئَلَة اِلَی وَ لَیسَ مِنَ الْکَرَمِ اَنْ یرُدُّ السّائِل) بدرستیکه تو دست حاجت به طرف من دراز کردی و شخص کریم نمیتواند سائل را از خود محروم سازد. آن مرد کافر چون این حسن برخورد را از آنجناب ملاحظه نمود اسلام اختیار کرد.
    این آدم کریمه

یعنی اون دنیا امام علی نجاتش میده .جواب این شخصو چی بدم؟

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    800 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

امام علی بدون اسلام

کارشناس بحث: استاد طاها

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

امام علی بدون اسلام

نوشته
    173
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    4 روز 9 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام به شما دوست گرامی

از فرمایشات شما اینطور برداشت میکنم که فرد یاد شده ظاهرا به احساسات عاطفی خود بیش از تعقل و منطق بها میدهد و این اولین آسیبی است که در اندیشه و تفکر او وجود دارد.

وی از گفتار و رفتار امام علی تنها مجذوب سخن و رفتاری است که خصلت کرامت ایشان را نمایان میسازد بدون اینکه به دیگر گفتار و رفتار و خصال این امام توجه کافی و وافی نماید.

باید از وی پرسید چرا پیامبر را قبول ندارد در حالی که امام علی به ایشان اعتقاد راسخ دارد:

بَعَثَ اَللَّهُ سُبْحَانَهُ مُحَمَّداً رَسُولَ اَللَّهِ صلى‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم لِإِنْجَازِ عِدَتِهِ وَ إِتْمَامِ نُبُوَّتِهِ مَأْخُوذاً عَلَى اَلنَّبِيِّينَ مِيثَاقُهُ مَشْهُورَةً سِمَاتُهُ كَرِيماً مِيلاَدُهُ وَ أَهْلُ اَلْأَرْضِ يَوْمَئِذٍ مِلَلٌ مُتَفَرِّقَةٌ وَ أَهْوَاءٌ مُنْتَشِرَةٌ وَ طَرَائِقُ مُتَشَتِّتَةٌ بَيْنَ مُشَبِّهٍ لِلَّهِ بِخَلْقِهِ أَوْ مُلْحِدٍ فِي اِسْمِهِ أَوْ مُشِيرٍ إِلَى غَيْرِهِ فَهَدَاهُمْ بِهِ مِنَ اَلضَّلاَلَةِ وَ أَنْقَذَهُمْ بِمَكَانِهِ مِنَ اَلْجَهَالَةِ؛
    خداوند حضرت محمّد ،كه درود خدا بر او باد، را مبعوث كرد، پيامبرى كه از همۀ پيامبران پيمان پذيرش نبوّت او را گرفته بود، نشانه‌هاى او شهرت داشت و تولّدش بر همه مبارك بود. در روزگارى كه مردم روى زمين داراى مذاهب پراكنده، خواسته‌هاى گوناگون، و روش‌هاى متفاوت بودند، عدّه‌اى خدا را به پديده‌ها تشبيه كرده و گروهى نام‌هاى ارزشمند خدا را انكار و به بت‌ها نسبت مى‌دادند، و برخي به غير خدا اشاره مى‌كردند. پس خداى سبحان، مردم را به وسيله محمد (صلّى اللّه عليه و آله و سلّم) از گمراهى نجات داد و هدايت كرد، و از جهالت رهايى بخشيد. (نهج البلاغه/ خطبه 1)

باید از او پرسید چگونه به امامت برخی از ائمه گواهی نمیدهد در حالی که نصوص متعددی از امام علی و امام باقر و امام حسین (یعنی ائمه ای که وی قبولشان دارد) بر امامت هر دوازده امام وارد شده است. (بحارالانوار/ج36/ أبواب النصوص على أمير المؤمنين و النصوص على الأئمة الاثني عشر ع‏)

باید از او پرسید انتظار دیدن امام علی در خواب و مخالفت با امام علی در بیداری، آیا روش پسندیده و معقولی است؟

باید به او تذکر داد اگر امام علی در برابر آن مشرک رحمت به خرج داد، در برابر بسیاری دیگر نیز غضب نشان داد. برای شما یا کسی که در مسیر مخالف فرمایشات علی (ع) رفتار میکند از کجا معلوم که مشمول رحمت او قرار گیرد و نجات یابد؟

و اصلا از کجا معلوم که خداوند به علی و اولاد او اجازه دهد نسبت به چنین فردی شفاعت کنند تا نجات یابد؟

و بسیاری از پرسشهای دیگر که جواب آنها نقش بسزایی در پاسخگویی شما به فرد یاد شده دارد.

به گمان بنده بزرگترین کمکی که میتوانید به او داشته باشید راهنمایی وی به سوی متخصصین اعتقادی است؛ پیشنهاد میکنم وی را مجاب کنید تا افکارش را با یک کارشناس اعتقادی در میان بگذارد و چه بهتر که به صورت تلفنی یا حضوری صورت پذیرد. از اینرو بخش تلفنی مرکز ملی 09640 گزینه مناسبی است.

در پناه حق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری