جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اعتماد فرزند به مادر

نوشته
    82
    حضور
    5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اعتماد فرزند به مادر

عرض ادب و احترام

پسری دارم شانزده ساله خیلی مودب و سربزیر
    تا یکماه پیش همراه نداشت اما به تازگی براش خریداری کردم.

بیشتر دوستانش رو از نظر خانوادگی میشناسم خودش هم اصلا اهل دوست و رفیق بیرون
    نیست.دوستیهاش فقط در محدوده مدرسه خلاصه میشه با توجه به اینکه سنش کمه علاقه وافری
    به کار کردن در محیط کار پدرش داره به همین دلیل دوستیهایش فقط در محدوده مدرسه میباشد.

الان راهنمایی لازم دارم یکی از دوستانش مطالبی براش توی وایبر فرستاده که اصلا معنی و مفهوم
    اون نوشته ها رو نمیدونه .راستش نوشته ها فراتر از سن بچه ها هست من که خوندم خیلی ناراحت شدم
    میخواستم پیام رو پاک کنم فکر کردم با اینکارم باعث میشم اعتمادشو نسبت به من از دست بده.

اخه یکی دو بار اینکار رو کردم خیلی ناراحت شد البته اون دو مورد چیز مهم و ناراحت کننده ای نبود ولی من پاک کردم
    الان در این مورد بخصوص نتونستم اینکار را انجام دهم.

چون بیشتر ساعت روز گوشیش دسته منه حتی مدرسه و بیرون هم نمیبره میترسم اعتمادش بهم از دست بره
    و باعث بشه گوشیش رو بدون اطلاع بیرون ببره و در اون صورت نتونم پیامهاش رو کنترل کنم.

لا اقل الان میتونم دسترسی به پیامهاش داشته باشم اما اگر پاک میکردم باعث ناراحتیش میشدم
    در ضمن بهش قول دادم توی پیامهاش نرم و نخونم.

میخواستم به دوستش پیام بدم و خواهش کنم از این پیامها نده اما بازم منصرف شدم
    میترسم کاره اشتباهی انجام بدم که دیگه نتونم درستش کنم.

لطفا راهنمایی بفرمایید با اینجور موارد چطور باید برخورد کرد که اعتماد مادر و فرزند از یکدیگر سلب نشود.؟

دلم لك ميزنه واست زماني كه ازم دوري
    ولي در خاطرم هستي ديگه اينجاشو مجبوري
    اگر حرف حرف من باشه هنوزم مرد و مغرورم
    ولي ميرم تو خوش باشي منم اينجاشو مجبورم

2.  

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    826 پست
    حضور
    119 روز 9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

اعتماد فرزند به مادر

کارشناس بحث: استاد امین

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

اعتماد فرزند به مادر

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

از این سن به بعد فرزند شما وارد مرحله جدیدی از رشد می شود که خصوصیات منحصر به فرد خود را خواهد داشت. او از این بعد طالب استقلال بیشتری خواهد بود و برای به دست آوردن آن هر کاری ممکن است انجام دهد. علاقه او به کار در کنار پدرش می تواند نشانه همین مسئله باشد. لذا اگر ایشان تا الان بر نظارت های مستقیم و سفت و سخت شما پایبند بود و مخالفتی نمی کرد، این احتمال که از این به بعد تن به چنین مسائلی ندهد زیاد می شود. اگر تا الان از ریز و درشت کارهای او با خبر بوده اید و همه چیز را صاف و پوسکنده برای شما میگفته، از این بعد این خصوصیت کمرنگ خواهد شد. لذا شما هم باید متناسب با رشد فرزندتان، شیوه خود در نظارت را تغییر دهید تا در رشد او اختلال ایجاد نکنید. او نباید احساس کند که تحت نظارت و کنترل شدید شماست؛ چون این احساس منافی استقلال اوست و او را وادار به مقاومت می کند. او تا زمانی به شما اعتماد می کند که برای استقلالش ارزش قائل شوید.

اما اینکه چطور در کنار برخورد مستقلانه با او، بر کارها و رفتار او نظارت کنید تا خدایی نکرده راه را اشتباه نرود، باید عرض کنم بهترین روش این است که به جای نظارت دائمی و سفت و سخت، خودش را واکسینه کنید؛ به عبارتی کاری کنید که ناظر او، خودش باشد. در هر زمینه ای که ضعف دارد او را تقویت کنید. اگر از لحاظ اعتقادی ضعیف است او را قوی کنید. اگر از لحاظ اجتماعی نقص دارد آن را رفع کنید و ... . اینگونه حتی اگر روزی از شما دور بود (مثلا اگر چند سال دیگر مجبور شد برای تحصیل به یک شهر دیگر برود) یا امکان نظارت به هر دلیلی برای شما وجود نداشت، خیالتان راحت خواهد بود.

در کنار این موارد ناظر نامحسوس هم باشید؛ البته نه به این معنا که مثلا یواشکی گوشی او را چک کنید و ...؛ بلکه مثلا می توانید با یک برنامه مدیریت شده کاری کنید که حریم خصوصی فرزند شما به حداقل برسید. گوشی و لب تاپ و کامپیوتر و ... چیزهایی است که اگر در خانواده تبدیل به یک وسیله شخصی نشود بهتر است. این را می توانید در قالب نحوه برخورد با همسر یا دیگر فرزندان به ایشان هم آموزش دهید. با این کار، هم برای شخصیت او ارزش قائل شده اید و هم اینکه او را از خود فراری نداده و اعتماد او به شما پابرجا خواهد ماند.

پیروز و سربلند

نوشته
    82
    حضور
    5 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عرض ادب و احترام
    ممنون و تشکر از راهنماییهای جامع و مفیدتون
    استاد عزیز دلم میخواد یکسری مسائل رو جهت راهنمایی بیشتر باز کنم.
    پسرم خیلی ساده و بی الایش هست پیام دوستش در مورد خود ارضایی بود البته مطالب ارسالیش
    فراتر از سنشون بود بیشتر مطالب در مورد روابط زناشویی و روابط بین زن و مرد بود متاسفانه.
    پسر من در مورد هیچ یک از مطالب اطلاعاتی نداره و این مسئله باعث نگرانی من هست.
    با توجه به اینکه یکسری مطالب اصلا به گوشش نخورده نمیخوام تا پایان دوران بلوغ دچار سردرگمی
    بشه و خدای ناکرده ناخواسته باعث گناه بشه من چطور میتونم راهنماییش کنم؟
    در مورد مسائل جنسی و راهنمایی و اطلاع دادن باید چکار کنم هر چند که من فکر میکنم این وظیفه باید بر عهده معلمین
    پرورشی و قران باشه.
    چطور میشه پیرامون رابطه دو جنس مخالف اطلاعاتی داد که بفهمه هر رابطه ای وقت و زمان خاصی داره؟

ایا درسته که یه پسر توسط مادرش راهنمایی بشه ؟اگر فرزند با مادر رابطه صمیمانتری داشته باشه
    از نظر شرع و دین اسلام گناه نداره راهنمایی کردن؟

ممنون و تشکر

دلم لك ميزنه واست زماني كه ازم دوري
    ولي در خاطرم هستي ديگه اينجاشو مجبوري
    اگر حرف حرف من باشه هنوزم مرد و مغرورم
    ولي ميرم تو خوش باشي منم اينجاشو مجبورم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری