صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۴
  نوشته
  192
  مورد تشکر
  909 پست
  حضور
  1 روز 12 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟
  سلام
  در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟

  پروردگارا مرا به زیب و زینت صالحان بیارای که خشم خود را فرو نشانم
  آتش فتنه را خاموش سازم،با خلق خوشرفتار و آسان گیرم،به هر فضل و کمال سبقت گیرم
  متواضع و بی تکبر و نیکو خُلق باشم
  >>دعای بیستم<<

 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  نوشته
  3,733
  صلوات
  1
  تعداد دلنوشته
  1
  مورد تشکر
  9,485 پست
  حضور
  141 روز 4 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  2
  گالری
  17  با نام و یاد دوست


  در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟  کارشناس بحث: استاد پیام

  سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

  عشق محمد بس است و آل محمد  در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  511
  مورد تشکر
  1,603 پست
  حضور
  12 روز 11 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  کلمه ای به نام همزاد در معارف قرآنی وجود ندارد و در متون تفسیری از آن خبری نیست . البته برخی كلمه همزاد را در مورد ((جن )) به كار می برند. این استعمال هر چند درست نیست ; ولی جن وجود واقعی دارد و قرآن مجید و روایات با صراحت تمام به وجود آن گواهی می دهند. اما این دلیلی بر وجو همزاد در قرآن نیست.
  ویرایش توسط پیام : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ در ساعت ۰۶:۱۱


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  511
  مورد تشکر
  1,603 پست
  حضور
  12 روز 11 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اما در روایات سخنی وجود دارد که به همزاد برداشت شده از جمله در روایات آمده که خداوند متعال به ابلیس فرمود: فرزندی به آدم نمی دهم، جز این که مانندش را به تو دهم، و هر آدمی، هم زاد شیطانی دارد.[1]

  در روایت دیگری آمده است که پیغمبر(ص) فرمود: چه بسا که هیچ کس نباشند جز آن که همزاد او از جنّ برای او گماشته شده است، گفتند: یا رسول اللَّه آیا برای شما هم هست؟ فرمود: برای من نیز هست، جز این که خدا یاریم داده که او تسلیم من شده است و مرا جز به نیکی واندارد(و من از او در سلامت هستم).[2]

  مقصود پیغمبر اکرم(ص) در این روایت، بر حذر داشتن دیگران از فتنه هم زاد و وسوسه و اغوای او است، و به ما آگاهی داده که او همراه ما است که تا حد امکان خود را از او نگهداریم.
  [1]. مجلسی، محمد باقر، بحار الأنوار، ج ‏60، ص 306، مؤسسة الوفاء، بیروت . لبنان، 1404 هـ. ق.

  [2]. همان، ص 298.


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  511
  مورد تشکر
  1,603 پست
  حضور
  12 روز 11 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  باید دانست که منظور روایات از همزاد یعنی هر انسانی که خلق می شود؛ همزمان هم یک شیطان هم خلق می شود. کار شیطان فقط دعوت و شیرین جلوه دادن معصیت است؛ لذا نمی تواند فردی را وادار به گناه کند.پس این روایات هم به دعوت کننده وقرین بودن شیطان اشاره دارد نه همزاد.


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  511
  مورد تشکر
  1,603 پست
  حضور
  12 روز 11 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نکته ای که باید توجه داشت آنکه همزاد غیر از بختک است که بعضی معتقدند. در عقیده این افراد بختک گلوی انسان را در حد خفگی در خواب فشار می دهد که قطعاً چنین موجودی وجود ندارد.


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  نوشته
  511
  مورد تشکر
  1,603 پست
  حضور
  12 روز 11 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  معنای لغوی:
  همزاد یا همزاده از نظر لغوی به معنای همراه زاده شده است، یعنی دو کس که در یک زمان به دنیا آمده و زاییده شده باشند. واژه همزاد همچنین می‌تواند در معنی هر دو یا چند چیزی که هم‌زمان به دنیا آمده باشند به کار برود؛ مانند افراد دوقلو و چندقلو یا برای مثال منظومه‌ای همزاد با منظومه شمسی.

  همزاد در علوم غریبه:
  یکی از مباحثی که در علوم غریبه مطرح است موضوع همزاد میباشد. همزاد چیست و آیا واقعا وجود دارد ؟ آیا همزاد با جن ارتباط دارد یا ندارد ؟ آیا همزاد دروغ و افسانه است و یا بخشی از آن واقعی و بخشی نادرست است؟ آیا خطر همزاد برای همه یکسان است یا فقط بعضی افراد گرفتار خطر همزاد خود می شوند؟ همزاد با آدمی و در کنار او زندگی میکند و در تمامی دوران زندگی همراه آدمی است و بعد از مرگ، زندگی همزاد به پایان نمی رسد بلکه تغییر شکل می دهد. همزاد دارای جسم لطیفی است و دورترین راه ها را در مدت زمان کوتاهی طی کرده و میتواند برای ما خبری بیاورد. همچنین میتواند بین دو نفر محبت و یا کینه ایجاد کند و بسیاری از کارهایی را که انسانهای معمول نمی توانند انجام دهند همزاد انجام می دهد.
  ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ در ساعت ۰۶:۴۲


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,646
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,661 پست
  حضور
  106 روز 20 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  سلام من یه کتابی خوندم که باید درشب زفاف پدرومادر دعا کنند:اللهم لا تجعلنا علی ما رزقتنا من الشیطن نصیبا

  خدایا دراین رزق و روزی(اولاد)و فرزندی که نصیب ما می سازی ـ درآن ـ شیطان را بهره ای قرارنده

  «اللهم بامانتک اخذتها و بکلماتک استحللت فرجها، فان قضیت لى منها ولدا فاجعله مسلما سویا و لاتجعله شرک شیطان؛ خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندى براى من مقرر فرمودى او را پربرکت و پارسا قرار ده و براى شیطان در او بهره ‏اى قرار مده».  در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟


 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۲
  نوشته
  23,646
  صلوات
  8700
  تعداد دلنوشته
  54
  مورد تشکر
  34,661 پست
  حضور
  106 روز 20 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  1  اینها هم درباره همزاد بخوانید خالی ازلطف نیست!

  در صورتي كه همزاد سفلي باشد ، جنس آن از جن است و اگر علوي باشد جنس آن از ملك فرشته است . خلقت همزاد سفلي از آتش است زيرا جن از آتش بدون دود خلق شده است ( سوره الرحمن آيه ي 16 ) همزاد ملك خلقتش از نور است .
  دو همزاد سفلي و علوي از اين جهت كه مي توانند به هر شكلي در آيند وجه اشتراك دارند با اين تفاوت كه همزاد جني مي تواند خود را به شكل برخي حيوانات ظاهر كند ولي همزاد علوي يا فرشته اي كه نام او از انسان استخراج مي شود به هر شكلي مي تواند در آيد اما به شكل نجس العين ظاهر نمي شود، مانند سگ و خوک.
  انسان در طول عمری که خداوند به او عنایت فرموده حالاتی دارد:
  ۱-دوران لعب که ۸ سال اول عمر است.
  ۲-دوران لهو که ۸ سال دوم عمر است. (از سن ۸ تا ۱۶ سالگی)
  ۳--دوران زینت که ۸ سال سوم عمر است. (از سن ۱۶ تا ۲۴ سالگی)
  ۴-دوران تفاخر که ۸ سال چهارم عمر است. (از سن ۲۴ تا ۳۲ سالگی)
  ۵- ۸ سال پنجم که دوران تکاثر از علم است. (از سن ۳۲ تا ۴۰ سالگی)
  هر انسانی در هر یک از این دوره ها حالاتی دارد، مانند شرف، عروج، هبوط، صعود، نزول، فرح و ترح.
  نام تابع مسمی و ذات است. همزاد جني و ملكي تابع نام است، لذا همزاد انسان ۴۰ ساله اقتداری را دارد که همزاد فردی که دوران تفاخر و زینت را طی می کند، ندارد. همزاد هر انساني به تبع آن شخص مي تواند عامل خير باشد مانند همزاد نيكان و صالحان، به همين دليل گاه براي همه ما اتفاق افتاده كه نزد بزرگي مي رويم و بي اختيار احساس آرامش مي كنيم.
  همچنين طبيعت همزادهاي هر فردي با طبيعت و مزاج آن فرد موافق است. مثلاً طبيعت برخي از افراد گرم و مرطوب ، سرد و مرطوب و يا گرم و خشك و يا سرد و خشك است . همزادهاي انسان ها هم به طبع طبيعت هر انسانی اين چنين هستند .
  به همين دليل است كه برخي از ارواح با بعضي ديگر سازش دارند مثل سازش روح با بدن مثالي يا سازش همزاد ملكي با موكلي به نام عتيد و سازش همزاد جني با موكلي به نام رقيب كه اين دو موكل ( عتيد و رقيب ) از آيات قرآن استخراج مي شود در قرآن کریم سوره ی ق آیات ۱۷ و ۱۸ می خوانیم: هنگامی که دو ملک (عتید و رقیب) راست و چپ که ملازم انسانند اعمال او را دریافت می دارند. سخنی (از خیر و شر) بر زبان نیاورد جز آنکه همان دم فرشته ای مراقب و حاضر بر انجام مأموریت است.
  در روايات اسلامي نيز به دو همزاد ملكي و جني اشاره شده است. ابوحامد غزالي در كتاب احياء العلوم از قول جابربن عبدالله مي نويسد : چون حضرت آدم (ع) به زمين آمد اظهار داشت : اي پروردگار كه ميان من و اين بنده دشمني انداخته اي اگر مرا در برابر او ياري نكني تحمل او را ندارم. گفت : تو را هيچ فرزندي متولد نشود مگر آن كه فرشته اي به حمايت او بگمارم. ابو ايوب بن يزيد نيز گفته است : به ما چنين رسيده است كه با فرزندان آدميان ، جنيان (همزادان) زايند پس با ايشان ببالند .
  تصرفات جنيان بر دو گونه است يكي تصرفات همزاد و ديگري تصرفات اجانین غير همزاد است. همزاد كساني كه نام هاي غير رحماني دارند گاهي در صاحب خود تصرفات شيطاني مي كند و اين كه گاه مي بينم اشخاصي با اسم رحماني جن زده شده اند اين ها تصرفات همزاد نيست بلكه تصرفات ساير اجانين است. مزاحمت هاي اجانين به صورت هاي متعدد است:
  ۱-اگر در وجود كسي تصرف كنند خواب از او گرفته مي شود و به تعبير علماي علوم غريبه « عقد النوم » شده است.
  ۲-تصرف به صورتی است که انسان را از لذات زناشویی محروم می کند که به تعبیر دانشمندان این علوم می گویند فلانی مربوط گردیده (یعنی بسته شده است)
  ۳- بستن به صورتی است که مذکر متمایل به مؤنث یا مؤنث متمایل به مذکر نمی شود، این را بخت بستگی می گویند.
  ۴-تصرفات ارواح و اجانین به این گونه است که عامل آنها را به جهت بستن کار مطلوب استخدام می کند، یا آن که فردی را که اراده خروج از شهر یا کشوری را دارد او را عقدالطریق می کند.
  ۵-گاهی تصرفات جنیان معلول عمل عامل نیست بلکه معلول عمل خود شخص است مانند زنی که خواسته یا ناخواسته بدون گفتن نام خدا آبی را در مکانی که مسکن اجانین یا اطفال آنها و یا پیران و جوانان آنان است می ریزد که باعث صدمه بر آنان می شود که در این صورت جن ها دست به انتقام می زنند مثلاً نمی گذارند برای این فرد بچه ای ایجاد شود. در همان ابتدای انعقاد نطفه بچه را ساقط می کنند که برای این فرد لازم است چله بُری شود.
  اینها که شمرده شد بعضی از انواع تصرفات اجانین است.
  بنابراين افرادي كه مبتلا به مزاحمت اجانين مي شوند با افرادي كه مبتلا به تصرفات همزاد مي شوند متفاوتند و براي تشخيص اين گونه تصرفات بايد به پيري كه متخصص اين امور باشد مراجعه كرد .
  نام همزاد از نام فرد استخراج مي شود و با حروف ابجد قابل محاسبه است .
  مثلاً ايرج كه به حرف ابجد 214 مي شود همزاد جني آن ديروشٍ و همزاد ملكي آن ريداييل نام دارد . گاه كه اجانين تصرفات غير رحماني مي كنند بهترين راه براي در امان ماندن از بعضي تصرفات غير رحماني تغيير اسم غير رحماني به اسماء رحماني است . البته نام همزاد فقط در بعضي از محاسبات علوم غريبه و يا براي احضار همزاد مفيد است .

  در مکاتب اسلامی و قرآن چیزی به اسم همزاد وجود دارد؟


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  832
  صلوات
  2600
  تعداد دلنوشته
  5
  مورد تشکر
  4,932 پست
  حضور
  21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0  سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

  جناب استاد بزرگوار کمی آهسته تر من این همه سوال دارم
  شما هم که بهش یه عالمه اضافه کردین نفس بند اومد صبر کنییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییین
  نقل قول نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست
  از جمله در روایات آمده که خداوند متعال به ابلیس فرمود: فرزندی به آدم نمی دهم، جز این که مانندش را به تو دهم، و هر آدمی، هم زاد شیطانی دارد.[1]
  همه میدونیم که ابلیس نماد طغیان هستش
  و باز همه میدونیم که ابلیس روزی یکی از برترین ستایشگران خداوند بوده که بخاطر وجود انسان و سجده نکردن بر انسان رانده شده
  حالا خداوند به ادم که اگر راه مستقیم رو طی کنه اشرف مخلوقات نام میگیره همون طور فرزند میده که به ابلیس چرا جدال خیر باشر که هنوز محقق نشده انقدر طولانیه
  این چه آفرینشیه که همیشه تاریخ در حال پس دادن امتحانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  نقل قول نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست
  جز این که خدا یاریم داده که او تسلیم من شده است و مرا جز به نیکی واندارد(و من از او در سلامت هستم).[2]
  اگر قرار باشه همه به مرتبت پیامبر عظیم و الشان برسن دیگه چه ولایتی ؟
  راه رو بلد هستن
  ایشون میگن خداوند یاریم داده
  اون وقت دو تا سوال پیش میاد
  -آیا پیامبر به لطف خداوند به این مقام بندگی رسیده؟
  چرا بقیه انسان ها به این لطف نایل نمیشن ؟آیا این نشانه انتخابی بودن نیست این افراط و تفریط نیست؟نشانه بی محبتی به بقیه انسان ها نیست؟


  -چرا برای پیامبر به نیکی هدایت میکنه و برای دیگران شاید به شر؟؟؟


  نقل قول نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست
  بر حذر داشتن دیگران از فتنه هم زاد و وسوسه و اغوای او است، و به ما آگاهی داده که او همراه ما است که تا حد امکان خود را از او نگهداریم.
  ما خودمون رو از اون دور نگه داریم !!!!!!!!!!!!!!!
  چرا باید آفریده بشه ؟
  که بعد ما خودمون رو حذر بداریم؟
  قدرت این جن یا همزاد در چه مقامی هستش ؟؟؟


  از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت...صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود