صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مجرب ترین سوره قرآن جهت ثروتمند شدن!؟

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مجرب ترین سوره قرآن جهت ثروتمند شدن!؟

با سلام
    من ۲-۳ روزی است دارم در اینباره تحقیق میکنم و به نتایج زیادی رسیدم که آنهارا بازگو میکنم و از اساتید میخواهم موضوع را از بزرگان که در این زمینه تخصص دارند پیگیری فرموده و اطلاع رسانی دقیق کنند (چون از دوستان دیگر که قبلا سوال کردم، آنها نیز سرچ اینترنتی میکنند و برای من مطلب کپی و پیست میکنند! من خیلی از این مطالب را خوانده ام و دنبال جوابی از اهل فن این حوزه هستم! با سپاس ).

۱- سوره واقعه:
    این سوره شاید معروف ترین سوره نزد مردم باشد که برای گشایش کارها و همچنین افزایش رزق و روزی معمولا شب ها قبل از خواب خوانده میشود.

۲- سوره یس:
    من از برخی ها شنیده ام که صبح ها بعد نماز صبح یس و شب ها قبل از خواب واقعه را میخونند و این کار را برای گشایش روزی مجرب میدانند.

۳- سوره های سبا و فاطر:
    امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: هر کس سوره های سبأ و فاطر را در شب قرائت کند، همواره در آن شب در حفظ و امان خداوند و وکیلان او خواهد بود و اگر در روز این سوره ها را بخواند هیچ امر ناخوشایند و مکروهی به او نمی رسد و از خیر دنیا وآخرت چیزهایی به او داده می شود که به ذهنش خطور نکرده است.
    ثواب الاعمال، ص110

۴- سوره ق:
    گفته اند که در هیچ خانه ای هر روز تلاوت سوره «ق» نمی شود مگر آن که صاحب آن خانه همیشه با دولت و عزت و سعاددت و کرامت بوده باشد و از ذلت محفوظ می ماند.
    درمان با قرآن، ص 102
    از امام باقر علیه السلام نیز روایت شده است: هر کس در نمازهای واجب و یا مستحب خود سوره «ق» را قرائت نماید خداوند در روزی او، وسعت ایجاد کرده و در روز قیامت کتاب اعمال او را به دست راستش داده و از او به آسانی حسابرسی می کند

ثواب الاعمال، ص115
    برای دولت و گشایش کارها باید این آیه را 350 مرتبه بخواند که از مجربات است «قل ان الفضل بیدالله یؤتیه من یشاء و الله ذوالفضل العظیم»
    برای زیاد شدن روزی و عزیز شدن روزی 15 مرتبه این آیه را بخواند. «یا الله المحمود فی کل فعاله»
    درمان با قرآن، ص 102

۴- سوره ذاریات:
    در روایت دیگری از ایشان آمده است: کسی که سوره ذاریات را قرائت می کند خداوند امور معیشت او را اصلاح می کند و او روزی فراوان عطا می شود...(متاسفانه بقیه این روایت رو روی اینترنت پیدا نکردم. اگر شما یافتید ممنون میشم قرار بدید)
    ثواب الاعمال، ص115

شیخ صدوق از حضرت امام صادق (ع) نقل كرده است كه فرموده : هر كس سوره مباركه ذاریات را روز یا شبش بخاند خدا معیشت اورا اصلاح فرمایدواورا رزق وسیعی عنایت نماید

مرحوم سید محمد خامنه ای تبریزی فرموده است كه قرائت سوره مباركه ذاریات در هر روز موجب ثروت فراوان می گردد همین طور كهكه قرائت این سوره همراه طلاق ،مزمل ،والم نشرح در هر روز برای توسعه امر معاش مجرب است بطوری كه من حیث لا یحتسب می رسد وموجب حیرت عقول می گردد . ودر اهمیت این ختم فرموده كه اگر در روز این ختم از شما فوت شد آن را در شب بجای آرید

هر كس این سوره را تلاوت كند لااقل یكبار درهر روز بخواند، ثروت حلال برای او به هم رسد بطوری كه متحیر گردد.(بدون ذکر منبع)

۵-سوره ص:
    از امام صادق علیه السلام نیز نقل شده است: هر کس سوره صاد را در شب جمعه قرائت کند خیر دنیا و آخرت به او داده می شود آنگونه که به احدی از مردم داده نشده است مگر به پیامبران یا فرشتگان مقرب خدا. هم چنین خداوند او و همه کسانی از خانواده اش که محبوب اویند و حتی خادمش که به او خدمت کرده است را با شفاعت او وارد بهشت می کند.
    ثواب الاعمال، ص112

۶-سوره صافات:
    از امام صادق علیه السلام نیز روایت شده: هر که سوره صافات را در هر روز جمعه قرائت نماید، همواره در حفظ و امان الهی بوده و آفت ها و بلاها در زندگی دنیایی، از او دفع می شود. روزی فراوانی از جانب خداوند به او داده می شود و از سوی شیطان و حاکمان ستمگر، آسیبی به مال و فرزندان و بدن او نمی رسد و اگر در همان روز یا شب جمعه بمیرد خداوند او را شهید به شمار آورده و در رمز قیامت در شمار شهدا خواهد بود و در بهشت هم درجه با شهیدان است
    ثواب الاعمال، ص112
    مرحوم طبرسی نیز در کتاب مکارم الاخلاق آورده است: در روایت است که سوره صافات را برای دستیابی به شرف و جاه در دنیا و آ خرت خوانده می شود.
    مکارم الاخلاق، ص 364

۷-سوره طلاق:
    برای وسعت رزق 3 مرتبه این سوره خوانده شود.
    مستدرک الوسائل، ج13، ص290
    برای وسعت رزق و روزی و رسیدن به مال، آیه 2-3 سوره طلاق را به این شکل ختم نماید: ابتدای ختم جمعه یا پنج شنبه یا دوشنبه باشد و اگر جمعه باشد بهتر است. تا چهل روز هر روز 159 مرتبه آیه شریفه رابخواند و بهتر است بعد از نماز صبح باشد . فقط در روز چهلم 179 مرتبه باشد و در ابتدای ختم برای استجابت حاجت، غسل حاجت نموده دو رکعت نماز بخواند و صد مرتبه صلوات بفرستد (در روز اول) و روز آخر بعد از اتمام، صد صلوات بفرستد.
    شک نکند و ناامید نشود و اگر بار اول به نتیجه نرسید تکرار کند که انشاءالله به مراد می رسد.

قرآن درمانی روحی و جسمی، ص260

۸-سوره لیل:
    در سخنی از رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم آمده است: هر کس سوره لیل را قرائت کند خداوند به اندازه ای به او نعمت عطا می کند تا راضی شود و او را از سختی و تنگی عافیت بخشیده و کارها را بر او آسان می کند.

مجمع البیان، ج10، ص372
    جهت رسیدن به فتوحات و زیادی مال 40 شب هر شب 40 بار سوره لیل را بخواند و چون به آیه: «ما لاحد عنده من نعمه تجزی» رسید آن را 3 مرتبه بخواند و آنگاه سوره را تمام کند.

درمان با قرآن، ص149

۹- سوره تکاثر:
    گفته شده هر کس سوره تکاثر را روز دوشنبه یا چهارشنبه 40 بار بخواند مال عظیم یابد و به خیری رسد که در ذهن و تصورات او نگنجد.

کشکول، افشاری ارومیه ای ، ص11

۱۰-سوره حج:
    مرحوم سقازاده واعظ در کتاب گلهای ارغوان ختمی بسیار مجرب را برای ثروتمند شدن نوشته اند که آن ختم به ترتیب زیر است:
    هر روز جمعه ۲۰ مرتبه و یا ۴۰ مرتبه(چهل مرتبه برتر است)به نیت ثروتمند شدن،آیه شریف۶۴ سوره حج را بخوانید.اثرش تا جمعه هفته بعد دیده خواهد شد.

۱۱- سوره حمد:
    از مولا علی علیه السلام نقل شده است: «اگر رزق و روزی و ثروت زیادی می خواهی و دوست داری از هر بنده و آزادی بی نیاز باشی و به زودی به آرزوهایت برسی و از غل و غش و حیله در امان باشی؛ پس «فاتحة الکتاب» را بخوان که اسرار عجیبی در ان نهفته است. برای رسیدن به آرزوها و حاجت هایت، این سوره را در پنج نوبت(صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا) 100 مرتبه تلاوت کن.
    پس ٱنچه که از عزت و مقام و حرمت می خواهی، به ٱن می رسی، و ٱن عزّتی که هیچ وقت تغییر و با حادثه های زمان کاستی پیدا نمی کند و نیز توفیق و خوشحالی مداوم به تو می رسد و از همه شرها و ناراحتی ها و ضررها در امانی. هیچ وقت تو را گرسنگی و برهنگی و جدایی یار نمی رسد، و هیچ کس به تو برای امر و نهی مسلط نمی شود، و در حفظ الهی هستی و به ٱرزوهایت در زندگی می رسی.پس اگر این ختم را همیشه ادامه دادی، شخصی به عنایت الهی به سوی تو می ٱید و تو را از دیگران بی نیاز می کند.

قرآن درمانی روحی و جسمی، ص 66 به نقل از شمس المعارف الکبری

۱۲- سوره همزه
    در فضیلت این سوره از امام صادق علیه السلام آمده است: هر کس سوره همزه را در نمازهای واجبش قرائت کند فقر او زایل می گردد و روزی به سوی او جلب شده و مرگ های بد از او دور می شود.

فقه الرضا، ص344

۱۳- سوره مریم:
    از ابان بن عثمان نقل شده که حضرت صادق علیه السلام فرمودند: هر کس به خواندن سوره مریم مداومت کند نمیردتا اینکه برسد به آنچه او را بی نیاز سازد، از جان و مال و فرزند. و نیز در آخرت از یاران عیسی بن مریم علیهم السلام باشد و در آن روز دارای سلطنتی شود مثل سلطنت سلیمان در دنیا.
    درمان با قرآن، ص56 به نقل از مجمع البیان

لطفا بفرمایید خواندن کدامیک از این سوره ها برای رسیدن به مال و ثروت دنیوی از همه مجرب تر است و طریقه خواندن به چه شکل میباشد؟ همچنین اگر مصادیقی را میشناسید که این کار را کرده و نتیجه را دیده اند بفرمایید.

همچنین بفرمایید کدامیک از روایاتی که باب هرکدام از سوره ها نوشته ام اشتباه یا ضعیف هست؟

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط alamdar : ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ در ساعت ۰۷:۳۹

2.  

نوشته
    3,172
    صلوات
    1
    دلنوشته
    1
    دلنوشته
    سلام سلامتی میاره
    حضور
    100 روز 6 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    7

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

نوشته
    300
    حضور
    11 روز 19 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ختم مجرب برآورده شدن حاجات مشروع و این حاجت شما :
    1-یکی از بزرگان و عارفان می گوید:
    سوره یاسین را بسیار می خواندم و هر حاجتی که داشتم به تلاوت این سوره به این شکل مداومت می نمودم.
    در سوره یس هفت «مبین» وجود دارد؛ به هر مبین که رسیدی این دعا را 3مرتبه بخوان:
    «بسم الله الرحمن الرحیم، سبحان المنفّس عن کل مدیون، سبحان المفرج عن کل محزون، سبحان الناصر عن کل مظلوم، سبحان المخلص عن کل مسجون، سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون، سبحان انما امره اذا اراد شیئاً ان یقول له کن فیکون، سبحان الذی بیده ملکوت کل شیء و الیه ترجعون.»1
    2) از حضرت سلمان فارسی رحمه الله روایت شده اگر کسی ده روز بعد از نماز صبح قبل از سخن گفتن با کسی، سوره یس را بخواند و این دعا را قبل از تلاوت سوره مزبور ده مرتبه بخواند بعد سوره را بخواند هر حاجتی را که بخواهد انجام شود، ان شاءالله زیرا که اسم اعظم خداوندی در این دعا است:
    «بسم الله الرحمن الرحیم، یا قدیم یا دائم یا حی و یا قیوم یا فرد و یا وتر یا واحد یا احد یا صمد یا من لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفواً احد و صلی الله علی محمد و اله اجمعین برحمتک یا ارحم الراحمین.»2
    3) کسی که می خواهد مشکلش حل شود شب جمعه، چهار رکعت نماز بخواند و به این ترتیب که می آید:
    در رکعت اول: بعد از سوره «حمد» سوره «یس» را بخواند و سپس به رکوع رود و هنگامی که سر از رکوع بر می دارد صد مرتبه این ذکر را بگوید:
    «واذا سلک عبادی عنی فانی قریب اجیب دعوة الداع اذا دعان فلیستجیبوا لی ولیومنوا بی لعلهم یرشدون» (بقره، 186).
    در رکعت دوم: حمد را دو مرتبه، سوره «یس» را یک مرتبه بخواند و بعد از آن قنوت را بجای آورد و به رکوع رفته و پس از سر برداشتن از رکوع همان ذکر (بقره، آیه 186) را صد مرتبه تکرار کند و به سجده رود و پس از دو سجده تشهد را بخواند اما بدون سلام برخیزد مثل کاری که در نماز ظهر انجام می دهد.
    در رکعت سوم: «حمد» را سه مرتبه و «یس» را یک بار و رکوع را بجای آورد و پس از سربرداشتن از رکوع این ذکر را صد مرتبه بگوید: «فسیکفیکهم الله و هو السمیع العلیم»(بقره، آیه 137).
    در رکعت چهارم: حمد را چهار مرتبه بخواند و «یس»را یکبار بخواند و بعد از رکوع بگو: «یا ربِّ إدْفَعْ عَنّی الضُّرَّ وَ انْتَ اَرْحَمُ الراحِمینْ» .
    پس از دو سجده و تشهد و سلام به سجده برود و پیشانی را برزمین بگذارد و صد مرتبه این ذکر را بگوید: «استغفرالله» و بعد از آن گونه راست را بر زمین بگذارد و صد مرتبه بگوید: «اللهم صل علی محمد و آل محمد» و بعد گونه چپ را بر زمین بگذارد و بگوید: «انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون» (یس، 82) و پس از آن حاجت را بخواهد که ان شاءالله برآورده خواهد شد.3
    4) برای برآورده شدن جمیع حاجات و سایر مهمات مجرب است به هر نیت که باشد سه نوبت سوره «یس» بخواند و هر نوبت که می خواند احتیاط می کند هرگاه به لفظ مبین می رسد یک انگشت خود را گره می کند بعد از آنکه سوره را تمام کرد سه نوبت این دعا را بخواند:
    «سبحان المفرج عن کل مهموم سبحان المنفس عن کل مدیون سبحان من جعل خزائنه بین الکاف و النون انّما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون فسبحان الذی بیده ملکوت کل شیء و الیه ترجعون یا مفرج الهم فرج یا مفرج الهم فرج یا مفرج.» 5
    منبع : پایگاه اینترنتی انهار تنظیم : محمدی_گروه دین و اندیشه تبیان
    پی نوشت ها :
    (1) قرآن درمانی روحی و جسمی، ص187

(2)گوهر شب چراغ، ج2، ص18
    (3)بحارالانوار، ج89، ص321
    (4)کشکول ارومیه ای،ص148
    منابع: «قرآن درمانی روحی و جسمی محسن آشتیانی، سید محسن موسوی؛ و درمان با قرآن،محمدرضا کریمی»

نوشته
    22,250
    صلوات
    8400
    دلنوشته
    51
    دلنوشته
    حضور
    93 روز 7 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1
    وبلاگ
    8

سلام

من فقط و فقط سوره واقعه می خونم ازجایی که امید ندارم خدا بهم روزی و برکت رسونده
    ﴿ سورة الواقعة - سورة ٥٦ - تعداد آیات ٩٦

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
    إِذَا وَقَعَتِ الْوَاقِعَةُ ﴿١﴾ لَیْسَ لِوَقْعَتِهَا کَاذِبَةٌ ﴿٢﴾ خَافِضَةٌ رَافِعَةٌ ﴿٣﴾ إِذَا رُجَّتِ الأرْضُ رَجًّا ﴿٤﴾ وَبُسَّتِ الْجِبَالُ بَسًّا ﴿٥﴾ فَکَانَتْ هَبَاءً مُنْبَثًّا ﴿٦﴾ وَکُنْتُمْ أَزْوَاجًا ثَلاثَةً ﴿٧﴾ فَأَصْحَابُ الْمَیْمَنَةِ مَا أَصْحَابُ الْمَیْمَنَةِ ﴿٨﴾ وَأَصْحَابُ الْمَشْأَمَةِ مَا أَصْحَابُ الْمَشْأَمَةِ ﴿٩﴾ وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ ﴿١٠﴾ أُولَئِکَ الْمُقَرَّبُونَ ﴿١١﴾ فِی جَنَّاتِ النَّعِیمِ ﴿١٢﴾ ثُلَّةٌ مِنَ الأوَّلِینَ ﴿١٣﴾ وَقَلِیلٌ مِنَ الآخِرِینَ ﴿١٤﴾ عَلَى سُرُرٍ مَوْضُونَةٍ ﴿١٥﴾ مُتَّکِئِینَ عَلَیْهَا مُتَقَابِلِینَ ﴿١٦﴾ یَطُوفُ عَلَیْهِمْ وِلْدَانٌ مُخَلَّدُونَ ﴿١٧﴾ بِأَکْوَابٍ وَأَبَارِیقَ وَکَأْسٍ مِنْ مَعِینٍ ﴿١٨﴾ لا یُصَدَّعُونَ عَنْهَا وَلا یُنْزِفُونَ ﴿١٩﴾ وَفَاکِهَةٍ مِمَّا یَتَخَیَّرُونَ ﴿٢٠﴾ وَلَحْمِ طَیْرٍ مِمَّا یَشْتَهُونَ ﴿٢١﴾ وَحُورٌ عِینٌ ﴿٢٢﴾ کَأَمْثَالِ اللُّؤْلُؤِ الْمَکْنُونِ ﴿٢٣﴾ جَزَاءً بِمَا کَانُوا یَعْمَلُونَ ﴿٢٤﴾ لا یَسْمَعُونَ فِیهَا لَغْوًا وَلا تَأْثِیمًا ﴿٢٥﴾ إِلا قِیلا سَلامًا سَلامًا ﴿٢٦﴾ وَأَصْحَابُ الْیَمِینِ مَا أَصْحَابُ الْیَمِینِ ﴿٢٧﴾ فِی سِدْرٍ مَخْضُودٍ ﴿٢٨﴾ وَطَلْحٍ مَنْضُودٍ ﴿٢٩﴾ وَظِلٍّ مَمْدُودٍ ﴿٣٠﴾ وَمَاءٍ مَسْکُوبٍ ﴿٣١﴾ وَفَاکِهَةٍ کَثِیرَةٍ ﴿٣٢﴾ لا مَقْطُوعَةٍ وَلا مَمْنُوعَةٍ ﴿٣٣﴾ وَفُرُشٍ مَرْفُوعَةٍ ﴿٣٤﴾ إِنَّا أَنْشَأْنَاهُنَّ إِنْشَاءً ﴿٣٥﴾ فَجَعَلْنَاهُنَّ أَبْکَارًا ﴿٣٦﴾ عُرُبًا أَتْرَابًا ﴿٣٧﴾ لأصْحَابِ الْیَمِینِ ﴿٣٨﴾ ثُلَّةٌ مِنَ الأوَّلِینَ ﴿٣٩﴾ وَثُلَّةٌ مِنَ الآخِرِینَ ﴿٤٠﴾ وَأَصْحَابُ الشِّمَالِ مَا أَصْحَابُ الشِّمَالِ ﴿٤١﴾ فِی سَمُومٍ وَحَمِیمٍ ﴿٤٢﴾ وَظِلٍّ مِنْ یَحْمُومٍ ﴿٤٣﴾ لا بَارِدٍ وَلا کَرِیمٍ ﴿٤٤﴾ إِنَّهُمْ کَانُوا قَبْلَ ذَلِکَ مُتْرَفِینَ ﴿٤٥﴾ وَکَانُوا یُصِرُّونَ عَلَى الْحِنْثِ الْعَظِیمِ ﴿٤٦﴾ وَکَانُوا یَقُولُونَ أَئِذَا مِتْنَا وَکُنَّا تُرَابًا وَعِظَامًا أَئِنَّا لَمَبْعُوثُونَ ﴿٤٧﴾ أَوَآبَاؤُنَا الأوَّلُونَ ﴿٤٨﴾ قُلْ إِنَّ الأوَّلِینَ وَالآخِرِینَ ﴿٤٩﴾ لَمَجْمُوعُونَ إِلَى مِیقَاتِ یَوْمٍ مَعْلُومٍ ﴿٥٠﴾ ثُمَّ إِنَّکُمْ أَیُّهَا الضَّالُّونَ الْمُکَذِّبُونَ ﴿٥١﴾ لآکِلُونَ مِنْ شَجَرٍ مِنْ زَقُّومٍ ﴿٥٢﴾ فَمَالِئُونَ مِنْهَا الْبُطُونَ ﴿٥٣﴾ فَشَارِبُونَ عَلَیْهِ مِنَ الْحَمِیمِ ﴿٥٤﴾ فَشَارِبُونَ شُرْبَ الْهِیمِ ﴿٥٥﴾ هَذَا نُزُلُهُمْ یَوْمَ الدِّینِ ﴿٥٦﴾ نَحْنُ خَلَقْنَاکُمْ فَلَوْلا تُصَدِّقُونَ ﴿٥٧﴾ أَفَرَأَیْتُمْ مَا تُمْنُونَ ﴿٥٨﴾ أَأَنْتُمْ تَخْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الْخَالِقُونَ ﴿٥٩﴾ نَحْنُ قَدَّرْنَا بَیْنَکُمُ الْمَوْتَ وَمَا نَحْنُ بِمَسْبُوقِینَ ﴿٦٠﴾ عَلَى أَنْ نُبَدِّلَ أَمْثَالَکُمْ وَنُنْشِئَکُمْ فِی مَا لا تَعْلَمُونَ ﴿٦١﴾ وَلَقَدْ عَلِمْتُمُ النَّشْأَةَ الأولَى فَلَوْلا تَذَکَّرُونَ ﴿٦٢﴾ أَفَرَأَیْتُمْ مَا تَحْرُثُونَ ﴿٦٣﴾ أَأَنْتُمْ تَزْرَعُونَهُ أَمْ نَحْنُ الزَّارِعُونَ ﴿٦٤﴾ لَوْ نَشَاءُ لَجَعَلْنَاهُ حُطَامًا فَظَلْتُمْ تَفَکَّهُونَ ﴿٦٥﴾ إِنَّا لَمُغْرَمُونَ ﴿٦٦﴾ بَلْ نَحْنُ مَحْرُومُونَ ﴿٦٧﴾ أَفَرَأَیْتُمُ الْمَاءَ الَّذِی تَشْرَبُونَ ﴿٦٨﴾ أَأَنْتُمْ أَنْزَلْتُمُوهُ مِنَ الْمُزْنِ أَمْ نَحْنُ الْمُنْزِلُونَ ﴿٦٩﴾ لَوْ نَشَاءُ جَعَلْنَاهُ أُجَاجًا فَلَوْلا تَشْکُرُونَ ﴿٧٠﴾ أَفَرَأَیْتُمُ النَّارَ الَّتِی تُورُونَ ﴿٧١﴾ أَأَنْتُمْ أَنْشَأْتُمْ شَجَرَتَهَا أَمْ نَحْنُ الْمُنْشِئُونَ ﴿٧٢﴾ نَحْنُ جَعَلْنَاهَا تَذْکِرَةً وَمَتَاعًا لِلْمُقْوِینَ ﴿٧٣﴾ فَسَبِّحْ بِاسْمِ رَبِّکَ الْعَظِیمِ ﴿٧٤﴾ فَلا أُقْسِمُ بِمَوَاقِعِ النُّجُومِ ﴿٧٥﴾ وَإِنَّهُ لَقَسَمٌ لَوْ تَعْلَمُونَ عَظِیمٌ ﴿٧٦﴾ إِنَّهُ لَقُرْآنٌ کَرِیمٌ ﴿٧٧﴾ فِی کِتَابٍ مَکْنُونٍ ﴿٧٨﴾ لا یَمَسُّهُ إِلا الْمُطَهَّرُونَ ﴿٧٩﴾ تَنْزِیلٌ مِنْ رَبِّ الْعَالَمِینَ ﴿٨٠﴾ أَفَبِهَذَا الْحَدِیثِ أَنْتُمْ مُدْهِنُونَ ﴿٨١﴾ وَتَجْعَلُونَ رِزْقَکُمْ أَنَّکُمْ تُکَذِّبُونَ ﴿٨٢﴾ فَلَوْلا إِذَا بَلَغَتِ الْحُلْقُومَ ﴿٨٣﴾ وَأَنْتُمْ حِینَئِذٍ تَنْظُرُونَ ﴿٨٤﴾ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَیْهِ مِنْکُمْ وَلَکِنْ لا تُبْصِرُونَ ﴿٨٥﴾ فَلَوْلا إِنْ کُنْتُمْ غَیْرَ مَدِینِینَ ﴿٨٦﴾ تَرْجِعُونَهَا إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ ﴿٨٧﴾ فَأَمَّا إِنْ کَانَ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ ﴿٨٨﴾ فَرَوْحٌ وَرَیْحَانٌ وَجَنَّةُ نَعِیمٍ ﴿٨٩﴾ وَأَمَّا إِنْ کَانَ مِنْ أَصْحَابِ الْیَمِینِ ﴿٩٠﴾ فَسَلامٌ لَکَ مِنْ أَصْحَابِ الْیَمِینِ ﴿٩١﴾ وَأَمَّا إِنْ کَانَ مِنَ الْمُکَذِّبِینَ الضَّالِّینَ ﴿٩٢﴾ فَنُزُلٌ مِنْ حَمِیمٍ ﴿٩٣﴾ وَتَصْلِیَةُ جَحِیمٍ ﴿٩٤﴾ إِنَّ هَذَا لَهُوَ حَقُّ الْیَقِینِ ﴿٩٥﴾ فَسَبِّحْ بِاسْمِ رَبِّکَ الْعَظِیمِ ﴿٩٦﴾

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و تشکر از جناب کارشناس عزیز و دوست دیگر که نظرشان را گفتند
    من خواهش کردم که درباره مطالبی که نوشته ام اگر از صاحب نظر و صاحب نفسی که تخصص در این زمینه دارند و از اسرار سوره ها آشنا هستند میتوانید بپرسید.
    فلذا درباره سوره های واقعه و یس خودم مطالب کپی شده از اینترنت رو قرار ندادم چون گفتم این دو سوره بیشتر در میان مردم رایج هست و برای همین از آنها گذشتم و مطالب در مورد سوره های دیگر که شاید کسی نشنیده و یا کمتر شنیده شده باشد را گذاشتم و درخواستم این هست که از اساتید مثل علامه حسن زاده و ... که تخصص دارند سوال شود که برای ثروتمند شدن کدام سوره و با چه کیفیتی خوانده شود از همه مجرب تر است؟

همچنین دوستان میتوانند در این سایت http://quran.anhar.ir/ در قسمت فضیلت هر سوره مطالب زیادی را مشاهده نمایند. من هم اکثر این مطالب را از آنجا قرار دادم و میخواهم صحت آنها را بدانم و اینکه کدامشان برای نیت من مجرب تر است؟ همچنین اگر سوره دیگری و یا کیفیت دیگری مجرب تر است اساتید بفرمایند.

با سپاس از همگی دوستان
    ویرایش توسط alamdar : ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ در ساعت ۰۷:۳۶

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من روزی چندبار اینجارو چک میکنم ببینم پست جدیدی وجود نداره؟!
    به سلامتی اینجا انجمن تخصصی قرآنه! اینجا کسی ندونه پس کجا کسی میدونه که برم بپرسم؟؟؟؟؟

نوشته
    300
    حضور
    11 روز 19 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کاربر ارزشمند
    1- سوره های مذکور با نیت الهی اگر خدا بخواهد عملی می شود
    2-همه چیز به ثروت پولی نیست گاهی انسان صلاحش در فقر و بی پولی است لذا خدا با صلاح و حکمتی که می بیند دعایش را مستجاب نمی کند

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام کارشناس سعادتمند
    حرفهای شما کاملا درست و صحیح؛ ولی من میخواهم به جواب سوالم برسم!! من میخواهم بدانم محرب ترین سوره و کیفیت خواندن آن چیست؛ بعد آن را انجام دهم و دیگر نتیجه اش با خداوند است. لطفا اگر شما کسی رو میشناسید که در این زمینه تخصص دارد از او سوال بفرمایید و برای بنده و سایر کسانی که بحث را دنبال میکنند قرار دهید.... اجرکم عندالله

نوشته
    3,876
    صلوات
    12700
    دلنوشته
    19
    دلنوشته
    مارانیزاهل صلات وصلوات قراربده
    حضور
    76 روز 4 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    وبلاگ
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    از او سوال بفرمایید و برای بنده و سایر کسانی که بحث را دنبال میکنند قرار دهید.... اجرکم عندالله
    مجرب ترین سوره راسورۀواقعه معرفی می کنند
    که درنمازوتیره بعدازنمازعشاء دررکعت اول بعدازحمدتلاوت شود
    لازم است بدانیم که نمازوتیره دورکعت بصورت نشسته خوانده می شود

نوشته
    5
    حضور
    7 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بعد از نماز صبح:

· از حضرت سلمان فارسی رحمه الله روایت شده اگر کسی ده روز بعد از نماز صبح قبل از سخن گفتن با کسی، سوره یس را بخواند و این دعا را قبل از تلاوت سوره مزبور ده مرتبه بخواند بعد سوره را بخواند هر حاجتی را که بخواهد انجام شود، ان شاءالله زیرا که اسم اعظم خداوندی در این دعا است:

«بِسم اللهِ الرَّحمنِ الرَّحيمِ يا قَديمُ يا دائمُ يا حَىُّ يا قَيوُمُ يا فَردُ يا وِترُ يا واحِدُ يا اَحَدُ يا صَمَدُ يا مَن لَم يَلِد وَ لَم يُولَد وَ لَم يَكُن لَهُ كُفُوَاً اَحَدٌ وَ صَلَّى اللهُ عَلى مُحَمَّد وَ آلِهِ اَجمَعينَ بِرَحمَتِكَ يا اَرحَمَ الرّاحِمينَ»

· فرمایش حضرت آیت الله مکارم شیرازی دامت برکاته :
    ( سعي کنيد تمام نمازها، مخصوصا نماز صبح را اول وقت بجا آوريد و پس از نماز صبح دست راست را بر سينه نهاده، هفتاد مرتبه ذکر يا فتاح را تکرار کنيد سپس ۱۱۰ مرتبه صلوات بفرستيد و گاه نيز ذکر لا حول و لا قوة الا بالله را تکرار نماييد و هر روز هر چند به مقدار کمي صدقه دهيد. ما هم براي حل مشکل شما دعا مي کنيم. )

************************************************** ***********************************

بعد از نماز عشا:
    · نماز نافله عشا (وتیره): حتما به صورت نشسته خوانده شود. رکعت اول حمد و واقعه ، رکعت دوم حمد و توحید

************************************************** ***********************************

طول روز:
    · هر کس در هر روز بعد از نماز های واجب و ذکر سه صلوات ، آیه ۲ و ۳ سوره طلاق را سه مرتبه بخواند و سه مرتبه صلوات در آخر آن بخواند موجب وسعت رزق شود ان شاء الله:
    ... وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا ﴿٢﴾ وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَمَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا ﴿٣﴾
    · خواندن سوره ذاریات
    · خواندن سوره واقعه قبل خواب
    · خواندن سوره دخان

************************************************** *********************************

در شگفتم از کسی که طالب دنیا و زیبایی‌های دنیاست، چگونه به ذکر «ماشاءالله لاقوة الا بالله» (سوره مبارکه کهف آیه 39) پناه نمی‌برد؛ زیرا خداوند بعد از ذکر یادشده فرموده است: «مردی که فاقد نعمت‌های دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می‌دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.» ( معنی: آنچه خداوند بخواهد، خواهد شد و هيچ نيرو و توانى ، جز با كمك او نخواهد بود )

از مرحوم آيت الله بهجت پرسيدند:جهت در امان ماندن از تصادف و خطرات جاده ايچه ذکري بگوييم؟فرمودند:هنگام سوار شدن يک مرتبه آيت الکرسي و ۶ مرتبه سوره مبارکه قدررا بخوانيد که مجرب است.انشاءالله

توسل به حضرت حجة عليه السلام جهت گشايش هر كارىگفتن هفتاد مرتبه ذكر : يا اللّه يا محمد يا على يا فاطمه يا صاحب الزمان ادركنى و لاتهلكنى در برآمدن حاجت بسيار مؤثر است انشاءالله

چند عمل باعث استجابت دعااست
    اول - گفتن بسم اللّه الرحمن الرحيم در اول دعا
    دوم - مدح خداوند عالم
    سوم - صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد
    چهارم - نا اميد شدن از مردم
    پنجم - حضور قلب و اميدوار شدن به استجاب دعا
    ششم - اصرار كردن در دعا
    هفتم - انگشتر عقيق در دست داشتن
    هشتم - انگشتر فيروزه در دست كردن
    نهم - دعا كردن چهل مومن قبل از دعا
    دهم - خواندن صد آيه از قرآن و پس از آن هفت مرتبه گفتن(يا اللّه )
    يازدهم - ختم كردن دعا به (ماشاء اللّه لا حول و لا قوه الا باللّه )

اَلْسَّلامْ (بی عیب و سلامتی بخش): در این نام شفای بیماران و سلامت از آفات و بیماری‌هاست وهر کس آن را 100 بار برای مریضی بخواند به اذن خداوند شفا می‌یابد.
    اَلْوَهّابْ ( بسیار بخشنده): برای برآورده شدن حاجت به مدت چهل روز و هر روز 175 بار بگو «یا وهّاب».
    اَلْکَریمُ اَلْوَهّابْ ذُوالطَّوْلْ (صاحب کرم-بسیار بخشنده-خداوند افزون کردن نعمت): کسی که این ذکر را زیاد قرائت کند خداوند او را از جایی که گمان نمی‌برد روزی می‌رساند.
    اَلْرَزّاقْ (همیشه روزی دهنده): کسی که اول هر صبح 315 بار «یا رزاق» و 308 بار «یا رازق» بگوید روزی‌اش زیاد می‌شود.
    اَلْفَتّاحْ (گشاینده): هر کس بعد از نماز صبح در حالی که دستش روی سینه‌اش قرار دارد 70 مرتبه بگوید الفتاح خداوند حجاب را از قلب او بر می‌دارد.
    اَلْباسِطْ (فراخ کننده روزی): کسی که می‌خواهد مالش و فرزندش زیاد شود و در زندگی‌اش یک راحتی و در کارهای دنیوی‌اش آسانی داشته باشد پس باید این ذکر را مداوم یعنی «یا باسط» 72 بار در روز بگوید. و این تجربه شده است.
    اَلْمُعِزّ ْ (عزیزکننده): هر کس در سحر در حالی که دستانش را بالا برده ده بار این ذکر را بگوید به هیچ مسأله‌ای احتیاج پیدا نخواهد کرد.
    اَلسَّمیعْ (همیشه و بسیار شنونده): هر کس این ذکر را زیاد بگوید دعایش مستجاب می‌شود.
    اَلْشَّکُورْ (بسیار سپاس پذیرنده و پاداش دهنده): هر کس این نام را چهل بار بر آبی بخواند و با آن چشم بیماری را بشوید خوب خواهد شد.
    اَلْعَلیّْ (بلند مرتبه): هر کس این نام را زیاد بگوید و بر خود آویزان نماید نزد مردم با آبرو خواهد شد.
    اَلْحَفیظْ (نگاهدارنده): هر کس این ذکر را به تعدادش بگوید رنج و درد به سراغ او نمی‌آید هر چند به زمین‌های هفت‌گانه برود و او از غرق شدن محفوظ است و این نام برای ترسیدگان سریع‌الاجابه است و نگهداری گوینده آن هرگز ازاله نمی‌شود و از بین نمی‌رود.
    اَلْحَسیبْ (شمارنده): برای آسان شدن کارها هر روز 80 مرتبه بگو «یا حسیب».
    اَلْکَریمْ (صاحب کرم): هر کس می‌خواهد روزی‌اش زیاد شود چهل روز و هر روز 128 بار به این ذکر مداومت جوید «یا کریم یا وهاب یا ذالطول» خداوند از جاهایی که گمان نمی‌کند به او روزی می‌دهد.
    اَلْواسِعْ (گشایشگرو بی نیاز): کسی که این ذکر را زیاد بگوید خداوند برای او وسعت در زندگی ایجاد می‌کند.
    اَلْوَدُودْ (بسیار دوست دار): کسی که هر روز 100 بار بر غذایی این ذکر را بخواند و به دشمنانش بخوراند با آنها مهربان و دوست خواهد شد.
    اَلْمَجیدْ (بزرگوار): هر کس این ذکر را زیاد بگوید از همه دردها و بیماریها شفا می‌یابد.
    اَلْحَیّْ (همیشه زنده): کسی که بر مریض و بیمار 19 بار این ذکر را بگوید شفا حاصل می‌شود و ذکر الحی القیومدر آخر شب اثر بسیار بزرگی در زیادی روزی دارد.
    اَلْتَّوّابْ (همیشه توبه پذیر): کسی که بسیار این ذکر را بگوید خداوند توبة او را می‌پذیرد.
    مالِکُ الْمُلْکْ (فرمانروای جهان): کسی که بسیار این نام را بگوید خداوند در دنیا و آخرت او را بی نیاز می‌کند.
    اَلْبَدیعْ (سنجش ناپذیر، آفریننده): هر کس این ذکر را هزار بار بگوید حاجتش برآورده می‌شود.

دوستان مطالب بالا رو از جاهای مختلف پیدا کردم و بعضی هاش هم راهنمایی دوستان بود
    واسه خیر و برکت زندگی اون اول برای بعد نماز صبح و ظهر و عشا چنتا کار هست و اذکاری هم که در ادامه آوردم خودش توضیح داره

التماس دعای مخصوص دارم واسه شفای بیمار

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع