صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

تبلت را چگونه از کودک مان جدا کنیم؟

تبلت را چگونه از کوکانمان جدا کنیم؟

ویرایش توسط بهار ♥ها : ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ در ساعت ۰۹:۵۲

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

2. تشکرها 3

3.  

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

یکی از مشکلاتی که بچه های امروزی دارند استفاده زیاد از لوازم الکترونیکی مانند تبلت است. حال والدین چگونه باید این تبلت ها را از کودک شان جدا کنند.

این روزها به هر خانه‌ای که وارد می‌شوید، به جای سرگرم بودن کودکان با خمیرهای بازی که خلاقیت‌شان را بالا می‌برد و مهارت‌ دست‌های‌شان را بیشتر می‌کرد، تبلت‌هایی در دست بچه‌ها جا دارد که چشم‌های‌شان را خسته و مفاصل دست‌های‌شان را ضعیف می‌کند. در این میان والدینی که امکان خرید چنین ابزاری برای کودک‌شان ندارند هم از خود گذشتگی کرده و او را با گوشی هوشمند تلفن همراه‌شان سرگرم می‌کنند و مهارت کودک‌شان در انجام بازی‌های مختلف را به رخ این و آن می‌کشند. بچه‌های امروزی تمایلی به دویدن، کاردستی درست کردن و نقش‌پذیری در بازی‌هایی که نسل ما از آنها لذت می‌برد، ندارند. آنها ترجیح می‌دهند روی مبل راحتی لم بدهند، یک کاسه پفک کنارشان بگذارند و هر روز چندین مرحله از بازی‌ای که به آخر رساندنش کار هر کسی نیست را رد کنند.

امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

5. تشکرها 3

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

بچه‌های امروزی نمونه کوچک شده والدین‌شان هستند. نمونه آنهایی که در ‌مهمانی‌ها به جای گپ زدن با حاضران، به غایب‌های جمع وایبر می‌زنند و به‌جای چند متر دویدن، به‌دنبال نصب انواع اپلیکیشن‌های سلامت روی گوشی خود هستند. هدیه پژوهشگران فناوری اطلاعات به بچه‌های امروزی نه هوش بیشتر و نه ذهن آماده‌تر است. آنها روی مبل‌های راحتی، صاحب بدنی خسته و انباشه از چربی می‌شوند و پشت صفحه تبلت‌ها، چشم‌هایی آزرده و ذهنی آشفته را از آن خود می‌کنند.

شاید بعد از خواندن این یادداشت، به قصد گرفتن تبلت فرزندتان از او، از روی مبل بلند شوید؛ اما بنشینید! نیازی به محروم کردن فرزندتان از تبلتش نیست، کافی است خودتان همین حالا گوشی را روی زمین بگذارید و نه با حرف، بلکه با آوردن ورزش و مطالعه به ساعت‌های مرده‌تان، به کودک خود هم سبک زندگی سالم را آموزش دهید.

7. تشکرها 3

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

به ساعت نگاه کنید
    با وضع کردن برخی قانون‌ها، ساعت‌های استفاده فرزندتان از تبلت را محدود کنید. برای مثال به او اجازه ندهید که سر میز شام تبلتش را بیاورد.

خاموشی بزنید
    محققان می‌گویند تبلت‌بازی پیش از خواب می‌تواند فرزند شما را بی‌خواب کند. پس به او اجازه بازی کردن با تبلت پیش از خواب را ندهید و نگذارید آن را به اتاق خوابش ببرد.

9. تشکرها 3

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

وقت‌شناس باشید
    حتی اگر همه اطرافیان‌تان برای کودک خود تبلت خریده باشند، دلیلی ندارد که در سه سالگی به فرزندتان چنین هدیه‌ای بدهید. اگر می‌خواهید او را با تکنولوژی آشنا کنید، به او اجازه دهید برخی ساعات روز با تبلت شما بازی کند اما شخصی کردن این وسیله را از چنین سنی شروع نکنید.

از خودتان شروع کنید
    هرقدر هم که از لزوم فعالیت بدنی و قوی‌تر کردن ارتباطات رو در رو برای فرزندتان صحبت کنید، فایده‌ای ندارد. تا زمانی که او می‌بیند که در ‌مهمانی برای‌تان وایبر بازی شیرین‌تر از گپ زدن با دیگران است، تمایلی به گوش کردن به توصیه‌های‌تان پیدا نمی‌کند. اگر می‌خواهید فرزندتان زندگی مجازی را جایگزین تجربه‌های حقیقی زندگی نکند، خودتان در رعایت چنین اصلی پیشقدم شوید.

11. تشکرها 3

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

دست به‌کار شوید
    اگر تنها یک فرزند دارید، به او حق دهید برای پر کردن تنهایی‌اش به تبلت وابسته شود. در چنین شرایطی به جای جنگیدن با او، خودتان برای تغییر شرایط وارد عمل شوید. بازی‌های دونفره پرتحرک و هیجان‌انگیز، هم می‌تواند سلامت جسم فرزندتان را تضمین کند و مهارت‌های حرکتی‌اش را تقویت کند و هم لحظات شاد و خوشی را برایش رقم بزند. اگر کودک‌تان از چنین نعمتی بهره‌مند شود دیگر نیازی به مدام بازی کردن با تبلت پیدا نخواهد کرد.
    منبع :hidoctor.ir

13. تشکرها 3

نوشته
    1,552
    صلوات
    1060
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    16 پست
    حضور
    9 روز 13 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چگونه تبلت را از کودکان جدا کنیم؟؟؟

چگونه تبلت را از کودکان جدا کنیم؟؟؟
    .
    .
    .
    .
    یکی از مشکلاتی که بچه های امروزی دارند استفاده زیاد از لوازم الکترونیکی مانند تبلت است. حال والدین چگونه باید این تبلت ها را از کودک شان جدا کنند.

این روزها به هر خانه‌ای که وارد می‌شوید، به جای سرگرم بودن کودکان با خمیرهای بازی که خلاقیت‌شان را بالا می‌برد و مهارت‌ دست‌های‌شان را بیشتر می‌کرد، تبلت‌هایی در دست بچه‌ها جا دارد که چشم‌های‌شان را خسته و مفاصل دست‌های‌شان را ضعیف می‌کند. در این میان والدینی که امکان خرید چنین ابزاری برای کودک‌شان ندارند هم از خود گذشتگی کرده و او را با گوشی هوشمند تلفن همراه‌شان سرگرم می‌کنند و مهارت کودک‌شان در انجام بازی‌های مختلف را به رخ این و آن می‌کشند. بچه‌های امروزی تمایلی به دویدن، کاردستی درست کردن و نقش‌پذیری در بازی‌هایی که نسل ما از آنها لذت می‌برد، ندارند. آنها ترجیح می‌دهند روی مبل راحتی لم بدهند، یک کاسه پفک کنارشان بگذارند و هر روز چندین مرحله از بازی‌ای که به آخر رساندنش کار هر کسی نیست را رد کنند.

بچه‌های امروزی نمونه کوچک شده والدین‌شان هستند. نمونه آنهایی که در ‌مهمانی‌ها به جای گپ زدن با حاضران، به غایب‌های جمع وایبر می‌زنند و به‌جای چند متر دویدن، به‌دنبال نصب انواع اپلیکیشن‌های سلامت روی گوشی خود هستند. هدیه پژوهشگران فناوری اطلاعات به بچه‌های امروزی نه هوش بیشتر و نه ذهن آماده‌تر است. آنها روی مبل‌های راحتی، صاحب بدنی خسته و انباشه از چربی می‌شوند و پشت صفحه تبلت‌ها، چشم‌هایی آزرده و ذهنی آشفته را از آن خود می‌کنند.

شاید بعد از خواندن این یادداشت، به قصد گرفتن تبلت فرزندتان از او، از روی مبل بلند شوید؛ اما بنشینید! نیازی به محروم کردن فرزندتان از تبلتش نیست، کافی است خودتان همین حالا گوشی را روی زمین بگذارید و نه با حرف، بلکه با آوردن ورزش و مطالعه به ساعت‌های مرده‌تان، به کودک خود هم سبک زندگی سالم را آموزش دهید.

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

من خواهر زادم 3 سالش چنان مراحل بازی هارو میره وقتی می دهه دست من من بازی کنم بهم می خنده می گه بلد نیستی.
    به مامانم می گه عزیز بازیش اوکی اوکیه

16. تشکرها 2

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته سن نویسنده مطلب را نمیدانم ولی بچه های دهه ۶۰ هم اکثرا آتاری و آتاری دستی و میکرو و بعدش هم سگا و پلی استیشن و کامپیوتر داشتند! و یادمه اینقدر بازی میکردن که خیلی از والدین مجبور به خرید تلوزیون های جدید میشدند! تنها شیوه ای هم که والدین در آن زمان به کار میبردند جمع کردن این وسایل در فصل درسی و باز کردنشان در فصل تابستان بود! و ظاهرا جواب هم میداد!
    البته هر سنی اقتضای خودش را دارد و برای همه سنین یک رفتار مشخص جواب نمیدهد. شاید جمع کردن این اسباب در فصل تحصیلی برای سنین قبل از دبیرستان مناسب باشد ولی برای بچه های دبیرستانی باید فرهنگسازی در استفاده ی به اندازه و مفید را تبیین کرد. همچنین خود فرزندان هرچه بزرگتر میشوند علاقه شان مثل سابق نیست که شبانه روزی دلشان بخواهد که بازی کنند و این به سطح فرهنگ خانوادگی و ارزشهای آن خانواده برمیگردد که نوجوان چیزهای با ارزشتری برای گذراندن وقتش پیدا کند و کمتر بازی کند.

البته امروزه با گسترش امکانات مولتی مدیا گویا برخی مدارس به استفاده از تبلت و کامپیوتر تشویق میکنند. که این مورد شاید امکان جمع کردن آن وسیله در فصول تحصیلی را میسر نسازد، ولی زیاد جای نگرانی نیست چون بچه های باهوش و زرنگ درسهای قبل از دبیرستان را به راحتی میخوانند و نمره های بالایی هم میگیرند و میتوانند هرچقدر دلشان خواست بازی کنند!

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    البته سن نویسنده مطلب را نمیدانم ولی بچه های دهه ۶۰ هم اکثرا آتاری و آتاری دستی و میکرو و بعدش هم سگا و پلی استیشن و کامپیوتر داشتند! و یادمه اینقدر بازی میکردن که خیلی از والدین مجبور به خرید تلوزیون های جدید میشدند! تنها شیوه ای هم که والدین در آن زمان به کار میبردند جمع کردن این وسایل در فصل درسی و باز کردنشان در فصل تابستان بود! و ظاهرا جواب هم میداد!
    البته هر سنی اقتضای خودش را دارد و برای همه سنین یک رفتار مشخص جواب نمیدهد. شاید جمع کردن این اسباب در فصل تحصیلی برای سنین قبل از دبیرستان مناسب باشد ولی برای بچه های دبیرستانی باید فرهنگسازی در استفاده ی به اندازه و مفید را تبیین کرد. همچنین خود فرزندان هرچه بزرگتر میشوند علاقه شان مثل سابق نیست که شبانه روزی دلشان بخواهد که بازی کنند و این به سطح فرهنگ خانوادگی و ارزشهای آن خانواده برمیگردد که نوجوان چیزهای با ارزشتری برای گذراندن وقتش پیدا کند و کمتر بازی کند.

البته امروزه با گسترش امکانات مولتی مدیا گویا برخی مدارس به استفاده از تبلت و کامپیوتر تشویق میکنند. که این مورد شاید امکان جمع کردن آن وسیله در فصول تحصیلی را میسر نسازد، ولی زیاد جای نگرانی نیست چون بچه های باهوش و زرنگ درسهای قبل از دبیرستان را به راحتی میخوانند و نمره های بالایی هم میگیرند و میتوانند هرچقدر دلشان خواست بازی کنند!
    به قول ان خانم بازیگر (مادر بهاره رهنما) که در برنامه تلوزیونی می گفتند پدر مادر ها می گویند فرزندان ما بسیار باهوشا انقدر کار با تبلت و اینترنت بلدند که ما بلد نیستیم این درحالی اگر به همون بچه ها بگویید یک انشا در مورد پاییز بنویسید کمتر کسی قادر به نوشتن نیستند.
    بله من مستندی می دیدم مدرسه ای در یک کشور اروپایی اصلا کلاس درس ای وجود نداشت تمام مدت بچه ها در مدرسه تیبلت به دست بودند و برنامه های درسی را با بازی های تبلت یاد می گرفتند.

19. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری