جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دفاع مبتکرانه بازیگر فرانسوی از زنان محجبه + تصاویر

نوشته
    6,000
    مورد تشکر
    77 پست
    حضور
    117 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    19
    گالری
    71

دفاع مبتکرانه بازیگر فرانسوی از زنان محجبه + تصاویر

دفاع مبتکرانه بازیگر فرانسوی از زنان محجبه + تصاویر

یکی از بازیگران معروف فرانسوی با رعایت پوشش حجاب و اجرای تئاتری خیابانی، تبعیض ایجادشده نسبت به زنان محجبه در این کشور را شهودی‌سازی کرد.
    به گزارش ایسنا، ابنا با درج این خبر نوشت: به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه فرانسوی «امت»، سونیا مرازگا با سرکردن مقنعه و محبوس کردن خود در قفسی شیشه‎ای، رفتار زننده و ضد اسلامی نیروهای پلیس و برخی شهروندان با زنان محجبه کشورش را محکوم کرد.
    این دفاع ابتکاری که در نوع خود منحصر به فرد بود، در چند منطقه پاریس پایتخت فرانسه از جمله «بلویل»، «بوبورگ» و «موت پیکه گرونل» اجرا شد.وی در گفت‌وگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: هدف من از این نمایش، تذکری مبنی بر لزوم درک زنان محجبه از سوی شهروندان، نیروهای پلیس و مقامات کشور بود.مرازگا تاکید کرد: این درک باید به جایی برسد که هر زنی حق داشته باشد خود در مورد نوع پوشش خود تصمیم‌گیری کنند.

2.  

نوشته
    6,000
    مورد تشکر
    77 پست
    حضور
    117 روز 12 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    19
    گالری
    71

این بازیگر معروف فرانسوی خاطرنشان کرد: از سال 2001 برخورد با زنان محجبه در جهان افزایش یافته و در فرانسه این موضوع بیشتر مشاهده می‎شود و اسلام‌هراسی به نهایت خود رسیده است.وی درمورد اقدام دفاعی خود اظهار کرد: «زن محجبه در جعبه» ایده‌ای بود که در ذهن من جوانه زد و این نماد دستگیری زنان مسلمان و خانه‌نشینی آنهاست. می‎دانم این حرکت من، اولین در نوع خود است.مرازگا در مورد واکنش مردم نیز گفت: مردم یا با نگاه دزدانه (گوشه چشم) و یا تکبیرگویان به سوی من می‎آمدند. البته عده محدودی هم بی‌تفاوت از کنارم گذشتند.این بازیگر معروف فرانسوی اضافه کرد: برخی از مسلمانان ابتدا فکر کردند که من برای تمسخر آنان دست به چنین نمایشی زده‌ام ولی در نهایت متوجه نیت من شدند و ابراز خرسندی کردند.وی در مورد بازتاب و تاثیرگذاری تئاتر خیابانی خود نیز گفت: نمی‌دانم که اثرگذار بوده یا نه ولی مهم این است که توجه مردم به مسئله اسلام‌هراسی جلب و امیدوارم این حرکت در کشورهای مختلف دنیا نیز انجام شود.مرازگا در پایان اظهار کرد: قصد دارم نتایج این نمایش و بازخوردهای شهروندان فرانسه نسبت به این تئاتر خیابانی را در قالب مستندی تهیه و در آینده‎ای نزدیک به نمایش درآورم.

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

واقعا چرا در غرب که انقدر حرف از ازادی بیان و حقوق بشر هست یک زن حق ندارد محجبه باشد؟

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری