صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همه چیز درباره سریال شمعدونی... همه نظر بدهند

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

همه چیز درباره سریال شمعدونی... همه نظر بدهند

سلام

متن زیر را از قول یکی از دوستاان نقل میکنم از همه خواهش میکنم نظرشون را اعلام کنند و اگر انتقادی دارند با نهایت احترام اعلام کنند:

⛔شمعدانی⛔

این شب ها شاهد پخش سریالی از شبکه سه سیما هستیم به اسم «شمعدونی»ساخته ی «سروش صحت»اما هرچه به این فیلم نگاه میکنم بلکه چیزی از زندگی اسلامی در آن بیابم وبه فرزندانم بیاموزم کمتر به نتیجه میرسم،اوایل شاید خوشحال بودم از پخش سریال به جهت طنز بودنش اما بعد از یک هفته مداومت متوجه شدم که این سریال به ظاهر طنز سمی است که آهسته آهسته کارگردان به حلقوم مخاطب میریزد ومخاطب خود نیز از نوشیدن آن لذت میبرد،سریال حول محور یک خانواده میگردد اما خانواده ای که هیچ یک احترام یکدیگر را نگه نمیدارند!!!!به ظاهر بخاطر کارهای اشتباهشان از هم عذر خواهی میکنند اما در واقع کارها ی بسیار ناپسندی انجام میدهند بدون اینکه کسی معترض شود،فرزند کوچک خانواده کودکی است حقه باز که پنهانی به صحبتهای بزرگ ترها گوش میدهد و خبر چینی میکند وبه بزرگ تر از خود احترام نمیگذارد وحتی آنها را به اسم کوچک صدا میزند بدون بکار بردن لفظ آقا یا خانم!!!!دایی خانواده به شدت زن ذلیل است و جرات مخالفت با همسرش را ندارد وهمسرش نیز دائم در حال بی احترامی ب شوهر وخانواده شوهرش است!!!حتی از بی ادبی های پسرش لذت هم میبرد!!!!مرد خانواده فردی دست وپا چلفتی وخنگ به تصویر کشیده شده که حتی پسرش هم نمیتواند به اوتکیه کند ومشکلاتش را همراه با پدر حل نماید،همه در کار هم دخالت میکنند وهیچ کس حریم خصوصی افراد را رعایت نمیکند!!!آقای سروش بازیرکی تمام توانسته خیلی از آداب اسلامی را در این سریال زیر سوال ببرد بدون اینکه کسی معترض شود ،البته این کارگردان اولین بار نیست که از این دست سریالهای ضد اخلاقی میسازد نمونه اش ساختمان پزشکان که به شدت این دوسریال از لحاظ ضد ارزشی بودن والقای بعضی از بی اخلاقی ها به هم شباهت دارند،سوال اینجاست تلویزیون این رسانه جمعی که چشم میلیونها کودک وجوان و خانواده به آن دوخته شده به امید دیدن برنامه ای خوب ویادگیری مسائل مهم زندگی چرا باید اینگونه عمل کند؟چرا کارگردانهای ارزشی ما در بیکاری به سر میبرند اما آقای صحت که در برنامه خندوانه میگوید من فقط به جوکهای بد میخندم واز آنها لذت میبرم!!!!!!باید سریالی بسازد که تخم بی ادبی وبی احترامی را در خانواده ها بکارد؟؟؟این سریال حتی پارا فراتر نهاده وارزش های اسلامی را هم بی ارزش جلوه میدهد!!!!مانند نگهداری حیوان خانگی وسخن چینی وغیبت وتمسخر !!!!که از طرف دین اسلام به شدت نهی شده است!!!!!
    به کدام سمت درحال حرکتیم؟؟؟؟؟
    پیشرفت فرهنگی زیر سایه اسلام یا پسرفت فرهنگی ؟؟؟؟؟
    به امید اینکه با نشر این مطلب در جهت آگاهی مردم قدمی برداریم وبه دست مسئولین مربوطه برسد .

روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

2.  

نوشته
    74
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 19 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام...من هم با دیدن این فیلم شوکه شدم...اصلا اگر کاری به ارزش های اسلامی هم نداشته باشیم...و اصلا اسلام را هم در نظر نگیریم...باز هم این فیلم به نظر من شایسته تماشا نیست....هر چند درس و نکته اخلاقی و آموزنده ای هم دارد ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم...خوردن سبزی با آن همه خواص و فوایدی که به بدن می رساند خوردنی نیست و جایز خوردن نیست اگر آغشته به اسید های خطرناک و مضرن باشد و بدن نسبت به آن اسید ها واکسینه نشده باشد....این سریال هم به فرض دارای نکاتی آموزنده و اخلاقی باشد ولی آغشته است به یک سری نکات و آموزه ها و تفکرات حیوانی که اصلا خوردن و تماشای آن برای انسان سودی چندانی ندارد هیچ بلکه مسموم کننده است آنهم انسانی که نسبت به این امور واکسینه نشده و از ناحیه دیگر به شکل احسن تربیت و پشتیبانی نشده و من تعجب می کنم که چرا از این رسانا به نحو احسن استفاده نمی شود و چرا اندیشه و تفکراتی که در اعتلای انسان و کشور لازم است که گفته شود در غالبی جذاب و گیرا گفته نمی شود....یادش بخیر سریال هایی مثل خانه سبز با بازی رامبد جوان، خسرو شکیبایی و....هرچند آنها هم کاستی داشتند ولی به نسبت هم طنر بودند و هم یک دنیا معرفت داشتند که عرضه کنند،
    ویرایش توسط پاریس : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ در ساعت ۰۸:۲۰

نوشته
    2,634
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    214 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط ابدیت نمایش پست
    این شب ها شاهد پخش سریالی از شبکه سه سیما هستیم به اسم «شمعدونی»ساخته ی «سروش صحت»اما هرچه به این فیلم نگاه میکنم بلکه چیزی از زندگی اسلامی در آن بیابم وبه فرزندانم بیاموزم کمتر به نتیجه میرسم،اوایل شاید خوشحال بودم از پخش سریال به جهت طنز بودنش اما بعد از یک هفته مداومت متوجه شدم که این سریال به ظاهر طنز سمی است که آهسته آهسته کارگردان به حلقوم مخاطب میریزد ومخاطب خود نیز از نوشیدن آن لذت میبرد،سریال حول محور یک خانواده میگردد اما خانواده ای که هیچ یک احترام یکدیگر را نگه نمیدارند!!!!به ظاهر بخاطر کارهای اشتباهشان از هم عذر خواهی میکنند اما در واقع کارها ی بسیار ناپسندی انجام میدهند بدون اینکه کسی معترض شود،فرزند کوچک خانواده کودکی است حقه باز که پنهانی به صحبتهای بزرگ ترها گوش میدهد و خبر چینی میکند وبه بزرگ تر از خود احترام نمیگذارد وحتی آنها را به اسم کوچک صدا میزند بدون بکار بردن لفظ آقا یا خانم!!!!دایی خانواده به شدت زن ذلیل است و جرات مخالفت با همسرش را ندارد وهمسرش نیز دائم در حال بی احترامی ب شوهر وخانواده شوهرش است!!!حتی از بی ادبی های پسرش لذت هم میبرد!!!!مرد خانواده فردی دست وپا چلفتی وخنگ به تصویر کشیده شده که حتی پسرش هم نمیتواند به اوتکیه کند ومشکلاتش را همراه با پدر حل نماید،همه در کار هم دخالت میکنند وهیچ کس حریم خصوصی افراد را رعایت نمیکند!!!آقای سروش بازیرکی تمام توانسته خیلی از آداب اسلامی را در این سریال زیر سوال ببرد بدون اینکه کسی معترض شود ،البته این کارگردان اولین بار نیست که از این دست سریالهای ضد اخلاقی میسازد نمونه اش ساختمان پزشکان که به شدت این دوسریال از لحاظ ضد ارزشی بودن والقای بعضی از بی اخلاقی ها به هم شباهت دارند،سوال اینجاست تلویزیون این رسانه جمعی که چشم میلیونها کودک وجوان و خانواده به آن دوخته شده به امید دیدن برنامه ای خوب ویادگیری مسائل مهم زندگی چرا باید اینگونه عمل کند؟چرا کارگردانهای ارزشی ما در بیکاری به سر میبرند اما آقای صحت که در برنامه خندوانه میگوید من فقط به جوکهای بد میخندم واز آنها لذت میبرم!!!!!!باید سریالی بسازد که تخم بی ادبی وبی احترامی را در خانواده ها بکارد؟؟؟این سریال حتی پارا فراتر نهاده وارزش های اسلامی را هم بی ارزش جلوه میدهد!!!!مانند نگهداری حیوان خانگی وسخن چینی وغیبت وتمسخر !!!!که از طرف دین اسلام به شدت نهی شده است!!!!!
    به کدام سمت درحال حرکتیم؟؟؟؟؟
    پیشرفت فرهنگی زیر سایه اسلام یا پسرفت فرهنگی ؟؟؟؟؟
    به امید اینکه با نشر این مطلب در جهت آگاهی مردم قدمی برداریم وبه دست مسئولین مربوطه برسد .
    سلام
    اگر شما بخواهید ناهنجاری ها رو به زبان طنز نشان دهید چطور این کارو می کنید؟

نوشته
    22,909
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    834 پست
    حضور
    98 روز 2 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

عکس و خلاصه داستان سریال شمعدونی شبکه سه

عکس و خلاصه داستان سریال شمعدونی شبکه سه

فیلمنامه سریال شمعدانی را سروش صحت و ایمان صفایی نوشته‌ اند که خلاصه داستان سریال شمعدانی شبکه سه به همراه عکس ها درباره دو خانواده است که هربار با برخی مشکلات و مسائل اجتماعی و شهری درگیر می‌‌ شوند.

همه چیز درباره سریال شمعدونی... همه نظر بدهندعکس و خلاصه داستان سریال شمعدونی شبکه سه

داستان سریال شمعدونی:
    سریال شمعدونی داستان دو خانواده است که عطا و هوشنگ سرپرستی آن را برعهده دارند. عطا فرزندی دارد که برای او بسیار عزیز و دوست داشتنی است اما او کودکی کنجکاو است و بنیان قصه هم بر درگیری عطا با فرزند خود استوار است. این سریال در ژانر کمدی قرار می گیرد.

همه چیز درباره سریال شمعدونی... همه نظر بدهندعکس و خلاصه داستان سریال شمعدونی شبکه سه

بازیگران سریال شمعدونی:
    آتنه فقیه نصیری، محمدرضا داوودنژاد، محسن قاضی مرادی، حسن معجونی، رویا میرعلمی، نگار عابدی، امیر کاظمی و محمد نادری به عنوان بازیگران سریال شمعدونی می باشند.

سلام من این فیلم درست ندیدم بزارین آپارات و بقیه بگردم بعدنظرمی دم!البته اگه صداوسیما بدوبیراه توش نباشه که چرخش پنچرمی شه که!!یعنی کسی نگاه نمی کنه!درضمن این جور که از ظاهرقضیه برمی آدکمدی هست

نوشته
    2,310
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    45 روز 13 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    سلام
    اگر شما بخواهید ناهنجاری ها رو به زبان طنز نشان دهید چطور این کارو می کنید؟
    حداقل سعی میکنم بی ادبی و بی احترامی را یک عمل زشت جلوه بدم نه اینکه توسط یک بچه سعی کنم خبرچینی را رواج بدم
    یا بی احترامی به بزرگتر را رواج بدم

سریال زیر آسمان شهر یادتونه؟
    شخصا این سریال را تایید نمیکنم ولی از سکانس آخر هر قسمت خوشم میومد چون در آخر هر قسمت نتیجه گیری ساده میکرد و نتیجه اخلاقی تحویل مردم میداد
    یا
    سریال پایتخت با همه ضعفی که داشت و خیلیا بخش انتقاد کردند جنبه مثبتش این بود که به پدر پیر خود احترام بزارید همه اهل خانواده مثل فرشته دور پدر میگشتند و احترام میزاشتند.

ولی سریال شمعدونی نه تنها بی احترامی و جنبه های غیر اسلامی را نشان میدهد حتی کسی که میخواهد پا پیش بگذارد و خوب باشد را مسخره میکند.

کبری جان شما با این سوال میخواهید نشان دهید که موافق سریال هستین یا نظر منی که فقط یک بیینده هستم نه متخصص به سریال سازی را جویا شوید؟

سوالم کمی رک و صریح بود... ببخشید

روزی به طبیب عشق با صدق و صفا
    گفتم که کجا روم، چیست دوا؟!

گفتا که اگر علاج دردت خواهی
    بشتاب به دربار شه طوس رضا

نوشته
    22,909
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    834 پست
    حضور
    98 روز 2 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام چیزی که جالب هست و من سرچ کردم سریال حاشیه مدیری که ممنوع شد و به آن اعتراض شده بود شمعدونی جایگزین آن شده که متاسفانه این هم داره نقدو اعتراضی می شه!!
    http://www.aparat.com/v/aGNEk

نوشته
    2,634
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    318 پست
    حضور
    214 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط ابدیت نمایش پست
    کبری جان شما با این سوال میخواهید نشان دهید که موافق سریال هستین یا نظر منی که فقط یک بیینده هستم نه متخصص به سریال سازی را جویا شوید؟
    فکر می کنم وقتی کسی انتقادی داره احتمالا یه نمونه ای توی ذهنش داره که به نظرش بهتر از نمونه ارائه شده است. دنبال ارائه این نمونه هستم
    هرچند که شخصا این سریال و به خصوص نگرانی های پدرانه مرد خانواده رو خیلی دوست دارم

کتمان نمی کنم نمیتونم به کارگردان خوشبین باشم

درباره سریال زیر آسمان شهر هم واقعا به نظرم اون سکانسای پایانی خیلی بی مزه بودن. فکر می کنم دیگه همه می دونن که خبرچینی بده. کسی هم که ندونه با دیدن مشکلاتی که خبر چینی ایجاد می کنه میتونه به بد بودنش پی ببره. کاملا برعکس وقتی که سعی میشه یه کاری عادی نشون داده بشه و حتی اسمش رو تغییر میدیم که اونقدرا زشت به نظر نیاد

نوشته
    74
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 روز 19 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من یک چند تا نکته هم اضافه کنم...ببینید اگر انسان مثل لقمان باشه جلوش سریال های بسیار بد و بی تربیتی و بی اخلاقی بزارید (سریال شمعدونی که هیچ خیلی خیلی بد تر از اون هم بزارید)از راه به در نمی شه هیچ با ادب می شه....لقمان را گفتن ادب از که آموختی گفت از بی ادبان
    ولی قضیه اینجاست که باید قبول کنیم که مردم ایران هرکدومشون لقمان نیستن و این جور سریال ها بدونه اینکه همراه با واکسینه کردن های ما باشه بدون اینکه قبلش اندیشه کردن صحیح رو به ما یاد داده باشن همراه باشه اثر مخرب داره....و باعث عادی شدن بی اخلاقی ها و فراگیر شدن بی ارزشی ها و بی اخلاقی ها می شه....من منکر این نیستم که این تصاویری که در این سریال نشون داده می شه شاید در بعضی از خانواده های ایرانی به واقع موجوده و جاریه...ولی ما با به تصویر کشیدنشون همینطور هردمبیلی و به شوخی و طنز تنها در عادی جلوه دادن و همه گیر شدن این بی ارزش های کمک کردیم...و اثر مخرب می زاریم و بیننده رو در یک بی سروسامانی و گمگشتگی قرار می دیم...حالا خیلی خیلی می شه بحث کرد...حرف زیاد..
    ویرایش توسط پاریس : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ در ساعت ۰۹:۵۵

نوشته
    10,256
    صلوات
    76100
    تعداد دلنوشته
    44
    مورد تشکر
    702 پست
    حضور
    155 روز 11 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    611

یاالله
    سلام اصولا کارهای سروش صحت دارای پس زمینه های روانشناسی است و در تمام سریالهای ساخت ایشون موارد غیر اخلاقی زیاد بچشم میخوره این نوع سریالها طنز نیستند ما بین هزل و هجو و مزخرف و لودگیست( متاسفانه هر چه اسلام بر تکریم انسانیت و خانواده تاکید کرده روز به روز در ایران ارزش انسان ،انسانیت ،و خانواده کمتر میشه(از ماست که بر ماست)
    اما مشکل از ایشون نیست از کسی است که ایشون رو تربیت کرده و آموزش داده و اون کسی این نوع سریالها را در تامین برنامه سیما میگنجاند!!
    قبلا یه دوست داشتم در بخش تامین برنامه بود میگفت کار ما تماشای فیلم های خارجیه تا هر کدوم بخش سانسوریش کمتره بدیدم به بخش مربوطه سانسور کنند و پخش کنند و بابت باز بینی هر فیلم 1000 تومان به ما میدهند ما هم کل فیلم ها رو دور تند میبینیم تا فیلم های بیشتری رو بررسی کنیم کاری به محتوای فیلم نداریم!!!
    حالا هم حکایت این سریالهای تلویزیونی همینه فقط کنداکتور پر شه و وسطش 20 دقیقه پیام بازرگانی بگنجونیم کافیه محتوا رو ولش .
    ویرایش توسط یوسف : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ در ساعت ۰۹:۴۳
    عشـــــــــق یعنی لحظه ای دریاشدن
    عشق یعنی باخداتنهاشدن
    عشــــــــــق یعنی حسرت پروانه ها
    عشق یعنی گریه آلاله هـــــــا
    عشــــــــــق یعنی خاک هنگام سجود
    عشق یعنی شکردربودونبود
    عشــــــــق یعنی تشنه لب سقاشدن
    عشق یعنی غرق این معناشدن

ختم قرآن گروهی هر ماه برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج)

دسترسی آسان به احادیث تصویری چهارده معصوم علیه السلام

نوشته
    832
    صلوات
    2600
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست
    حالا هم حکایت این سریالهای تلویزیونی همینه فقط کنداکتور پر شه و وسطش 20 دقیقه پیام بازرگانی بگنجونیم کافیه محتوا رو ولش .
    راستش چند روزی هست میخوام بیام این تایپیک وقت نمیشه
    چرا جای گله از خودمون همه اش گیر میدیم به این و اون
    بابا جان برنامه ساز برنامه میسازه این شکلی
    میگین ای وای چه شدو چه شد انسانیت به تاراج رفت
    برنامه نمیسازه میگین این بیت المال کجا میره که نمیسه رو سرگرمی و فرهنگ سرمایه گذاری کرد
    یه کم آهسته تر خوب تمام کاربرا دارن انتقاد میکنن
    چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بدتون اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ناهنجاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
    یعنی امثالش رو به وفور اطراف خودتون نمی بینید
    به رخ کشیدنش حالا بد شده
    یه قسمتش بود اتفاقی دیدم داشتن به بچه توی سریال میگفتن یه سری کارها رو نکنه مادرش اومد قربون صدقه اش رفت
    من تو مهمونی بودم
    یه مادره بلند گفت خوب کرد تا کسی هوس نکنه بچه کسی دیگرو تربیت کنه
    دارن مشکلات رو میگن دارن نشون میدن خانواده ایرانی به کدوم سمت و سو رفته
    دوست دارین ؟خودتون رو بخواب بزنین کسی کاری نداره
    یعنی نمونه های این آدم ها اطرافتون اصلا پیدا نمیشه
    اگه ازش صحبت نکنین بیشتر نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نمیدونم چرا دور و بر من پر از این آدم هاست
    نکنه من آنرمال شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سینما که اصلا دیگه قابل تحمل نیست خیلی از فیلم ها مشکلات عدیده اخلاقی و فرهنگی دارند اساسی
    تئاتر هم که پول بلیطش سر به فلک میزنه
    کنسرت هم که آرزوش موند به دلمون از بس رفتن هرکاری دوست داشتن انجام دادن
    ماهواره که نمیگم ولش کنید
    یه تلوزیونه که اونم شمشیر رو از رو بستیم
    تصور نکنید موافقم باهاش اون از حاشیه و اون همه آبی که بهش بسته بودن و حرف حسابشون گم شده بود
    اینم از شمعدونی و آش شوری که درست شده
    این همه شبکه
    هر ایرانی یک شبکه
    سریال کره ای میزارن یه چیزی میگیم
    سینمایی هندی میزارن یه چیز دیگه میگیم
    خارجی میزارن پر شده از افکار فراماسون و تبلیغ ماورا و چشم جهان بین
    گر نمیپسنیدین تغییر بدین این افکار رو اونم از توی دانشگاه با تریبون آزاد ی که رهبری خودشون اجازه اش رو صادر کرده اند
    حرفتون حسابه اما چون شرایط و بستر نابهنجار شده اونم توسط خودمون خوب شنیده نمیشه دیگه

از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت...

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری