صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چقدر زشته كه يك مسلمان ....

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چقدر زشته كه يك مسلمان ....

سلام
    گاهي عليرغم اينكه مسلمانيم فراموش ميكنيم كه برخي رفتارهاي ما دقيقا برخلاف آموزه ها و فرمايشات قران كريم هست و اين خيلي زشته .
    ما در زندگي روزمره هم مي بينيم كه بعضي اشخاص ، دقيقا مغاير با توصيه و فرامين قران كريم يا حضرات معصومين عليهم السلام برخي عادات رو دارند . اين تاپيك رو ايجاد كردم تا هر يك از ما با درج يكي از اين رفتارهاي ناپسند كه در جايي ديديم ، به رفع آن از طريق بازگو كردن در اين تاپيك ، كمك كنيم ، در واقع ممكنه هر يك از ما همون رفتار ناپسند رو داشته باشيم اما از اون غافل باشيم ، بيان اين معايب در اين تاپيك مي تونه تلنگري به ما در جهت تصحيح رفتارمون باشه .خب خيلي مناسب تره كه حالا كه داريم عيبي رو نقد و باز گو ميكنيم به قران يا روايات هم مستندش بكنيم .
    خب چراغ اول رو خودم روشن ميكنم از موردي كه چندي پيش شاهدش بودم :
    چقدر زشته كه يك مسلمان - چه مرد چه زن- موقع صحبت كردن با جنس مخالف زل بزنه توصورتش و چشم هم برنداره ، اين مساله مورد توصيه قران كريم هست:
    قل للمومنين يغضوا من ابصارهم...(نور/30) به مردان مؤمن بگو ديدگان [از نظر بازى‏] فرو گذارند
    وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ...(نور/31) و به زنان مؤمن [هم‏] بگو ديدگانشان را فروگذارند

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ در ساعت ۰۳:۳۷

2.  

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چقدر زشته يك مسلمان به خدا قسم بخوره كه يك كار خير رو ديگه انجام نده [ مثل بعضي از ماها كه به صرف مثلا قدر نشناسي كسي قسم ميخوريم كه خدا شاهده ديگه من باعث خير نميشم ، يا خدا شاهده كه ديگه فلان كار خير رو انجام نميدم ] در حاليكه اين مساله دقيقا مخالف با فرمايش قرآنه :

وَلاَ تَجْعَلُواْ اللّهَ عُرْضَةً لِّأَيْمَانِكُمْ أَن تَبَرُّواْ وَتَتَّقُواْ وَتُصْلِحُواْ بَيْنَ النَّاسِ وَاللّهُ سَمِيعٌ عليم ( بقره/224)

خدا را وسيله سوگندهای خويش قرار مدهيد تا از نيکوکاری و تقوی و اصلاح در ميان مردم باز ايستيد ، که خدا شنوا و داناست

نوشته
    184
    صلوات
    29836000
    تعداد دلنوشته
    347
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا دور بریم
    نماز نخونه!!!
    کدام فردی بود که گفت امام حسین ع را دوست دارم و نماز نخواند؟
    یا دروغگوست یا امام حسین ع را ترحم کرده! در حالی که خود شایسته ترحم بود
    محبان علی ع از اهل سنت عقب نیفتید اونا نماز خواندند و منکر علی شدند چطور میگوئید دوستدار امیرالمومنیند؟
    ویرایش توسط حق گو : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ در ساعت ۱۸:۲۸

نوشته
    832
    صلوات
    2600
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

سه نقطه می گذارم و تو سکوت می کنی
    .
    سه نقطه می گذارم و تو رد می شوی.
    سه نقطه می گذارم و هیچ وقت از خودت پرسیده ای این سه نقطه ای که لا به لای حرف های من است یعنی چه؟
    تو فقط بلدی از من و از حرف هایم گله کنی.

چقدر زشته که یه مسلمان ادعا کنه که شیعه هم هست اما حاضر نمیشه عیب هرکس رو پیشه خودش بگه
    تصور میکنه غیبت نمیکنه اما در واقع دقیقا داره همین کار رو انجام میده
    کسی که حاضر نمیشه به اون فرد تذکر بده
    میترسه کسی بهش بگه عقب افتاده فرهنگی
    گیریم کسی هم گفت میگه غیبت نمیکنم دارم از نوع خلق و خوی طرف مقابلم صحبت میکنم
    شما ناراحتی برو جای دیگه که نشنوی

خداوند متعال در آيه 12 سوره حجرات مي فرمايد:
    « یا اَیُّهَا الذَّینَ آمَنوُا اجْتَنِبُوا کَثِیْراً مَّنَ الظَّنِّ إنَّ بَعْضَ الظَّنَّ إثْمٌ وَلاتَجَسَّسُوا وَلایَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضَاً أیُحِبُّ أحَدُکُمْ أنْ یَأکُلَ لَحْمَ أخِیهِ مَیْتاً فَکَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللهَ إنَّ اللهَ تَوَّابُ رَّحِیمٌ ؛ ای کسانی كه‌ایمان آورده‌اید! از بسیاری از گمان‌ها دوری کنید؛ زیرا بعضی گمان‌ها گناه است. (و درکار دیگران) تجسس نکنید و بعضی از شما دیگری را غیبت نکند، آیا هیچ یک از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده‌ی خود را بخورد! پس آن را ناپسند می‌دانید و از خداوند پروا ‌کنید، همانا خداوند توبه پذیر مهربان است.»
    نکته ها :
    در قرآن کریم نسبت به حسن ظن سفارش و از گمان‌ بد نسبت به مسلمین نهی شده است. (چرا درباره ی بعضی شنیده‌ها، حسن ظن ندارید.) سوره‌ي نورآیه‌ي 12 . این آیه برای امنیت وحفظ آبروی مردم ، سوء ظن ، تجسس وغیبت را حرام کرده است .

رفتارش آزاردهنده است خوب باهاش نباش
    دقیقه هات رو با اون نگذرون
    با هم نمک میخورین و با هم نکدون میشکنین

ویرایش توسط اهورانی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ در ساعت ۰۸:۳۸

از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت...

نوشته
    832
    صلوات
    2600
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سه نقطه می گذارم و تو سکوت می کنی.
    سه نقطه می گذارم و هیچ وقت از خودت پرسیده ای این سه نقطه ای که لا به لای حرف های من است یعنی چه؟

چقدر زشته که یه مسلمان اونم شیعه راه افراط و تفریط رو پیش بگیره
    من زیاد این روزها دارم اطرافم میبینم

یقینا شما هم دیدین
    مثلا حتما شما هم دیدین افرادی رو که چند بار به زیارت حج رفتن و بازم بزاری میرن
    مثلا توی جمع نشستین میگین من دوست دارم شبهای قدر مکه باشم
    طرف مقابل میگه نمیدونی چه حال و هوایی داره باید باشین تا از نزدیک حس کنید
    یکی دیگه میگه من دوست دارم نیمه شعبان مکه باشم باز همون فرد میگه اونم خوبه اونم حال و هوای خاص خودش رو داره اما خوب مختص شیعیانه دیگه
    یه دفعه میگین خانوم اقا شما چند بار به حج رفتین طرف مقابل یه حساب سر انگشتی میکنه و میگه هشت بار سه بار واجب پنج بار هم مستحبی
    اون وقت بعضی ها رو میبینی با وضع مالی مناسب همسرشون رو حسرت به دل میزارن و یک بار هم حاضر نیستن برن

یا مثلا دیدین مهریه ها رو چقدر سنگین میگیرن جدیدا که تو مراکز شهر به غیر از خونه و زمین اصلا حرفش رو نزنین
    یا رقم های زیاد سکه
    حالا توی خانواده مذهبی ها هم اسمش اینه مهریه کمه
    114سکه بهار آزادی
    یه حج واجب
    یه سفر زیارتی به کربلا نجف کاظمین و سامرا
    یه سفر زیارتی به سوریه
    یه سفر زیارتی به مشهد مقدس
    یه جانماز ترمه اعلا
    یه سرویس طلای عقیق
    یه 3 متر حریر و ابریشم خالص یمانی
    الان اینایی که من شمردم کم بود
    فکر کنم همون زمین بهتره بخدا نفس عاقد گرفت از بس گفت و گفت و گفت
    ماشالله تمومی هم که نداره
    بعضی ها هم که اصولا مهریه توی عقایدشون نیست نهایتا یه سکه و 14 تا گل سرخ
    چی بگم خودتون قضاوت کنید

بازم لابد دیدین

آقایونی که تمام گردش و تفریحشون واسه بیرونه خونه و دوستاشون هستش
    همیشه خستگی و کلافگی و دعواشون واسه توی خونه
    اصلا تمام مشکلات عالم واسه توی خونه است
    همسرشون تماس میگیره میگه امشب مهمون داریم داره قهقه میزنه
    خانوم میگه خوب پس زود میای تصورم این بود ناراحت بشی
    اقا تند میگه نه با شما نبودم که با همکارم بودم حالا کی هست
    پدر و مادر خودت و خودم
    باشه سعی خودم رو میکنم
    یکی نیست بگه وسط هفته و چه مهمونی و بی خداحافظی قطع میکنه
    جمعه صبح بیدار میشه با دوستاش بره کوه شب که میاد گیر میده به اخبار و جنگ و اختلاس
    میگی بزن با هم سریال ببینیم
    میگه توی سریال چی هست الکی یه سری آدم دارن مسخره بازی درمیارن تا سر مردم گرم بشه و دیگران هر کار خواستن بکنن
    به هر حال یه سری هم این طورین دیگه

فرقان 67:«الَّذِينَ إِذا أَنْفَقُوا لَمْ يُسْرِفُوا وَ لَمْ يَقْتُرُوا وَ كانَ بَيْنَ ذلِكَ قَواماً»؛مومنان، به هنگام انفاق نه اهل اسرافند و نه اهل بخل، بلكه ميانه‏رو هستند.

احزاب آیه 21:«إِنِّي مُخَلِّفٌ فِيكُمُ الثَّقَلَيْنِ كِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِي أهْلَ بَيْتِي وَ إِنَّهُمَا لَنْ يَفْتَرِقَا حَتَّى يَرِدَا عَلَيَّ الْحَوْض.و قال: وَ لَا تَقَدَّمُوهُمْ فإنهم أفضل منكم وَ لَا تُعَلِّمُوهُمْ فَإِنَّهُمْ أعْلَمُ مِنْكُم»؛
    به درستي كه مي‏گذارم در ميان شما كتاب خدا و عترت خود را كه اهل بيت منند، و ايشان- يعني كتاب و عترت- هرگز از يكديگر جدا نشوند تا بر كنار حوض به من مي‏رسند؛ و بعد از آن فرمود: در پيش ايشان مباشيد، و بر ايشان مقدّم نشويد كه ايشان فاضل‏تر از شمااند، و ايشان را تعليم مكنيد و مياموزيد كه ايشان از شماعالم‏ترند.

ویرایش توسط اهورانی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ در ساعت ۰۸:۳۶

از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت...

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چقدر زشته يك مسلمان بر عكس فرموده ي خدا در قرآن ، نسبت به ديگران دائما با سوء ظن برخورد كنه :
    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ(حجرات/12)
    اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد از بسيارى از گمانها بپرهيزيد كه پاره ‏اى از گمانها گناه است

نوشته
    832
    صلوات
    2600
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سه نقطه می گذارم و تو سکوت می کنی.

چقدر زشته یه مسلمان
    ترازوش نابرابر باشه و خدای ناکرده کم فروشی کنه آخه اسمش مسلمان

سوره مطففین که این سوره مبارکه که به نام کم فروشان معرفی شده است:
    بسم الله الرحمن الرحیم . ویل للمطففین الذین اذا اکتالوا علی الناس یستوفون . و اذا کالو هم او وزنو هم یخسرون . الا یظن اولئک انهم مبعوثون . لیوم عظیم . یوم یقوم الناس لرب العالمین.

ترجمه: وای به حال کم فروشان آنان که وقتی چیزی را با پیمانه یا وزن از مردم تحویل می گیرند کاملاً حق خود را استیفاء می کنند ولی وقتی چیزی را تحویل مردم می دهند در پیمانه و وزن کمتر می دهند . آیا آنها عقیده ندارند که بعد از مرگ زنده خواهند شدو به روز بزرگ رستاخیز ایمان ندارند . روزی که تمام مردم در پیشگاه خداوند برای تعیین سرنوشت خود می ایستند، دنباله این سوره شریفه درباره کسانی است که ایمان ندارند و عذابی است که در انتظار آنها است .

سوره انعام : واوفوا الکیل و المیزان بالقسط ( پیمانه را تمام و وزن را درست و عادلانه تحویل بدهید )

سوره رحمن: والسماء رفعها و وضع المیزان . الا تطغوافی المیزان . واقیموا الوزن بالقسط ولاتخسروا المیزان .

ترجمه: آسمان را خداوند برافراشت و میزان عدل را برقرار کرد . تا در آنچه وزن می کنند تجاوز و تعدی روا ندارید و هرگاه چیزی را وزن می کنید عدالت و صحت ترازو را رعایت کنید و آنچه را وزن می کنید کم ندهید .

سوره اسراء: واوفوا الکیل اذا کلتم و زنوا بالقسطاس المستقیم . ذلک خیر و احسن تأویلاً .

ترجمه: جنس را با پیمانه کامل و وزن درست تحویل بدهید . که این کار خوب می باشد و عاقبت بهتری برای شما دربردارد . در این سوره مبارکه که قبل از اشاره به موضوع پیمانه و وزن صحیح به زنا و قتل نفس و تعدی به مال یتیمان اشاره شده است و کم فروشی در ردیف این گناهها قرار گرفته است .

برای چه کسانی و به چه قیمتی؟؟؟؟

دلخور نشین ها انشالله جون همتون سلامت
    بلاخره همه رفتنی هستیم
    نمیگم نباید کار کرد پولدار شد اصلا لذت برد مگه ما چیمون از دیگران کمتره
    فقط یادمون باشه اگه گذرمون به زیر زمین بیافته و سنگ لحد دیگه هیچ چیز جز خدا و دعای خیر به دادمون نمیرسه

ویرایش توسط اهورانی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ در ساعت ۰۸:۳۱

نوشته
    2,947
    صلوات
    12328
    تعداد دلنوشته
    15
    مورد تشکر
    347 پست
    حضور
    81 روز 8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام تاپیک خوبی ایجاد کردید ممنون .
    امیدوارم مرتب آپ بشه و مواردی رو به خودمون و دیگران گوشزد کنیم !
    چقدر زشته یک مسلمان ... یک خانومِ مسلمان ، فقط وقت نماز و از خدا رو بگیره و برای ایستادن در مقابل او حجاب کنه نه از نا محرمان.

چقدر زشته كه يك مسلمان ....

" فقط حیدر امیر المومنین است "

نوشته
    283
    صلوات
    14
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3

سلام علیکم

چقدر زشت است برای یک مسلمان و یک شیعه که سخنان افرادی مثل کوروش ، ارد بزرگ و بزرگان خارجی و ...را سرمشق خود قرار دهد ولی برای لحظه ای به احادیث و سخنان ارزشمند و گهربار ائمه اطهار علیهم السلام توجه نکند و اهمیت ندهد و آنها را که منبع و سرچشمه نور الهی هستند نادیده بگیرد. واقعا مایه تاسف است.

مــــولاي غريبــــــم!

اشتياقــــــي که به ديــــدار تـــو دارد دل مــــن

دل مـــــن دانـــد

و مـــــــن دانــــــم و

تنــــها دل مــــــن ...

جهت تعجیل در فرج امام زمان (عج) صـــلـــوات

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چقدر زشته يك مسلمان برخلاف آموزه هاي قرآني اهل تجسس باشه ، متاسفانه بعضي ها ژست هاي روشنفكري و تحصيلكردگي چنان دارن كه وقتي ميخواي بهشون سلام كني اول بايد دو دوتا چهار تا كني اما بشدت اهل سرك كشيدن و تجسس در كار و زندگي مردم هستند ، تجسس كه فقط اين نيست سرك بكشيم ببينيم فلاني مهمونش كيه ، كارش چيه ؟حقوقش چقدره؟و ... مصاديق نوينش زياده :
    ولا تجسسوا ( حجرات/12)
    تجسس نكنيد

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)