جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک مسلمان شیک باش

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک مسلمان شیک باش

سلام
    میگم وقتی خدا در قرآن به ما دستور میده تقوا رو رعایت کنید و بعد هم در آیه 26 اعراف می فرماید "ولباس التقوا ذلک خیر " و ما هم که ماشاء الله ید طولایی در شیک پوشی و انتخاب لباس زیبا داریم ، بد نیست به همدیگه کمک کنیم تا لباسهای تقوامون رو شیک و زیبا و در خور میهمانی خدا - در دنیا و آخرت - بکنیم .
    این تاپیک موقعیت مناسبی برای بروز سلائق شما در زیباسازی لباسهاتونه .
    اولین مدلش رو هم اجازه بدید از فرمایشات و بیانات کسی قرار بدیم که خودشون استاد تمام در شیک پوشی بودند و جز معصوم علیه السلام کسی به پای شیکی لباس تقواشون در این زمانه نرسیده -البته تاجایی که ما اطلاع داریم- و ایشون کسی جز عارف واصل حضرت آیت الله بهجت نیستند خداوند بر زیباییهاشون بیافزاید ان شاء الله .
    مرحوم ایت الله بهجت در پاسخ به توصیه ای که از ایشان در مورد ارائه یک ذکر پرسیده بودند ،فرمودند :
    "بالاترین ذکر، همین ذکری است که عرض می‌کنم: نیت بکند که اگر خدا به او صد سال عمر داد، یک دفعه عالماً عامداً مختاراً معصیت خدا را نکند. این بالاترین ذکر است. ذکر عملی است! اگر همه ما این ذکر را داشته باشیم، همه ما با فضل خدا اهل بهشتیم، اگر این ذکرمان دوام داشته باشد. دوامش هم [به این است که] اگر حدوث داشته باشد، دوام دارد.
    چرا؟! به جهت اینکه لطف خدا بیشتر است؛ «من تقرب الیّ شبراً تقربتُ الیه باعاً؛ هر که وجبی به من نزدیک شود؛ یک باع به او نزدیک می‌شوم».
    خدا بیشتر می‌خواهد که بنده نزدیک او برود، از اینکه بنده بخواهد دوست داشته باشد نزدیک خدا برود، که نمی‌داند نزدیک خدا چه می‌شود و چه هست و چی می‌بیند. بهشت می‌بیند؛ همیشه."
    پس اولین متد در لباس آرایی تقوا این شد که نیت کنیم اگر صد سال هم زندگی کردیم ، عالما ، عامدا، اختیارا؛ گناه نکنیم.

فکر میکنم با این طرح اولیه ، لباس بسیار زیبایی از آب دربیاد . ان شاء الله .

2.  

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط گذرگاه نمایش پست
    نیت بکند که اگر خدا به او صد سال عمر داد، یک دفعه عالماً عامداً مختاراً معصیت خدا را نکند.
    گذرگاه! خدا وکیلی وقتی مورد اهانت یا اتهام قرار میگیری و طرف اتاق را ترک میکند هیچ گاه به این فکر افتادی که اگر کلامی دنبال قضیه را بگیری و پشت طرف حرفی بزنی، غیبت است ، غیبتی عالمانه ، عامدانه و از روی اختیار ؟
    هیچ گاه به این فکر کردی لباس تقوا با اینگونه خویشتن داری هاست که شکل میگیرد ؟ بالاخره این لباس را تو باید بر قامت دینت بدوزی .
    می خواهی ندوزی هم ندوز ولی غافل نباش از اینکه گناه ، اثر وضعی در ایمان و حتی زندگی دنیایی تو هم میگذارد چه برسد به آخرت .
    هنر این است که مشکلت را از راه دیگری حل کنی ، رفع اتهام ،واجبه اما غیبت ، حرام .
    بزرگان هم میگویند اگر از حرام خدا اجتناب کردی و واجباتت را انجام دادی ، عارفی .خدا هم که بیشتر از عمل به واجبات و ترک محرمات چیزی از تو نمیخواهد .حالا حواست به تقواباشد .والعاقبه للمتقین .

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بحث تقوا شد و من یک مورد جالب براش سراغ دارم که الان گریبانگیر بشر هم نسل ماست
    اونهم تقوای مجازی!
    بعضی وقتهعا فکر میکنم حضرت یوسف علیه السلام اگر چشم از یک زلیخا پوشید، در عصر ما وسایلی دست کودک و نوجوان و جوان و حتی بزرگسال هست که میلیون ها زلیخا داخلش هست که در کمتر از ۱ دقیقه میشه به اونها دست یافت!

واقعا کسی که از این وسایل استفاده صحیح میکند را باید دستش را بوسید! و اجر عظیمی از طرف خدا در انتظارش است ....

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    بحث تقوا شد و من یک مورد جالب براش سراغ دارم که الان گریبانگیر بشر هم نسل ماست
    اونهم تقوای مجازی!
    بعضی وقتهعا فکر میکنم حضرت یوسف علیه السلام اگر چشم از یک زلیخا پوشید، در عصر ما وسایلی دست کودک و نوجوان و جوان و حتی بزرگسال هست که میلیون ها زلیخا داخلش هست که در کمتر از ۱ دقیقه میشه به اونها دست یافت!
    واقعا کسی که از این وسایل استفاده صحیح میکند را باید دستش را بوسید! و اجر عظیمی از طرف خدا در انتظارش است ....
    اول اینکه ممنون از اینکه در این بحث مشارکت کردین .
    دوم اینکه بخشی از حرفتون رو قبول دارم ولی بخشی رو نه .
    بله جوانی که در سنین حساسی هست ولی سمت گناه - در هر شکل و در هر فضایی - نمیره قابل تقدیره و همین تقواست که براش راهگشا میشه .بله منم جوانانی رو سراغ دارم که طرف میگه میرم صفحه اصلی یاهو سعی میکنم ابدا به تصاویر نگاه نکنم و سریع کاری که دارم یا بخشی رو که میخوام انتخاب کنم و از یاهو بیام بیرون چون معمولا تصاویر غیر شرعی داره و ممکنه ناخود آگاه چشمم بخوره ، دلم نمیخواد حتی غیر عمدی هم چشمم به این تصاویر بخوره ، یا طرف جوانی هست که میگه سعی میکنم بیشتر از گوگل استفاده کنم چون صفحه اصلیش تصویر کمتر داره نسبت به یاهو یا.....
    بله اینها در این دوره زمونه اونهم از طرف جوانی مجرد و نیازمند و تشنه، خیلی توفیق میخواد که اونهم خب خدا روزیشون کرده و نباید به حساب خودشون واریز کنند.
    اما و اما
    مخالفم با اینکه مد شده میگن اگر حضرت یوسف یه زلیخا دید الان جونها دقه به دقه زلیخاهای در دسترس می بینند .
    خب شما یه جوان مجرد زیبا و کارآمد و مورد اعتماد باشید بعد شب دعوت بشید در یک خانه خلوت با یک زن زیبای نامحرم که اصرار برگناه داره و درهارو به روی شما بسته و اصرارش هم صرفا زبانی نیست ، کسی هم در اتاق و بیرون اتاق نیست ، کسی هم قرار نیست مطلع بشه وانگهی در زمان و شهر و دوره ای زندگی میکنید که خیلی از بی عفتیها ، بطور پنهانی انجام می شود - و بلکه آشکارا- و ... بعد از محیط گناه فرار کنید ، این کار هر کسی نیست .بله شعارش را خیلی میدهند اما عملش، عنایت الهی و تقوای یوسفی میخواهد به زبان که نیست . متاسفانه برخی از همین یوسف هایی که میفرمایید پایشان لغزیده پناه می بریم بر خدا از انواع لغزشها .
    یوسفهای مورد مثال شما که ادعا میکنید هر دقیقه ده زلیخای در دسترس دارند واقعا کدام شرایط یوسف قرآن را داشته اند ؟ بالاخره خدا از در لطف و کرم یک مانعی بر سر راهشان گذاشته و اگر نگذاشته که خب طوبی لهم و حسن ماب .
    اما عرضم این است که تقوای مورد نظر شما لباس ایمان یک جوان را بسیار زیبا می آراید اما برای تحسین از این لباس ، لباس زیبای تقوای یوسفی را کم بها نکنیم .
    ویرایش توسط گذرگاه : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ در ساعت ۰۷:۳۶

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط گذرگاه نمایش پست
    سلام

اول اینکه ممنون از اینکه در این بحث مشارکت کردین .
    دوم اینکه بخشی از حرفتون رو قبول دارم ولی بخشی رو نه .
    بله جوانی که در سنین حساسی هست ولی سمت گناه - در هر شکل و در هر فضایی - نمیره قابل تقدیره و همین تقواست که براش راهگشا میشه .بله منم جوانانی رو سراغ دارم که طرف میگه میرم صفحه اصلی یاهو سعی میکنم ابدا به تصاویر نگاه نکنم و سریع کاری که دارم یا بخشی رو که میخوام انتخاب کنم و از یاهو بیام بیرون چون معمولا تصاویر غیر شرعی داره و ممکنه ناخود آگاه چشمم بخوره ، دلم نمیخواد حتی غیر عمدی هم چشمم به این تصاویر بخوره ، یا طرف جوانی هست که میگه سعی میکنم بیشتر از گوگل استفاده کنم چون صفحه اصلیش تصویر کمتر داره نسبت به یاهو یا.....
    بله اینها در این دوره زمونه اونهم از طرف جوانی مجرد و نیازمند و تشنه، خیلی توفیق میخواد که اونهم خب خدا روزیشون کرده و نباید به حساب خودشون واریز کنند.
    اما و اما
    مخالفم با اینکه مد شده میگن اگر حضرت یوسف یه زلیخا دید الان جونها دقه به دقه زلیخاهای در دسترس می بینند .
    خب شما یه جوان مجرد زیبا و کارآمد و مورد اعتماد باشید بعد شب دعوت بشید در یک خانه خلوت با یک زن زیبای نامحرم که اصرار برگناه داره و درهارو به روی شما بسته و اصرارش هم صرفا زبانی نیست ، کسی هم در اتاق و بیرون اتاق نیست ، کسی هم قرار نیست مطلع بشه وانگهی در زمان و شهر و دوره ای زندگی میکنید که خیلی از بی عفتیها ، بطور پنهانی انجام می شود - و بلکه آشکارا- و ... بعد از محیط گناه فرار کنید ، این کار هر کسی نیست .بله شعارش را خیلی میدهند اما عملش، عنایت الهی و تقوای یوسفی میخواهد به زبان که نیست . متاسفانه برخی از همین یوسف هایی که میفرمایید پایشان لغزیده پناه می بریم بر خدا از انواع لغزشها .
    یوسفهای مورد مثال شما که ادعا میکنید هر دقیقه ده زلیخای در دسترس دارند واقعا کدام شرایط یوسف قرآن را داشته اند ؟ بالاخره خدا از در لطف و کرم یک مانعی بر سر راهشان گذاشته و اگر نگذاشته که خب طوبی لهم و حسن ماب .
    اما عرضم این است که تقوای مورد نظر شما لباس ایمان یک جوان را بسیار زیبا می آراید اما برای تحسین از این لباس ، لباس زیبای تقوای یوسفی را کم بها نکنیم .

سلام و تشکر از شما
    ولی منو مجبور کردید که یک دفاع تمام قد از حداقل ۹۰٪ پسرها بکنم. اول باید این نکته روشن بشه که ما کجا و حضرت یوسف کجا (از همه لحاظ) ولی ...ولی .... ولی .... سر داستان مورد نظر که اشاره کردم، میتونم بگم خیلی از ما همون کاری رو میکردیم که حضرت یوسف کردن! حتی معتقدم خیلی جوونها که اصلا دین و ایمان هم ندارن و این روابط براشون عادیه هرگز به یک زن شوهر دار نگاه بد نمیکنند!

مردها به حریم همدیگه احترام میذارند ... حالا با هر دین و مسلکی هم که باشند(در مورد خارجی ها فکر نکنید چون واسه خیلی از اونها این چیزا حریم حساب نمیشه و فکر میکنن جزو آزادی و حقوق زن هست و .... ولی حتی همونا هم اگر بفهمن شوهر زن ناراضیه فکر نکنم با زنش رابطه ای داشته باشن). اصلا این یک چیز ذاتی مردانه است (کار به معدود نامردها ندارم)

اتفاقا اشتباه دیدگاه شما در اینجاست که فکر میکنید روی برگرداندن از اینهمه تصویر و فیلم و حتی ویدویو چت! و .... آسونه و روی برگرداندن از یک زن شوهر دار! سخته! ولی اتفاقا کاملا برعکسه و چیزی که خیلی سخته نگاه نکردن به این زن های مفت و مجانی و بی صاحبه و چیزی که خیلی راحته کنار نگذاشتن غرور و شرافت مردانه و رابطه با زن یک مرد دیگست!!

بله اگر دو جوان مجرد در جایی تنها بیفتند ممکنه هر اتفاقی بیفته ... ولی حداقلش اینه مذهبی هاش یک صیغه میخونن و لامذهب هاش هم میگن خود دختر راضیه و شوهرم نداره پس اشکال نداره! ولی مطمين باشید بیش از ۹۰ درصد مردان چشم به زن شوهردار ندارند و حتی اگر در خلوت هم گیر کنن که اون زن ازشون بخواد، باز همونکاری رو میکنند که حضرت یوسف علبه السلام انجام داد.

چون نگاه کردن به عکس و فیلم و حتی رابطه با دختر مجرد رو میشه یکجوری توجیه کرد و سر جوانی و نیاز و .... انداخت و از خدا طلب بخشش کرد(همچین اگر پسر زرنگ باشه تو رابطه از همون اول صیعه هم میکنه و خیال خودشو راحت میکنه و حتی فکر کنم ثوابم ببره) ولی هرگز نمیشه رابطه با زن شوهردار رو توجیه کنن پس اصلا سمتش نمیروند!

ضمنا مردی که بخواد به زن یک مرد دیگه نگاه کنه اول باید مردانگیشو بذاره کنار!
    شما نگاه به ۴ تا خبر حوادث روزنامه ها نکنید بلکه بیاید اون تعداد رو در کنار میلیونها مرد دیگر بذارید که اگر چنین مردنماهایی رو ببینن سرشونو از تنشون جدا میکنن، بعد میبینید آمار اون مردنماها از ۱۰٪ هم که تخمینی گفتم بسیار پایینتره!

7. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری