صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روشنگری

  1. #1

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161

    روشنگری
    هرجا کوتاه آمدیم.....

    روشنگری  2. #2

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161
    اگر يك كسى در اين مملكت ناسيوناليست و ملى گرا بود،ولو غير مذهبى و مخالف امام و انقلاب، ديگر جنگ كه بايد مى آمد، چون مملكت داشت از دست ميرفت. ناسيوناليست ها و ملى گرا هاى ايران، خيلى آلرژى دارن روى عرب ها. كه آقا عرب ها آمدند ايران را گرفتند.بجاى اينكه بگويد، ايرانى ها آمدند مسلمان شدند،ميگويد عربها ايران را گرفتند. اينهم بدانيد زمان بنى اميه نه اينكه مردم را مجبور به مسلمانى نميكردند،بلكه مانع مسلمان شدنشان ميشدند.

    برويد در تاريخ بخوانيد. براى اينكه از مسلمانها خراج و ماليات بيشتر ميگرفتندو براى بنى اميه اصلا مسلمان شدن مردم مهم نبود. برايشان تصرف و اشغالگرى مهم بود. دنبال امپرياليزم عربى بودند، نه دنبال اسلام و نجات خلق ها، البته آن مجاهدينى كه در جبهه ها ميجنگيدند را نميگويم، حاكميت را ميگويم. و لذا بخش مهمى از ايرانيها به اينها مى گفتند ما ميخواهيم مسلمان شويم ، اينها مى گفتند نميخواهد مسلمان شويد اما بايد ماليات بيشتر بدهيد.

    اصلا بحث شمشير و زور نبوده و به همين دليل مسلمان شدن مردم ايران سه چهار قرن طول كشيده و با اختيار بوده.
    خب حالا اگر شما آلرژى ضد عربى هم داشتيد، شما چجور ناسيوناليست هاى ملى گرا بوديد كه يكى از شما را ما در جبهه ها نديديم!؟ تمام اين بچه هايى كه زير آتش و بمباران شيميايى در جبهه ها ميجنگيدند به نام خدا و اسلام و بنام ولايت و اطاعت از امام بود.برويد وصيت نامه هايشان را نگاه كنيد. تمامشان در وصيت نامه هايشان از ولايت فقيه و جهاد و شهادت در راه خدا حرف زدند...

    استاد رحیم پور ازغدی - حامیان حجاب اسلامی

    روشنگری  3. #3

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161    آیت الله مصباح یزدی:
    انسان طبيعتا داراي حبّ ذات است و هيچ‌گاه نمی خواهد خود را ناقص، معيوب و ‌گناه‌کار ببيند. حتي وقتي مرتکب گناه علني می شود در دلِ خود، توجيهي براي آن می سازد و می خواهد خود را قانع کند که من حق داشتم اين کار را انجام دهم، اين رفتار، نشانه اين است که انسان طبعا خود را خيلي دوست دارد و نمی خواهد عيب؛ خود را ببيند.
    .
    از اين رو وقتي کسي عيبي به او نسبت می دهد در ابتدا فورا به ذهنش می آيد که او دروغ می گويد و من اين عيب را ندارم. بسياري از اوقات؛ انسان عيب‌هايي دارد ولي خودش توجه ندارد. از حيله‌هاي نفس اين است که عيب‌هاي خود را حتي از خودش می پوشاند.
    .
    حضرت امام باقر ع به جابر فرمودند:
    اگر کسي درباره تو بدگويي کرد بي‌تابي نکن! بنشين فکر کن که آيا اين حرف‌ها واقعيت دارد يا دروغ است.
    اگر ديدي واقعيت دارد نبايد ناراحت شوي. اگر ناراحت شوي در واقع از مطلب حقي ناراحت شده‌اي و اين ناراحتي، تو را از نظر خدا می اندازد. انساني که از حق ناراحت می شود پيش خدا ارزشي ندارد. اما اگر آن‌چه درباره تو گفتند واقعيت ندارد بدان که در مقابل آن مذمت، ثوابي رايگان در نامه عمل تو می نويسند. پس باز هم جاي ناراحتي ندارد
    /تحف العقول ص284
    90/5/15

    روشنگری  4. #4

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161
    آقای روحانی پس از سخنان اوباما در خصوص توافق هسته ای گفت: «ما در مذاکرات هسته‌ای هر آنچه به دنیا گفته‌ایم، وعده داده‌ایم یا وعده خواهیم داد، پای قول خودمان ایستاده‌ایم. دنیا بداند ما اهل فریب و دورویی نیستیم ... نکته دوم مذاکرات هسته‌ای ما پله اول برای تعامل سازنده با جهان است. بحث ما فقط هسته‌ای نیست ... این پله اول برای رسیدن به بام تعامل سازنده با جهان است. در دنیای امروز پیشرفت، توسعه، ثبات، امنیت در منطقه و جهان، بدون همکاری و هماهنگی امکان‌پذیر نیست ... و اگر با کشورهایی دارای تنش یا احیاناً خصومت هستیم، پایان تنش و پایان خصومت را می‌خواهیم، بی‌تردید همکاری و تعامل به نفع همه خواهد بود ... آرمان_ما_سانتریفیوژ_نیست!

    آمریکا با طراحی یک پازل پیچیده، پس از توافق هسته ای بدنبال آن است که سیاست داخلی کشورمان را به گروگان بگیرد تا محاسبات انتخاباتی مجلس ایران را رقم بزند و با استفاده از ابزارهای شورای_امنیت، حقوق_بشر، شبکه های اجتماعی اینترنت و موبایل به تقویت جریان سیاسی غربگرا بپردازد و در این راستا دولت ایران و آمریکا راهبردی مشترک دارند که دو قطبی کردن پرونده هسته ای و معیشت مردم در دستور کاری آنان قرار دارد تا از این طریق افکار عمومی مردم که زیر ساختهای آنها را قبلاً آماده کرده اند، به تصرف خود درآورند!

    رحمت و مغفرت حضرت احدیت بر شهید سید_مرتضی_آوینی باد که گفت: «آماده شو برادر، وقتِ رفتن است ... چکمه‌هایت را بپوش، ره‌‌ توشه‌ات را بردار و هجرت کن ... لاجرم، راه کمال انسان، از میدان جهاد می‌گذرد. و وای بر آنکس که در صحرای محشر سر از خاک بردارد و نشانه‌ای از معرکه‌ی جهاد در بدن نداشته باشد.» پس باید در مقابل راهبرد مشترک آمریکا و جریان سیاسی غربگرا با شمشیر بصیرت و پیروی از امام_خامنه ای آماده جهاد گردید، والا سخن سعید_زیباکلام محقق عینی می یابد، آنجا که با خدای خود گفت: «خدایا! تو شاهد باش که این بنده به ملت ایران هشدار داد که انقلاب به سرعت در حال انحلال در نظام عصیانگر طاغوتی آمریکایی است. ای دنیا اف بر دوستی تو.»


    روشنگری  5. #5

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161
    اينهم يكى از پديده هايى است كه بعد انقلاب ما اتفاق افتاد. عجايب هفتگانه داشتيم كه هشتمى هم بعد انقلاب ما پيدا شد و آن پديده است بنام خرمقدس لائيك. در مسائل مذهب شخصى ،طرف سوپر مقدس است. در مسائل فكرى و نظام سازى و تحليل مسائل علمى، يك سكولار دو آتشه هست. اين هم از محصولات انقلاب اسلامى بود. و در قم و مشهد و ...ما نمونه هايش را ديده ايم. بحران هويت دارد كه نميداند آخوند است يا بى دين است.


    وقتى در مشهد مشغول درس خارج بودم ،قبل از اينكه به قم بيايم رفيقى داشتم كه سبيل هايش را ميزد و ريشهايش هم بلند بود و حنا هم ميگذاشت آنها را و چهار پنج تا انگشتر عقيق كه مى گفتم جا نميشود اينها در دستت، چه كار ميكنى تو؟! و به ما هم به چشم آدم هاى قرطى كه نفوذ كرده اند در حوزه نگاه ميكرد.

    اين آدم دكترايش را گرفت و در دهه هشتاد كه همه مسابقه گذاشته بودند كه ثابت كنند كه دين دروغ است و انبياء آمده اند تا ليبرال پروتستان و جامعه مدنى سكولار را بياورند و حرفى غير از اين نداشته اند، ايشان شروع كرد مقاله در نقد قرآن نوشت! كم كم انگشترهايش كم شد و يك وقت هم ديدم ريشهايش را كوتاه كرد و اواخر هم ديدم لباسش را گذاشته كنار و انگشتر سوسولى دستش كرده و به ما هم هر موقع نگاه مى كند يك نگاه عاقل اندر سفيهى مى كند كه انگار دلش ميسوزد براى يك آدم متحجر عقب افتاده بيچاره.

    اين آدم نه هـيچوقت درس حوزه اش را درست خواند و نه علوم انسانى را درست فهميد. هردوى اينها را قرقره كرد. اينهم يكى از آسيب هاى قرقره كردن درس حوزه و دانشگاه است. مصيبت حاج آقا دكتر!!!
    اين حجت الاسلام و المسلمين دكتر ها كه بعد ميشود دكتر حجت الاسلام و المسلمين و بعد حجت الاسلامش هم ميپره را بايد مراقب باشيم.

    استاد رحیم پور ازغدی

    روشنگری  6. #6

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161    توحید ما لنگ میزند که....

    روشنگری
  7. #7

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161    جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران؛

    سردار سلامی: کوچک‌ ترین نگاه چپ به ایران ‌را به لحظه دفن می‌ کنیم‌/در ایران قدرتی انباشته شده که در حد بلعیدن همه قدرت‌های مستکبری است

    ایران به برکت داشتن چنین رهبر شجاعی با قامتی برافراشته و الهام‌یافته از قامت بلند شرف نبوی، صلابت علوی، صبر حسنی و روح عاشورایی حسینی یک تنه در برابر همه قدرت‌های جهان ایستاده است.
    سلامی اضافه کرد: سخنان دیروز رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع) پیام‌های رسا و قاطعی به گوش مستکبران و نوکران آنها رساند که فرمودند «سرزمین ایران کشور ملتی انقلابی است و اجازه نمی‌دهد بیگانه‌ای به حریمش راه یابد».

    وی بیان کرد: هرگز نزد هیچ‌یک از قدرت‌های جهان چنین رهبری الهی ندیدیم و بعد از این هم تاریخ نمی‌بیند، زیرا تنها کسانی که از امام حسین (ع) الگو گرفته‌اند چنین گفت‌وگوهایی می‌توانند با جهان داشته باشند.
    وی اظهار داشت: کشور ایران کانون تحولات منطقه و جهان اسلام شناخته شده ‌و این افتخار و ارزش جاودانه‌ای برای ملت ایران است.
    وی عنوان کرد: روزی جنگ در کنار کرخه و کارون در عمق سرزمین‌های ما در جریان بود، اما امروز با انتقال روح مقاومت و جریان شهادت از پشت کارون شکل گرفت و جبهه مقاومت انقلاب اسلامی علیه استکبار هزاران کیلومتر آن سوی مرزها شکل گرفته است.

    روشنگری  8. #8

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161    تایید بازجویی از دانشمندان هسته ای؛
    بیخود نبود که رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع) آنگونه فریاد زد؛

    واشنگتن: در حال رایزنی‌‌ با ایرانی‌ها برای تعیین مصاحبه‌‌شوندگان هسته‌‌ای هستیم.

    سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین بار دیگر مدعی شد درباره مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ایران در مذاکرات ۱۸ ماه گذشته توافق‌هایی به دست آمده است.

    ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما و ایرانی‌ها برای تهیه لیستی از دسترسی‌ به افراد و محلها برای حل موضوع جنبه‌های نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران توافق کرده ایم..

    nasimonline.ir/detai

    سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: کاری به سخنان رهبر ایران ندارم اما بازجویی از دانشمندان هسته ای ایران باید صورت بگیرد

    www.jamnews.ir/detai

    روشنگری  9. #9

    تاریخ عضویت
    جنسیت مرداد ۱۳۹۲
    نوشته
    1,460
    مورد تشکر
    8,318 پست
    حضور
    47 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    161
    امام_خمینی: «با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را بر ملا نسازید و از گرگها و درنده ها برای شبانی و حفظ منافع خود استمداد نطلبید.» (صحیفه امام ج 02 ص 932)


    امام خمینی: «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، آمریکا در مقابل مسلمین نمی‌تواند خودنمایی کند، ما یقین داریم اگر دقیقاً به وظیفه مان که مبارزه با آمریکای جنایتکار است ادامه دهیم، فرزندان مان شهد پیروزی را خواهند چشید، ما دنبال این نیستیم که آمریکا برای ما کار بکند، ما آمریکا را زیر پا می گذاریم، ما آن قدر صدمه که از آمریکا دیدیم از هیچ کس ندیدیم، آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستعضف جهان است، سلطه آمریکا تمام بدبختی های ملل مستضعف را به دنبال دارد، همه گرفتاری که ما داریم از دست آمریکا داریم، همه مصیبت ما زیر سر آمریکا است و آمریکا شیطان بزرگ است»

    فاصله گفتمان آقای روحانی با امام خمینی تا کجا است؟ اصلاّ سخنان رئیس جمهور با بیانات امام ارتباطی دارد؟ اگر خوب توجه فرمائید، وعده های آقای روحانی هیچکدام محقق نگریده است.....

    روشنگری  10. #10


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
^

ورود

ورود