صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به نظر شما بزرگترین و مهمترین مشکل و معضل فعلی جامعه ما چیست؟

نوشته
    192
    حضور
    1 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر شما بزرگترین و مهمترین مشکل و معضل فعلی جامعه ما چیست؟

بسم الله
    سلام علیکم
    به نظر شما بزرگترین و مهمترین مشکل و معضل فعلی جامعه ما چیست؟چرا(از همه دوستان و کارشناسان تقاضا میشود مشارکت کنند)

پروردگارا مرا به زیب و زینت صالحان بیارای که خشم خود را فرو نشانم
    آتش فتنه را خاموش سازم،با خلق خوشرفتار و آسان گیرم،به هر فضل و کمال سبقت گیرم
    متواضع و بی تکبر و نیکو خُلق باشم
    >>دعای بیستم<<

2.  

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

به نظر من تورم و گرونی و فشار اقتصادی به قشر متوسط و ضعیف و همچنین فقر فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی و هجوم خیالی فرهنگ غرب

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

نوشته
    22,908
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    833 پست
    حضور
    98 روز 1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار ♥ها نمایش پست
    و هجوم خیالی فرهنگ غرب
    سلام بهارجان هجوم خیالی نیست هجوم خیالی یعنی این که اتفاقی نیفتاده باشه یا خودت با تخیلات خودت فکرمی کنی یه خبرایی هست و در واقعیت همه چی آرومه پخش بشه!نه گلم

هجوم غرب با فرهنگ ناب و نیمه پوشیده و گاه اصلا نپوشیده!!مثل هجوم ملخ می مونه که مردم بنی اسرائیل با چشم خودشون دیدند که به مزرعه سرسبزشون زدو کل مزرعه نابودشدوقحطی اومدتاشاید یه کم عاقل تربشن و ایراد بنی اسرائیلی کمتربگیرن و شاید چهل سال تو بیابون سرگردون نشن که نشد که نشد!!

بدترین چیز که معضل هست دشمن دانا و دوست نادان هست

این که حق و حقوق من معلم داره کم و زیاد می شه مهم نیست چون از این مسائل خوشم نمی آیدبانیم نگاه ردمی شم مساله سراین هست که آیا من می تونم یه زندگی معمولی داشته باشم وقتی که یه کیلو سیب زمینی داره به من نیشخند می زنه؟!

وقتی فکرمی کنی رفاه اقتصادی داشته باشی دیگه دغدغه تدریس نداری

وقتی امنیت داشته باشی که بتونی یه سرپناه خوب برای خودت بسازی یا وام خوب بگیری که محتاج نامرد نباشی خودش خیلی خوب هست

سه تا ز رو درنظربگیر

زر

زور

زبان!

اینا اگه سایه اش سنگینی کرد روزت شب می شه بی تعارف گلم!بگوماشالا یه نفس حرف زدم خو!

نوشته
    4,317
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,222 پست
    حضور
    122 روز 7 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" با سلام به شما عزیزان.

به نظر من در درجه اول بیکاری و فقر اقتصادی که خود این موضوع باعث می شود جوانان از تشکیل خانواده گریزان شوند. و زمانی که جوانان از تشکیل یک زندگی سالم محروم میشوند . خود این مسئله باعث کشیدن جوانان به سمت فساد و تباهی می شود.

البته باید این موضوع مهم را نیز بیان کنم که تهاجم فرهنگی غرب و وجود ماهواره ها و تبلیغات گسترده غرب باعث ایجاد بی بندو باری ها شده .
    و این موضوع خود باعث فساد و فحشا و اعتیاد و ... شده و در واقعا این خود یک کلاف پیچیده و درهم است.

برای حل این مشکلات باید با برنامه ریزی دقیق و ایجاد اشتغال و تشویق جوانان به زندگی سالم و الهام از دین و عترت با این نابسامانی ها مبارزه کرد. یا حق.

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عدم شناخت و توجه به امام حاظر و ناظرمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

نوشته
    8
    صلوات
    1751497
    تعداد دلنوشته
    59
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

جاهلیت مدرن

نوشته
    2,947
    صلوات
    12328
    تعداد دلنوشته
    15
    مورد تشکر
    347 پست
    حضور
    81 روز 8 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

سلام .
    به نظر من هنجار نشون دادن ناهنجاری ها و با ارزش جلوه دادن بی ارزشی ها یکی از بزرگترین مشکلاتی هست که دامن گیر این نسل و نسل آینده شده و خواهد شد ... اکثر رسانه ها متاسفانه با تهاجم فرهنگی دانسته و ندانسته دارن فرهنگ ایرانی و اصالتمون رو از جوانانمون می گیرن !

" فقط حیدر امیر المومنین است "

نوشته
    1,910
    صلوات
    5880
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    58 روز 1 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    45
    آپلود
    0
    گالری
    288

نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست

سلام بهارجان هجوم خیالی نیست هجوم خیالی یعنی این که اتفاقی نیفتاده باشه یا خودت با تخیلات خودت فکرمی کنی یه خبرایی هست و در واقعیت همه چی آرومه پخش بشه!نه گلم

هجوم غرب با فرهنگ ناب و نیمه پوشیده و گاه اصلا نپوشیده!!مثل هجوم ملخ می مونه که مردم بنی اسرائیل با چشم خودشون دیدند که به مزرعه سرسبزشون زدو کل مزرعه نابودشدوقحطی اومدتاشاید یه کم عاقل تربشن و ایراد بنی اسرائیلی کمتربگیرن و شاید چهل سال تو بیابون سرگردون نشن که نشد که نشد!!

این که حق و حقوق من معلم داره کم و زیاد می شه مهم نیست چون از این مسائل خوشم نمی آیدبانیم نگاه ردمی شم مساله سراین هست که آیا من می تونم یه زندگی معمولی داشته باشم وقتی که یه کیلو سیب زمینی داره به من نیشخند می زنه؟!

وقتی فکرمی کنی رفاه اقتصادی داشته باشی دیگه دغدغه تدریس نداری

وقتی امنیت داشته باشی که بتونی یه سرپناه خوب برای خودت بسازی یا وام خوب بگیری که محتاج نامرد نباشی خودش خیلی خوب هست

سه تا ز رو درنظربگیر

زر

زور

زبان!

اینا اگه سایه اش سنگینی کرد روزت شب می شه بی تعارف گلم!بگوماشالا یه نفس حرف زدم خو!
    دست مریزاد سر کار خانم شقایق .
    اما منظورم از خیال این بود که مردم از فرهنگ غرب فقط پوسته ان را برداشتند و مثلا در امور مانند رعایت مقررات و غیره خیر .
    موفق باشید .

حدیث قدسی : برای من باش تا من با همه ربوبیتم برای شما باشم. ...
    امام صادق(ع) : : «العبودیه جوهره کنهها الربوبیه؛ ما فقد فی العبودیه وجد فی الربوبیه؛ عبودیت و بندگی حق، جوهری است که کنه و حقیت آن ربوبیت است، آن چه انسان در عبودیت از دست می دهد در ربوبیت به دست می آورد.( مصباح الشّریعه، صفحه ۵۳۶ ، طبق نقل میزان الحکمه، واژه ی عبد).

نوشته
    22,908
    صلوات
    8500
    تعداد دلنوشته
    52
    مورد تشکر
    833 پست
    حضور
    98 روز 1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار ♥ها نمایش پست
    مردم از فرهنگ غرب فقط پوسته ان را برداشتند و مثلا در امور مانند رعایت مقررات و غیره خیر .
    سلام گلم

این که می گیم نه شرقی نه غربی همین منظورهست که ما نظام شرق و غرب و تعالیم اون رو نمی خواییم شاید کتابهای درسی خونده باشی دوره دبیرستان خصوصا نظام قدیم بیشترسراین بحث بود که علت عقب موندگی بی توجهی به مسائل آزادی هست و اگر آزادی بیشتر باشه پیشرفت بیشتر حاصل می شه که بعداز40سال تبلیغ ناحقی که غربی ها و خصوصا ملل شرق درحق کشورشون کردند و به آنها ظلم شد برگشتند به سمت دین مبین اسلام که روشهای هردوطرف رو بینابین قبول داشت یعنی نه آزادی بدون حدومرز و نه مثل شرقی ها محدودیت ها که به یه دونه گردو روزگار یک ماهه می گذروندند

مساله فرهنگ شرق و غرب رو اگه بشکافیم می فهمیم که امام خمینی(ره)چه زیبا هردوگروه رو مجاب کردند نامه ی تاریخی امام به شوروی سابق (گورباچف)که خبرازشکسته شدن استخوانهای بی دینی و نظام جوروستم قوی برضعیف می داد موید همین مساله است

حرف شما ازنظراکتشافات درست هست ولی از نظرمسائل فرهنگ و دین هردوگروه شرق و غرب راه اشتباه رو درپیش گرفتند

شماهم موفق باشید

نوشته
    832
    صلوات
    2600
    تعداد دلنوشته
    5
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

خوب اهورانی فعلا مداد دستش بگیره یه سری مطالب رو نکته بندی بکنه تا بعدش ما بقی رو ادامه بده

1-
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق نمایش پست
    بله این موضوع یکی از واقعیت هایی که به چشم داریم میبینیم چرا وقتی بچه های یه خونه لباس نو دارند چون شب عید یه مانتو با جنس خاص مد شده باید بخرن چون اگر نخرن دیگران میفهمن اونا برای شب عید خریدی نداشتن
    از این قصه بگیر و بخون مابقی حرف دل رو

2-

نقل قول نوشته اصلی توسط فریده بنده مخلص خدا نمایش پست
    به نظر من در درجه اول بیکاری و فقر اقتصادی که خود این موضوع باعث می شود جوانان از تشکیل خانواده گریزان شوند. و زمانی که جوانان از تشکیل یک زندگی سالم محروم میشوند . خود این مسئله باعث کشیدن جوانان به سمت فساد و تباهی می شود.

البته باید این موضوع مهم را نیز بیان کنم که تهاجم فرهنگی غرب و وجود ماهواره ها و تبلیغات گسترده غرب باعث ایجاد بی بندو باری ها شده .
    و این موضوع خود باعث فساد و فحشا و اعتیاد و ... شده و در واقعا این خود یک کلاف پیچیده و درهم است.
    بله من با این سخن کاملا موافقم

3-
    نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    عدم شناخت و توجه به امام حاضر و ناظرمان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
    این موضوع هم نباید از چشم دور باشه

4-

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2015 نمایش پست
    جاهلیت مدرن
    با این که زیر مجموعه سه مبحث بالاست اما خوب خودش هم کم بسیط نشده و خودمون بیش از پیش بهش دامن زدیم

خوب حالا من یه سوالاتی دارم ؟
    1-چی شد تورم و گرونی و بی کاری گربیان گیر مردم ما شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وقتی افراد جامعه حاضر میشن کالای خارجی خریداری کنند باید ریال و یا مثلا تومان هزینه کنند و نهایتا دلار تهیه و بعد تازه برن اون کالا رو تهیه کنند این یعنی کمبود نقدینگی
    تورم
    وقتی تورم بیاد لاجرم قدرت خرید کم میشه گرونی اما خوب اصولا ما هیچ کدوم قانون هزینه فرصت رو یاد نگرفتیم
    خوب بیکاری از کجا میاد از همون نقطه شروع کالای خارجی
    چرا چون هیچکس حاضر نیست به فرزند خودش اجازه بده آزمون خطا کنه تا کالای خوب تولید کنه
    اروپا هم این دوره رو گذروند حالا زودتر توی اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20و پیش رفت تا به امروز رسید ما خودمون
    خودمون رو قبول نداریم
    2-چه کسی اجازه داد تا رفتار ها ی ناهنجار در خانواده اش رسوخ پیدا کنه؟
    دولت
    غلللللططططططططططططططططططط ططططططططططططططط
    پدر خانواده از کی تا حالا روی حرف پدر حرفی زده شده اگر بخوایم محاله چنین اتفاقی بیافته
    وقتی پدر این وسیله روی خونه راه نده و معایبش رو به خانواده به صورت منطقی انتقال بده حتی بچه در بزرگسالی به سراغ اینترنت و فیلتر شکن هم نخواهند رفت

چرا سریال های غربی چون شبکه های داخلی از تعداد و همین طور محتوا فقیر هستند دقیقا همچون سینمای ایران از تئاتر چیزی نمیگم که با پیشینه ای بسیار فاخر الان باید براش مرثیه سرایی بشه
    3-دین در جامعه مدنی امروز چه نقشی داره و ما برای پررنگ موندن و اون چیکار کردیم ؟
    دین جمع باید و نباید هاست احساسی برای عدالت خواهی و حسن اخلاق
    خدا رو شکر حدااقل ایران دین کاملی رو انتخاب کرده اما خوب چقدر بهش بها داده شده یا داده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
    راستش خود من هم جوابی براش ندارم
    چرا توی دانشگاه این طوری سطحی تعریف شده خودش جای بسی تاسف داره

خوب نباید نقش حکومت اسلامی
    دو.لت و حتی نهاد های خصوصی رو کم رنگ جلوه د اد
    نمیشه همه درس بخونن و در نهاد های دولتی باشند
    ولی خوب انقدر شرکت های خصوصی دورنمای ناپایداری دارند که افراد می ترسن و فقط دنبال فرصتی هستند تا خودشون رو در نهادی دولتی جای بدهند
    از سوی دیگر سختگیری به نهاد خصوصی و ایجاد شرایط سخت هم خودش قصه ای هست که باعث میشه وقتی پای درد و دل مسولین مینشینیم متفق القول بگن این کار رو جمع میگنن و میرن سراغ ساخت و ساز
    نمیشه این مشکلات رو گردن یک فرد انداخت
    به نظر من همه با هم مسول این نابسامانی عظیم هستیم چون نقش ها و وظایف مون رو ورطه فراموشی سپردیم و حاضر نیستیم مسولیت پذیر باشیم
    نهایت میشه تما مشکلاتی که دوستان بر شمردند و یا حتما بیان خواهند کرد

اما از نظر من بزرگترین مشکل داشتن خانواده هایی که از بدو تشکیل با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم میکنند و نهایت بدون حل اون ها
    اون مشکلات رو همچون میراث به فرزندانشون تحویل میدن
    ما خودمون زاینده مشکلات کوچیک و بزرگ هستیم چون سالهاست شایسته سالاری قربانی رابطه ها شده

این دولت هم که خودش از دورون مشکل داره
    طرح های خام و ناپخته
    مثل مسکن مهر قرار بود به چه کسانی تعلق بگیره اما خوب همه استفاده کردند به غیر از واجدین شرایط
    وام داده میشه به همه به غیر از واجدین شرایط
    فکر کنم نصفه نیمه همه چیز رو گفتم

از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت...

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری