جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شروط عجیب برای پیدا کردن هم‌خانگی!

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شروط عجیب برای پیدا کردن هم‌خانگی!

گروه جامعه: در شهر بزرگ تهران، افراد زیادی وجود دارند که بنا بر شرایطی، تنها زندگی می‌کنند و برخی از آنها برای فرار از تنهایی و بسیاری به دلیل نداشتن شرایط مالی مناسب، به دنبال هم‌خانه‌ می‌گردند که هر کدام از این افراد شرط و شروط‌های فراوانی برای هم‌خانه مورد نظر دارند.
    در سایت‌های آنلاین، آگهی‌های جالبی به چشم می‌خورد،‌ آگهی‌هایی که عده خاصی با قید شرط و شروط به دنبال هم‌خانه می‌گردند؛ البته تعدادی از آنها هم‌خانه می‌خرند و عده‌ای هم‌خانه می‌فروشند، یعنی تعدادی ملکی با مبلغ مشخص اجاره کرده و می‌خواهند هم‌خانه‌ای بیابند که مبلغ را با هم نصف کنند و عده‌ای پولی دارند و بر اساس آن دنبال کسی می‌گردند که با دریافت آن مبلغ، شخص را به عنوان هم‌خانه خود بپذیرد.

یکی از صاحبان این آگهی‌ها در کنار شماره تماس و اعلام توانایی پرداخت کردن 500 هزار تومان، این متن را نوشته است: «سلام، با یک نفر می‌خوام خانه بگیرم 1. منظم 2. تمیز 3. روشن‌فکر و غیر مذهبی 4. رفیق‌باز نباشه و کار و برنامه و هدف داشته باشه، البته به‌اندازه اهل عشق و حال و تفریح باشه 5. با شخصیت، یک نفر با سن زیر 30 سال 6. توانایی دادن چند میلیون رهن و اجاره متناسب و دو تا سه میلیون هم برای گرفتن وسایل خانه داشته باشه تا بتونیم وسایل کامل برای خانه بگیریم، در ضمن نمی‌شه زیاد عجله کرد باید حتماً چندبار همدیگر را ببینیم تا با هم آشنا بشیم و شرایط را مشخص کنیم بعد خانه بگیریم. اگر هم کسی خانه داشت پول رهن را حتما در دفترخانه به صاحبخانه می‌دم. غالباً نمی‌تونم تلفن را جواب بدم برام اس بگذارید شرایط‌تون را بگید و خودتون را معرفی کنید. در اسرع وقت جوابتون را میدم (خواهشاً دقیق بخونید اگه شرایط را ندارید وقتمون هدر نره، به مشکلم نخوریم)».

یک خانم هم در کنار آدرس ایمیل خود، نوشته است: «سلام، 26 سالمه و در یک شرکت خصوصی کار می‌کنم. دنبال یه‌نفر غیرمذهبی جهت همخونه هستم. آروم و تمیز هستم. 5 م + 200 تا 300 می‌تونم بدم. کسانی که مایل هستند لطفاً شرایط را ایمیل بزنید.»

یکی دیگر از کسانی که به دنبال هم‌خانه می‌گردد، این گونه نوشته است: «شاغل هستم به یک نفر هم‌خانه‌ای خانم متعهد نیازمندم. خونه در نیروی هوایی نزدیک ایستگاه brt پل است. طبقه سوم، محیطی آرام با اینترنت و یخچال تلویزیون و شوفاژ، 10 میلیون تومان پیش، 150 هزار تومان اجاره». یکی دیگر از جویندگان هم‌خانه نیز اینگونه نوشته است: «با سلام سعید متولد 70، فوق نرم‌افزار دارم. خدمت رفتم، کارشناس it هستم و با چند شرکت بزرگ کار می‌کنم که اکثراً محدوده ونک هستن، آدم بسیار شادیم، غیرمذهبی، روشن فکرم بسیار بچه تمیز و خوش تیپیم، به تمیزی خونه بسیار اهمیت می‌دم، به خاطر اخلاقم تقریباً با همه می‌جوشم و یادم نمیاد با کسی مشکل داشته باشم.

مشاور خوبیم برای همه‌چی، متأسفانه سیگاری هستم ولی فکر نمی‌کنم جای سیگار کشیدن تو خونه باشه، چندین ساله تنها زندگی می‌کنم و راه و رسمشو خوب بلدم، اما امسال به دلیل جدا شدن هم‌خونم و مهاجرت به خارج دنبال خونه می‌گردم، حدود 350 هزار دارم تا 200 تومن می‌تونم کرایه بدم، محل و جای خونم واسم مهم نیس نهایتاً آدم یک ساعت از خوابش میزنه دیگه »

یکی دیگر نوشته است: «با سلام، خانه شیک، تمیز و مبله در اشرفی اصفهانی سمت تیراژه است، نیاز فوری به یک هم‌خانه خانم خوب، بی‌دردسر، مرتب، متعهد و محجوب دارم (ترجیحاً کارمند دولت) ودیعه 12م + 300اجاره (قابل تبدیل)» یکی دیگر از کسانی که در منطقه یک، خانه‌ای دارد، عنوان کرده است: «یک هم‌خونه خانم می‌خوام با پول پیش اندک، به جای کرایه هم تو خونه کار کنه، آقایون می‌دونن که کار خونه سخته پس تماس نگیرین».

آگهی‌های دیگری نیز برای یافتن هم‌خانه وجود دارد، آگهی زنی که به همراه دختر خردسالش، به دنبال هم‌خانه می‌گردد و پول چندانی ندارد و تعداد زیادی جوان که برای کار یا تحصیل به تهران آمده و محلی برای چند ساعت استراحت ندارند و به دنبال کسی می‌گردند که او را به عنوان هم‌خانه بپذیرند و بسیاری دیگر از جوانانی که در واقع به دنبال دوست و همدردی در زندگی هستند و حتی بسیاری از آنها در آگهی ذکر کرده‌اند که در واقع به دنبال دوستی خوب هستند.
    سلام
    فقط جهت آگاهی و روشنگری نسبت به وضع کسانی که ادعای روشنفکری می کنند.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

2.  

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

90 درصد زنان طلاق گرفته ازدواج نمی کنند
    25ساله است اما 35 ساله به نظر می رسد.دیگر نه شادابی دختر جوان 25 ساله را دارد و نه شوقی به موفقیت در زندگی.می گوید : فکر می کند دنیا به آخر رسیده است و باید یا تا آخر عمر در خانه پدری و زیر سلطه پدر و مادر سخت گیرش سر کند یا دعوت به ازدواج یه مرد 40 یا 50 ساله با چند فرزند را بپذیرد و یک عمر بسوزد و بسازد آن هم فقط به خاطر یک انتخاب اشتباه.

سرویس اجتماعی شفاف: 25ساله است اما 35 ساله به نظر می رسد.دیگر نه شادابی دختر جوان 25 ساله را دارد و نه شوقی به موفقیت در زندگی.می گوید : فکر می کند دنیا به آخر رسیده است و باید یا تا آخر عمر در خانه پدری و زیر سلطه پدر و مادر سخت گیرش سر کند یا دعوت به ازدواج یه مرد 40 یا 50 ساله با چند فرزند را بپذیرد و یک عمر بسوزد و بسازد آن هم فقط به خاطر یک انتخاب اشتباه.

می گوید:آن روزهایی که به انتخاب خانواده احترام گذاشت و با جوان 30 ساله سوگلی فامیل ازدواج کرد فکر نمی کرد اعتیاد به مغز و استخوانش رسیده باشد و بعد از 6 ماه زندگی پر رنج و عذاب مجبور به جدایی شود.مینای قصه ما می گوید و می گرید تا شاید کمی آرام بگیرد اما دریغ از لحظه ای آرامش در چشمانش.

می گوید: حالا او مانده و نگاه دلسوزانه فامیل و خواستگارهای زن مرده و سن دار با چند بچه.گاهی حتی به او پیشنهاد می شود که همسر دوم هم باشد و همه این ها برای یک زن جوان 25 ساله که تنها 6 ماه زندگی مشترک داشته و بسیاری از هم سن و سالانش در رویای تشکیل یک زندگی رویایی هستند ، سنگین است.

مینا به شفاف می گوید: از آنجایی که تا کنون خانواده اش به او اجازه استقلال مالی داشتن را نداده اند و با مدرک کارشناسی تربیت بدنی هرگز در بیرون خانه کار نکرده است،باید به زودی و بر خلاف میلش با مردی بسیار بزرگتر از خودش ازدواج کند وبسوزد و بسازد.

ساحل 27 ساله اما طرز فکری متفاوت با مینا دارد.او که بعد از 4 سال زندگی مشترک از همسرش جدا شده و ناباروری اش دلیل این جدایی بوده، امید به زندگی بالایی دارد.

او به شفاف می گوید که می خواهد مستقل باشد و کسی نمی تواند او را از داشتن یک زندگی به میل خودش محروم کند.

ساحل معتقد است: هر چند خانواده ای سنتی دارم اما اجازه نخواهم داد ازدواجی اجباری به من تحمیل شود و هز زمان که سلاح بدانم درست است ازدواج خواهم کرد.

او ادامه می دهد: نقصی که دارم قابل درمان است اما همسر سابقم نخواست به من کمک کند و حالا خودم می خواهم به خودم کمک کنم.هر چند تا دیپلم بیشتر درس نخوانده ام اما آنقدر در خیاطی پیشرفت کرده ام که به زودی می خواهم از خانواده پدری جدا شوم و مستقل زندگی کنم.

ساحل در جواب سوال شفاف درباره سختی ها و آسیب های زندگی مجردی برای بانوان نیز می گوید: به همه این سختی ها واقفم اما من هم انسانم و نمی خواهم اجازه بدهم بار دیگر برایم تصمیم غلط گرفته شود.من عاقل و بالغم و می توانم برای زندگی خودم تصمیم بگیرم.

ساحل ها و مینا ها اما در جامعه امروز و با افزایش آمار طلاق روز به روز زیادترمی شوند.این در حالی است که باید امار زنانی که همسرشان فوت شده را هم به ماجرا اضافه کرد.زنانی جوان و پر از امید و آرزو که یا بعد از طلاق دنیایشان ویران می شود و یا می خواهند به تنهایی زندگی کنند و مزه استقلال را بچشند که هر دو آسیب زاست.یکی باعث افسردگی می شود و یکی باعث افزایش فساد و کاهش ازدواج در جامعه. به این ترتیب است که سرگردانی این زنان برای نحوه گذران زندگی بعد از طلاق ادامه دارد و کسی راهی پیش پای آنها نمی گذارد.

وضعیت زنان بعد از طلاق

به تازگی نیز، قائم مقام وزیر کشور اعلام کرده سالانه ١٥٠‌هزار طلاق در کشور اتفاق می‌افتد و بالا رفتن تعداد زنانی که پس از طلاق در شمار زنان سرپرست خانوار قرار می‎گیرند، نگران‌کننده است. آنطور که او گفته: «در حال حاضر در ایران ٢‌میلیون و ٥٠٠‌هزار نفر سرپرست خانوار هستند.»
    در هر حال با تغییر سبک زندگی و فرهنگ ها در جامعه البته این موارد قابل پیشبینی است.

جامعه‌ای که اگرچه در ظاهر سبک زندگی مدرن‌تری را در پیش گرفته اما همچنان در آن برای ازدواج مجدد مردان با زنان جدا شده چه‌بسا برداشت‌ها و نگاه‌های سنتی، قوی‌تر عمل می‌کنند به گونه‌ای که مردانی که یک بار ازدواج کرده‌اند حتی با وجود داشتن فرزند هم بیشتر علاقه دارند با زنان هرگز ازدواج نکرده زندگی دوم تازه‌ای را شروع کنند، حتی اگر فاصله سنی زیادی هم بین این دو وجود داشته باشد.

با رواج این فرهنگ، طبعا مردان مطلقه هم ترجیح می‌دهند با دختر ازدواج کنند تا زنی که به‌زعم آنها ممکن است تجربه تلخ شکست قبلی را وارد زندگی بکند. بنابراین زنان جداشده، حتی زنان جوان شانس زیادی برای ازدواج مجدد پیدا نمی‌کنند.

در این میان اگرچه با وجود تداوم ساختارهای سنتی و خانوادگی در ایران بسیاری از زنان به‌ویژه زنانی که در سن پایین (زیر ٣٠ سال) طلاق می‌گیرند به خانه‌های پدر و مادرهایشان بازمی‌گردند اما بسیاری از آنها هم پس از طلاق هیچ‌گاه به خانه پدر و مادرها باز نمی‌گردند و زندگی را مستقل و بدون همسر ادامه می‌دهند. در کنار این گروه از زنان، گروه‌های دیگری هم هستند که با وجود این‌که ازدواج نکرده‌اند، به‌طور مستقل از خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند.

بسیاری از آنها جزو آن دسته افرادی هستند که در مقطع زمانی خاص برای مثال برای ادامه‌تحصیل از شهری به شهر دیگری و عمدتا به تهران آمده‌اند و پس از فراغت از تحصیل جذابیت‌ها و فرصت‌های زندگی در تهران آنها را برای ادامه این زندگی مستقل تشویق کرده است.

به این ترتیب است که به روایت «مرتضی باقری»، قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی و اجتماعی، 90 درصد زنان بعد از طلاق ازدواج نمی کنند.

حال سوال اصلی اینجاست که با توجه به بالا رفتن آمار تجرد در کشور، زنان جوان مطلقه باید کدام راه را برگزینند؟تنها زندگی کردن یا تن دادن به ازدواجی که باب میلشان نیست؟چرا فرهنگ جامعه ایرانی به امروزی رسیده است که ازدواج زنان مطلقه با اما و اگرهای اینچنینی مواجعه شود و چرا مردان مطلقه به خود اجازه خواستگاری از دختران جوان را می دهند اما زن مطلقه هرگز نباید به این فکر کند که خواستگاری ازدواج نکرده داشته باشد؟

آیا توقع زنان مطلقه بالا رفته که هر ازدواجی باب میلشان نیست و یا به راستی حق انتخاب محدود شده است؟اصلا چرا ازدواج آنقدر مشکل شده که بسیاری از جوانان تجرد را به زندگی مشترک ترجیح می دهند؟اینها سوالاتی است که هنوز کسی پاسخی برای آنها ندارد و دولت مردان نیز برای رسیدن آنها به جواب تلاشی نمی کنند و به همین دلیل است که آمار تجرد و طلاق روز به روز بیشتر می شود.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    90 درصد زنان طلاق گرفته ازدواج نمی کنند
    25ساله است اما 35 ساله به نظر می رسد.دیگر نه شادابی دختر جوان 25 ساله را دارد و نه شوقی به موفقیت در زندگی.می گوید : فکر می کند دنیا به آخر رسیده است و باید یا تا آخر عمر در خانه پدری و زیر سلطه پدر و مادر سخت گیرش سر کند یا دعوت به ازدواج یه مرد 40 یا 50 ساله با چند فرزند را بپذیرد و یک عمر بسوزد و بسازد آن هم فقط به خاطر یک انتخاب اشتباه.

سرویس اجتماعی شفاف: 25ساله است اما 35 ساله به نظر می رسد.دیگر نه شادابی دختر جوان 25 ساله را دارد و نه شوقی به موفقیت در زندگی.می گوید : فکر می کند دنیا به آخر رسیده است و باید یا تا آخر عمر در خانه پدری و زیر سلطه پدر و مادر سخت گیرش سر کند یا دعوت به ازدواج یه مرد 40 یا 50 ساله با چند فرزند را بپذیرد و یک عمر بسوزد و بسازد آن هم فقط به خاطر یک انتخاب اشتباه.

می گوید:آن روزهایی که به انتخاب خانواده احترام گذاشت و با جوان 30 ساله سوگلی فامیل ازدواج کرد فکر نمی کرد اعتیاد به مغز و استخوانش رسیده باشد و بعد از 6 ماه زندگی پر رنج و عذاب مجبور به جدایی شود.مینای قصه ما می گوید و می گرید تا شاید کمی آرام بگیرد اما دریغ از لحظه ای آرامش در چشمانش.

می گوید: حالا او مانده و نگاه دلسوزانه فامیل و خواستگارهای زن مرده و سن دار با چند بچه.گاهی حتی به او پیشنهاد می شود که همسر دوم هم باشد و همه این ها برای یک زن جوان 25 ساله که تنها 6 ماه زندگی مشترک داشته و بسیاری از هم سن و سالانش در رویای تشکیل یک زندگی رویایی هستند ، سنگین است.

مینا به شفاف می گوید: از آنجایی که تا کنون خانواده اش به او اجازه استقلال مالی داشتن را نداده اند و با مدرک کارشناسی تربیت بدنی هرگز در بیرون خانه کار نکرده است،باید به زودی و بر خلاف میلش با مردی بسیار بزرگتر از خودش ازدواج کند وبسوزد و بسازد.

ساحل 27 ساله اما طرز فکری متفاوت با مینا دارد.او که بعد از 4 سال زندگی مشترک از همسرش جدا شده و ناباروری اش دلیل این جدایی بوده، امید به زندگی بالایی دارد.

او به شفاف می گوید که می خواهد مستقل باشد و کسی نمی تواند او را از داشتن یک زندگی به میل خودش محروم کند.

ساحل معتقد است: هر چند خانواده ای سنتی دارم اما اجازه نخواهم داد ازدواجی اجباری به من تحمیل شود و هز زمان که سلاح بدانم درست است ازدواج خواهم کرد.

او ادامه می دهد: نقصی که دارم قابل درمان است اما همسر سابقم نخواست به من کمک کند و حالا خودم می خواهم به خودم کمک کنم.هر چند تا دیپلم بیشتر درس نخوانده ام اما آنقدر در خیاطی پیشرفت کرده ام که به زودی می خواهم از خانواده پدری جدا شوم و مستقل زندگی کنم.

ساحل در جواب سوال شفاف درباره سختی ها و آسیب های زندگی مجردی برای بانوان نیز می گوید: به همه این سختی ها واقفم اما من هم انسانم و نمی خواهم اجازه بدهم بار دیگر برایم تصمیم غلط گرفته شود.من عاقل و بالغم و می توانم برای زندگی خودم تصمیم بگیرم.

ساحل ها و مینا ها اما در جامعه امروز و با افزایش آمار طلاق روز به روز زیادترمی شوند.این در حالی است که باید امار زنانی که همسرشان فوت شده را هم به ماجرا اضافه کرد.زنانی جوان و پر از امید و آرزو که یا بعد از طلاق دنیایشان ویران می شود و یا می خواهند به تنهایی زندگی کنند و مزه استقلال را بچشند که هر دو آسیب زاست.یکی باعث افسردگی می شود و یکی باعث افزایش فساد و کاهش ازدواج در جامعه. به این ترتیب است که سرگردانی این زنان برای نحوه گذران زندگی بعد از طلاق ادامه دارد و کسی راهی پیش پای آنها نمی گذارد.

وضعیت زنان بعد از طلاق

به تازگی نیز، قائم مقام وزیر کشور اعلام کرده سالانه ١٥٠‌هزار طلاق در کشور اتفاق می‌افتد و بالا رفتن تعداد زنانی که پس از طلاق در شمار زنان سرپرست خانوار قرار می‎گیرند، نگران‌کننده است. آنطور که او گفته: «در حال حاضر در ایران ٢‌میلیون و ٥٠٠‌هزار نفر سرپرست خانوار هستند.»
    در هر حال با تغییر سبک زندگی و فرهنگ ها در جامعه البته این موارد قابل پیشبینی است.

جامعه‌ای که اگرچه در ظاهر سبک زندگی مدرن‌تری را در پیش گرفته اما همچنان در آن برای ازدواج مجدد مردان با زنان جدا شده چه‌بسا برداشت‌ها و نگاه‌های سنتی، قوی‌تر عمل می‌کنند به گونه‌ای که مردانی که یک بار ازدواج کرده‌اند حتی با وجود داشتن فرزند هم بیشتر علاقه دارند با زنان هرگز ازدواج نکرده زندگی دوم تازه‌ای را شروع کنند، حتی اگر فاصله سنی زیادی هم بین این دو وجود داشته باشد.

با رواج این فرهنگ، طبعا مردان مطلقه هم ترجیح می‌دهند با دختر ازدواج کنند تا زنی که به‌زعم آنها ممکن است تجربه تلخ شکست قبلی را وارد زندگی بکند. بنابراین زنان جداشده، حتی زنان جوان شانس زیادی برای ازدواج مجدد پیدا نمی‌کنند.

در این میان اگرچه با وجود تداوم ساختارهای سنتی و خانوادگی در ایران بسیاری از زنان به‌ویژه زنانی که در سن پایین (زیر ٣٠ سال) طلاق می‌گیرند به خانه‌های پدر و مادرهایشان بازمی‌گردند اما بسیاری از آنها هم پس از طلاق هیچ‌گاه به خانه پدر و مادرها باز نمی‌گردند و زندگی را مستقل و بدون همسر ادامه می‌دهند. در کنار این گروه از زنان، گروه‌های دیگری هم هستند که با وجود این‌که ازدواج نکرده‌اند، به‌طور مستقل از خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند.

بسیاری از آنها جزو آن دسته افرادی هستند که در مقطع زمانی خاص برای مثال برای ادامه‌تحصیل از شهری به شهر دیگری و عمدتا به تهران آمده‌اند و پس از فراغت از تحصیل جذابیت‌ها و فرصت‌های زندگی در تهران آنها را برای ادامه این زندگی مستقل تشویق کرده است.

به این ترتیب است که به روایت «مرتضی باقری»، قائم مقام وزیر کشور در امور فرهنگی و اجتماعی، 90 درصد زنان بعد از طلاق ازدواج نمی کنند.

حال سوال اصلی اینجاست که با توجه به بالا رفتن آمار تجرد در کشور، زنان جوان مطلقه باید کدام راه را برگزینند؟تنها زندگی کردن یا تن دادن به ازدواجی که باب میلشان نیست؟چرا فرهنگ جامعه ایرانی به امروزی رسیده است که ازدواج زنان مطلقه با اما و اگرهای اینچنینی مواجعه شود و چرا مردان مطلقه به خود اجازه خواستگاری از دختران جوان را می دهند اما زن مطلقه هرگز نباید به این فکر کند که خواستگاری ازدواج نکرده داشته باشد؟

آیا توقع زنان مطلقه بالا رفته که هر ازدواجی باب میلشان نیست و یا به راستی حق انتخاب محدود شده است؟اصلا چرا ازدواج آنقدر مشکل شده که بسیاری از جوانان تجرد را به زندگی مشترک ترجیح می دهند؟اینها سوالاتی است که هنوز کسی پاسخی برای آنها ندارد و دولت مردان نیز برای رسیدن آنها به جواب تلاشی نمی کنند و به همین دلیل است که آمار تجرد و طلاق روز به روز بیشتر می شود.
    سلام
    نظرات مردم و کاربران فضای مجازی در مورد این خبر!!!
    چه حرفهايي مزنيد؟؟

در جامعه اي كه دختران مجرد تحصيل كرده و با كمالاتش در يافتن همسر مناسب با مشكل مواجه ميشوند شما نشسته ايد سنگ زنان مطلقه را به سينه ميزنيد؟!
    واقعا شما چي فكر ميكنيد؟ الان پسرها بدليل مشكلات مالي و بيكاري ازدواج نميكنند و چنانچه پسري پيدا شود كه شرايط ازدواج را داشته باشد آنقدر گزينه انتخابي پيش رويش هست كه سرگيچه ميگيرد.
    ضمن اينكه من فكر نميكنم ازدواج يك زن مطلقه 25 ساله با مرد 50-40 ساله و داراي فرزند ازدواج نامناسبي باشد كما اينكه الان دختران مجرد با 33-32 سال با چنين مرداني ازدواج ميكنند.
    بنظر شما يك مطلقه 25 ساله نسبت به يك دختر تحصيل كرده 33-32 ساله دراوليوت قرار دارد؟ قطعا خير

البته اين نكته رو هم فراموش نكنيد كه همان مردان 40 ساله هم ترجيح ميدهند با يك دختر همسن خود ازدواج كنند تا با يك مطلقه 25 ساله زيرا آزموده را آزمودن خطاست.
    &&&&&&&&&&&&&&&
    باسلام ، آقایانی که اعتیاد دارن لطفا با همان اعتیاد خود سر کنید و ازدواج نکنید .چرا دختر مردم را بدبخت می کنید . خودت را بگذار به جای آون خانواده ای که با چه امیدی و چه مشقتی دخترش را بزرگ میکند و جنابعالی با یک بله گفتن بیچاره اش می کنی. جواب خدا را چی میخواهید بدهید.
    &&&&&&&&&&&&&&&&
    ممنون از مطالب خوب شما.
    ولی کاش بجز مطلقه ها ، به دیگر خانم های جوانی که بدلایلی (مثلا تصادف) شوهرشان فوت شده نمیکنید. آنها هم بعضا با حجب و حیای کذایی که جامعه برایشان بوجود آورده، ازدواج نمی کنند . در صورتی که در صدر اسلام مردم و حتی خود این بیوه ها براحتی تن به ازدواج مجدد میدادند و اصلا قبحی وجود نداشت. من در محله خودمان تعداد زیادی از این قبیل می شناسم که علی الرغم داشتن یک بچه ، لذت داشتن یک سرپناه که خداوند آنراحلال دانسته و کلا" میفرماید تمام موجودات را بصورت زوج آفریده ، از دست میدهند. چه کسی در روز قیامت پاسخ خواهد داد که یک زن جوان بعد از چند ماه که شوهرش را از دست داد بایستی تا پایان عمر تنها باشد. خدایا کمک ...
    &&&&&&&&&&&&&&&&
    چند روز پیش از یه مطلبی زده بودین با این عنوان:
    پسرانی که می خواهند با دختر های بزرگتر از خود ازدواج کنند بخوانند . و در تمام متن به زنده به گور کردن دخترانی که سن قریبا بالاتر ی دارند پرداخته بودین
    شما ها چرا با امثال دکتر افروز که انسان های آگاه و باسوادی هستند مصاحبه نمی کنید؟؟؟!!!

این هم تحلیل دکتر افروز::

دختر 40 ساله حال حاضر ، برابری می کنند با دختران 20 ساله چندین دهه قبل

آمار پسرهای مجرد بیشتر از دخترهاست، آمار غلط به جامعه ندهیم

در حالی که اخبار سایت ها از تعداد بالای دخترهای مجرد نسبت به پسرها سخن می گوید و مجردهای دختر را 100 هزار نفر بیشتر از پسرها می داند، دکتر غلامعلی افروز، رییس سابق سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره و استاد روانشناسی دانشگاه تهران، این اخبار را کذب دانست و با بی بصیرت خواندن کسانی که آمار 50 سال قبل را در عصر حاضر ارائه می دهند، از مسلان مربوطه خواست تا اطلاعات شان را به روز کنند.

دکترافروز،با حضور در برنامه کافه سوال شبکه دو سیما، با اعلام اینکه به ازای هر هزار دختر ، هزار و 24 پسر در کشور وجود دارد و در واقع آمار پسرها 2 و 4 دهم بیشتر از دخترهاست گفت:این افراد به آمار بالای حضور دخترها در کنکور نگاه می کنند و آمار کلی ناقص و کذب می دهند؛ در حالی که اگر سری به یک میدان اصلی شهر بزنیم یک میلیون پسر دیپلمه می بینیم.

وی افزود: دختر 40 ساله حال حاضر، برابر با دختر 20 ساله چند دهه قبل است؛ چرا که از نظر فیزیولوژیکی،تحصیلی و سطح بهداشت بسیار متفاوت با دختر چند دهه اخیر اس.

وی با انتقاد از اینکه چرا عده ای به این باور غلط رو آورده اند که دخترهای بالای 35 سال ممکن است فرزندان معلول به دنیا بیاوردند گفت:چه کسی چنین خبر نادرست و اشتباهی را به جامعه القا می کند؟! این موانع غلط و باورهای فکری که سد شده است جلوی پای جوانان برای ازدواج باید برداشته شود.

وی در ادامه گفت: اتفاقا در اطلاعاتی که اخیرا به دست آمده است، کسانی که بالای 40 سال هم بچه دار شده اند، فرزندان باهوش ، طبیعی و زیبا به دنیا آورده اند.

وی گفت: در تحقیقی که بین چندین خانم بین 48 تا 55 انگلیسی که در این سن زایمان کرده اند ، درصد معلولیت فرزندانشان یک ویک دهم درصد بوده است.

افروز، باورهای غلط و شیوع آمار 50 سال قبل به اسم آمارهای حال حاضر را یکی از موانع بزرگ ازدواج دانست و افزود:چرا برای ازدواج به سن شناسنامه ای نگاه می کنید؟ سن واقعی و حقیقی، سن فیزیولوژیکی، نشاط روانی،سر زندگی و تحصیلات دانشگاهی است و اینکه موقع خواستگاری به سن شناسنامه نگاه می کنند خود بی بصیرتی است، چرا که دختر 40 ساله کنونی از نظر زیبایی، زیستی ، بهداشتی و برابری می کند با دختر 20 ساله چندین دهه قبل.

وي تصريح كرد: اين كه توصيه كنيم، در ازدواج، دخترها بايد چند سال كوچكتر از پسرها باشند، مانع فرهنگي ازدواج است. در ازدواج اصلا نبايد به شناسنامه نگاه شود. اگر در ازدواجها دختر از پسر هم بزرگ‌تر باشد اشكالي به وجود نمي‌آيد، همان‌طور كه پيامبر اكرم (ص) با حضرت خديجه(س) كه 15 سال از ايشان بزرگ‌تر بودند، ازدواج كردند.

وی در ادامه گفت: اتفاقا دربررسی هایی که صورت گرفته آمار پایین طلاق را در بین زوج هایی دیدیم که دختر،چند سالی از پسر بزرگ تر بود.
    &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    صلا از همه اين موارد كه بگزريم مشكل قابل حل است اما به شرطي كه ايثار باشد من الان توان اداره دو خانواده را به راحتي دارم اگر جامعه ما به اين بلوغ رسيده بود كه از هم دستگيري كنيم مشكل حل ميشد اگر همسر و فرزندان من قبول ميكردند من سرپرستي يك خانواده را بعهده بگيرم چه اشكالي داشت آموزه دين و اخلاق هم ايرادي نميگيرد اما همين همسر من حاضر است جنازه منو سر سنگ مردشور خونه ببينه ولي هوو رانينه
    &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    کارشناس محترم ! خودت هم می دانی این گزارشی که نوشته ای اگر مغرضانه نباشد ؛ بی طرفانه و کارشناسی نیست!
    1- واقعا 90 % زنان مطلقه مجردند؟ استناد شما به چیست؟ به شناسنامه ؟تعداد زیادی از این خانمها تن به ازدواج زده اند اما بدون نیاز ثبت در شناسنامه!!!
    2- می دانید چه میزانی از خانها خودشان مقصر مطلقه و بیوه بودن خودشان هستند؟ آیا همه مردان این زنان مانند ستمگران و یا معتادان و لا ابالی بوده اند؟ همیشه مظلومیت خاصی به همه این ها وجود دارد. ( هستند کسانی که خودشان مقصر نبوده اند. اما همه شان اینگونه نیست).
    3-دختران موقع ازدواج فقط به پول و ثروت و قیافه و شهرت و مقام تن به ازدواج می دهند . بعدا به آن نمی رسند و یا برسند مشکلات دیگرشان هست. ان موقع کار بعه طلاق می کشد. و واویلا و آمار و بدبختی و مظلومیت و ....
    4- آیا دختران موقع ازدواج آزمایشات پزشکی ونمی روند . مگر برگه عدم اعتیاد نمی گیرند؟ اگر مردی بعدا معتاد شود آیا حق است که زن بگوید من مقصر نیستم و طلاق؟ و ....
    &&&&&&&&&&&&&&&&
    من از زنهایی که بدون دلیل از شوهراشون جدا میشن بیزار و متنفرم این ها هیچ دلسوزی ندارن اکثرا بدون هیچ دلیل موجهی طلاق میگیرن و بعد هم سر از زندگی زنهای بدبخت دیگه درمیارن دلشون میخواد با یه مرد متاهل پولدار ازدواج کنند و به خاطر همین تن به هر ازدواجی نمیدن فقط درصد خیلی کمی واقعا در سختی و مشکلات ناچار به طلاق هستند و واقعا هم به تنهایی سختی میکشن شمایی هم که توان اداره دو خانواده رو داری ایا توان تقسیم محبت هم داری توان کنترل دوخانواده رو هم داری اشکال کار اینجاست که حتی اگه زن اول هم رضایت بده زن دوم به محض ورود دلش میخواد دیگه اولی نباشه و به هر صورتی اون رو حذف کنه
    &&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    این امار زنان بیوه و مطلقه دولت وزارت خانه ازدواج دایر کنه و این زنان را با تشکیلات اداری درست و منسجم هدایت و به اشخاصی که توان مالی دارند و می توانند زنی را سرپرستی کنند و هزینه معاش و عاطفی اور را براورده کند معرفی کند و واسطه گری کند تا این افراد جامعه زندگی سالمی داشته باشند و برای یه لقمه نان به هزاران بدبختی در این روزگار گرانی دچار نشوند و برای خودشان سرنوشتی و زندگی خوشی داشته باشند نه اینکه انها را به حال خودشان رها کنند اخه این دولت برای افراد جامعه کی میخواد کاری اساسی انجام دهد اینهمه بیکار اینهمه بویه و مطلقه و اینهمه فارغ التحصیل بیکار فقط دل به وعده و عید بسته ایم
    &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
    زندگی تلخ کجا بود؟ والا زندگیشون از خیلیا بهتره! مهریه رو گرفتن و کلی هم از زندگی لذت می برن. عین خیالشون هم نیست که بعدها چی میشه. خیلی هم هرجا میرن ملت میگیرنشون روی سر. کلی هم انتخابهای خوب براشون پیش میاد و دلیل نداره با پیرمرد 60ساله و بچه دار ازدواج کنن. ما که هرچی مطلقه دیدیم اینجوری بوده.

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دانشجوین مثل ما ؟
    خب اگه اونا رو بنویسن حراست میاد گیر میده
    :remember

If you don’t stand for something , you will fall for anythin

جنگنده محبوب من F-22

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط United Kingdom نمایش پست
    دانشجوین مثل ما ؟
    خب اگه اونا رو بنویسن حراست میاد گیر میده
    سلام!
    دانشجو بودم!
    هیچ اعتقادی به هم خانگی ندارم.مطلبی بود که در یکی از سایت ها دیدم و در سایت قرار دادم!
    همین.

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام!
    دانشجو بودم!
    هیچ اعتقادی به هم خانگی ندارم.مطلبی بود که در یکی از سایت ها دیدم و در سایت قرار دادم!
    همین.
    خب لابد شما جزو قشر مرفه جامعه هستید که یک نفری می توانید خونه اجاره کنید :d
    ویرایش توسط United Kingdom : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ در ساعت ۱۵:۵۷

جنگنده محبوب من F-22

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط United Kingdom نمایش پست
    خب لابد شما جزو قشر مرفه جامعه هستید که یک نفری می توانید خونه اجاره کنید :d
    سلام
    در کنار خانواده بودن را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم!
    دارم خودم را برای روزی آمده می کنم که تا ابد تنها هستم.

نوشته
    24
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    در کنار خانواده بودن را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم!
    دارم خودم را برای روزی آمده می کنم که تا ابد تنها هستم.
    سلام
    بله منم موافقم ، خودم تجربشو داشتم با خانواده بودن خیلی بهتره

جنگنده محبوب من F-22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری