جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معجزات نماز اول وقت و قران در زندگی

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    2 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

معجزات نماز اول وقت و قران در زندگی

با عرض سلام و ادب خدمت شما دوستان گرامی
    لطفا از معجزات و تاثیرات نماز اول وقت و یا قران در زندگیتون تعریف کنید سپاس

2.  

نوشته
    1,284
    صلوات
    17904000
    تعداد دلنوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe۲ نمایش پست
    باسلام
    بنده با درک توفیقات نماز اول وقت به خداوند نزدیک تر شدم و او مرا به دوستی با محمد و آل محمد معرفی کرد.
    توفیقات نماز اول وقتم شامل:
    دریچه ای باز هم به برزخم و هم به احوال قیامتم.لذتی دارد ولی ناراحتی هایی هم دارد وقتی دوستانی را میشناسیم که از این نعمت خود را محروم کردند و در پی رضایت دنیایند...
    از خواندن هر روز 360 بار خواندن کتاب تورات و انجیل و قران هم آشنایی با همرده خودم در ادیان گذشته نصیبم شد و بحول قوه الهی ایشان را خوشحال میکنم تا رسولشان خوشحال بشه و حساب کتابشان در قیامت برای پذیرش دین اسلام راحت تر بشه.
    توفیقات با خدا و رسول الله بودن کم نیست.کاش همه یک خدا داشتند تا یک یس داشته باشند.
    قلو لا اله الا الله تفلحوا (هر کس سوزش سینه پیدا کرد آن نقطه تاریکی که در سینه داشت جای خود را به نور داد)

نوشته
    281
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 7 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    18

با سلام. ابتدا من باید بپرسم چرا اینقدر دیر و بعد از دو ماه این تاپیک بالا اومده؟ کاربری که سؤال رو مطرح کرده یک روز بعد از ارسالش آخرین باری بوده که آنلاین شده، و مطمئناً از جواب گرفتن ناامید شده.

بعلاوه چرا برای سؤالش کارشناسی مشخص نشده؟

باز جای سؤاله که این تاپیک در بخش آرشیو چه میکنه؟ اگر کاربر خودش در بخش آرشیو ایجادش کرده، باز هم دلیل نمیشه که کنترلی نباشه.

حالا این کاربر که نیستن، ولی باید اگر روزی مطلبشون رو دیدن، خدمتشون عرض کنم که ابتدا باید تفکیک قائل شد بین معجزه به معنای عمل خارق العاده ای که اثباتگر نبوت است و کرامت، به معنای امور خارق العاده ای معجزه نیست. قرآن و نماز اوّل وقت، ممکن است در زندگی برخی اثرهای ویژه و کراماتی را بروز بدهند، ولی این به خواست خداست و چه بسا فردی سالها با قرآن و نماز اوّل وقت مأنوس باشد ولی هیچ اثر دنیوی برای آن نبیند.

بعلاوه این امور خارق العاده از طریق روایت و حکایت قابل انتقال به غیر نیستند و فقط برای کسی که شاهد آن است، می توانند معتبر باشند، هر چند کرامت تا به سطح اعجاز نرسد، حجیتی ندارد، زیرا کلیسا و انجیل مسیحیان، زیارتگاههای اهل کتاب و غیره نیز از این دست کرامات و شفا دادنها دارند و این مسائل دالّ بر الهی بودن نیست.
    سلام هی حتی مطلع الفجر

نوشته
    1,284
    صلوات
    17904000
    تعداد دلنوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tazkie نمایش پست
    با سلام. ابتدا من باید بپرسم چرا اینقدر دیر و بعد از دو ماه این تاپیک بالا اومده؟ کاربری که سؤال رو مطرح کرده یک روز بعد از ارسالش آخرین باری بوده که آنلاین شده، و مطمئناً از جواب گرفتن ناامید شده.

بعلاوه چرا برای سؤالش کارشناسی مشخص نشده؟

باز جای سؤاله که این تاپیک در بخش آرشیو چه میکنه؟ اگر کاربر خودش در بخش آرشیو ایجادش کرده، باز هم دلیل نمیشه که کنترلی نباشه.

حالا این کاربر که نیستن، ولی باید اگر روزی مطلبشون رو دیدن، خدمتشون عرض کنم که ابتدا باید تفکیک قائل شد بین معجزه به معنای عمل خارق العاده ای که اثباتگر نبوت است و کرامت، به معنای امور خارق العاده ای معجزه نیست. قرآن و نماز اوّل وقت، ممکن است در زندگی برخی اثرهای ویژه و کراماتی را بروز بدهند، ولی این به خواست خداست و چه بسا فردی سالها با قرآن و نماز اوّل وقت مأنوس باشد ولی هیچ اثر دنیوی برای آن نبیند.

بعلاوه این امور خارق العاده از طریق روایت و حکایت قابل انتقال به غیر نیستند و فقط برای کسی که شاهد آن است، می توانند معتبر باشند، هر چند کرامت تا به سطح اعجاز نرسد، حجیتی ندارد، زیرا کلیسا و انجیل مسیحیان، زیارتگاههای اهل کتاب و غیره نیز از این دست کرامات و شفا دادنها دارند و این مسائل دالّ بر الهی بودن نیست.
    من که در رکوع و سجده بعد از ذکر مخصوص به جای صلوات میگویم لا بشی من آلائک رب اکذب و کرامتی بهم داده! او جواد است و به من داده شاید به کسی نداده اما به من داده و شاکرم.
    در مورد کتاب ها هم دروغ نگفتم و خدا به هر که بخواهد میدهد و میگیرد.لک الحمد

6. تشکرها 2

نوشته
    281
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 7 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط ولایت پذیر نمایش پست
    من که در رکوع و سجده بعد از ذکر مخصوص به جای صلوات میگویم لا بشی من آلائک رب اکذب و کرامتی بهم داده! او جواد است و به من داده شاید به کسی نداده اما به من داده و شاکرم.
    در مورد کتاب ها هم دروغ نگفتم و خدا به هر که بخواهد میدهد و میگیرد.لک الحمد
    من اصلاً پست شما رو نخونده بودم و پستم هم ارتباطی به اون نداشت. البته مشخصه که شما هم پست منو نخوندید و پستتون ربطی به پست من نداره، ولی عجیبه که چرا از من نقل قول گرفتید.
    سلام هی حتی مطلع الفجر

8. تشکرها 2

نوشته
    52
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ولایت پذیر نمایش پست
    باسلام
    بنده با درک توفیقات نماز اول وقت به خداوند نزدیک تر شدم و او مرا به دوستی با محمد و آل محمد معرفی کرد.
    توفیقات نماز اول وقتم شامل:
    دریچه ای باز هم به برزخم و هم به احوال قیامتم.لذتی دارد ولی ناراحتی هایی هم دارد وقتی دوستانی را میشناسیم که از این نعمت خود را محروم کردند و در پی رضایت دنیایند...
    از خواندن هر روز 360 بار خواندن کتاب تورات و انجیل و قران هم آشنایی با همرده خودم در ادیان گذشته نصیبم شد و بحول قوه الهی ایشان را خوشحال میکنم تا رسولشان خوشحال بشه و حساب کتابشان در قیامت برای پذیرش دین اسلام راحت تر بشه.
    توفیقات با خدا و رسول الله بودن کم نیست.کاش همه یک خدا داشتند تا یک یس داشته باشند.
    قلو لا اله الا الله تفلحوا (هر کس سوزش سینه پیدا کرد آن نقطه تاریکی که در سینه داشت جای خود را به نور داد)
    میشه یکم بیشتر توضیح بدید!؟!؟
    چطور اینطوری شده!؟؟!
    ؟!!؟؟

10. تشکرها 3

نوشته
    3,642
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    829 پست
    حضور
    119 روز 12 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

معجزات نماز اول وقت  و قران در زندگی

کارشناس بحث: استاد سمیع

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی

عشق محمد بس است و آل محمد

معجزات نماز اول وقت  و قران در زندگی

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی
    با عرض سلام و خسته نباشید
    در قرآن چند نوع تعبیر در مورد نماز داریم:
    الف: دوام
    «الَّذينَ هُمْ عَلى‏ صَلاتِهِمْ دائِمُون»[معارج 23]؛«آنان كه همواره بر نمازشان مداوم و پايدارند.»
    ب: خشوع
    «الَّذينَ هُمْ في‏ صَلاتِهِمْ خاشِعُون»[مومنون2]؛«آنان كه در نماز خود خاضع و خاشعند»
    ج:محافظت
    «وَ الَّذينَ هُمْ عَلى‏ صَلَواتِهِمْ يُحافِظُون»[مومنون9]؛« آنان كه بر نمازهاشان (و همه اوقات و شرايط ظاهر و باطن نماز) محافظت دارند»
    بحث نماز اول وقت همان محافظت بر نماز است که دارای اثار و برکات متعددی است :
    1-
    مرحوم علامه طباطبایی و آیت الله بهجت از استادشان عارف کامل مرحوم ایت الله قاضی طباطبایی نقل می كنند كه ایشان می فرمودند: « اگر كسی نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن كند. » توجه می فرمایید که ایشان فرمودند« مقامات» نه « مقام »
    2-مرحوم شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی بر خواندن نمازهای روزانه در اول وقت تأکید بسیار داشت و می فرمودند: اگر آدمی یک اربعین به ریاضت پردازد، اما یک نماز صبح از او قضا شود، نتیجه آن اربعین، «هَبَاء مَّنثُورًا» خواهد شد. (اشاره به آیه 23 سوره فرقان و به معنای پراکنده‌شدن ذرات غبار در هوا)
    3-جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و گفت: سه قفل در زندگی‌ام وجود دارد و سه کلید از شما می‌خواهم! قفل اول این است که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم، قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت داشته باشد و قفل سوم اینکه دوست دارم عاقبت بخیر شوم.
    شیخ نخودکی فرمود: برای قفل اول، نمازت را اول وقت بخوان. برای قفل دوم نمازت را اول وقت بخوان. و برای قفل سوم هم نمازت را اول وقت بخوان!
    جوان عرض کرد: سه قفل با یک کلید؟!
    شیخ نخودکی فرمود: نماز اول وقت «شاه کلید» است.

در رابطه با قرآن هم که اقیانوس بی کرانی است و خواندن آن زنگارهای دل ادمی را میزداید، به ذ کر یک تجربه از زندگی شخصی می پردازم که در برهه ای از زندگی خود با خواندن 40 روز سوره حشر،یکی از بزرگترین مشکلات در نوع خود حل شد.
    موفق باشید.

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی
    جمع بندی
    نماز
    پرسش:
    لطفا از معجزات و تاثیرات نماز اول وقت و یا قران در زندگیتان تعریف کنید؟
    پاسخ:
    در قرآن چند نوع تعبیر در مورد نماز داریم:
    الف: دوام
    «الَّذينَ هُمْ عَلى‏ صَلاتِهِمْ دائِمُون»[معارج 23]؛«آنان كه همواره بر نمازشان مداوم و پايدارند.»
    ب: خشوع
    «الَّذينَ هُمْ في‏ صَلاتِهِمْ خاشِعُون»[مومنون2]؛«آنان كه در نماز خود خاضع و خاشعند»
    ج:محافظت
    «وَ الَّذينَ هُمْ عَلى‏ صَلَواتِهِمْ يُحافِظُون»[مومنون9]؛« آنان كه بر نمازهاشان (و همه اوقات و شرايط ظاهر و باطن نماز) محافظت دارند»
    بحث نماز اول وقت همان محافظت بر نماز است که دارای اثار و برکات متعددی است :
    1-
    مرحوم علامه طباطبایی و آیت الله بهجت از استادشان عارف کامل مرحوم ایت الله قاضی طباطبایی نقل می كنند كه ایشان می فرمودند: « اگر كسی نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن كند. » توجه می فرمایید که ایشان فرمودند« مقامات» نه « مقام »
    2-مرحوم شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی بر خواندن نمازهای روزانه در اول وقت تأکید بسیار داشت و می فرمودند: اگر آدمی یک اربعین به ریاضت پردازد، اما یک نماز صبح از او قضا شود، نتیجه آن اربعین، «هَبَاء مَّنثُورًا» خواهد شد. (اشاره به آیه 23 سوره فرقان و به معنای پراکنده‌شدن ذرات غبار در هوا)
    3-جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و گفت: سه قفل در زندگی‌ام وجود دارد و سه کلید از شما می‌خواهم! قفل اول این است که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم، قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت داشته باشد و قفل سوم اینکه دوست دارم عاقبت بخیر شوم.
    شیخ نخودکی فرمود: برای قفل اول، نمازت را اول وقت بخوان. برای قفل دوم نمازت را اول وقت بخوان. و برای قفل سوم هم نمازت را اول وقت بخوان!
    جوان عرض کرد: سه قفل با یک کلید؟!
    شیخ نخودکی فرمود: نماز اول وقت «شاه کلید» است.

در رابطه با قرآن هم که اقیانوس بی کرانی است و خواندن آن زنگارهای دل ادمی را میزداید، به ذ کر یک تجربه از زندگی شخصی می پردازم که در برهه ای از زندگی خود با خواندن 40 روز سوره حشر،یکی از بزرگترین مشکلات در نوع خود حل شد.
    موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری