جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آرایش نه!

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

آرایش نه!

5 دلیل برای نه گفتن به آرایش

1- پوستتان از شما ممنون می‌شود.

بیشتر لوازم آرایشی سمی هستند.
    محصولات آرایشی پیش از ورود به بازار مانند مواد غذایی یا دارویی کنترل نمی‌شود و ایمنی آنها تنها به عهده تولیدکننده است.
    متاسفانه بیشتر این محصولات حاوی مواد مضری است که پس از مصرف بلافاصله جذب پوست‌تان می‌شود.
    به طور مثال بیشتر لوازم آرایشی مورد علاقه، حاوی موادی چون اسید بنزوات سدیم، گلیکول پروپلین و تعدادی اسیدهای دیگر است و روی بیشتر پوست‌ها واکنش‌های حساسیتی ایجاد می‌کند.

2- وقت آزاد بیشتری خواهید داشت.

آرایش کردن وقتگیر است.
    در تحقیقی جهانی مشخص شده است که خانم‌های سراسر جهان، در طول عمرشان جمعا 474 روز از وقتشان را به آرایش کردن می‌گذرانند.
    فقط لحظه‌ای فکر کنید که در این مدت چه کارهای مفید دیگری می‌توانید انجام دهید.
    حتی می‌توانید از این زمان که بیشتر اوقات صبح‌ها و پیش از بیرون آمدن از خانه می‌گذرد، استفاده کرده و ورزش کنید.

3- یاد می‌گیرید نقص‌هایتان را بپذیرید.

پذیرفتن نقص‌ها و عشق ورزیدن به خود، یکی از سخت‌ترین چالش‌های زندگی هر فردی است.
    در ابتدا وقتی از شر آرایش نجات پیدا کنید، ممکن است از این‌که نقص‌هایتان را در معرض دید دیگران قرار می‌دهید، احساس بدی داشته باشید.
    اما پس از مدتی دیگر فکر نمی‌کنید باید آن جوش‌ها و لک‌های صورتتان را با پرده‌ای غلیظ از آرایش بپوشانید.
    البته باید گفت هیچ‌کس به جز خودتان به آن نقص‌های بی‌اهمیت توجهی نمی‌کند.

4- آرامش بیشتری خواهید داشت.

برخی از خانم‌ها معتقدند که آرایش باعث می‌شود احساس زیبایی کنند.
    اما این‌طور نیست، گاهی اوقات برخی از ستاره‌های موسیقی و فیلم را می‌بینیم که بدون گریم و آرایش خاصی میان عموم مردم ظاهر می‌شوند.
    نباید به کسی اجازه دهید که شما را صرفا از روی ظاهرتان قضاوت کنند.
    با رها شدن از آرایش نسبت به چگونه دیده شدنتان آرامش بیشتری پیدا خواهید کرد و مطمئن باشید کمتر کسی سعی می‌کند چهره بدون آرایش‌تان را نقد کند.

5- اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنید.

متاسفانه استفاده از لوازم آرایشی هیچ کمکی به شما در بالا بردن اعتماد به نفس یا عزت نفس‌تان نمی‌کند.
    به جای مخفی نگه‌داشتن خودتان زیر آرایش،
    روی ظاهر طبیعی‌تان متمرکز شوید.سپس متوجه می‌شوید که بدون آرایش هم در نظر دیگران باارزش هستید.
    همین موضوع طرز فکر مثبت و احترام به خود و در نهایت اعتماد به نفس‌تان را افزایش می‌دهد و احساس شایستگی می‌کنید.

منبع :جام جم

2.  

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    من دلم میخواد یکچیز بگم که نمیدونم این فقط در مورد من صدق میکنه یا بقیه آقایون هم همینطورند؟ (اگر دوست داشتید شما هم نظرتون رو بگید...خوشحال میشم)

من فکر میکنم آفایون چیزی که بیشتر جلبشون میکنه(به یک خانوم) آرایش اون نیست. بلکه قیافه اصلی و همچنین صدا و رفتارش هست!
    یعنی خود من اگر ۱۰۰ تا دختر آرایش کرده ( و هرکدام به دید عده ای خوشگل) جلویم رژه بروند شاید هیچکدام به چز ۱ یا ۲ مورد نظر من را به خودش جلب نکند! و آن ۱ یا ۲ مورد اگر آرایش نمیکرد و یا به قولی تیپ هم نمیزد و خیلی ساده هم بود باز هم نظر من را به خودش جلب میکرد!

نمیدونم دلیل این اتفاق چیست(هرکس نظریه ای میدهد) ولی به هرحال اینجانب را فقط چهره های خاصی نظرش را جلب میکند! و شاید خیلی دخترها که به زعم خیلی پسراها خوشگل باشند از نظر من معمولی باشند! و همینطور شاید دختری که از نظر من زیباست از نظر خیلی پسرها معمولی باشد!

من فکر میکنم خدا از قصد مارو اینطور آفریده که اولا هیچ دختری بی شوهر نماند. و ثانیا مردی که با همسری که از نظرش زیباست ازدواج کرد، با دیدن هر دختر دیگری از راه به در نشود!

و حالا یک نظریه شخصی هم که هیچ پایه و اساسی جز تحلیل خودم نداره، اونم اینکه من بنظرم آرایش کردن دخترها برای پسرها چندان اهمیت ندارد. بلکه چهره واقعی آنها(حالا چه با آرایش باشد چه بی آرایش) و یا صدا و رفتارشان، پسر مورد نظر را جذب میکند. شاید برای همین باشد که قرآن از واژه ای شبیه آرایش استفاده نمیکند بلکه از واژه ای شبیه نمایاندن زیبایی استفاده میکند!

یعنی میگوید زنان زیبابب های خود را نمایش ندهند(نه اینکه آرایش نکنند). شاید برای همین قدیم پوشیه می انداختند! چون چهره ی هر زن چه با آرایش و چه بدون آن، تعدادی مرد را که نسبت به آن چهره میل غریزی ناخودآگاه دارند جذب میکند!

همچنین فقط چهره نیست! من دیده ام برای برخی پسرها اصلا چهره اهمیت ندارد و آنها بیشتر جذب اندام میشوند!! یعنی اصلا به قیافه نگاه نمیکنند! شاید برای همین چادر را حجاب کامل میشمارند!

و یا برخی پسرها جذب صدای برخی دخترها میشوند. برای همین در قرآن هم تاکید شده که حواستان به لحن حرف زدنتان باشد! (چون بالاخره دختر میتواند با تغییر تن و لحن در صحبت با مردان، تا حد زیادی زیبایی آن صدا که باعث جذب عده ای میشود را بپوشاند)

یا برخی دیگر جذب رفتار ها(بادی بنگوییج!) و یا زبان چهره و چشم ها (میمیک) یک زن میشوند. چون برخی دخترها حرکات دست و چهره بیشتر و خاصتری نسبت به بقیه دارند و این برای برخی مردان جذاب است.

خلاصه خداوند هر مردی رو بصورت غریزی نسبت به یک چیز یک زن حساس آفریده که اینطور کسی هم بی شوهر نماند! ولی چون بالاخره از هر چند صد و یا چند هزار زن موارد مشابه یکدیگر پیدا میشود و مرد ممکن است با دیدن آن زن، همسر خودش را یادش برود، گفته شده زنان زیبایی های خود را بپوشانند (و من فکر میکنم این زیبایی یعنی همان چهره و اندام و صدا و برخی رفتارهای خاص زنانه که ما اشتباها به آرایش و گردنبند و النگو معنی کرده ایم!)
    امکان پاک کردن کلیه ی پست هام رو ندارم
    همه ی پست هام خصوصا در زمینه خداشناسی رو رد میکنم و بهشون اعتقادی ندارم
    به نظرم دلیل کافی برای اثبات یا رد وجود خدا وجود ندارد

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

البته یک نکته ای در آرایش هست و آنهم اینکه چهره زنان را تا حدودی تغییر میدهد. و همین ممکن است مردان را به اشتباه بیندازد و زنی را با آرایش ببینند و فکر کنند این واقعا همین شکلی است(که آن مرد نسبت بهش حساس است و میل دارد) و بعد که ازذواج کرد و چهره واقعیش رو دید، یهو از چشمش بیفتد و باز هم برود دنبال همان چهره ای که به آن میل غیریزی دارد!

پس بنظرم آرایش کردن خصوصا در خواستگاری و یا برای کسی که قصد ازدواج باهاش دارید اصلا خوب نیست! بعدا که چهره واقعیتان را ببیند شما را طرد میکند! و شاید آنموقع خیلی دیر شده باشد ......

نوشته
    682
    صلوات
    4500
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    29 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    4

سلام
    نمیدونم چرا من هیچ وقت نمیتونم نظرم رو درست و حسابی درباره ی آرایش بیان کنم
    فقط میتونم بگم بعضی از دخترها واقعا عاشق آرایش کردن هستند
    چراشو خودمم نمیدونم
    شاید یه جور میل غریزی برای زیباتر شدن باشه
    ولی چجوری میتونن اونهمه مواد رو به مدت طولانی روی پوستشون تحمل کنن نمیدونم
    بعضی ها هم شاید واقعا اعتماد بنفس ندارند
    مشکل اصلی همین جاست
    شما دانشجوهای دختر رو یه نگاه بندازین تقریبا 70درصدشون با آرایش تقریبا غلیظ میان دانشگاه
    تمام تایم های بین کلاس ها رو میرن دستشویی و مشغول تمدید آرایش هستند
    میگن اینها خاص ایرانه
    اما من قبول ندارم
    یه کلیپی رو قبلا دیده بودم یه دختر بچه ی 6ساله بود توی انگلیس که از عدم اعتماد بنفس برده بودنش پیش روانشناس
    بعد میگفت که این دختر برای 5دقیقه هم که میخواد بره بیرون آرایش میکنه... اونم به صورت کامل!!
    اینا ناشی از عدم اعتماد بنفسه
    حالا میدونید چرا توی ایران از همه جا بیشتره؟
    چون ما حجاب اجباری داریم
    خیلی از خانوم ها اصلا میلی به حجاب ندارن
    و چون فکر میکنن با پوشش مانتو و شال و روسری ممکنه زشت باشن این عقده ی درونی رو با آرایش کردن بروز میدن
    اگه میبینین توی اروپا و غرب آرایش دختر های جوان کمتره واسه اینه که اونا هرنوع لباسی بخوان میپوشن و میتونن موهاشون رو هر طور بخوان آرایش کنن
    این خودش باعث میشه اون دختر میل شدید و غریزی به جذابیت و جلب توجه رو تا حد زیادی تخلیه کنه
    اما تو ایران به دلیل حجاب اجباری از این قضیه تا حدودی محرومن
    بعضی خانوم ها واقعا لذت میبرن از اینکه وقتی توی خیابون راه میرن بهشون تیکه بندازن
    اگه یه روز توجه پسر ها رو جلب نکنن حس میکنن دنیا روی سرشون خراب شده ( دیدم واقعا موارد اینچنینی رو)
    اینها همه بخاطر اینه که این خانوم ها نفهمیدن حجاب اومده تا مانع جذابیت توی خیابون و اماکن عمومی باشه
    کسی که چادر میذاره و آرایش میکنه یعنی چی؟
    یعنی هنوز نفهمیده که اینهمه میل به جذابیت رو نباید توی خیابون بریزه
    فکر میکنه با چادر زشت میشه و با آرایش این زشتی رو جبران میکنه

البته نمیدونم چقدر تونستم اون چیزی که توی ذهنم هست رو بگم
    اما کلا بحث در این رابطه و ریشه یابی خیلی سخته

نیا نیا گل نرگس ، جهان که جای تو نیست
    دو صد ترانه به لب ها ، یکی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، تو را به خاک بقیع
    که شهر ما ، نَه مهیای گامهای تو نیست

نیا نیا گل نرگس ، دعای عهد کجاست؟
    نه این نماز جماعت به اقتدای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، به مادرت زهرا
    کسی برای شهادت به کربلای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، فدا شوی مولا

برای عصر عجیبی که خواستار تو نیست

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یک بدی دیگر آرایش ایجاد یک رقابت کورکورانه و بی انتها و مخرب بین دخترها و خانوم هاست! یکجوری برای اینکه از همدیگر کم نیاورند بیشتر آرایش میکنند. حتی میروند عمل جراحی میکنند. بعدش رو به لباس تنگ و کوتاه و .... میاورند. بعد رو به رفتارهای محرک و ............
    چون دختر با خود میگه من از فلانی خوشگلترم و یا همسطح هستیم ولی او چون لوازم آرایش استفاده میکند نظر همه را به خودش جلب میکند و من اصلا دیده نمیشوم! برای همین برای اینکه حق خودرا ! پس بگیرد او هم شروع به آرایش میکند و ..........

همین مشکل در پسرها هم هست! پسرها هم وقتی میبینند یک پسر رفته بدنسازی و دارو مصرف کرده و بصورت غیر طبیعی هیکلش از بقیه بزرگتر و زیباتر شده و نظر دخترها را جلب میکند، آنها هم هم میفتند دنبال مصرف انواع داروها که در نهایت پدر کبد و کلیه ها و معده و روده و پوست و ....... خودشان را درمیاورند!
    و یا وقتی پسری میبیند یک پسر دیگه ماشینش مدلش بالاتره و دختران بیشتری رو سوار میکند!! آنها هم دار و ندار و پس انداز را میدهند و با هزار قرض و قوله و اقساط یک ماشین مدل بالا بخرند که از غافله عقب نیفتند! و یا یقه پدر و مادر رو میگیرند که باید برای من ماشین مدل بالا بخری و .........

همه ی اینها ریشه در فرهنگ دارد و این فرهنگ از فیلم ها و سریال هایی می آید که واقعا آدم را متاسف میکند.
    و حداقل هیچکس هم نمیاد بااین فرهنگ مقابله درست و حسابی کنه!

من واقعا دلم میسوزه برای پسر و دختری که اگر یک پدر و مادر و یا معلم عاقل داشت و یکمی باهاش صحبت میکردن و راه رو بهش نشون میدادن هرگز فریب این ظواهر و بازی هارو نمیخورد، ولی چون این هارو نداشته افتاده توی این خط ها !! خیلی از جوانهای ما ناخواسته توی راهی هستن که واقعا اهلش نیستند! ولی چون راهنمایی نداشتند بصورت ناخواسته وارد شدند! و متاسفانه آسیب هاش رو هم میبینند!

شما فکر کنید ما خودمون دوران دبیرسنان (که شاید در بهترین دبیرستان کشور درس میخوندیم) افتخار و مسایقه یا کل کل ما این بود که چه کسی بیشتر شماره دختر(یعنی دوست دختر) توی موبایلش دارد! و من هیچوقت یادم نمیاید احدی در مدرسه و حتی در جاهای دیگر مثل تلوزیون در مورد دوست دختر و این چیزها مارو نصیحت کرده باشد!(الان رو نگاه نکنید توی تلوزیون راحت میگن دوست دختر ...زمان ما این کلمه خیلی زشت بود!!). و یا آن زمان موبایل تازه آمده بود و بچه ها یواشکی میاوردن مدرسه و با هم فیلم های گوشی هاشون رو میدیدن و به همدیگه میدادن! اونم چه فیلم هایی؟!!!!!!!!!!! (اصلا اونموقع فکر نکنم کسی از مسئولین روحش خبر داشت همچین فیلم هایی هم هست چه برسد که دست بچه مدرسه ای ها دست به دست میشود!!). خلاصه خیلی ها ناخواسته خیلی ضرر کردند و گناه اصلی بر گردن پدر و مادر و معلمان و مسئولین بی کفایت!!

نوشته
    682
    صلوات
    4500
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    29 روز 21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست
    من واقعا دلم میسوزه برای پسر و دختری که اگر یک پدر و مادر و یا معلم عاقل داشت و یکمی باهاش صحبت میکردن و راه رو بهش نشون میدادن هرگز فریب این ظواهر و بازی هارو نمیخورد، ولی چون این هارو نداشته افتاده توی این خط ها !! خیلی از جوانهای ما ناخواسته توی راهی هستن که واقعا اهلش نیستند! ولی چون راهنمایی نداشتند بصورت ناخواسته وارد شدند! و متاسفانه آسیب هاش رو هم میبینند!

شما فکر کنید ما خودمون دوران دبیرسنان (که شاید در بهترین دبیرستان کشور درس میخوندیم) افتخار و مسایقه یا کل کل ما این بود که چه کسی بیشتر شماره دختر(یعنی دوست دختر) توی موبایلش دارد! و من هیچوقت یادم نمیاید احدی در مدرسه و حتی در جاهای دیگر مثل تلوزیون در مورد دوست دختر و این چیزها مارو نصیحت کرده باشد!(الان رو نگاه نکنید توی تلوزیون راحت میگن دوست دختر ...زمان ما این کلمه خیلی زشت بود!!). و یا آن زمان موبایل تازه آمده بود و بچه ها یواشکی میاوردن مدرسه و با هم فیلم های گوشی هاشون رو میدیدن و به همدیگه میدادن! اونم چه فیلم هایی؟!!!!!!!!!!! (اصلا اونموقع فکر نکنم کسی از مسئولین روحش خبر داشت همچین فیلم هایی هم هست چه برسد که دست بچه مدرسه ای ها دست به دست میشود!!). خلاصه خیلی ها ناخواسته خیلی ضرر کردند و گناه اصلی بر گردن پدر و مادر و معلمان و مسئولین بی کفایت!!
    دقیقا
    اونقدری که بچه ها ( چرا راه دور بریم؟ خود من!! ) در زندگیم از دوستانم و اطرافیانم تاثیر گرفتم ، واقعا از خانوادم و معلم هام نگرفتم!!!
    هر راهی هم که تو زندگیم انتخاب کردم واقعا نتیجه ی همین تاثیر ها بوده
    چرا؟
    چون همه چیز یهو تغییر کرد
    تا پدر و مادر ها و معلم ها بخوان به خودشون بیان بچه ها عوض شدن!!!
    و درنتیجه نسل به نسل جسورتر شدند
    زمان ما وقتی پنجم دبستان بودیم اصلا کسی نمیدونست دوست پسر چیه
    الان دختر همسایه ی ما پنجم دبستانه هر روز با دوست پسرش میره بیرون
    و اونقدر جسارت داره که حتی پدر و مادرش نمیتونن باهاش مقابله کنن
    تازه تمام همسایه ها هم من جمله خود ما میدونن
    من خودم واقعا میمونم که تازه ما نسل خوبیم
    نسل بعد از ما چی میخواد بشه؟
    چجوری باید مقابله کرد؟
    چجوری باید جلوی این کارها رو گرفت؟
    بنظرم دو راه هست
    یا باید به روش سنتی جوری بچه رو بار آورد که از ترس پدر و مادر جرئت نفس کشیدن نداشته باشه چه برسه کارهای خلاف!!!
    یا باید قبل از اینکه بچه از دوستاش خیلی چیزها رو یاد بگیره بهش یاد داد
    تا دیگه واسه کنجکاوی هم شده بخاطر اینکه بخواد سر در بیاره چی به چیه سراغ این کارا نره
    البته بازم فکر نمیکنم هیچ کدومش جواب بده
    چون نسل آینده خیلی خیلی باهوش تر از ما هستن

نیا نیا گل نرگس ، جهان که جای تو نیست
    دو صد ترانه به لب ها ، یکی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، تو را به خاک بقیع
    که شهر ما ، نَه مهیای گامهای تو نیست

نیا نیا گل نرگس ، دعای عهد کجاست؟
    نه این نماز جماعت به اقتدای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، به مادرت زهرا
    کسی برای شهادت به کربلای تو نیست

نیا نیا گل نرگس، فدا شوی مولا

برای عصر عجیبی که خواستار تو نیست

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 2 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم نمایش پست
    5 دلیل برای نه گفتن به آرایش
    با سلام
    جای مهمترین دلیل خالی بود ...
    با آرایش نکردن (در انظار عموم ونامحرمان) خداوند رو از خود راضی کنید!

نوشته
    579
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من بعضی وقتها با پسرخالم در مورد این مسئله حرف میزنیم من به شوخی میگم فکر کنم دخترهای ما مثلا تو فیسبوکشون یه نظرسنجی میذارن و از دوستاشون میپرسن : من تازه بچه ام به دنیا اومده، بنظرتون اسمشو چی بذارم؟
    بعد مارو هم ادد میکنن به نظرسنجی و ما تازه میفهمیم و میریم توی کامنت ها مینویسیم آخه پدر بوق! تو کی شوهر کردی که حالا زاییدی و میخوای اسم بچتو بذاری

والا من میترسم این شوخی ها روزگاری نه چندان دور جدی بشود!!!!!!!!!
    به فرمایش حضرت علی علیه السلام : أین تذهبون ؟؟؟

به فرمایش امام صادق علیه السلام : تربیت بچه از ۲۰ سال پیش از تولدش شروع میشه! یعنی پدر و مادر اول باید خودشون رو تربیت کنند و بعد فکر بچه دار شدن و تربیت فرزندانشون باشن! برای همین اینقدر حضرت رسول تاکید دارند بروید و زن با ایمان و با خانواده بگیرید!

من فکر کنم همین که ما الان به فکر افتادیم، و از الان بهش فکر میکنیم، اگر همت داشته باشیم و تا آخر پشت بچه هامون باشیم و با برنامه ریزی درست و دقیق و دینی!! جلو برویم، ان شاء الله بچه های خوبی داشته باشیم!

به قول لقمان حکیم : ادب از که آموختی! از بی ادبان!
    شاید ماها که این دردهارو دیدیم و شنیدیم و حتی حس کردیم، نسبت بهشون جدی بشیم و دیگه نذاریم فرزندمون به این دردها گرفتار بشه (هرچند معلوم نیست آینده چه اتفاقاتی رخ بده! و یا اصلا ممکنه ما هم دچار افراط و تفریط بشیم! شبیه اون پدری که بچگیش فقر و سختی و کارگری کشیده و حالا که پولدار شده یک بچه ی لوس و مفت خور و به درد نخور و متوقع و بیکار و ............... بار آورده!)

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ریاح نمایش پست
    با سلام
    جای مهمترین دلیل خالی بود ...
    با آرایش نکردن (در انظار عموم ونامحرمان) خداوند رو از خود راضی کنید!

سلام

ابتدا لازمه عرض کنم که منبع رو قید کردم و مطلب فوق به زبان اصلی بوده که ترجمه شده است ،

دوست عزیز اگر قوانینی از جانب خداوند فرستاده شده برای تکامل و سعادت بشر است پس رفتاری که در این سمت و سو باشد خود به خود رضایت خداوند را به همراه دارد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری