جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قیام قائم ال محمد (ص).

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,242 پست
    حضور
    122 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

قیام قائم ال محمد (ص).

" هنگامی که قائم قیام کند : حکومت را بر اساس عدالت قرار می دهد.

و ظلم و جور در دوران او برچیده می شود.

و جاده ها در پرتو وجودش امن و امان می گردد.

زمین برکاتش را خارج می سازد.

و هر حقی به صاحبش می رسد.

در میان مردم همانند داوود و محمد (ص) داوری میکند.

در این هنگام زمین گنجهای خود را اشکار می سازد.

و برکات خود را ظاهر می کند.

و کسی موردی را برای انفاق و صدقه و کمک مالی نمی یابد زیرا همه

مومنان بی نیاز و غنی خواهند شد. ..! امام صادق علیه السلام.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

2.  

نوشته
    3,310
    مورد تشکر
    755 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

زهرا الگوي مهدي‏ عليهما‏السلام

امام زمان (ع) در توقيعي به خط مبارك خود، بعد از دعا براي عافيت پیروان اهل بیت از گمراهی و فتنه‏ ها و درخواست روح يقين و عاقبت به خيري برای آنها و تذكر به اموري ديگر مي‏فرمايد: «و في ابنه رسول اللَّه (ص) لي أسوه حسنه»؛ "فاطمه دختر رسول خدا (ص) براي من اسوه و الگويي نيكوست."

اينكه حضرت زهرا عليهاالسلام الگوي حضرت مهدي‏ عليه‏السلام است، به چه معني است؟ و حضرت مهدي (ع)، كدام گفتار يا رفتار حضرت فاطمه (س) را سرمشق خويش قرار داده ‏است،؟

در الگوگيري، حضور يا عدم حضور الگو مهم نيست ; بلكه چه بسا كساني كه در گذشته اي دور زندگي مي كردند, بهتر از بسياري از مصاحبان بتوانند الگو واقع شوند; زيرا محور اصلي در الگوگيري اصول كلي تربيتي و ارزش هاي انسانی است كه با مرور زمان كهنه نمي شود.
    زندگي حضرت زهرا سلام الله عليها نيز الگو است. نه تنها براي ما بلکه برای منجی عالم بشريت. زيرا گوشه گوشه زندگي آن بزرگوار روشن است و بيان شده و مي توان همچنان از آنها الگو گرفت و پيروي نمود. نماز شب حضرت زهرا سلام الله عليها، ساده زيستي آن حضرت، برخورد وي با نامحرم , پيروي كامل از فرامين دين، بها دادن به ارزشهاي انساني و معنوي در برابر معيارهاي دنيوي و مادي و از خودگذشتگي و دفاع او از ولايت و هزار نكته ديگر كه تنها يك دستورالعمل نيست, بلكه بنيان رفتار فاطمي است که براي هميشه مي تواند سرمشق زندگي باشد.

فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوي ما بلكه الگوي اولياي خدا و تمامي انسان‏های با فضيلت است. الگوپذيري از او و درك فضيلت‏هاي آن بانوي بزرگ، شايستگي و پاكي نفس و توفيق الهي مي‏طلبد.

جنبه های الگويی برای حضرت مهدی
    در اينكه حضرت مهدي (ع)، چه گفتار يا رفتار حضرت فاطمه (س) را سرمشق خويش قرار داده ‏است، احتمالات فراواني بيان شده است كه در اين جا به چهار مورد آن اشاره مي‏كنيم:
    ۱ - حضرت زهرا (ع) تا پايان عمر شريفش با هيچ حاكم ظالمي بيعت نكرد. حضرت مهدي (ع) هم بيعت هيچ سلطان ستمگري را بر گردن ندارد.
    ۲- فداكاري هاي زهرا (س) و دفاع از حق و ولايت نيز الگو برای دفاع از امامت آن حضرت بود.
    حضرت زهراي مرضيه(ع) با سخنراني ها و روشنگري ها و رفتن به خانه انصار و مهاجرين حجت را بر مردم تمام كرد. گريه هاي شبانه روزي فاطمه(س) بيانگر عمق نگرانی آن حضرت بود. فاطمه در دفاع از حق تا آن جا پيش رفت كه جان پاك خود را در اين راه فدا كرد.
    حضرت مهدی نيز با مدعيان امامت به مبارزه برخواست و با کنار زدن عمويش که قصد داشت با نماز خواندن بر بدن مبارک امام عسکری(ع) خود را به عنوان امام معرفی کند فرمود: «عمو! کنار برو, که من برای نمازگزاردن بر پدرم از تو سزاوارترم.» آنگاه خود جلو ايستاد و در حضور جمعيت بر پيکر پدر نماز گزارد ۱۹ و با اين موضع گيری بجا توطئه جعفر را خنثی کرد.
    ۳ - شأن صدور اين نامه اين است كه برخي از شيعيان، امامت ايشان را نپذيرفتند. حضرت در جواب عملكرد آنها فرمود: "اگر مي‏توانستم و مجاز بودم آن چنان مي‏كردم كه حق بر شما آشكار گردد به گونه‏اي كه هيچ شكي بر شما باقي نماند، ولي مقتداي من حضرت زهرا (ع) است. ايشان با اينكه حق حكومت از حضرت علي (ع) سلب شد، هيچ گاه براي باز گرداندن خلافت، از اسباب غير عادي استفاده نكرد، من نيز از ايشان پيروي مي‏كنم و براي احقاق حقّم در اين دوران، راه‏هاي غير عادي را نمي‏پيمايم".
    ۴ - حضرت در پاسخ نامه فرموده‏اند: "اگر علاقه و اشتياق ما به هدايت و دستگيري از شما نبود به سبب ظلم‏هايي كه ديده‏ايم، از شما مردمان روي گردان مي‏شديم". امام، با اشاره به حضرت زهرا (ع) مي‏خواهد بفرمايد: همان طوري كه به حضرت زهرا (ع) آزار و اذيت روا داشتند و سكوتي كه مسلمانان پيشه كردند، هيچ كدام سبب نشد كه ايشان از دعا براي مسلمانان دست بكشند، بلكه ديگران را بر خود مقدم مي‏داشتند، من نيز اين ظلم‏ها و انكارها را تحمل مي‏كنم و از دل‏سوزي و دعا و راهنمايي و... براي شما چيزي فرو نمي‏گذارم.

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,242 پست
    حضور
    122 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" از امام باقر علیه السلام نقل شده که فرمود :

ذخر لصا حبکم الصعب !

قلت : و ما الصعب ؟

قال : ما کان من سحاب فیه رعد و صاعقه او برق.

فصاحبکم یرکبه اما انه سیر کب السحاب و یرقی فی الاسباب .

اسباب السماوات و الا رضین !

برای صاحب و دوست شما مهدی علیه السلام ان وسیله سرکش ذخیره شده است.

راوی این حدیث می گوید : گفتم منظور از وسیله سرکش چیست ؟

امام فرمود : ابری است که در ان غرش رعد و شدت صاعقه یا برق است. او بر این وسیله سوار

می شود . اگاه باشید او بزودی بر ابرها سوار می گردد و صعود به اسمانها و زمینهای هفتگانه

می کند.

مسلما" منظور از ابر این ابر معمولی نیست . زیرا ابرها ی معمولی وسیله ای نیستند که بتوان با انها سفر فضایی کرد.

انها در جو نزدیک زمین در حرکتند و با زمین فاصله ناچیزی دارند و نمی توانند از ان بالا تر بروند.

بلکه اشاره به وسیله فوق العاده سریع السیری است که در ان اسمان به صورت توده ای فشرده از ابر به نظر می رسد غرشی همانند رعد و قدرت و شدتی همچون صاعقه و برق دارد .

و به هنگام حرکت دل اسمان را با نیروی فوق العاده خود می شکافد . و همچنان به پیش می رود. و می تواند به هر نقطه ای از اسمان حرکت کند.

به هر حال از حدیث بالا بطور اجمال می توان دریافت که موضوع عقب گرد صنعتی در کار نیست.

بلکه بعکس سخن از پیشرفت خارق العاده ای در میان است که به موازات ان باید تکامل در همه

زمینه ها صورت گیرد. " ایت الله مکارم شیرازی
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری