صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا حکومت اسلامی موافق است؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  29
  مورد تشکر
  31 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  خجالت آیا حکومت اسلامی موافق است؟
  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام خدمت تمام برادران و خواهران محترم :
  جمله ای است از بزرگی، خواستم نظر شما را پیرامون آن بدانم و با هم بفهمیم که آیا این سخن درست است، تا انشاءالله بعداً عرض کنم که سخن از کیست ...
  " شوق فراگیری علمحتی از دشمن، غیر از وابستگی است؛ گاهی علم در دست دشمن است، پیش دشمن میرویم، زانو میزنیم و از او علم فرامیگیریم، این اشکالی ندارد.ارزش علم بالاتر از این هاست ... "

  - آیا برای به دست آوردن دسن باید اینقدر جلو رفت ؟ آیا بدست آوردن علم تا این حد ارزش دارد ؟

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  332
  مورد تشکر
  299 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  درود

  آری ، دانش اندوزی بسیار ارزشمند است ، اگر شما به دانش های روز آگاه باشید
  در می یابید که این ها چون زنجیر به هم چسبیده اند ، و اگر به همه زنجیر چیره نباشیم.
  تنها یک چیزهایی را حفظ کردیم.
  در دانش مهندسی ، ما چون به بخش های اندکی اگاه نیستیم ، یک دستگاه را نمی توانیم بسازیم ، در حالی که بیش از 90 درصد دانش آن را داریم.
  شوربختانه ، تحریم ها منجر به جلوگیری از درون شد ، چیزهای مهمی همچون مبدل های آنالوگ به دیجیتال با حجم دادگان بالا شده!
  اما بسختی می توانیم ، آن ها را در انداره کوچک و مناسب بسازیم! (اندازه بزرگش بدرد نمی خوره!)
  چون به بخش کوچکی از دانش الکترونیک ، آگاه نیستیم
  ما برای پیشرفت کشور خود باید بکوشیم، در این راه سختی ها فراوان است!
  زانو زدن در پیشگاه استاد دانش چیز خوبیه ، مگر اینکه نگرش گوینده چیز دیگری باشه!
  اما ، ارزش های انسانی باید پاسداری شود.

  سپاس فراوان

  ویرایش توسط shapour : ۱۳۸۷/۰۶/۲۲ در ساعت ۲۲:۲۷

 4. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  73
  مورد تشکر
  275 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  پيشرفتي كه امروزه در غرب وجود دارد:
  اوّلاً پيشرفت در علم و صنعت و تكنولوژي بوده، نه در تمام جنبه هاي انساني
  ثانياً غرب پيشرفت خود را مديون تلاش و كوشش پيشينيان خويش است، نه ره آورد انسان غربي امروزي.
  دانشمندان بزرگي كه در طي چندين قرن در جهان غرب با بهره گيري از آثار و نوشته هاي دانشمندان پيش از خود، قافله علم را به جلو راند، و امروزه به جهان غرب عرضه داشتند، انسان هاي غير اخلاقي نبودند؛ يعني اگر چه غرب امروزه با پيشرفت در علم و صنعت روبرو است، اما پيشرفت را مديون انسان هاي تلاشگر و دانشمندان پيشين است و آن ها اهل فساد نبودند. حتي امروزه كساني كه در وادي دانش و كشف رموز هستي و اختراع قرار گرفته اند، كساني نيستند كه به دنبال جنبه هاي فساد آور در غرب بروند. مطمئناً دانش و كشف رموز هستي با صرف كردن عمر و وقت در فساد سازگاري ندارد. بسياري از آنان به ارزش هاي اخلاقي احترام مي گذارند.
  و چنين نيست كه همه جهان غرب و مردم آن به فساد آلوده باشند. اگر غالباً با جنبه هاي فاسد آن روبرو هستيم، به اين خاطر است كه براي كشورهاي ديگر اين جنبه ها را بيشتر به نمايش مي گذارند، يا براي اين است كه از جنبه هاي مثبتي كه در آنجا وجود دارد، آگاهي نداريم.
  از چيزهايي كه موجب پيشرفت آن ها شده و متأسفانه ما كمتر آن را در زندگي به كار مي گيريم، رعايت نظم و انضباط و قانون است.
  مورد ديگر مديريت صحيح در جامعه است. مديريت صحيح موجب جذب نيروهاي علمي و فكري از سراسر جهان به غرب شده است. مطمئناً امروزه غرب بسياري از پيشرفت ها و دست آوردهاي علمي خود را مديون دانشمندان و نوابغ جهان سوم و كشورهاي عقب نگه داشته شده يا عقب مانده است.
  هم چنين بايد توجه داشت كه برخي امور از نظر اعتقاد ديني و فرهنگي در جامعه فساد تلقي مي شود و به آن ها باور داريم، اما براي مردم در جهان غرب به عنوان فساد نيست، مانند روابط زن و مرد. اگر چه اين امور وقتي از حد خود بگذرد، موجب تباهي و فساد يك تمدن مي شود. به همين خاطر برخي از انديشمندان جامعه غرب از اين جهت هشدار داده اند جامعه غرب دچرا سقوط و تباهي نشود. برخي از انديشمندان براي آينده جهان غرب اين فرو پاشي و افول را پيش بيني كرده اند. مانند اشپينگر در كتاب افول غرب.
  يكي از دلايل پيشرفت غرب در علم و تكنولوژي، همت و تلاش آنان است. آن ها براي چيزي كه اعتقاد و باور دارند، همت بسياري به خرج مي دهند.
  آن ها بر اين باورند كه بايد زندگي دنيوي را به سوي خوشبختي و رفاه كامل به پيش برد و تمام چيزهايي كه در عالم طبيعت وجود دارد، بايد براي زندگي پُرسود به خدمت گرفت. با اين نگرش به تلاش و كوشش همت گماشتند.
  اما اين كه چرا مسلمانان و به خصوص ايرانيان با بهره مندي از فرهنگ و ميراث غني اسلامي و تأكيدات بسيار دين براي تحصيل دانش و فرهنگ و پيشرفت، عقب مانده شده اند، عوامل گوناگوني در آن نقش دارد، كه به آن ها اشاره مي كنيم:


  1ـ زمينه هاي عوامل بيروني:
  • تاخت و تازهاي بيگانگان همانند مغول و تهاجم نظامي.
  • استعمار غرب كه از 1507 ميلادي توسط پرتغالي ها و با اشغال نظامي جزاير و سواحل جنوبي ايران آغاز شد، سپس به ترتيب انگليسي ها، روس ها، آلماني ها و آمريكاييان هر يك به گونه اي در ايران نقش تخريبي بازي نمودند. متجاوزان با انواع تهاجمات خود از جمله تهاجم فرهنگي در عقب نگاه داشتن ايران نقش ايفا نمودند.
  2 - عوامل و زمينه‏هاي دروني: اين بر دو قسمت است، انساني و غير انساني (يا اقليمي)
  زمينه‏ها و عوامل اقليمي؛ از جمله:
  وجود ذخاير عظيم نفت و گاز درايران و منطقه: وجود نفت اگر چه نعمت بزرگي است، ليكن با وجود حاكمان و مديران بي كفايت و فاسد، باعث عقب‏ماندگي كشور شده است. به گفته جلال آل احمد، غرب زدگي با پول نفت آغاز شد. پول نفت، فرهنگ مصرف گرايي (مصرف كالاهاي غربي و دريافت مواد آماده) پديد آمد كه مايه بدبختي ما ايرانيان شد.
  كمي باران: سرزمين ايران در زمره كشورهاي خشك و كم باران قرار دارد. كمي باران در كنار پول نفت و در كنار استعمار و تهاجم فرهنگي بيگانگان و سوء مديريت و حاكمان نالايق و فاسد مايه بدبختي گرديد.
  منطقه سوق الجيشي: ايران در منطقه‏اي قرار گرفته است كه همه چشم طمع به آن دوخته‏اند. همان گونه كه در دو عنوان "كمي باران" و "وجود ذخاير عظيم نفت و گاز" بيان داشت، اين امتياز در كنار حكومت‏هاي نالايق و سوء مديريت و استعمار و تهاجم بيگانگان مايه بدبختي مي‏گردد، زيرا اگر ما به ديگران كاري نداشته باشيم، ديگران به جهت نفت و موقعيت ممتاز ايران به ما كار دارند. اگر مبتلا به سوء مديريت و حاكمان نالايق و بي كفايت بشويم، همين موقعيت ممتاز موجب وسوسه ديگران مي‏شود. همين امر سبب شد كه بارها روسيه و انگليس بر ايران تاخت و تاز كنند و بسياري از مناطق ايران را اشغال نمايند.
  "پتر كبير" در پي اين بود كه به آب‏هاي گرم جنوب برسد. بدين جهت در چند قرن گذشته مدام قدرت‏هاي روسيه، انگليس، آلمان، فرانسه و آمريكا در مورد ايران رقابت داشتند.
  عوامل و زمينه‏هاي انساني، از جمله:
  أ) عامل سياسي، حكومت‏هاي استبدادي ما، حاكمان نالايق و بي كفايت و سوء مديريت. از پانصد سال پيش كه عصر رنسانس آغاز شد و اروپائيان در پي توسعه قدم برداشتند، متأسفانه كشور ايران به جهت وجود حكومت‏هاي استبدادي ومديران نالايق نتوانست در جهت توسعه قدم بردارد.
  در دوره حكومت صفويه آن گاه كه پرتغالي‏ها با ناوگان دريايي‏شان با بيش از ده هزار كيلومتر دريانوردي، آفريقا را دور مي‏زدند و به جنوب ايران لشكركشي مي‏كردند، در همين هنگام حاكمان نالايق و بي كفايت صفوي نمي‏دانستند كه كشور پرتغال در كجا قرار دارد.
  آنان كه بر كشور پهناور ايران (كه بيش از ده برابر كشور پرتغال بود) فرمانروايي داشتند، نتوانستند خطر تهاجم بيگانگان را دفع نمايند. به جهت بي كفايتي حكومت‏ها منطقه سوق الجيشي جنوب ايران تا قبل از انقلاب اسلامي ايران به صورت مستقيم و غير مستقيم در اختيار بيگانگان قرار داشت.
  در سال 1625 م هيأتي رسمي از ايران عازم هلند شد تا درخصوص مناسبات بازرگاني و ديپلماسي ميان دو كشور رايزني شود. هيچ يك از اعضاي هيأت نه به زبان هلندي آشنايي داشتند و نه به هيچ زبان ديگر اروپايي!(1)
  در طول دو قرن فرمانروايي صفويان اگر چه كشور ايران از حاكمان نالايق برخوردار بود و كشور سير نزولي را طي مي‏كرد. اما دستكم در زمينه‏هاي اقتصادي و تا حدودي اجتماعي، حاكمان صفوي موفق بودند و به پيشرفت هايي نايل گشتند اما در دوره بعد از صفويه همين دستاوردها به سرعت رو به زوال گذاشت. هجوم قبايل افغان، ظهور نادرشاه به همراه سال‏ها جنگ و كشورگشايي، كشمكش‏هاي پايان‏ناپذير ميان جانشينان نادر و مدعيان تاج و تخت بعد از او، رمق چنداني براي ايران بعد از صفوي بر جاي نگذاشته بود. بدبختي و عقب ماندگي ايرانيان در عصر حاكمان نالايق‏تر قاجار بيش‏تر شد. به عنوان نمونه:
  فتحعلي شاه قاجر از سركنسول بريتانيا مي‏پرسد: چند متر زمين را بايد كند تا به ينگه دنيا (آمريكا) رسيد؟
  سركنسول كه از اين سخن بسي متحير شده بود، در پاسخ گفت: ينگه دنيا از طريق كندن زمين نيست. شاه گفت: نماينده انگليس اطلاعي ندارد. اين سخن را قنسول عثماني شخصاً به من گفت كه با كندن زمين مي‏توان به ينگه دنيا رسيد! (2)
  ب) عامل فرهنگي و خصلت‏هاي ايرانيان (معايب اخلاقي): با كمال تأسف ميان ما ايرانيان تنبلي‏، افراط و تفريط، دروغ گويي و بي نظمي، بي سوادي، كبر و غرور وجود دارد.
  ايرانيان از سابقه تمدني بزرگ بهره‏مند هستند، كه اين پيشينه در بسياري مايه غرور مي‏شود و به جاي اين كه با تلاش خود افتخار كسب نمايند، از آبروي نياكانشان استفاده مي‏كنند و خود به تنبلي رو مي‏آورند و كار نمي‏كنند. "گوبينو" ديپلمات مشهور فرانسوي در كتاب "سه سال در ايران" درباره خلقيات ايرانيان مي‏نويسد: "فكر و ذهن هر ايراني فقط متوجه اين است كاري را كه وظيفه او است انجام ندهد".(3)
  حالت تنبلي، از زير كار در رفتن، بي نظمي، به مقرارت و قوانين مدني بها ندادن، دروغ گفتن، مصرف گرايي و استقبال از كالاهاي خارجي، دغلبازي (كه برخي از آن به زرنگي ياد مي‏كنند) و مانند اين‏ها يكي از علل عمده عقب افتادگي ما ايرانيان است.
  1. حائري، نخستين رويارويي، ص 157؛ صادق زيبا كلام، ما چگونه ما شديم، ص 274.
  2. ما چگونه ما شديم، ص 276.
  3. علي محمد ايزدي، نجات، قسمت دوم، ص 20.

 5. تشکر


 6. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۶
  نوشته
  29
  مورد تشکر
  31 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم :
  با تشکر از دوستان بابت پاسخ هایشان؛ این بسیار خوب است که جوانان این مرز و بوم افکار خشک و متعصبانه ندارند، زیرا میدانیم تحجر مشکل جوامع دینی است ...
  باید عرض کنم سخنان ذکر شده توسط آیت ا... خامنه ای ذکر شده است.
  - پس باید بدانیم که :
  میتوانیم در مقابل حتی دشمنانمان زانو بزنیم و مانند شاگرد علم اندوزی کنیم، هرچند باید بدانیم اینقدر پتانسیل داریم که در بعضی جهات نقش استادی داشته باشیم، بشرطی که خود را باور داشته باشیم.
  توجه : اگر عزیزی مخالف نظر ما بود، ذکر کند تا به بحث بپردازیم وگرنه که میرویم سراغ سخن دوم ...
  -------------------
  اما سخن بعد از شخصیت دیگر، با این جمله چقدر موافقید :

  - نباید در دانشگاه ها موسیقی ترویج شود

  الان در دانشگاه های کشور موسیقی ترویج میشود؛ نباید بشود. ترویج موسیقی، کاری است برخلاف مذاق اسلام. درست است که هر نوع موسیقی ای حرام نیست، اما معنای ترویج موسیقی این نیست که با دقت بگردند موسیقی غیرحرام را پیدا کنند و آنرا تعلیم دهند و ترویج کنند.

  مذاق اسلام چرا باید با موسیقی مخالف باشد ؟
  هر نوع موسیقی حرام نیست، پس ترویج آن چه عیبی دارد (آن هم به شکل کاملاً اسلامی و دینی)
  معنای صحیح ترویج موسیقی پس چیست ؟ ( 1- آیا اصلاً باید موسیقی - موسیقی اسلامی - را ترویج داد؟ / 2- اگر آری پس چگونه ؟ )
  آیا با سخنان بالا موافقید ؟

 7. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  73
  مورد تشکر
  275 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  براساس نظريه اكثر مراجع فعلي موسيقي بر دو قسم است:
  • موسيقي مطرب و مناسب با مجالس لهو و لعب و عياشي.
  • موسيقي غير مطرب و معمولي كه انسان را به هيجان شهوي وادار نمي‌كند .
  ‌تمامي فقها قِسم اوّل را حرام مي‌دانند؛ هم نواختن آن و هم يادگيري و ياد دادن آن و هم گوش كردن‌به آن را، ولي قسم دوم را حرام نمي‌دانند، مگر آيات عظام: گلپايگاني (‌ره) و صافي گلپايگاني (‌دام عزه).
  ‌آثار بد موسيقي بر فرد و جامعه:
  • اعتياد به موسيقي: يكي از آثار سوء موسيقي اين است كه نوازنده يا شنونده را معتاد مي‌كند و اين اعتياد‌عواقب بدي دارد.
  • سر و صداي زياد براي دستگاه شنوايي زيان آور است.
  • تأثير سر و صداي زياد بر روح و روان انسان نيز يكي از آثار بد موسيقي است.
  • ‌سر و صداي زياد حساسيت را نسبت به حمله ويروس‌ها زياد مي‌كند و ناراحتي‌ها كليوي، زخم معده و‌فساد دندان‌ها از آثار بد سر و صدا محسوب مي‌شود.(1)
  • تأثير موسيقي بر معده: براساس آزمايش‌هايي كه پرفسور "‌لودويگ دوملينگ" درباره موسيقي‌هاي شب‌كوتاه،موزارت، سمفوني، سرنوشت بتهون، موزيك بيت، آوازهاي پاپ يعني موزيك مدرن نسل جوان انجام‌داده و
  • آزمايش هاي مكرر انجام گرفته، ترشح عصاره گوارشي معده و اسيد كلريدريك در كساني كه به موزيك‌پاپ گوش كرده بودند، پيش از سائرين تقليل و كاهش يافته بود.(2)
  • تأثير منفي موسيقي در عمر: در بررسي‌هايي كه محققّان كرده‌اند، از بين 46 نفر موسيقي‌دان و نوازندگان‌ايتاليايي، فرانسوي، انگليسي، آلماني و غيره، متوسط عمر آنان 47 سال بوده است.
  ‌بنابراين موسيقي مخصوصاً موسيقي‌هاي هيجان آور باعث بروز مفاسدي در افراد و جامعه مي‌شود كه قابل‌چشم‌پوشي نيست و زمينه‌ساز مفاسدي از قبيل فسادهاي اخلاقي، بزهكاري، لاابالي‌گري، شهوت راني‌هاي‌مضرّ مانند استمنا و هجنس بازي مي‌شود.اگر مختصر نفعي داشته باشد، بايد به خاطر مضارّ عمده‌اش از آن‌چشم پوشي كرد.
  البته موسيقي هايي كه مهيج شهوت و باعث فساد اخلاقي و دور كردن انسان از خدا نشود و انسان را به ورطة غفلت نكشاند اشكالي ندارد.
  1.اولين دانشگاه و آخرين پيامبر، ج 15، ص 161، با تلخيص.
  2.همان، ص 185 به بعد با تلخيص.


 8. تشکر


 9. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  77
  مورد تشکر
  81 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با یاد او
  سلام علیکم

  ۱) مسلمان واقعی = کسی که گناهی ندارد و به واجبات عمل میکند . = درجه ی انسانیت = کمال .
  ۲) نگاه به بدن زن نا محرم چه به قصد لذت و چه با لذت ،حرام و گناه .
  ۳)دنیای غرب ،دنیای علم و تحقیقات و تکنولوژی (نه علوم انسانی).
  ۴)بودن در جامعه ی غربی امروزی = نگاه کردن ب بدن زن نا محرم (حداقل مو!) = گناه = نرسیدن به کمال .

  اهل اختیار، تصمیم بگیرید آیا ارزش دارد یا خیر .
 10. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  73
  مورد تشکر
  275 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  خجالت
  نقل قول نوشته اصلی توسط beginner نمایش پست
  با یاد او
  سلام علیکم
  ۱) مسلمان واقعی = کسی که گناهی ندارد و به واجبات عمل میکند . = درجه ی انسانیت = کمال .
  ۲) نگاه به بدن زن نا محرم چه به قصد لذت و چه با لذت ،حرام و گناه .
  ۳)دنیای غرب ،دنیای علم و تحقیقات و تکنولوژی (نه علوم انسانی).
  ۴)بودن در جامعه ی غربی امروزی = نگاه کردن ب بدن زن نا محرم (حداقل مو!) = گناه = نرسیدن به کمال .
  اهل اختیار، تصمیم بگیرید آیا ارزش دارد یا خیر .
  به نام خدا
  نگاه‌ به‌ عكس‌ و فيلم‌ زنان‌ خارجي‌ اگر به‌ قصد شهوت‌راني‌ نباشد اشكالي‌ ندارد ولي‌ اگر به‌ قصد شهوت‌ و ريبه‌ باشد جائز نيست.‌
  نگاه‌ كردن‌ به‌ موها و بدن‌ زنان‌ بي‌ باك‌ و لاابالي‌ كه‌ اگر كسي‌ آن‌ها را امر به‌ حجاب‌ نمايد، اعتنا نمي‌ كنند، بدون‌ قصد لذت‌ اشكال‌ ندارد. نگاه‌ كردن‌ به‌ زنان‌ باديه‌‌نشين‌ و غير آنان‌ كه‌ عادت‌ به‌ پوشاندن‌ ندارند، بدون‌ قصد لذت‌ جائز است‌


 11. تشکر


 12. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  332
  مورد تشکر
  299 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط beginner نمایش پست
  با یاد او
  سلام علیکم

  ۱) مسلمان واقعی = کسی که گناهی ندارد و به واجبات عمل میکند . = درجه ی انسانیت = کمال .
  ۲) نگاه به بدن زن نا محرم چه به قصد لذت و چه با لذت ،حرام و گناه .
  ۳)دنیای غرب ،دنیای علم و تحقیقات و تکنولوژی (نه علوم انسانی).
  ۴)بودن در جامعه ی غربی امروزی = نگاه کردن ب بدن زن نا محرم (حداقل مو!) = گناه = نرسیدن به کمال .

  اهل اختیار، تصمیم بگیرید آیا ارزش دارد یا خیر .


  درود به دوست گرامی آغازگر،
  کاستی نوشته شما این است که باختر زمین را بدون اندیشه دانش انسانی می دانید
  دوست گرامی ، آن ها سرمایه گذاری گسترده ای روی دانشهای انسانی دارند.
  یک گفته معرف هست که می گویند : اگر آمریکا مجبور شود، همه دانشش را می دهد ، اما دانش انسانی را هرگز نمی دهد!
  اگر به آمریکا سفر کرده باشید : سخنی چون ملیت ما را بسیار از زبان مردم و رسانه شان می شنوید!
  و حتا از زبان کسانی که به تازگی آمریکایی شدند.
  شونده (دلیل) جا ماندن ما در صنعت و دانش هم کاستی و بی توجهی به دانش انسانی است.
  می بینید که بیشتر آدم های با پایه درسی پایین ، در دانشگاه ها دانش انسانی می خوانند.
  و این کاستی است ، که باید به آن اندیشید!

  در پناه یزدان سپهر
  سپاس

  ______________________

  اي كه داري سينه چون آيينه پاك / گنجها داري تو در اين آب و خاك
  تا جهاني خيره بر فرهنگ توست / گر به پاسَش دل نبندي ننگ توست


 13. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۷
  نوشته
  57
  مورد تشکر
  47 پست
  حضور
  3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط معصومي نمایش پست
  • تأثير منفي موسيقي در عمر: در بررسي‌هايي كه محققّان كرده‌اند، از بين 46 نفر موسيقي‌دان و نوازندگان‌ايتاليايي، فرانسوي، انگليسي، آلماني و غيره، متوسط عمر آنان 47 سال بوده است.

  واقعا که!این افکار پوچ و متحجرانه چیه که شما دارین؟این خیالبافی ها چیه دارین سر هم میکنین؟گاو با اون گاویش وقتی براش موسیقی میزارن شیردهیش بیشتر میشه!اگه شما توجه کنید میبینید زمانی که این موسیقیدانان زندگی میکردند حداقل 100سال پیش بوده.اونموقع هم سن متوسط تمام مردم زمین به همین کمی بوده....واکسن هم که نبوده،وقتی یک بیماری پیدا میشده سریع شیوع پیدا میکرده....

 14. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  77
  مورد تشکر
  81 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط shapour نمایش پست

  شونده (دلیل) جا ماندن ما در صنعت و دانش هم کاستی و بی توجهی به دانش انسانی است.
  با یاد او
  سلام علیکم

  اگر امکان داره در مورد اینکه دلیل عقب ماندگیمان رو در تکنولوژی ، بی توجهی در علوم انسانی میدانید بیان کنید .

  و همینطور
  ایا شما عقیده دارید ، غرب در علوم انسانی از ما پیشی گرفته همچون صنعت و تکنولوژی ها ؟اگر امکان دارد بیشتر توضیح بدین .

  البته بنده منظورم از اشاره به علوم انسانی ، معنویات بود و جایگاه اش در جامعه ی ما .
  نظرتون در مورد اینکه ما در مسائل معنوی با غرب قابل مقایسه نیستسم چه هست ؟
  با توجه به اینکه اصولاً غرب ، ماوراالطبیعت رو کنار گذاشته و به طبیعت میپردازه ؟

  التماس دعا

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود