صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاثیر پدران در حیا و عفت دختران

نوشته
    6,004
    صلوات
    1250
    دلنوشته
    18
    دلنوشته
    الهی بحق صاحب الزمان عاقبت همه مومنین و مومنات و مسلمین و مسلمات ختم بخیر بگردان
    مورد تشکر
    19,171 در 5,337 پست
    حضور
    90 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    289

تاثیر پدران در حیا و عفت دختران

توجه به کودکان و محبت به آنها در دوران کودکی و نوجوانی از جمله مهم ترین موارد تربیتی در فرزندان به خصوص دختران می باشد، چراکه این موضوع در بهره مندی فرزندان از اعتماد به نفس و ایمان مناسب به آنها کمک بسیاری می کند.

زندگی می کنند و از مهر و محبت پدر و مادر بی بهره بوده اند، در بزرگسالی با مشکلات روحی و روانی مواجه می شوند و احساس حقارت می کنند.

کرامت و بزرگواری از عوامل سلامت رفتاری است، بنابراین در کنار مهرورزی والدین به فرزند، روح بزرگواری را در او تقویت می کنند.

2.  

نوشته
    6,004
    صلوات
    1250
    دلنوشته
    18
    دلنوشته
    الهی بحق صاحب الزمان عاقبت همه مومنین و مومنات و مسلمین و مسلمات ختم بخیر بگردان
    مورد تشکر
    19,171 در 5,337 پست
    حضور
    90 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    289

حضرت به قدری از این گفتار وی خشمگین شد

روزی رسول خدا (ص) حسن و حسین(ع) را می بوسید. شخصی به نام اقرع بن حابس گفت: من ده فرزند دارم و هرگز هیچ یک را ازآن ها را نبوسیده ام. آن حضرت فرمود: هر کس رحم نکند بر او رحم نمی شود. برپایه روایتی آن حضرت به قدری از این گفتار وی خشمگین شد که چهره اش برافروخت و به او فرمود: اگر خدا عاطفه را از دلت کنده است با تو چه کنم؟ هر کس بر خردسالان ما مهر نورزد و بزرگان ما را احترام نکند از ما نیست. (بحارالانوار، ج۴۳،ص۲۸۲-۲۸۳)

نوشته
    150
    مورد تشکر
    292 در 119 پست
    حضور
    21 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    وبلاگ
    1

سلام

از چه سنی نباید پدر فرزندانش را ببوسد ؟!

نوشته
    2,476
    صلوات
    1749
    دلنوشته
    22
    دلنوشته
    رب انزلنی منزلا مبارکا و انت خیر المنزلین
    مورد تشکر
    15,146 در 2,529 پست
    حضور
    190 روز 18 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    6
    گالری
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط خیرالبریه نمایش پست

سلام

از چه سنی نباید پدر فرزندانش را ببوسد ؟!
    سلام
    این سختگیری ها چقدر تاثیر داره؟
    من خانواده هایی رو می شناسم که دخترانشون سن بالایی دارن ولی به مناسبت هایی پدرانشون اون ها رو می بوسند یا بغل می کنند، اصلا هم حیای این دخترها کمتر از ما به نظر نمی رسید

نوشته
    150
    مورد تشکر
    292 در 119 پست
    حضور
    21 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    وبلاگ
    1

سلام

عن أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ إِذَا بَلَغَتِ الْجَارِیَةُ الْحُرَّةُ سِتَّ سِنِینَ فَلَا یَنْبَغِی لَكَ أَنْ تُقَبِّلَهَا«وقتی دختر بچه شش ساله شد ، برای شما جایز نیست که اورا ببوسید» (کافی ،ج5 ،ص533))

إذا بلغت الجاريةُ ستّ سنين فلا يقبلها الغلام و الغلام لا تقبله المرأه اذا جاوز سبع سنين.کافی
    هنگامي که دختر به 6 سالگي رسيد، پسر، او را نبوسد و وقتي پسر به 7 سالگي رسيد، زن او را نبوسد.

آیا پدر و مادر را هم شامل میشود ؟!

نوشته
    2,932
    صلوات
    1
    دلنوشته
    1
    دلنوشته
    سلام سلامتی میاره
    مورد تشکر
    7,511 در 2,526 پست
    حضور
    91 روز 11 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    7

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

نوشته
    579
    مورد تشکر
    2,452 در 552 پست
    حضور
    15 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اتفاقا شاید همین بوسه و آغوش و نوازش فرزند 2 زار باعص جلب محبت و توجهش به پدر و مادر بشه! چون خیلی پدر و مادر ها عرضه ی اعنای فکری بچه رو که ندارن، حداقل با اعنای عاطفی شاید بتونن بچه شون رو حفظ کنن و برای خودشون نگه دارند!!

نوشته
    6,004
    صلوات
    1250
    دلنوشته
    18
    دلنوشته
    مورد تشکر
    19,171 در 5,337 پست
    حضور
    90 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    289

سلام خدمت همه بزرگواران که عنایت داشته اند نسبت به این تاپیک

به رسم ادب و احترام تا پاسخگویی کارشناس گرانقدر ادامه تاپیک رو برای بعد از پاسخگویی و راهنمایی ایشان
    نسبت به سوالات شما بزرگواران موکول خواهم نمود. پس عنایت داشته باشید صبر پیشه کنید تا استاد بزرگوار
    جهت پاسخگویی همراه شما بزرگواران شوند از همه عزیزان سپاس و تشکر بابت همیاری

10. تشكرها 3

نوشته
    1,551
    صلوات
    1060
    دلنوشته
    3
    دلنوشته
    معدلممممممممم 20 شد
    مورد تشکر
    3,585 در 1,192 پست
    حضور
    9 روز 11 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    وبلاگ
    1

پدر، مستحکمترین دژ برای دختران

هیچ وقت عشوه هایی که در کودکی برای بابا می آمدم از یادم نمی روند. پشت چشم نازک کردن ها، لوس شدن ها، خودشیرینی و چاپلوسی هایم همه برای بابا بود. یادم هست پنج شش ساله بودم که بابا قرار بود برود مسافرت از همه می پرسید سوغاتی چه می خواهند هر کس چیزی می گفت و نوبت به من که رسید گفتم: سلامتی بابایی! این جمله که به زعم بقیه چاپلوسانه و از نظر خودم عاشقانه بود چنان به مذاق بابا خوش آمده بود که فردا صبح زود که قرار بود راهی سفر شود گونه های مرا توی خواب بوسید و من با این که زبری سبیل های بابا را روی گونه هایم احساس کردم و از خواب بیدار شدم اما به روی خودم نیاوردم! حالا اما همیشه با خودم می گویم کاش من هم آن روز صبح خجالت را کنار گذاشته بودم و بوسه ای به یادگاری بر گونه های بابا چسبانده بودم...

سه ساله بودم که پسر کوچکی به جمع خانواده اضافه شد و آن اوایل بدجوری حسادت مرا برانگیخته بود. می ترسیدم بابا پسر کوچولویش را بیشتر از من دوست داشته باشد. یادم هست یک بار که شوخی شوخی ضربه ای به صورت داداشی که جای مرا تنگ کرده بود زدم بابا نگاه سرزنش آمیزی به من انداخت. و من در عالم کودکی به بابا گفته بودم که یا خودم را توی خیابان جلوی ماشین پرت می کنم یا با برق خودکشی می کنم! و حالا برایم تعجب آور است که این افکار چه جوری به ذهن یک کودک سه ساله رسیده بود! از آن روز به بعد دیگر جلوی من کسی به داداش محبت نکرد. بگذریم که بعدها من عااااشق داداش کوچکم شدم و فهمیدم این جور حسادت ها در این سن طبیعی ست!

اما خب هیچ کس نمی تواند انکار کند که همه دخترها بابایی اند و اولین عشق همه شان بابایشان است. پیش ترها همچون بسیاری از دهه شصتی ها خیلی خجالتی بودم و نمی توانستم به بابا ابراز علاقه کنم. فقط توی فرودگاه بود که بابا را در آغوش می کشیدم و می بوسیدم اما حالا رویه ام عوض شده! دیگر برای ابراز علاقه به بابا بی حیا شده ام! وقتی با کارهای پدرانه اش خوشحالم می کند با صدای بلند داد می زنم: بابااااااا عااااااااااااشقتم! و حتی گاهی لپش را می گیرم و فشار می دهم و بابا فقط از ته دل می خندد و این برای من یعنی لذت و شوق زندگی!

بابا دلم برایت تنگ است. کاش زودتر بیایی حتی اگر 24 ساعته پای اخبار باشی باز هم بابای خوب منی! باز هم قهرمان بلامنازع کودکانه های سارایی. کاش هیچ بابایی هیچ وقت غصه نخورد و لبخند مهمان دائم لب های تمام باباهای مهربان دنیا باشد!
    نکته: اگر دختری از داشتن این دژ محکم محروم است و با خواندن این مطلب قلبش گرفت حلالم کند...

سه چیز همیشه تو قلبمه!!!

1_خدا

2_پدر
    3_مادر
    تکواندو نیست نه..
    تکواندو ضربان قلبمه..

نباشه میمیرم

نوشته
    258
    مورد تشکر
    778 در 244 پست
    حضور
    5 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11

عن أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ إِذَا بَلَغَتِ الْجَارِیَةُ الْحُرَّةُ سِتَّ سِنِینَ فَلَا یَنْبَغِی لَكَ أَنْ تُقَبِّلَهَا«وقتی دختر بچه شش ساله شد ، برای شما جایز نیست که اورا ببوسید» (کافی ،ج5 ،ص533))

إذا بلغت الجاريةُ ستّ سنين فلا يقبلها الغلام و الغلام لا تقبله المرأه اذا جاوز سبع سنين.کافی
    هنگامي که دختر به 6 سالگي رسيد، پسر، او را نبوسد و وقتي پسر به 7 سالگي رسيد، زن او را نبوسد.
    آیا پدر و مادر را هم شامل میشود ؟!

در نامه برادر علىّ بن جعفر است كه از امام موسى كاظم (ع) پرسيدم آيا براى مرد سزاوار است كه مردى يا زنى را ببوسد؟ فرمود: در بوسيدن برادر، پسر، خواهر، دختر و مانند اينها باكى نيست.(1)

پی نوشت :
    1. شيخ حر عاملى، آداب معاشرت از ديدگاه معصومان عليهم السلام( ترجمه وسائل)، ص 173

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع