جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا برخی اعتراضات بد برداشت میشود!؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    154
    صلوات
    24721941
    تعداد دلنوشته
    298
    حضور
    2 روز 10 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما چرا برخی اعتراضات بد برداشت میشود!؟

باسلام
    من مسئول خیلی کارها نیستم و نبودم.
    اما در کار خودم موفق بودم.
    برای پیشرفت بیشتر نیازمند مسئولیت پذیری بیشتر مسئولین بودم.
    چرا هر گاه معترض شدم، انگ اجنبی بودن یا خائن بودن یا فتنه انگیزی یا موارد دیگر مطرح شد!؟
    چرا برای پیشرفت خود، که یک پیشرفت اجتماعی محسوب میشود تنها باید سکوت کرد و با اقلیت ها ساخت.
    آیا توان ما همین بوده!؟
    چرا وقتی مساله ای را میدانیم و دیگران به هر عنوانی فراموش کردند یا به راحتی از آن گذشتند را بخواهیم عنوان کردهخ و حتی راهکار هم دهیم، اهمیت نداده و سرکوب شدیم.
    مگه نه این بود که خداوند به فردی که زیاد سوره شوری را تلاوت میکرد فرمود: زیاد این سوره را تلاوت کردی اما از اهمیت آن باخبر نشدی.
    مگر بحث مشورت در کدام مرحله، خسران آورده است؟!
    چرا توانایی سوزی میکنیم!؟
    چرا خردی را که نعمت الهی هست و داده شده راناچیز و بی ارزش میکنیم.؟!
    بالاترش رابگویم.چرا وقتی میدانیم عمل نمی کنیم!؟
    اگر قرار باشد امام عصر عج بیاید و همین باشد که بودیم که لازمه آمدن چه بود!؟
    همین ها هم که داریم از اوست اما داشته هایمان (آنچه او داده بیشتر از اعمال ماست).
    نمی دانم چگونه شرح دل گفته تا منظور برسانم!؟
    قبلا حق اعتراض نبود.
    گفتند آزادید سخن بگوئید.آزادی تا جایی رفت که سخن از مسائلی آمد که شایسته نبود فاش شود. همه دانستند.
    حال که باید گفته شود مسائلی که باید عمل شود خاطرات تلخ گذشته اجازه جلو رفتن نمیدهد.
    آیا اعتراض من به مسائل اجتماعی بحق نیست!؟
    آیا این رفتار اجتماعی در دین اسلام است؟
    چرا آنچه میدانیم عمل نمی کنیم!؟
    چرا وقتی توانایی ما در حیطه قدرت ما نبود توانستیم حال که قدرت ما در حیطه توانایی ماست، عاجز ماندیم!؟
    پی ما توانایی نداریم نه قدرت.
    متاسفانه قدرت توانایی آورد ولی کافی نبود

2.  

نوشته
    54
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    1 روز 9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام وخسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    اعتراض با انتقاد فرق میکنه دوست عزیز، انتقاد سازنده است اما اعتراض نه.
    به نظر بهتر بود موضوع تاپیک رو اینچنین مطرح میکردید که چرا بعضی انتقادها بد برداشت میشود یا چرا بعضی انتقادها اعتراض تلقی میشود
    اما به نظر من بستگی به نوع گویش و لحن آن و زمانش داره که میشود معیار و میزان اثر گذاریش
    موفق باشید

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط الطالب المعلم الاسلامي نمایش پست
    چرا هر گاه معترض شدم، انگ اجنبی بودن یا خائن بودن یا فتنه انگیزی یا موارد دیگر مطرح شد!؟
    با سلام و احترام

متاسفانه جریاناتی که در مقابل انتقاد و یا اعتراض سازنده قد راست میکنند و از هیچ بی اخلاقی فروگذار نیستند ،جریانات ناسالم و ارتجاعی هستند

هر گاه شرایط انتقاد در جامعه آماده نباشد اختناق حاکم میشود و بستر مستعد رشد انگل ها و آفتاب پرست ها خواهد بود

انتقاد و اعتراض می تواند جامعه را پویا نگهدارد و عاملی برای پیشگیری از مفاسد و معضلات اخلاقی است

لازم به ذکر است که منظور از اعتراض و انتقاد سازنده مواردی است که مخرب نباشد

وقتی در جامعه ای در برابر هر انتقادی انگی آماده باشد افراد نادرست بالا میروند و افراد صالح به زیر کشیده میشوند چرا که فرد صالح چون فرد ناصالح نمی تواند تخریب کند

او حریم اخلاق را حفظ میکند ،پس هر آنگاه که در مقابل انتقادی سازنده مورد هجمه قرار گرفتید ، بستر آلوده است .

نوشته
    4,327
    صلوات
    139000
    تعداد دلنوشته
    82
    مورد تشکر
    1,249 پست
    حضور
    122 روز 16 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

" از قدیم گفته اند یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم. براستی ما خود تا چه حدی انتقاد پذیر هستیم.؟

من از خودم شروع می کنم . چقدر در مورد دوستان انتقاداتشان از خودم را می پذیرم. ؟ ایا با کوچکترین انتقادی عصبانی شده و زمین و زمان را به هم می دوزم.

ایا این انتقاد را به عنوان یک مسئله مخرب قلمداد می کنم یا نه انرا جهت پیشرفت خود باگوش جان می پذیرم.

در کانون قرانی چه طور ایا دوستان و مسئولین سایت انتقاد پذ یر هستند یا نه اگر کوچکترین انتقادی شود انرا مخل ارامش سایت می دانند و فرد انتقاد کننده را از سایت اخراج می کنند ؟

یا نه به سخنان وی گوش می کنند و اگر پی به اشتباه بودن کار خود ببرند .رفتار و روش کار خود را عوض می کنند.

در کل باید دقت کرد که فرد یا افرادی که انتقاد می کنند ایا هدف سازندگی دارند یا نه قصد تخریب ان جامعه را دارند.

در یک خانواده که محبت و دوستی بین افراد ان خانواده جریان دارد . مسلما" پدر خانواده به عنوان سر پرست و مدیر خانواده قصد تخریب ندارد .و هر انتقادی می کند به خاطر پیشبرد کانون خانواده است. در کل باید با دیدی مثبت و سازنده به انتقادات نظر بیندازیم.

هدف سازندگی در جامعه است. و با پیشرفت و سازندگی در جامعه زندگی بهتری برای افراد ان جامعه رقم زد. یا حق.
    عصر یک جمعه دلگیر دلم گفت بگویم بنویسم
    که چرا عشق به انسان نرسیده است
    چرا آب به گلدان نرسیده است
    چرا لحظه ی باران نرسیده است
    به هر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است
    به ایمان نرسیده است وهنوزم که هنوز است
    غم عشق به پایان نرسیده است
    بگو حافظ دل خسته ز شیراز بیاید
    بنویسد که هنوزم که هنوز است
    چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است
    چرا کلبه ی احزان به گلستان نرسیده است

6. تشکرها 2

نوشته
    184
    صلوات
    29836000
    تعداد دلنوشته
    347
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فریده بنده مخلص خدا نمایش پست
    " از قدیم گفته اند یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم. براستی ما خود تا چه حدی انتقاد پذیر هستیم.؟

من از خودم شروع می کنم . چقدر در مورد دوستان انتقاداتشان از خودم را می پذیرم. ؟ ایا با کوچکترین انتقادی عصبانی شده و زمین و زمان را به هم می دوزم.

ایا این انتقاد را به عنوان یک مسئله مخرب قلمداد می کنم یا نه انرا جهت پیشرفت خود باگوش جان می پذیرم.

در کانون قرانی چه طور ایا دوستان و مسئولین سایت انتقاد پذ یر هستند یا نه اگر کوچکترین انتقادی شود انرا مخل ارامش سایت می دانند و فرد انتقاد کننده را از سایت اخراج می کنند ؟

یا نه به سخنان وی گوش می کنند و اگر پی به اشتباه بودن کار خود ببرند .رفتار و روش کار خود را عوض می کنند.

در کل باید دقت کرد که فرد یا افرادی که انتقاد می کنند ایا هدف سازندگی دارند یا نه قصد تخریب ان جامعه را دارند.

در یک خانواده که محبت و دوستی بین افراد ان خانواده جریان دارد . مسلما" پدر خانواده به عنوان سر پرست و مدیر خانواده قصد تخریب ندارد .و هر انتقادی می کند به خاطر پیشبرد کانون خانواده است. در کل باید با دیدی مثبت و سازنده به انتقادات نظر بیندازیم.

هدف سازندگی در جامعه است. و با پیشرفت و سازندگی در جامعه زندگی بهتری برای افراد ان جامعه رقم زد. یا حق.
    باسلام
    هدف از انتقاد، اینجا هم بد برداشت شده!
    هدف از انتقاد، اصلاح هست.
    اصلاح جامعه که فرد فرد را تشکیل میدهد.
    اما قوانین هستند که نظم میدهد و فرهنگ اجتماع را بیان میکنه.
    در غرب برهنه بودن سر زن ایرادی ندارد، فرهنگ شده.اما در کشوری اسلامی این عمل قابل قبول نیست!
    کشور ما نام اسلامی دارد و با توجه به اینکه بیشترین شیعه را در خود در میان جمعیت حاضر جهان دارد انتظار معرفی دین اسلام بالاتر است.
    اگر رهبری مورد فرهنگرا در جامعه میخواهد باید از قوانینی که در اسلام هست کمک بگیرد وگرنه من و شما هر چه بخواهیم انجام بدهیم تا اجرای قانون عملی نشه عملی انجام نداده ایم.
    اینجا بحث اعتراض به امور اجتماعی و حق هر فرد هست.
    اگر بدانیم چه حقی داریم و بدلیل رعایت نکردن حقوق مبتلا به چه عذابهایی هستیم بی تفاوت نبودیم.
    احادیث در دوره آخر الزمان زیاد هست.برخی فرمودند پلاس خانه باشید.خب کسی که کارش با مردم هست چطور باید از بی فرهنگی نرنجد.

فقط میدانم من یک زیر دستم، مثل ائمه و یارانشان در زمان های گذشته.
    هر چه حاکم بخواهد مجبور به اطاعتم! حتی اگر مطابق دین نباشد.
    اما وقت حسابرسی ما میشویم صاحب حق!
    چون دانستیم و گفتیم و برخی ها دانستند و نتوانستند و نخواستند.
    دوستی دینی باعث شد مرور کنیم آنچه یاد گرفتیم و ثابت بمانیم.
    انتقاد سازنده کنیم تا در کنار هم آرامش داشته باشیم و برای برطرف شدن معایب همت.
    دیگر توان نیست بقیه با مسئول است و مسئول مسئول.
    یا خیرالمسئولین

نوشته
    184
    صلوات
    29836000
    تعداد دلنوشته
    347
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان نمایش پست
    با سلام وخسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    اعتراض با انتقاد فرق میکنه دوست عزیز، انتقاد سازنده است اما اعتراض نه.
    به نظر بهتر بود موضوع تاپیک رو اینچنین مطرح میکردید که چرا بعضی انتقادها بد برداشت میشود یا چرا بعضی انتقادها اعتراض تلقی میشود
    اما به نظر من بستگی به نوع گویش و لحن آن و زمانش داره که میشود معیار و میزان اثر گذاریش
    موفق باشید
    سلام عزیز
    از بس اعتراض ها فایده نداشته تبدیل به انتقاد شده.
    الان اگر اعتراض کنی باید کلی مراحل قانونی را که خودشان درست کردند و نتیجه ای هم ندارد بگذرانی تا به انتقاد برسی.
    حالا شما اسمش را بزار اعتراض
    اصلا بزار حمایت بزار تشویق
    وقتی خلاف صورت بگیره خلاف هست چه من باشم چه دیگری.
    من در درجه خودم افراد هم در درجه مسئولیتشان.
    یا احکم الحاکمین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری