جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: *دین مورد پسند خدا*

نوشته
    1,655
    صلوات
    15400
    تعداد دلنوشته
    14
    حضور
    22 روز 17 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

*دین مورد پسند خدا*

*دین مورد پسند خدا*

الحمدلله رب العالمین و العاقبة لأهل التقوی و الیقین و صلی الله علی خیر خلقه محمد و آله الطاهرین و لعنة الله علی اعدائهم أجمعین

یکی از مهم ترین واجبات برای هر پسر و دختری که به حدّ تکلیف رسیدند تحصیل عقاید حقّه و عقیده ی قلبی داشتن به اصول دین مقدس اسلام است که برگرفته از اعتقادات امامان معصوم است.

این مسئله به اندازه ای مهم است که اگر کسی بالغ باشد ولی اصول و پایه ی دین اسلام را قبول نداشته باشد و به آن معتقد نباشد یا در آن شک داشته باشد کافر بوده و چنانچه با این حال بمیرد در زمره ی کفار خواهد بود.

یکی از مهم ترین وظایف مسلمانانی که شرایط مناسب توانایی تبلیغ در تعلیم معارف دین دارند این است که باید دیگران را از خطر بزرگ کفر و بی ایمانی دور نمایند و نیز همان طوری که هرکسی برای ترقّی مقامات دنیایی و موفقیت اطرافیان و عزیزان خود برای دنیای چند ساله ی فانی و ناپایدار از هر کمکی به آنها کوتاهی نمی کند باید برای سعادت و نجات همیشگی آن ها از بلاهای ابدی جهنم تنبلی ننماید.

به همین سبب علمای شیعه کتاب های استدلالی و غیر استدلالی زیادی در باب اعتقادات حقّه دارند که مطالعه آن ها به هر طریقی بهاء و قیمت بهشت است.

در این تاپیک سعی بر این می شود که علاوه بر تبلیغ و تعیین دین مورد پسند خداوند؛ بعضی از گناهان و مفاسد بزرگ را با ذکر احادیث ائمه *دین مورد پسند خدا* توضیح دهیم .

إن شاءالله که همه ی ما دین حق را بیابیم و در زمره دوستداران محمد و آل محمد قرار بگیریم.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرج آل محمد و العن اعداء آل محمد اجمعین
    اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا

خدایا به ما ایمانی عطا کن، که باور کنیم همه امور به دست توست
    خدایا ما را به خود واگذار مکن حتی به اندازه لحظه ای کوچک
    خدایا بگیر از ما هر آنچه که تو را از ما می گیرد
    خدایا کمکمون کن تا ایمان، نام و نان برایمان نیاورد
    خدایا شکرت

http://s6.picofile.com/file/81943357...744_4474_b.jpg

2.  

نوشته
    1,655
    صلوات
    15400
    تعداد دلنوشته
    14
    حضور
    22 روز 17 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4

اعتقادات و اصول اساسی دین

جناب عبدالعظیم حسنی - که از امامزادگان معروف و عالی مقام است؛ و نَسَب او با چهار واسطه به امام مجتبی می رسد؛ و قبر ایشان هم اکنون در شهر "ری" است - گوید:

خدمت آقای خود حضرت علی بن محمد (امام هادی) *دین مورد پسند خدا* رسیدم, وقتی آن حضرت مرا دید فرمود:

مرحبا به تو ای ابوالقاسم؛ تو واقعا دوست ما هستی.

گفتم: ای پسر رسول خدا ؛ می خواهم دین خودم را بر شما عرضه کنم که اگر مورد قبول و رضایت است بر آن ثابت و پایدار باشم تا خداوند را ملاقات نمایم.
    امام هادی *دین مورد پسند خدا* فرمودند: ای اباالقاسم ؛ بیان کن.

گفتم: من عقیده دارم خداوند متعال یکی است و هیچ چیزی مثل او نیست { لیس کمثله شیء } ، و از دو حدّ ابطال (1) و تشبیه (2) خارج است. و خداوند جسم و صورت (3) و عَرَض (4) و جوهر (5) نیست، بلکه او وجود آورنده و هستی بخش اجسام و صورت بخش صورت ها ؛ و آفریننده عَرَض ها و جوهر ها و پروردگار هرچیز و مال و قراردهنده و ایجاد کننده آن هاست.
    و اینکه حضرت محمد *دین مورد پسند خدا* ؛ بنده و فرستادده ی خدا و آخرین پیامبران است و بعد از آن حضرت تا روز قیامت پیامبری نخواهد آمد. همچنین معتقدم به این که دین آن جناب پایان دهنده ی دین ها و شریعت هاست؛ که شریعت و دینی بعد از دین او تا روز قیامت نمی باشد.
    و معتقدم: همانا امام و خلیفه و ولی امر بعد از پیامبر *دین مورد پسند خدا* ؛ امیرالمومنین علی بن ابی طالب *دین مورد پسند خدا* و سپس امام حسن *دین مورد پسند خدا*و بعد از او امام حسین *دین مورد پسند خدا* و پس از او علی بن الحسین *دین مورد پسند خدا* و بعد محمد بن علی *دین مورد پسند خدا* و سپس جعفر بن محمد *دین مورد پسند خدا* و سپس موسی بن جعفر *دین مورد پسند خدا* و سپس علی بن موسی *دین مورد پسند خدا* و سپس محمد بن علی *دین مورد پسند خدا* و بعد از ایشان تو ای آقای من امام من هستی.

آنگاه حضرت هادی *دین مورد پسند خدا* فرمود: بعد از من پسرم حسن امام توست؛ پس چگونه می باشد حال مردم بعد از او در زمان جانشین او؟
    گفتم: ای مولای من آن چگونه است؟

فرمود: برای اینکه شخص او غایب است و دیده نمی شود و حلال نیست نام او را بردن تا اینکه ظاهر شود و زمین را از عدل و داد پر نماید همچنان که از ظلم و ستم پر شده.

سپس گفتم: اقرار کرده و می گویم به درستی که دوست آنها دوست خدا و دشمن آن ها دشمن خداست و اطاعت و پیروی از ایشان اطاعت و پیروی از خداست و نافرمانی از آن ها نافرمانی از خداست. و عقیده دارم به اینکه معراج و سوال در قبر و بهشت و دوزخ و صراط و میزان همگی حق و مسلم است.
    و البته قیامت حتما می آید که در آن شکی نیست و خداوند تمام مردگان را از قبرهایشان زنده میکند و می گویم که واجبات بعد از عقیده به ولایت و امامت عبارتند از:
    نماز, زکات و روزه و حج و جهاد و امر به معروف و نهی از منکر
    امام هادی *دین مورد پسند خدا* بعد از شنیدن این کلمات فرمود:
    ای اباالقاسم؛ قسم به خدا دینی که خداوند برای بندگانش پسندیده همین است پس بر این عقاید ثابت و پایدار باش, خداوند تو را در دنیا و آخرت به قول استوار ثابت و پایدار بدارد (6)

(3): صورت یعنی اشکال مختلف اشیاء
    (4): عَرَض وابسته به چیز دیگری است مانند سفیدی و سیاهی در رنگ اشیاء
    (5): جوهر در مقابل عَرَض است و قائم به نفس خودش می باشئ؛ و وابسته به دیگری نیست . مانند: نفس؛ عقل؛ مادّه، صورت که همه مخلوق هستند
    (6): اکمال الدین، ج 2 ؛ ص 380 ؛ باب 38، ح1 - التوحید ، ص 81 ، ح 37 - کشف الغمة ، ج2 ، ص 525

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرج آل محمد و العن اعداء آل محمد اجمعین
    اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا

خدایا به ما ایمانی عطا کن، که باور کنیم همه امور به دست توست
    خدایا ما را به خود واگذار مکن حتی به اندازه لحظه ای کوچک
    خدایا بگیر از ما هر آنچه که تو را از ما می گیرد
    خدایا کمکمون کن تا ایمان، نام و نان برایمان نیاورد
    خدایا شکرت

http://s6.picofile.com/file/81943357...744_4474_b.jpg

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری