صفحه 4 از 4 نخست ... 234
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در آستانه سال نو از همه دوستان طلب حلالیت دارم

نوشته
    2,418
    مورد تشکر
    3,417 پست
    حضور
    91 روز 6 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sistani نمایش پست
    در حلالیت خواستن بحث حق الناس است و لازم نیست ان فردی که از او حلالیت می طلبیم حتما فردی به حق باشد به نظر من احاد افراد اجتماع صرف نظر از هر دین و مسلک و عقیده ای حق و حریمی دارند که باید رعایت کرد ( مثال دراوردن خلخال از پای یک دختر یهودی در جامعه مسلمین ) حتی حیوانات نیز حقی دارند و کسی مجاز به اذیت و ازار انها نیست به عبارتی دیگر حق شناس بودن یا نبودن فرد دلیل بر نداشتن حقوقی برای او نیست
    اگر ضایع کردن حق دیگرانی که با ما هم مسلک نیستند مباح باشد که دیگر حلالیت معنی ندارد ولی اگر هر کسی برای خود صاحب حق و حقوقی است پس ببخش تا ببخشند نه اینکه او ببخشد ولی شما نبخشی انگاه در روز قیامت و موقع حسابرسی دوستان به شما بدهکار خواهند بود
    ضمنا این فرقه اهل حق سبیلداری که شما اشاره فرمودید خودشان شامل حداقل یازده شاخه هستند که به حساب منطق حداقل ده شاخه ان باید به راه باطل رفته باشند و آن یازدهمی هم جای بحث دارد
    اگر این فرقه ها را بشناسی و بهانه های واهی جهت قبولاندن را بدانی، قطعا همین راه مستقیم را انتخاب میکنید.
    دعای غریق برای نجات از همین‌مهلکه هاست، امام عصر عج هم خود به‌حول و قوه الهی، شیعیانش را هدایت و محافظت میکند، اختیار هست که فردی وارد شود و خارج نشود.
    حضرت هم با شناختی که دارد به اندازه میدهد تا اگر خارج شد، وارد حریم آنان که ماندند نشوند و سبب خسران نگردند.
    ولایت پذیر بمانیم تا مردم را بهتر بشناسیم و اگر اجازه یافتیم راهنما باشیم تا هر بزرگی به بزرگیش برسد و دانشجویان، دانشجو بمانند.
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
    یا الله و یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی الی دینک
    الهی العفو و لک الحمد

2. تشکرها 2

نوشته
    641
    مورد تشکر
    1,569 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کربلائی نمایش پست
    اگر این فرقه ها را بشناسی و بهانه های واهی جهت قبولاندن را بدانی، قطعا همین راه مستقیم را انتخاب میکنید.
    دعای غریق برای نجات از همین‌مهلکه هاست، امام عصر عج هم خود به‌حول و قوه الهی، شیعیانش را هدایت و محافظت میکند، اختیار هست که فردی وارد شود و خارج نشود.
    حضرت هم با شناختی که دارد به اندازه میدهد تا اگر خارج شد، وارد حریم آنان که ماندند نشوند و سبب خسران نگردند.
    ولایت پذیر بمانیم تا مردم را بهتر بشناسیم و اگر اجازه یافتیم راهنما باشیم تا هر بزرگی به بزرگیش برسد و دانشجویان، دانشجو بمانند.
    طبق معمول پاسختان چنان است که باید چند بار پرسید تا شاید متوجه منظورتان بشوم تا مبادا گمان اشتباهی نسبت به شما پیدا کنم و حقی را ناحق کنم

فرمودید: اگر این فرقه ها را بشناسی -- و بهانه های واهی جهت قبولاندن را بدانی،--- قطعا همین راه مستقیم را انتخاب میکنید.

آیا منظورتان از این فرقه ها یعنی اهل حقی ها یا اهل سرّ یا يارسان یا نصيريه یا علي اللهي هاست ؟؟؟

منظورتان را از بیان این جمله که فرمودید ( و بهانه های واهی جهت قبولاندن را بدانی ) را کلا نفهمیدم در صورت امکان بیشتر توضیح دهید

و اینکه فرمودید قطعا همین راه مستقیم را انتخاب میکنید. دقیقا منظورتان کدام راه مستقیم است ؟ ایا راه مستقیم راه همین فرقه به اصطلاح اهل حقی هاست ؟؟

اگر جزو این گروه هستید شما دقیقا پیرو کدام شاخه اید و کدام را برحق تر از بقیه یافته اید ؟؟

نوشته
    2,418
    مورد تشکر
    3,417 پست
    حضور
    91 روز 6 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sistani نمایش پست
    طبق معمول پاسختان چنان است که باید چند بار پرسید تا شاید متوجه منظورتان بشوم تا مبادا گمان اشتباهی نسبت به شما پیدا کنم و حقی را ناحق کنم

فرمودید: اگر این فرقه ها را بشناسی -- و بهانه های واهی جهت قبولاندن را بدانی،--- قطعا همین راه مستقیم را انتخاب میکنید.

آیا منظورتان از این فرقه ها یعنی اهل حقی ها یا اهل سرّ یا يارسان یا نصيريه یا علي اللهي هاست ؟؟؟

منظورتان را از بیان این جمله که فرمودید ( و بهانه های واهی جهت قبولاندن را بدانی ) را کلا نفهمیدم در صورت امکان بیشتر توضیح دهید

و اینکه فرمودید قطعا همین راه مستقیم را انتخاب میکنید. دقیقا منظورتان کدام راه مستقیم است ؟ ایا راه مستقیم راه همین فرقه به اصطلاح اهل حقی هاست ؟؟

اگر جزو این گروه هستید شما دقیقا پیرو کدام شاخه اید و کدام را برحق تر از بقیه یافته اید ؟؟
    خدا شفا بده
    موفق باشید
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
    یا الله و یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی الی دینک
    الهی العفو و لک الحمد

نوشته
    641
    مورد تشکر
    1,569 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کربلائی نمایش پست
    خدا شفا بده
    موفق باشید
    جناب کربلایی یک خواهشی از شما دارم لطفا همین پست قبلی را که نوشته اید نشان چند نفر از دوستانتان بدهید و از انها بخواهید که منظور نویسنده را برای شما بازگو کنند و مردانه بیا اینجا و بگو چند در صد انها توانستند منظور شما را از این نوشته درست برداشت کنند

صفحه 4 از 4 نخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری