جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نزول ملائکه در ماه میهمانی خداوند (ماه رمضان الکریم)

نوشته
    1,284
    صلوات
    17904000
    تعداد دلنوشته
    263
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    9 روز 2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما نزول ملائکه در ماه میهمانی خداوند (ماه رمضان الکریم)

سلام و رخصت
    کریم است و نشانه های کریمیش در این ماه به اوج میرسد و البته حکمتش.
    ای کاش چشم دل ما نیز همانند اولیای الهی باز می شد و می توانستیم فرود ملائک به صورت فوج فوج بر زمین و وارد شدن در منازل مومنین ،در ماه رمضان را ببینیم. لک الحمد
    «آیت‌الله مولوی قندهاری به نقل از آیت‌الله سیّد ابوالحسن اصفهانی(اعلی الله مقامهما الشّریف) درباره ماه مبارک رمضان می‌فرمودند: اگر می‌خواهید بفهمید ورودیّه اوّلیّه به ماه مبارک رمضان دارید یا خیر؛ ببینید آیا استشمام بوی ماه مبارک، برای شما محقّق می‌شود یا خیر؟ یعنی باید حال شما، حال دیگری باشد که حتّی اولیاء خدا طور دیگری در ماه مبارک نفس می‌کشند، بوی ماه مبارک را استشمام می‌کنند و به‌به می‌گویند.

اولیاء خدا هیچ موقع برای طول عمرشان دعا نمی‌کردند، إلّا به این که وقتی رجب‌المرجّب می‌شد، عرضه می‌داشتند: پروردگارا! حالا که محبّت کردی، بزرگواری کردی، لطف کردی، عنایت کردی و ما را تا این‌جا زنده نگاه داشتی، یک لطفی کن، مرحمت کن و این محبّت و بزرگواری‌ات را ادامه بده تا ماه مبارک رمضان را درک کنیم.»
    توصیه های شده برای انجام مستحبات در ماه رمضان
    اما ما میهمانیم و او میزبان
    سنت رسول الله ما آن بود که بنشیند تا میزبان خدمتی کند و او تشکر تا تمام ثواب ها را میزبان ببرد.الله الصمد
    خب ما صاحب زمین شدیم اما امیرالمومنین ع فرمود شما تنها مخلوقی هستید که متعلق به آسمانهایید.
    برای رسیدن به آسمانها باید شاکر بود(و قلیلا من عبادی الشکور) خود نوعی اعتماد است.
    سخت است که بخواهیم تمام ماه را در دو ذکر خلاصه کنیم اما اگر کردیم بهره کامل بردیم.
    الحمدلله و لا بشی من آلائک رب اکذب
    من سال پیش امتحان کردم نتیجه اش برای خودم راضی کننده بود که باز ذکر الحمدلله بگویم.لا بشی من آلائک رب اکذب
    یا خیرالمدعوین لک الحمد

ویرایش توسط ولایت پذیر : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ در ساعت ۱۵:۴۳ دلیل: تصحیح متن

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری