صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: این دهان بستی . . . ( ویژه نامه ماه مبارک رمضان 1436 )

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

این دهان بستی . . . ( ویژه نامه ماه مبارک رمضان 1436 )

بسم الله الرحمن الرحیم

به ماه مهمانی خداوند خوش آمدید

سلام علیکم
    حلول ماه مبارک رمضان رو به تمام مسلمانان جهان تبریک عرض می کنم، مخصوصا به برو بچه های سایت کانون گفتمان قرآنی
    سپاس خدا را که اجازه داد امسال رو نیز مثل سال قبل درکنارتون باشم.

امسال هم مثل سال پیش اگر عمری باقی بود إن شاءالله در کنارتون هستم با راه اندازی جزءخوانی روزانه در ماه مبارک، فراق نامه ( ویژه غیبت حضرت ولی عصر (علیه اسلام) ) برنامه های مناجات با خدا، حدیث، یک آیه، شعرهای مذهبی، عکس، فیلم، داستان کوتاه، دعاهای روزانه ماه رمضان، شرح دعاهای ماه رمضان از نگاه علماء خاطرات علماء از این ماه و با کلی موضوع و مطالب دیگه در خدمتتون هستم.

شما هم مطالبی درباره این ماه پر خیر و برکت دارید بذارید، تا هم من و هم دیگران نیز بهرمند شویم، خوشحال میشم در این پست حضورتون رو ببینم
    شما هم سهمی داشته باشید. . .

إن شاءالله ظهور . . .

اللهم عجل لولیک الفرج

ویرایش توسط لقمان : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ در ساعت ۲۱:۰۴
    دنیا محل ویرانیه،
    اگه می خوای از نابودی زندگیت توسط قانون و هم عشق جلوگیری کنی،
    باید یاد بگیری احساساتت رو کنترل کنی.

2.  

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

این دهان بستی

این دهان بستی دهانی باز شد

تا خورنده ی لقمه های راز شد

لب فرو بند از طعام و از شراب

بسوی خوان آسمانی کن شتاب

گر تو این ابنان ز نان خالی کنی

پر ز گوهرهای اجلالی کنی

طفل جان از شیر شیطان باز کن

بعد از آنش با ملک انباز کن

چ‍‍ند خوردی چرب و شی‍‍ری‍‍ن از طعام

امتحان ک‍‍ن چ‍‍ند روزی در صیام

چ‍‍ند شب‌ها خواب را گ‍‍شت‍‍ی اسی‍‍ر

یک شب‍‍ی بی‍‍دار ش‍‍و دول‍‍ت بگی‍‍ر

دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

توصیه‌ آقا مجتبی تهرانی (رحمة الله علیه) برای شب اول رمضان

توصیه‌ آقا مجتبی تهرانی (رحمة الله علیه) برای شب اول رمضان

ما مهمان خدا هستیم. امشب شب اوّل این مهمانی است؛ تازه وارد این خانه شده‌ایم، آیا این‏ طور اقتضا می‏‌کند که بگذارد وقتی مهمان می‌خواست از این خانه برود، حاجتش را به او بدهد، یا همین‏ که وارد خانه شد، همان‎جا بدهد؟!

به ذهن من امشب چیزی آمد که آن را با شما هم در میان می‎گذارم. وقتی می‌خواستم به محل جلسه بیایم، این در ذهنم آمد که در روایت داریم که پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) در آن خطبه‎ای که خواند، فرمود: «دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَى ضِیَافَةِ اللَّه». شما در ماه رمضان به مهمانی خدا دعوت شده‌اید. به همین دلیل است که اهل معرفت می‎گویند ماه رمضان «دار ضیافت‏ الله» است. این ماه رمضان، خانه مهمانی خدا است.

حالا یک سؤال می‎خواهم بکنم؛ به حسب ظاهر، ما مؤمن هستیم، ما مهمان خدا هستیم. امشب شب اوّل این مهمانی است؛ تازه وارد این خانه شده‌ایم، تازه داخل خانه مهمانی خدا پا گذاشته‏‌ایم. سؤال من این است: اگر یک مهمان تقاضایی از میزبانش داشت، وقتی همان ابتدا که به خانه میزبان رسید به صاحب‎خانه گفت من چنین گرفتاری‎ای دارم، کرامت او چه اقتضا می‎کند؟ آیا این‏ طور اقتضا می‏‌کند که بگذارد وقتی مهمان می‌خواست از این خانه برود، حاجتش را به او بدهد، یا همین‏ که وارد خانه شد، همان‎جا بدهد؟!

خدایا امشب، شب اوّل است و ما پایمان را داخل خانه‎ات گذاشته‌ایم؛ مهمانت هم هستیم؛ همین دَمِ در بیا دستمان را بگیر و کار را تمام کن! نگذار تا آخر ماه طول بکشد! بگذار امشب که ما از اینجا می‎رویم، همه حاجت‎هایمان را بگیریم و برویم! کرامتت همین را اقتضا می‎کند! آقایی‎ات این است! ربوبیّتت این است! حاجات ما را همین الآن به ما بده!

توسّل به حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‏ علیها

حالا وسیله می‎خواهی؟! وسیله هم برایت می‎آورم! همان وسیله‏‌ای را می‎آورم که از بعضی ائمه اطهار علیهم‌السلام نقل شده است که هر وقت گرفتاری پیدا می‎کردند به او متوسّل می‎شدند. می‎گویند حضرت بلند می‎گفت: «یا فاطمه»... شیخ طوسی به سند معتبر از عبدالله بن‏ عبّاس نقل می‎کند هنگام وفات پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)، دیدیم حضرت شروع کرد های‏ های گریه کردن و اشک‎هایش روی محاسن شریفش جاری است.

عرض کردم یا رسول‏ الله، چرا این‎قدر گریه می‎کنید؟ سببش چیست؟ فرمود برای فرزندانم و آنچه که این امّت بعد از من به آن‏ها روا می‎دارند گریه می‎کنم. بعد فرمود: «کَأَنِّی بِفَاطِمَة»؛ گویا دخترم فاطمه را می‎بینم که به او ظلم شده باشد و منِ پدر را صدا بزند بگوید: «یا أبَتَاه»، امّا احدی از این امّت او را اعانت نکند.

می‎دانی این صحنه چه موقع اتفاق افتاد؟ آن موقعی بود که زهرا سلام‎الله‎علیها در این روایت می‎گوید: «وَ رَکَلَ الْبَابَ بِرِجْلِهِ»؛ چنان لگدی به درب نیم‎سوخته زد، «فَرَدَّهُ عَلَیَّ»؛ این درب نیم‎سوخته را روی من انداخت... «وَ أَنَا حَامِل». این در حالی بود که من باردار بودم؛ من حامله بودم.... آتش زبانه می‎کشید... نمی‎گویم دیگر چه کرد. امّا آن عالم بزرگ می‎گوید «وَ لَستُ أدری خبرَ المِسمارِ، سِل صَدرَهُ خزینةَ الأسرارِ». میخ در با سینه زهرا چه کرد؟ یا زهرا...

دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

وداع با ماه شعبان، نوای دل

ماه شعبان المعظم شد تمام

از افق کم کم نمایان شد صیام

سفره شعبان دگر برچیده شد

تا هلال ماه رحمت دیده شد

ماه شعبان ماه ختم الانبیاست

ماه میلاد معز الاولیاست

وداع با ماه شعبان . نوای دل

صدای قدم‌های ماهِ خوبی‌ها، دل خاکی‌ام را آگاه ساخته است که

لحظه‌ی وداع نزدیک است...

لحظه‌ی وداع نزدیک است...

لحظه‌ی وداع نزدیک است...

لحظه‌ی وداع با ماه مهدی، با شعبان، و من در آخرین لحظه های این ماه به مناجات شعبانیه نشسته‌ام "و اسمَع دُعائی اِذا دَعَوتُک" را فریاد می‌زنم تاپس از آن "و اسمَع نِدائی اِذا دَعَوتُک" را با ناله و زاری هجی کنم. و اینک رمضان است، ماه ِخدایی که قلبم حرم اوست. ماه بی‌نیاز مطلق، ماه الله. و من در این ماه مهمانم. دلم برای واژه واژه‌ی کتاب خدا تنگ است و من می‌خوانم؛ "الف لام میم"، عشق من در دستان تو، ای تنها مونس من. "ذلک العشقِ" من، "لاریب فیه"، ای خدای عاشقی‌ام . من در آغوش مُهر دلدادگی‌ام. و باران روزه‌داری‌ام "انتَ ربُّ العظیم" را برای تو، ای بی‌مثال داد می‌زند.

صبح دلدادگی‌ام را با آهنگ دل نواز "الّلهم اِنی اَسئَلُک مِن بَهائِک" و عطر سحری که با صلوات‌های مادر عجین گشته است و شبنم انتظار برمژگانم آغاز می‌کنم تا با صدای "فَاَجِبنی یا الله" دو رکعت نماز عاشقی به جا آورم و دلِ خاکیِ بی‌پناهم را در پناه "یس والقرآن الحکیم" پناه دهم که تنها مأمن من تو هستی ای خدای دیدگانم و من، زیر چتر پروردگاریت، از باران غم، که در این زندان، بر سر و رویم می‌بارد ایمن شوم . من، روزه‌دار عاشقی‌ام. تشنه‌ی دیدار توأم. نگاهم کن تا سیراب شوم. نگاهم را پذیرا باش که هر چه سفیر تو، قرآن را می‌نگرم سیر نمی‌شوم.

انگار همین دیروز بود که با ماه رجب وداع کردیم و به ماه شعبان سلام گفتیم ، چقدر لحظه ها زود می گذرند ، مثل باد. خداوندا ! ما چه کردیم و چه توشه ای در این ماه اندوختیم ؟ همه ی لحظاتمون به غفلت گذشت در وداع ماه رجب گفتیم اگر در این ماه چیزی کسب نکردیم الهی توفیق بده تا در شعبان بدست آوریم و حالا وقت وداع با شعبان ماه مهدی است .

خداحافظ ای ماه خدا ! خداحافظ ای ماه مهربانی ، ای ماه عشق

چقدر دلم برایت تنگ می شود ، دیروز که آمدی با لبخند تو را در آغوش گرفتم ، غافل از اینکه به همین زودی باید با تو وداع کنم ، اما امروز با چشمان اشکبار و با بغض در گلو و با دلتنگی با تو وداع می کنم گر چه تحمل این دوری سخت است اما به امید آمدن ماه رمضان تحمل درد دوریت برایم آسان می شود.

خدایا ! این دلهای غفلت زده و زنگار گرفته را آماده رمضان کن ، رجب و شعبان گذشت به ما توفیق درک رمضان را عنایت فرما.

صوت دعای وداع با ماه شعبان با صدای دل نشین حاج میثم مطیعی ( آپلود شده در 4Shared ):

(کلیک کنید) دانلود صوت وداع با ماه شعبان (لینک غیر مستقیم می باشد) (کلیک کنید)

حجم :29 مگابایت فرمت: MP3

راهنما: جهت دانلود وارد صفحه که شدید روی گزینه Download کلیک کنید در صفحه های که تازه باز شد روی گزینه Free Download کلیک می کنید بعد چند ثانیه منتظر بمونید تا ثانیه های معکوس به پایان برسد و سپس روی گزینه Download file کلیک کنید
    دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

دعای روز اول ماه مبارک رمضان

دعای روز اول ماه مبارک رمضان

قسمتی از سخنان مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمة الله علیه) در رابطه با شرح دعای اول ماه رمضان:

در دعای روز اول ماه رمضان می گوییم : خدایا روزه مرا جزء روزه صائمین قرار بده که همانگونه که در سخنرانیهای قبلی گفته شد سه مدل روزه داریم 1) روزه ای عام که تمام مردم عادی می گیرند که فقط مسلمان هستند اما علم خاصی ندارند و خداوند فقط به همان اندازه از آنها توقع دارد که این روزه عام است و دیگر روزه خاص که تمام اعضاء و جوارح انسان پوشیده باشد و روزه داشته باشد که بسیار خوب است و می شود روزه خاص و دیگری روزه خاص الخاص است که بسیار ارزشمند است و به حجاب دل و دین و چشم و گوش است که هر کسی به آن نمیرسد و برای افرادی است که دل به خدا می سپارند و دل به او می دهند و هر کار را برای رضایت او به جا می اورند و مساله حق روحانیت است که بگوید نه روضه خوان / و ای کاش چشم و گوش و اعضا و جوارح ما همه روزه باشند که بهترین راه رسیدن به تقوا از راه ریاضت کشیدن است / ریاضت از راه درست و الهی آنگونه که شایسته است و خداوند خواسته است و ای کاش به آنجا برسیم که دلمان یکی شود و تمام دیگران از دل ما کمرنگ شود و تمام حواس ما فقط به سمت خدا باشد و ای کاش به اینجا برسیم که غیر خدا را ازدلمان خالی کنیم و اتاق خالی به شیطان ندهیم که وقتی فرشته ها به دل ما سر می زنند جای خالی پیدا کنند که ملائکه در دل خالی فرود می ایند تا شب احیاء وقتی ملائکه می آیند جای خالی در دل ما باشد و این موعظه ها در دل جوان ها بیشتر اثر می کند تا در دل آنان که سنی از آنها گذشته است / و باید بگوییم خداوندا قیام مرا در ماه رمضان قیام قائمین قرار بده که این نماز به قصد کرامت و قرابت با خدا بسیار پسندیده است / گاهی بعضی هستند که نماز شب می خوانند ولی هنگام خواندن نماز چرت میزنند و باید نماز شب را از پروانه بیاموزیم که عاشق عشق می شوند و در آن میسوزند بی آنکهناله کنند وصدایشان در بیاید که این بسیار ثواب دارد و هستند افرادی که در حال خواندن نماز شب به گریه و زاری می افتند که این از اخلاص است.

صوت کامل جلسه سخنرانی آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمة الله علیه) در رابطه با شرح دعای اول ماه رمضان:

برای دریافت کلیک کنید

حجم: 6 مگابایت و 500 کیلوبایت / مدت زمان: 14 دقیقه / پسوند: MP3

دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

جزء خوانی قرآن، جزء اول

جزء خوانی قرآن، جزء اول:

متن جزء اول:

برای دیدن جزء اول قرآن (کلیک کنید)

صوت های جزء اول:

جزء اول- قاری: کریم منصوری (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: شهریار پرهیزگار (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: حامد شاکرنیا (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: شحات محمد انور (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: جواد پناهی (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: عبدالله مطرود (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: احمد بن العجمی (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: قحطانی (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: محمد خلیل الحصری (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: محمد محمود طبلاوی (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: مصطفی اسماعیل (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: مهدی صیاف زاده (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: محمد عباسی (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: محمدحسین سبزعلی (برای دانلود کلیک کنید)

جزء اول- قاری: سعد الغامدی (برای دانلود کلیک کنید)

دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    941
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 21 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم

خیلی عالیه که برای هر جز از قران کریم از قاریان زیادی استفاده فرمودین خدا خیرتون بده طاعاتتون قبول ماه میهمانی خداوند گوارای وجود تان التماس دعا همگی

------------------
    أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
    أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
    أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
    أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
    اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
    "اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

فراق نامه

حتی امید نیست به فردا بدون تو

در کار نیست فردا حتی بدون تو

دیگر برای این دل، دربند غم اسیر

غمگین تر از قفس شده دنیا بدون تو

سمت کدام مقصد تاریک می برند

این جاده ای مه زده ما را بدون تو!

صبح طلوع تو به جهان جان دهد مگر

بر تیغ می روند یقین ها بدون تو

خورشید تابناک! بکش شعله بر زمین

در ما مدید، شد شب سرما بدون تو

السلام علیک یا ابا صالح المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

هزار ساله که رفتی . . .
    دلمون تنگ آقا برات، برگرد پیشمون . . .

اللهم عجل لولیک الفرج

دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

سخنان استاد راه

سخنان استاد راه

اگر از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده نکنیم، شاید نام ما جزء متکبرین نوشته شود

در میان ماه‌های سال، فرصتی که در این فرصت بیش از هر زمان دیگری می‌توانیم به خدا نزدیک بشویم، ماه مبارک رمضان است. اگر از این فرصت استفاده نکنیم خدا حق دارد در اوقات دیگر هم ما را از مقرب‌ شدن محروم کند. اگر از فرصت ماه مبارک رمضان خوب استفاده نکنیم شاید نام ما جزء متکبرین و مستکبرین نوشته شود؛ کما اینکه فرمود: «إِنَّ الَّذینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبادَتی‏ سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ داخِرین»(غافر/60)

تا وقتی ابواب رحمت الهی باز نشده و آن‌همه مغفرت بر سر و روی ما بارش نگرفته است، اگر دعا نکردیم و در خانۀ خداوند نرفتیم، البته کار بدی کرده‌ایم، ولی نام ما را جزء مستکبرین نمی‌نویسند. اما وقتی خدا ابواب رحمتش را باز کرد و فرمود: «مرا بخوانید، تا دعای شما را مستجاب کنم؛ ادْعُونىِ أَسْتَجِبْ لَکم»(همان) و ما این فرصت را از دست دادیم، اینجا دیگر حق‌مان است اگر اسم ما را جزء مستکبرین بنویسند. لذا ماه مبارک رمضان در عین حال که محبوب است و رحمت دارد، هیبت و عظمت هم دارد.

(استاد پناهیان)

ویرایش توسط لقمان : ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۵:۰۴
    دنیا محل ویرانیه،

نوشته
    695
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2041
    آپلود
    0
    گالری
    1

یک آیه

یک آیه:

وَمَا لَنَا لاَ نُؤْمِنُ بِاللّهِ وَمَا جَاءنَا مِنَ الْحَقِّ وَنَطْمَعُ أَن يُدْخِلَنَا رَبَّنَا مَعَ الْقَوْمِ الصَّالِحِينَ

ترجمه: چگونه ممکن است ما به خداوند یگانه و حقایقی که از طرف او آمده است ایمان نیاوریم در حالی که انتظار داریم ما را در زمره جمعیت صالحان قرار دهد.

(سوره مبارکه مائده آیه 84)

دنیا محل ویرانیه،

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری