جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دعا کردن برای رسیدن به کسی که عاشقش شدم

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعا کردن برای رسیدن به کسی که عاشقش شدم

باسلام
    ببخشید من عاشق شدم ودائما دعامیکنم به اون فرد برسم صادقانه صادقانه
    منتهی هنوز طرفم منوندیده وتا4سال دیگه نمیتونیم ببینیم همو
    اگه من دعا کنم که به طرفم برسم ودعا کنم که این فرد عاشق نشه وتا قبل ازدیدن من ازدواج نکنه ...خدابدش میاد از دعام؟؟؟
    اون فرد منوبه خدا نزدیک تر کرده و من به کار خدا مطمعنم که منو بهش میرسونه وشکی ندارم ولی میترسم خودم کم کاری کنم وتواین چهار ساله خبر ازدواجش بهم برسه اگه اینطور شه من ازاون به بعد تنها دعایی که میکنم اینه که زووووود تربمیرم...
    پس من سختی هارو تحمل میکنم فقط میخام ازرفتار خودم پیش خدام مطمین شم بااین وضع من به نظرتون خدا ازم راضیه؟
    من تواین 4 سال تمااام تلاشموواسه رسیدن به طرفم میکنم وخشنودی خدارو سعی میکنم اول هر کارم بزارم ...فقط شما بهم بگین خدا ناراحت نمیشه ازم بااین شکل دعا هام؟؟؟
    نمیتونم این فردو فراموش کنم ونمیتونم به کسی جز این فرد به عنوان همسر نگاه کنم فکرم میکنم با من میتونه ازهمه خوشبخت ترشه...
    ولی چون هموندیدیم نمیدونم منوبپسنده یا نه...من تنها کاری که میکنم اینه که دعا کنم واسه خوشبختیم با اون فرد...خواهش میکنم بگین خدابدش نمیاد که من اینطوری ام؟؟؟
    یه عمر دعاگوتون میشم اگه جواب منوبدید..

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ در ساعت ۱۳:۵۸

2.  

نوشته
    3,622
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    800 پست
    حضور
    118 روز 17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

دعا کردن برای رسیدن به کسی که عاشقش شدم

کارشناس بحث: استاد سمیع واستاد امین

نوشته
    89
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    3 روز 10 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

طاعات و عبادات شما و همه کاربران گرامی مورد قبول حضرت حق باشد.

اینکه کسی برای ازدواجش دعا کند عالی است؛ اما اینکه برای رسیدن به کسی دعا کند که تا به حال نه او را دیده و او را به طور کامل و واقع بینانه نمی شناسد و اگر هم بشاسد معلوم نیست در این سالها چه اتفاقی می افتد، کار عاقلانه ای نیست؛ چون دعاهای بهتری هم وجود دارد. شما به جای اینکه دعا کنید حتما به این فردی که ندیده اید برسید، می توانید دعا کنید اگر صلاح نیست، خدا این علاقه را از دل شما بیرون کند و در عوض همسری نصیب شما کند که بهترین باشد و علاقه ای در دل شما نسبت به همسرتان و برعکس ایجاد کند که بی رقیب باشد و رنگ و بوی خدایی داشته باشد و اگر هم به صلاح هست، هر چه زودتر تکلیفتان را روشن کند. با این حال عشقی که الان شما گرفتارش شدید، رنگ و بوی خدایی ندارد؛ چون عشق به یک نامحرم است. هر چند به ظاهر گمان کنید این عشق شما را به خدا نزدیک کرده؛ ولی در واقع برعکس است و هر چه بگذرد شما را از خدا دورتر می کند.

از گفته های شما اینطور برداشت می شود که رضایت خدا از هر چیزی برای شما مهم تر است. بنابراین اگر می خواهید از خدا دور نشوید، هر چه زودتر تکلیف این عشق و علاقه را روشن کنید و 4 سال از زندگیتان را در بلاتکلیفی به سر نبرید. من نمی دانم عشق شما به ایشان چطور شکل گرفته و در حال حاضر چه شرایطی دارید؛ اما مطمئن باشید می شود شرایط را تغییر داد و کاری کرد که مجبور نباشید 4 سال بلاتکلیف بمانید. اگر خواستید می توانید اصل قضیه را بگویید تا اگر راهکاری به ذهنمان رسید خدمتتان عرض کنیم.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۰:۱۴ دلیل: اصلاح نگارشی

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی
    با عرض سلام و خسته نباشید
    با تشکر از سوال شما و پاسخ جامع استاد امین
    بله دعا نمودن برای ازدواج و خوشبخت شدن کار عاقلانه و مورد توصیه دین هم هست،منتها برای خدا تعیین تکلیف نکنید که حتما این مورد و لاغیر. همیشه دعای کلی بکنید که خدایا با توجه به علم بی نهایت و حکمت و دلسوزی ای که به بندگان خود داری، شخصی را در سر راه زندگی من قرار بده که از همه جهت بتواند در امر دین و دنیا من را خوشبخت کند. همان دعایی که قرآن به یاد می دهد: «ربنا آتنا فی الدنیا حسنة و فی الاخرة حسنة» پس با توجه به شرایطی که مطرح فرمودید از این نوع دعا کردن دست بردارید و دعای کلی داشته باشید.
    موفق باشید.

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی
    جمع بندی
    دعا
    پرسش
    آیا دعا کردن فقط برای رسیدن به کسی که عاشقش هستم، و البته نه او را دیده ام و نه او را به طور واقع بینانه می شناسم، اشکالی دارد؟
    پاسخ:
    «تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن/که خواجه خود صفت بنده پروری داند»[1]
    دعا نمودن برای ازدواج و خوشبخت شدن کار عاقلانه و مورد توصیه دین هم هست،منتها برای خدا تعیین تکلیف نکنید که حتما این مورد و لاغیر. همیشه دعای کلی بکنید که خدایا با توجه به علم بی نهایت و حکمت و دلسوزی ای که به بندگان خود داری، شخصی را در سر راه زندگی من قرار بده که از همه جهت بتواند در امر دین و دنیا من را خوشبخت کند. همان دعایی که قرآن به یاد می دهد: «ربنا آتنا فی الدنیا حسنة و فی الاخرة حسنة»،[بقره 201]؛ «پروردگارا! به ما در دنيا نيكى و در آخرت هم نيكى عطا كن، و ما را از عذاب آتش نگاه دار»
    بنابراین با توجه به شرایطی که مطرح فرمودید از این نوع دعا کردن دست بردارید و دعای کلی داشته باشید.
    پی‌نوشت:
    [1]. حافظ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری