صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنما ۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

شامل:
    حدیث تذکر
    روایت
    سخن کوتاه ره توشه
    معرفی کتاب
    آقای عزیز ، خانم عزیز
    درسی از ...
    توصیه نامه
    و ...

ویرایش توسط fatemeh2 : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴ در ساعت ۰۸:۴۳
    الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    فکر کنم باز گم شدم خدایا...
    صبرم از کاسه دگر لبریز است...
    اگر این جمعه نیاید چه کنم؟!
    آنقدر من خجل از کار خویشم
    اگر این جمعه بیاید چه کنم؟!
    یا اباصالح ادرکنی...

2.  

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

حدیث تذکر

امام علی (ع)می فرماید:
    هر که از مرد یا زن مسلمانی غیبت نماید،خداوند متعال تا چهل شبانه روز ،نه نمازش را می پذیرد و نه روزه اش را،مگر اینکه غیبت شونده او را ببخشاید...

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

اﮔﺮ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ "ﻏﯿﺒﺖ" ﻣﯽﮐﻨﯿﻢ،

ﺑﺎﻧﮑﻬﺎ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﺧﻮﺩﮐﺎﺭ ﺍﻣﻮﺍﻝ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺣﺴﺎﺑﻤﺎﻥ برداشته،

ﻭ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺍز او ﻏﯿﺒﺖ ﻣﯽﮐﻨﯿﻢ، ﻭﺍﺭﯾﺰ ﮐﻨﻨﺪ...

چه می کنیم؟؟؟

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

ﺑﺪﻭﻥ ﺷﮏ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺣﻔﻆ ﺍﻣﻮﺍﻟﻤﺎﻥ ﺳﺎﮐﺖ ﻣﯽﺷﻮﯾﻢ.

ﺁﯾﺎ ﺍﯾﻦ ﺍﻣﻮﺍﻝ پوچ ﺩﺭ این ﺩﻧﯿﺎﯼ بی ارزش،

ﺍﺯ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﯼ جاویدان ﺑﺎ ﺍﺭﺯﺵﺗﺮ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺗﺮﻧﺪ؟؟؟

پس اعمال نیک خود را خراب نکن.

حق الناس بخشیده نمی شود...
    ۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

ویرایش توسط fatemeh2 : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۰:۵۹
    الهی ، همنشین از همنشین رنگ می گیرد ،خوشا آنکه با تو همنشین است . . .(صلوات بر محمد و ال محمد)
    یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

روایت

...مرگ همکار...

یک روز وقتى کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود:
    دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى شود دعوت مى کنیم.
    در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى شدند امّا پس از مدتى، کنجکاو مى شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن ها در اداره مى شده که بوده است. این کنجکاوى، تقریباً تمام کارمندان را ساعت١٠ به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد مى شد هیجان هم بالا مى رفت. همه پیش خود فکر مى کردند: این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد!

کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى کردند ناگهان خشکشان مى زد و زبانشان بند مى آمد.

آینه اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه مى کرد، تصویر خود را مى دید. نوشته اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود : تنها یک نفر وجود دارد که مى تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جزء خود شما. شما تنها کسى هستید که مى توانید زندگیتان را متحوّل کنید. شما تنها کسى هستید که مى توانید بر روى شادى ها،تصورات و موفقیت هایتان اثر گذار باشید. شما تنها کسى هستید که مى توانید به خودتان کمک کنید.

مهم ترین رابطه اى که در زندگى مى توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است.
    خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات، غیرممکن ها و چیزهاى از دست داده نهراسید. خودتان و واقعیت هاى زندگى خودتان را بسازید.

*دنیا مثل آینه است. انعکاس افکارى که فرد قویاً به آن ها اعتقاد دارد را به او باز مى گرداند.*

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سخن کوتاه ره توشه

اگر قادر نیستی خودت را بالا ببری ، همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری...

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

خانم عزیز ، آقای عزیز ...

یادمان نرود که ...
    هر فردی یک رفتار بخصوص و راهنفوذ خاصی دارد.سعی کنیم رمز نفوذ در مسیر شخصیت همسرمان را بشناسیم.یادمان نرود که اگر او را خوب بشناسیم ، خیلی از مشکلات و نابسامانی ها حل میشود.هر فردی اخلاقی دارد،مهم این است که کلید اخلاقش را پیدا کنیم.
    منبع: هزار کلید تربیت،دکتر میرزابیگی

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بیشتر بدانیم
    دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه میدارد.
    حتما تا به حال متوجه شده اید که بعد از خورد یک ماده دارچین دار همه چیز را زیبا می بینید و چقدر آرام میشوید...
    زیرا دارچین اثر آرام کننده و شادی آور دارد و در حقیقت والیوم گیاهی است و برای آرامش از عصبانیت و رفتار های ناخوشایند بکار میرود

علاوه بر آن که اثر پنی سیلین و انتی بیوتیک را به مقدار زیاد داراست اگر حس کردید ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید و حتی اگر سرما خورده ، چای دارچین را فراموش نکنید.

اما شگفت انگیز تر از آن مخلوط عسل و دارچین است که درمان کننده بسیاری از بیماری های چون :
    ورم مفاصل : یک واحد عسل بعلاوه دو واحد آب گرم را حل کرده بعلاوه یک قاشق چایی خوری پودر دارچین ،خمیر حاصله را روی محل درد به آرامی بمالید و بعد از 15 دقیقه از بین خواهد رفت.

ریزش مو: قبل از حمام یک قاشق عسل بعلاوه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را مخلوط کرده و روی سر بمالید و پس از 5 الی 15 دقیقه موهای خود را بشویید.
    عسل و دارچین همچنین برای درد دندان،کلسترول و سرما خوردگی و معده درد و ناباروردی مفید است.

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ
    درسی از ادیسون

ادیسون در سنین پیری پس از کشف لامپ، یکی از ثروتمندان آمریکا به شمار میرفت و درآمد سرشارش را تمام و کمال در آزمایشگاه مجهزش که ساختمان بزرگی بود هزینه می کرد...

این آزمایشگاه، بزرگترین عشق پیرمرد بود. هر روز اختراعی جدید در آن شکل می گرفت تا آماده بهینه سازی و ورود به بازار شود.
    در همین روزها بود که نیمه های شب از اداره آتش نشانی به پسر ادیسون اطلاع دادند، آزمایشگاه پدرش در آتش می سوزد و حقیقتا کاری از دست کسی بر نمی آید و تمام تلاش ماموان فقط برای جلوگیری از گسترش آتش به سایر ساختمانها است!
    آنها تقاضا داشتند که موضوع به نحو قابل قبولی به اطلاع پیرمرد رسانده شود...
    پسر با خود اندیشید که احتمالا پیرمرد با شنیدن این خبر سکته می کند و لذا از بیدار کردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با کمال تعجب دید که پیرمرد در مقابل ساختمان آزمایشگاه روی یک صندلی نشسته است و سوختن حاصل تمام عمرش را نظاره می کند!!!
    پسر تصمیم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او می اندیشید که پدر در بدترین شرایط عمرش بسر می برد.
    ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را دید و با صدای بلند و سر شار از شادی گفت: پسر تو اینجایی؟ می بینی چقدر زیباست؟!! رنگ آمیزی شعله ها را می بینی؟!! حیرت آور است!!!
    من فکر می کنم که آن شعله های بنفش به علت سوختن گوگرد در کنار فسفر به وجود آمده است! وای! خدای من، خیلی زیباست! کاش مادرت هم اینجا بود و این منظره زیبا را می دید. کمتر کسی در طول عمرش امکان دیدن چنین منظره زیبایی را خواهد داشت! نظر تو چیست پسرم؟!!
    پسر حیران و گیج جواب داد: پدر تمام زندگیت در آتش می سوزد و تو از زیبایی رنگ شعله ها صحبت می کنی؟!!!!!!
    چطور میتوانی؟! من تمام بدنم می لرزد و تو خونسرد نشسته ای؟!
    پدر گفت: پسرم از دست من و تو که کاری بر نمی آید. مامورین هم که تمام تلاششان را می کنند. در این لحظه بهترین کار لذت بردن از منظره ایست که دیگر تکرار نخواهد شد...!
    در مورد آزمایشگاه و باز سازی یا نو سازی آن فردا فکر می کنیم! الآن موقع این کار نیست! به شعله های زیبا نگاه کن که دیگر چنین امکانی را نخواهی داشت!!!
    توماس آلوا ادیسون سال بعد مجددا در آزمایشگاه جدیدش مشغول کار بود و همان سال یکی از بزرگترین اختراع بشریت یعنی ضبط صدا را تقدیم جهانیان نمود. آری او گرامافون را درست یک سال پس از آن واقعه اختراع کرد...

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

۞ּ ♥ره توشه دوم۞ּ ♥
    حدیث تذکر

پیامبر اکرم(ص):
    هر گاه سه چیز را در برادرت دیدی،به او امیدوار باش:حیا،امانت و صداقت.
    و چون اینها را ندیدی امیدی به او نبند...
    ۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ
    روزی بزرگان ایرانی وموبدان زرتشتی از کوروش بزرگ خواستند که برای ایران زمین نیایش کند و ایشان اینگونه فرمود :
    خداوندا ، اهورا مزدا ، ای بزرگ آفریننده این سرزمین بزرگ، سرزمینم ومردمم را از دروغ و دروغگویی به دور بدار…!

پس از اتمام نیایش عده ای در فکر فرو رفتند و از شاه ایران پرسیدند که چرا این گونه نیایش نمودید؟!
    فرمودند : چه باید می گفتم؟
    یکی گفت : برای خشکسالی نیایش مینمودید !
    کوروش بزرگ فرمودند: برای جلوگیری از خشکسالی انبارهای آذوقه وغلات می سازیم…
    دیگری اینگونه گفت : برای جلوگیری از هجوم بیگانگان نیایش می کردید !
    پاسخ شنید : قوای نظامی را قوی میسازیم و از مرزها دفاع می کنیم…
    عده ای دیگر گفتند : برای جلوگیری از سیلهای خروشان نیایش می کردید !
    پاسخ دادند : نیرو بسیج میکنیم وسدهایی برای جلوگیری از هجوم سیل می سازیم…
    وهمینگونه پرسیدند وبه همین ترتیب پاسخ شنیدند…
    تا این که یکی پرسید : شاهنشاها ! منظور شما از این گونه نیایش چه بود؟!
    کوروش تبسمی نمود و این گونه پاسخ داد :
    من برای هر پرسش شما ، پاسخی قانع کننده آوردم ولی اگر روزی یکی از شما نزد من آید و دروغی گوید که به ضرر سرزمینم باشد من چگونه از آن باخبر گردم واقدام نمایم؟!
    پس بیاییم از کسانی شویم که به راست گویی روی آورند ودروغ را از سرزمینمان دور سازیم که هر عمل زشتی صورت گیرد ، اولین دلیل آن دروغ است…

۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

یا اباصالح ادرکنی...

نوشته
    730
    صلوات
    21262
    تعداد دلنوشته
    10
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    12 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سخن کوتاه ره توشه
    وقتی با انگشت به کسی اشاره میکنیم،به یاد داشته باشیم که سه انگشت دیگر به طرف خودمان برگشته اند.
    ۞ּ ♥ره توشه♥۞ּ

یا اباصالح ادرکنی...

11. تشکر

نوشته
    3,308
    مورد تشکر
    747 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

. قرآن کتاب خدا و نور و هدایت است که نگاه کردن به آن و تلاوت آن و گوش دادن به آیاتش و تدبر در معانی آن و عمل به دستور هایش همه عبادت است و این مربوط به کل آیات و سوره های قرآن است و اختصاص به آیات یا سوره هایی ندارد. البته برای بعضی آیات و سوره ها ثواب خاص یا تاثیر خاص وعده داده شد که شک در آن نیست. ولی هر سوره ای فضیلت خاص دارد و ثواب خاص و این گونه نیست که بعضی آیات و سوره ها فضیلت داشته و بعضی نداشته باشد یا تلاوت بعضی ثواب زیاد داشته و تلاوت بعض دیگر ثواب نداشته باشد.
    روایاتی که وارد شده ناظر به ثواب ها و تاثیر های خاص است که در سوره های دیگر غیر آن وجود دارد .
    بنا بر این چون تلاوت همه سوره ها و آیه ها ثواب دارد و همگی اجزای کلام خدا و نور هستند، ذکر این خصوصیات در خود قرآن لازم نیست و ذکر نشدن آنها عیبی ندارد.
    اما شب قدر فضیلتی دارد که شب های دیگر آن فضیلت و یا فضیلتی شبیه به آن و همسان آن را ندارند و آن فضیلت آن قدر مهم است که یادآوری اش مهم بوده و سزاوار است که در کتاب خدا یاد شود.
    این مقداری است که به فهم ما می رسد و علت اصلی را خدایی می داند که عالم به همه چیز است و خودش بهتر می داند چه مطلبی را در قرآن بفرماید و چه مطلبی را در غیر قرآن.
    2. احادیث اگر مربوط به حلال و حرام باشد باید با سند معتبر یعنی توسط افراد شناخته شده و مورد اطمینان به ما رسیده و مضمون آنها هم با ظهور قرآن و مبانی قرآنی و روایی مخالفت نداشته باشد و اگر مربوط به مستحبات باشد، سخت گیری لازم نیست و همین که با قرآن و مبانی مخالفت نداشته باشند، می توان بدان عمل کرد و انتظار ثواب داشت و دقت در سند لازم نیست.
    2. در روایات وعده داده شده که هر کس بر تلاوت این سوره مداومت داشته باشد از سختی های مرگ و جان کردن در امان بوده و بعد از مرگ در پناه خدا بوده و در امان از هول و هراس های برزخ و قیامت به بهشت می رود و...
    این نجات دادن از نگرانی نجاتی است که برای افراد کوشا و پرتلاش حاصل می شود. انسان مؤمن به طور طبیعی تا در دنیا است در هراس و امید است و باید باشد. هراس از این که مبادا گمراه شود و خدا او را واگذارد و سقوط کند و جهنمی شود و... ، و امید به این که خدا دستگیر و آمرزنده است و بنده اش را کمک می کند و نقایصش را می پوشاند و...
    با تلاوت مؤمنانه قرآن که خود از اعمال صالح است و قلب را نورانی می کند و شوق عمل را بر می انگیزد و...، انسان به اطمینان می رسد و خوف و هراس او با تکیه بر خدا به اطمینان مبدل می شود .
    مؤمن با ایمان و عمل صالح از خوف و هراس رهیده به اطمینان و آرامش می رسد. خوف و هراسی که لازمه ایمان است و در مؤمن وجود دارد و با یاد خدا و عمل به دستور های خدا و تلاوت آیات خدا ، به اطمینان و آرامش مبدل می شود:
    اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَديثِ كِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِيَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذينَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلينُ جُلُودُهُمْ وَ قُلُوبُهُمْ إِلى‏ ذِكْرِ اللَّهِ ذلِكَ هُدَى اللَّهِ يَهْدي بِهِ مَنْ يَشاءُ وَ مَنْ يُضْلِلِ اللَّهُ فَما لَهُ مِنْ هاد(1)
    خداوند بهترين سخن را نازل كرده، كتابى كه آياتش (در لطف و زيبايى و عمق و محتوا) همانند يكديگر است آياتى مكرّر دارد (با تكرارى شوق‏انگيز) كه از شنيدن آياتش لرزه بر اندام كسانى كه از پروردگارشان مى‏ترسند مى‏افتد سپس برون و درونشان نرم و متوجّه ذكر خدا مى‏شود( و اطمینان می یابد) اين هدايت الهى است كه هر كس را بخواهد با آن راهنمايى مى‏كند و هر كس را خداوند گمراه سازد، راهنمايى براى او نخواهد بود!

پی نوشت ها:
    1. زمر (39) آیه 23.

13. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری