جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روش زندگی متفاوت با خانواده و مشکلات آن

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

روش زندگی متفاوت با خانواده و مشکلات آن

سلام
    من دین اسلام رو به عنوان روش زندگی انتخاب کردم، و دوست دارم تمام زندگیم رو با دستورات اسلام هماهنگ کنم، و خیرات و آثار مثبت اون رو هم با تمام وجودم احساس کردم، ولی پدر و مادرم و خواهرم که با اونها زندگی می کنم، از این موضوع راضی نیستند و می خوان منم مثل اونها زندگی کنم، با اونا بخوابم، با اونا از خواب بلند شم، مثل اونها و در ساعاتی که اونها غذا می خورند غذا بخورم و ...
    مثلا، من دوست دارم شب ها حداکثر ساعت یازده بخوابم، و صبح ها یک ساعت مانده به اذان صبح از خواب بلند شم، و بعد از اون دیگه نخوابم تا ظهر و اگر شد نیم ساعتی قبل از اذان ظهر بخوابم و یا یکی دو ساعتی بعد اذان ظهر. یا دوست دارم در روز دو وعده غذا بخورم، یکی صبحانه قبل اذان صبح و شامم بعد از نماز عشا و بین این دو وعده به جز آب چیز دیگه ای نخورم و ترجیح میدم به جای این کار روزه بگیرم و...
    ولی زیاد خوششون نمیاد و سعی میکنند صبحا هر جور شده منو بخوابانند و زیاد از خواب ظهر من راضی نیستند، و خوش ندارند روزه بگیرم و مسائل دیگه...
    نمیدونم چرا میخوان روش زندگیشون رو به من تحمیل کنند در صورتی که من با اینکه می دونم این روش زندگی بهترین روشه، ولی اونا رو مجبور نمی کنم مثل من زندگی کنند، هر چند دوست دارم.
    پیشنهاد می کنم به سایت استاد پناهیان« bayanmanavi.ir» و وبلاگ ایشون« yaali.blog.ir» سری بزنید. مخصوصا مبحث« تنها مسیر» و مبحث« تنها مسیر برای زندگی بهتر» و همین طور این آدرس« http://yaali.blog.ir/post/825/زمان-ه...ب-خواب».
    خواهش می کنم از اساتید گرامی و دوستان عزیز که منو راهنمایی کنند.
    از توجهتون ممنونم

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    3,640
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    818 پست
    حضور
    119 روز 7 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

روش زندگی متفاوت با خانواده و مشکلات آن

کارشناس بحث: استاد سمیع

5. تشکرها 2

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmmoooorrrroooo نمایش پست
    سلام
    من دین اسلام رو به عنوان روش زندگی انتخاب کردم، و دوست دارم تمام زندگیم رو با دستورات اسلام هماهنگ کنم، و خیرات و آثار مثبت اون رو هم با تمام وجودم احساس کردم، ولی پدر و مادرم و خواهرم که با اونها زندگی می کنم، از این موضوع راضی نیستند و می خوان منم مثل اونها زندگی کنم، با اونا بخوابم، با اونا از خواب بلند شم، مثل اونها و در ساعاتی که اونها غذا می خورند غذا بخورم و ...
    مثلا، من دوست دارم شب ها حداکثر ساعت یازده بخوابم، و صبح ها یک ساعت مانده به اذان صبح از خواب بلند شم، و بعد از اون دیگه نخوابم تا ظهر و اگر شد نیم ساعتی قبل از اذان ظهر بخوابم و یا یکی دو ساعتی بعد اذان ظهر. یا دوست دارم در روز دو وعده غذا بخورم، یکی صبحانه قبل اذان صبح و شامم بعد از نماز عشا و بین این دو وعده به جز آب چیز دیگه ای نخورم و ترجیح میدم به جای این کار روزه بگیرم و...
    ولی زیاد خوششون نمیاد و سعی میکنند صبحا هر جور شده منو بخوابانند و زیاد از خواب ظهر من راضی نیستند، و خوش ندارند روزه بگیرم و مسائل دیگه...
    نمیدونم چرا میخوان روش زندگیشون رو به من تحمیل کنند در صورتی که من با اینکه می دونم این روش زندگی بهترین روشه، ولی اونا رو مجبور نمی کنم مثل من زندگی کنند، هر چند دوست دارم.
    پیشنهاد می کنم به سایت استاد پناهیان« bayanmanavi.ir» و وبلاگ ایشون« yaali.blog.ir» سری بزنید. مخصوصا مبحث« تنها مسیر» و مبحث« تنها مسیر برای زندگی بهتر» و همین طور این آدرس« http://yaali.blog.ir/post/825/زمان-ه...ب-خواب».
    خواهش می کنم از اساتید گرامی و دوستان عزیز که منو راهنمایی کنند.
    از توجهتون ممنونم
    باسمه تعالی
    با عرض سلام و خسته نباشید
    الف:همیشه سعی کنید حالت اعتدال را رعایت کنید.
    ب: احترام والدین خود را حفظ کنید. این اموری که شما می فرمایید بیشترش جزو مستحبات است. ولی احترام به پدر و مادر و گوش کردن به حرف اونها جزو واجبات است. بنابراین باید اهم و مهم کنید . که ایا گوش کردن به حرف پدر ومادر مهم تر است یا انجام دادن مستحبات؟ مرحوم ایت الله بهجت به خاطر نهی پدرشان که فرمودند من راضی نیستم به درس ایه الله قاضی بروید، رفتن به درس ایشون رو تا وفات پدر ترک کردند. البته در واجبات مانند روزه نماز نهی والدین اثری ندارد . و باید انسان واجبات خودش را انجام دهد. اما در مستحبات اولویت گوش کردن حرف پدر و مادر است.
    موفق باشید.

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ در ساعت ۱۷:۴۰

7. تشکرها 2

نوشته
    2,639
    صلوات
    1749
    تعداد دلنوشته
    22
    مورد تشکر
    322 پست
    حضور
    214 روز 13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    6
    گالری
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیع نمایش پست

باسمه تعالی
    ب: احترام والدین خود را حفظ کنید. این اموری که شما می فرمایید بیشترش جزو مستحبات است. ولی احترام به پدر و مادر و گوش کردن به حرف اونها جزو واجبات است. بنابراین باید اهم و مهم کنید . که ایا گوش کردن به حرف پدر ومادر مهم تر است یا انجام دادن مستحبات؟ مرحوم ایت الله بهجت به خاطر نهی پدرشان که فرمودند من راضی نیستم به درس ایه الله قاضی بروید، رفتن به درس ایشون رو تا وفات پدر ترک کردند. البته در واجبات مانند روزه نماز نهی والدین اثری ندارد . و بادی انسان واجبات خودش را انجام دهد. اما در مستحبات اولویت گوش کردن حرف پدر و مادر است.
    موفق باشید.
    سلام علیکم
    امر و نهیی که پدر و مادر می کنند فقط تا زمان مرگشان لازمه عمل بشه یا بعد از مرگ هم باید رعایت کرد؟

9. تشکرها 2

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kobra نمایش پست
    سلام علیکم
    امر و نهیی که پدر و مادر می کنند فقط تا زمان مرگشان لازمه عمل بشه یا بعد از مرگ هم باید رعایت کرد؟
    باسمه تعالی
    محدوده امر و نهی والدین در غیر واجبات و محرمات، قدر یقینی تا زمان حیاتشان می باشد.
    موفق باشید.

11. تشکرها 2

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیع نمایش پست

باسمه تعالی
    ب: احترام والدین خود را حفظ کنید. این اموری که شما می فرمایید بیشترش جزو مستحبات است. ولی احترام به پدر و مادر و گوش کردن به حرف اونها جزو واجبات است. بنابراین باید اهم و مهم کنید . که ایا گوش کردن به حرف پدر ومادر مهم تر است یا انجام دادن مستحبات؟ مرحوم ایت الله بهجت به خاطر نهی پدرشان که فرمودند من راضی نیستم به درس ایه الله قاضی بروید، رفتن به درس ایشون رو تا وفات پدر ترک کردند. البته در واجبات مانند روزه نماز نهی والدین اثری ندارد . و باید انسان واجبات خودش را انجام دهد. اما در مستحبات اولویت گوش کردن حرف پدر و مادر است.
    موفق باشید.
    سلام، از توجهتون ممنونم، فرمایش شما درسته، ولی اگر شما بدونید یه کاری- مثلا درس خوندن، ازدواج با ایده آاتون، ورزش کردن، یه رژیم درمانی که میدونید برای سلامتیتون مفیده و...- درسته و با تمام وجودتون به درست بودن اون اعتقاد داشته باشید، سعی نمی کنید به پدر و مادرتون هم نشان بدید که اون کار خوبه و اونها رو با خودتون همراه کنید؟ منظور من بیشتر این موضوع بود، و از اساتید گرامی خواهش می کنم به من راه حل نشون بدن؟
    ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ در ساعت ۱۷:۴۰

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmmoooorrrroooo نمایش پست
    سلام، از توجهتون ممنونم، فرمایش شما درسته، ولی اگر شما بدونید یه کاری- مثلا درس خوندن، ازدواج با ایده آاتون، ورزش کردن، یه رژیم درمانی که میدونید برای سلامتیتون مفیده و...- درسته و با تمام وجودتون به درست بودن اون اعتقاد داشته باشید، سعی نمی کنید به پدر و مادرتون هم نشان بدید که اون کار خوبه و اونها رو با خودتون همراه کنید؟ منظور من بیشتر این موضوع بود، و از اساتید گرامی خواهش می کنم به من راه حل نشون بدن؟
    باسمه تعالی
    بله این کار رو می کردم. منتها با صحبت منطقی با آنها و بیان فواید این اموری که هست. و یا با کمک گرفتن از کسانی که حرفشان پیش والدین ارزش دارد و واسطه کردن آنها.
    ولی در صورت آنها از ما بزرگترند و از تجاربشان باید استفاده نمود که در خشت خام، پیر چیزی را می بیند که جوان در آینه نمی بیند. خیلی به خودمان و تصمیمانمان مطمئن نباشیم. یه جایی هم به برای نظرات والدین باز کنیم. و بدانیم آنها دلسوزه واقعی ما هستند در نهایت اگر چه حق هم با ما باشد نباید عملی کردن این نوع تصمیمات منجر به ناراحتی آنها شود.

14. تشکر

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی
    جمع بندی
    پدر و مادر
    پرسش
    نمیدانم چرا پدر و مادرم میخواهند روش زندگیشان را به من تحمیل کنند در صورتی که من با اینکه می دانم روش زندگی که خودم انتخاب کردم در نوع خوردن، مقدار خوابیدن و.. که در روایات هم به آن توصیه شده،بهترین روش است، من چه باید بکنم؟
    پاسخ
    موفق باشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری