جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رمضان رفت و من جا مانده ام

نوشته
    955
    صلوات
    3571
    تعداد دلنوشته
    24
    مورد تشکر
    491 پست
    حضور
    29 روز 15 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

رمضان رفت و من جا مانده ام

سلام لطفا من رو راهنمایی کنید.
    خیلی حالم بده من از ماه رجب می خواستم امسال ماه رمضانی متفاوت از قبل داشته باشم
    اتفاقی هم در آستانه ماه شعبان با این انجمن آشنا شدم امسال توفیق دست داد تعدادی از سوره های قرآن رو حفظ کنم و برای اولین بار هم توفیق شد دعای ابوحمزه ثمالی رو بخونماز 40 روز مانده به شب قدر هم سعی کردم چله ای برای درک شب قدر نگه دارم
    اما اتفاق بسیار بدی که افتاده اینه که من نتونستم شبهای قدر رو درک کنم !!!دیشب شب خیلی مهمی بود که مصادف با شب جمعه شده بود یعنی همه چیز برای آمرزش کافی بود ولی من پشت در ماندم احساس میکنم رانده شدم
    احساس خیلی بدی دارم
    لطفا راهنماییم کنیدحالم خیلی بده

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ در ساعت ۰۹:۲۷
    یا رب ! نظر تو برنگردد !
    ....................................
    همۀ عالم می گویند براساس استعدادت عمل کن! حضرت زهرا(س): می‌فرماید براساس نقشت عمل کن!
    گاهی نقش شما برخلاف استعدادهای شما هست!
    بگرد نقشت را پیدا کن!

.................................................. ..............
    خدایا! مرا با تدبیر خود از تدبیر خودم و با اختیار خود از اختیار خودم بی نیاز کن.

2.  

نوشته
    3,640
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    821 پست
    حضور
    119 روز 8 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط راهی نمایش پست
    سلام لطفا من رو راهنمایی کنید.
    خیلی حالم بده من از ماه رجب می خواستم امسال ماه رمضانی متفاوت از قبل داشته باشم
    اتفاقی هم در آستانه ماه شعبان با این انجمن آشنا شدم امسال توفیق دست داد تعدادی از سوره های قرآن رو حفظ کنم و برای اولین بار هم توفیق شد دعای ابوحمزه ثمالی رو بخونماز 40 روز مانده به شب قدر هم سعی کردم چله ای برای درک شب قدر نگه دارم
    اما اتفاق بسیار بدی که افتاده اینه که من نتونستم شبهای قدر رو درک کنم !!!دیشب شب خیلی مهمی بود که مصادف با شب جمعه شده بود یعنی همه چیز برای آمرزش کافی بود ولی من پشت در ماندم احساس میکنم رانده شدم
    احساس خیلی بدی دارم
    لطفا راهنماییم کنیدحالم خیلی بده
    باسمه تعالی
    با عرض سلام و خسته نباشید
    اگر چه شب هایی که احتمال شب قدر بود گذشت، اما این طور نیست که دیگه درب رحمت الهی تا ابد بسته باشد. هنوز فرصت باقی است و ماه مبارک رمضان و سحرهای آن هنوز تمام نشده. و در روایت هم آمده که امام صادق علیه السلام فرمودند: «
    مَنْ لَمْ‏ يُغْفَرْ لَهُ‏ فِي‏ شَهْرِ رَمَضَانَ‏ لَمْ‏ يُغْفَرْ لَهُ‏ إِلَى‏ قَابِلٍ‏ إِلَّا أَنْ يَشْهَدَ عَرَفَةَ.»[1] «هر کسی در ماه رمضان بخشیده نشود، دیگه بخشیده نمی شود مگر اینکه عرفه را درک کند.» چنان چه ملاحظه می فرمایید. در این روایت صحبت از ماه رمضان است نه فقط شب های قدر، بنابراین نا امید نباشید و با استفاده از فرصت باقی مانده خود را جزو آمرزیدگان این ماه قرار دهید که :
    «صوفی ابن الوقت باشد ای رفیق/نیست فردا گفتن از شرط طریق»
    پی نوشت:
    [1].کافی،ج4،ص66

نوشته
    955
    صلوات
    3571
    تعداد دلنوشته
    24
    مورد تشکر
    491 پست
    حضور
    29 روز 15 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    528

توصیه های امام رضا علیه السلام برای روزهای پایانی ماه مبارک رمضان
    http://www.askquran.ir/thread53521.html

هر که این دعا را بخواند در هر شب ماه رمضان آمرزیده شود گناهان چهل سال او:
    اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ الَّذِی أَنْزَلْتَ فِیهِ الْقُرْآنَ وَ افْتَرَضْتَ عَلَى عِبَادِکَ فِیهِ الصِّیَامَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ ارْزُقْنِی حَجَّ بَیْتِکَ الْحَرَامِ فِی َعامِی هَذَا وَ فِی کُلِّ عَامٍ وَ اغْفِرْ لِی تِلْکَ الذُّنُوبَ الْعِظَامَ فَإِنَّهُ لا یَغْفِرُهَا غَیْرُکَ یَا رَحْمَانُ یَا عَلامُ .

از دیگر دعاهای توصیه شده در هر شب ماه رمضان :
    دعای حج
    سید بن طاوس روایت کرده از حضرت امام جعفر صادق و امام موسى کاظم علیهما السلام که فرمودند میگویى در ماه رمضان از اول تا به آخر آن بعد از هر فریضه‏ :

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی حَجَّ بَیْتِکَ الْحَرَامِ فِی عَامِی هَذَا وَ فِی کُلِّ عَامٍ مَا أَبْقَیْتَنِی فِی یُسْرٍ مِنْکَ وَ عَافِیَةٍ وَ سَعَةِ رِزْقٍ‏
    خدایا مرا روزى کن حج بیت الحرام در این سال و در همه سال مادامى که عمرم را باقى دارى با آسایش و عافیت و وسعت رزق

وَ لاَ تُخْلِنِی مِنْ تِلْکَ الْمَوَاقِفِ الْکَرِیمَةِ وَ الْمَشَاهِدِ الشَّرِیفَةِ
    و مرا دور مدار از آن موقف‏هاى عالى و مشاهد مشرفه

وَ زِیَارَةِ قَبْرِ نَبِیِّکَ صَلَوَاتُکَ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ فِی جَمِیعِ حَوَائِجِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ فَکُنْ لِی‏
    و زیارت قبر پیغمبرت که درودت بر او و بر آلش باد و در جمیع احتیاجات دنیا و آخرتم یارى کن

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ فِیمَا تَقْضِی وَ تُقَدِّرُ مِنَ الْأَمْرِ الْمَحْتُومِ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ
    اى خدا از تو درخواست مى‏کنم که در آنچه از قضا و قدرت امورى را در شب قدر حتمى قرار دادى

مِنَ الْقَضَاءِ الَّذِی لاَ یُرَدُّ وَ لاَ یُبَدَّلُ أَنْ تَکْتُبَنِی مِنْ حُجَّاجِ بَیْتِکَ الْحَرَامِ‏
    که دیگر برگشت و تغییر و تبدیل نخواهد داشت که مرا از آن حجاج بیت الحرامت قرار دهى

الْمَبْرُورِ حَجُّهُمْ الْمَشْکُورِ سَعْیُهُمْ الْمَغْفُورِ ذُنُوبُهُمْ الْمُکَفَّرِ عَنْهُمْ سَیِّئَاتُهُمْ‏
    که حجشان پسندیده و سعیشان پذیرفته و گناهانشان آمرزیده است و اعمال بدشان بخشیده شده است

وَ اجْعَلْ فِیمَا تَقْضِی وَ تُقَدِّرُ أَنْ تُطِیلَ عُمُرِی (فِی طَاعَتِکَ) وَ تُوَسِّعَ عَلَیَّ رِزْقِی‏
    و قرار ده در قضاو قدرت که عمر مرا طولانى و رزقم را وسیع

وَ تُؤَدِّیَ عَنِّی أَمَانَتِی وَ دَیْنِی آمِینَ رَبَّ الْعَالَمِینَ‏
    و امانات و قرضم را ادا فرمایى این دعا را اجابت فرما اى پروردگار عالم.

دعای افتتاح
    http://www.askquran.ir/thread22901.html
    http://www.askquran.ir/thread53451.html
    ویرایش توسط راهی : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۸:۵۵
    یا رب ! نظر تو برنگردد !
    ....................................
    همۀ عالم می گویند براساس استعدادت عمل کن! حضرت زهرا(س): می‌فرماید براساس نقشت عمل کن!
    گاهی نقش شما برخلاف استعدادهای شما هست!
    بگرد نقشت را پیدا کن!

.................................................. ..............
    خدایا! مرا با تدبیر خود از تدبیر خودم و با اختیار خود از اختیار خودم بی نیاز کن.

6. تشکرها 2

نوشته
    3,679
    صلوات
    13000
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    23 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

باسمه تعالی
    جمع بندی
    فرصت
    پرسش
    به علت استفاده نکردن از شب قدر، در این ماه رمضان، دچار نگرانی و نا امیدی شده ام چه کنم؟
    پاسخ
    اگر چه شب هایی که احتمال شب قدر بود گذشت، اما این طور نیست که دیگر درب رحمت الهی تا ابد بسته باشد. هنوز فرصت باقی است و ماه مبارک رمضان و سحرهای آن هنوز تمام نشده. و در روایت هم آمده که امام صادق علیه السلام فرمودند: « مَنْ لَمْ‏ يُغْفَرْ لَهُ‏ فِي‏ شَهْرِ رَمَضَانَ‏ لَمْ‏ يُغْفَرْ لَهُ‏ إِلَى‏ قَابِلٍ‏ إِلَّا أَنْ يَشْهَدَ عَرَفَةَ.»[1] «هر کسی در ماه رمضان بخشیده نشود، دیگه بخشیده نمی شود مگر اینکه عرفه را درک کند.» چنان چه ملاحظه می فرمایید. در این روایت صحبت از ماه رمضان است نه فقط شب های قدر، بنابراین نا امید نباشید و با استفاده از فرصت باقی مانده خود را جزو آمرزیدگان این ماه قرار دهید که :
    «صوفی ابن الوقت باشد ای رفیق/نیست فردا گفتن از شرط طریق»
    فقط کافی است که انسان تصمیم بگیرد و یک قرار جدی با حق تعالی و خود بگذارد و توبه حقیقی بکند و از خطاهای گذشته نادم و پشیمان و سعی بر جبران بگیرد. آن وقت این آیه شریفه است که شامل حالش می گردد:
    «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيما»،[فرقان 70]؛ «مگر آنان كه توبه كنند و ايمان آورند و كار شايسته انجام دهند، كه خدا بدى‏هايشان را به خوبى‏ها تبديل مى‏كند و خدا بسيار آمرزنده و مهربان است.»
    پی نوشت:
    [1].کافی،ج4،ص66

8. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری