صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تهاجم فرهنگی:موفق یا شکست خورده؟!

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تهاجم فرهنگی:موفق یا شکست خورده؟!

با سلام
    من فکر میکنم دشمنان اسلام و تشیع در زمینه تهاجم فرهنگی و تضعیف اعتقادات مردم ما به خصوص نسل جوان موفق بودند و روز به روز شاهد کم رنگ شدن ایمان در بین مردم هستیم.
    اگر به اطراف خودمون نگاه کنیم میتونیم کم و بیش به این موضوع پی ببریم.
    به نظرتون نظر من درسته یا اشتباه میکنم؟!
    و اگر درسته راه چاره چیست؟!
    بهتره تا فرصت هنوز هست به فکر باشیم و شاید در آینده دیگه فرصت برای جبران نباشه و حسرت بخوریم که چه چیزای گران بهایی رو از دست دادیم.
    و من الله التوفیق

2.  

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت نامشخص
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad933 نمایش پست
    با سلام
    من فکر میکنم دشمنان اسلام و تشیع در زمینه تهاجم فرهنگی و تضعیف اعتقادات مردم ما به خصوص نسل جوان موفق بودند و روز به روز شاهد کم رنگ شدن ایمان در بین مردم هستیم.
    اگر به اطراف خودمون نگاه کنیم میتونیم کم و بیش به این موضوع پی ببریم.
    به نظرتون نظر من درسته یا اشتباه میکنم؟!
    و اگر درسته راه چاره چیست؟!
    بهتره تا فرصت هنوز هست به فکر باشیم و شاید در آینده دیگه فرصت برای جبران نباشه و حسرت بخوریم که چه چیزای گران بهایی رو از دست دادیم.
    و من الله التوفیق
    سلام و ادب

این که شما می فرمایید کاملاً بدیهی است

چرا که کشور ما سال هاست که راه را برای نفوذ فرهنگ بیگانه باز کرده است

و بیش از اینکه بگوییم آنها توفیق داشته اند باید واقع بین باشیم

بدین معنا که بدانیم که در ارائه و عملکرد فرهنگی ناموفق بودیم

و افراد بسته به میزان مسئولیتشان در این زمینه قصور دارند

بله آنهایی که با خودکامگی ها و خودخواهی ها تصویری را از دین ساختند که نسل فعلی از دین فاصله گرفت

و در حال حاضر باید به دنبال راهکار بود برای پیشگیری از تخریب بیشتر .

.

نوشته
    1,275
    مورد تشکر
    267 پست
    حضور
    69 روز 4 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad933 نمایش پست
    راه چاره چیست؟!
    http://www.askquran.ir/thread52479.html

کارشناس بحث جناب محراب

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم نمایش پست

سلام و ادب

این که شما می فرمایید کاملاً بدیهی است

چرا که کشور ما سال هاست که راه را برای نفوذ فرهنگ بیگانه باز کرده است

و بیش از اینکه بگوییم آنها توفیق داشته اند باید واقع بین باشیم

بدین معنا که بدانیم که در ارائه و عملکرد فرهنگی ناموفق بودیم

و افراد بسته به میزان مسئولیتشان در این زمینه قصور دارند

بله آنهایی که با خودکامگی ها و خودخواهی ها تصویری را از دین ساختند که نسل فعلی از دین فاصله گرفت

و در حال حاضر باید به دنبال راهکار بود برای پیشگیری از تخریب بیشتر .

.
    سلام
    حرف شما درسته, متاسفانه اشتباهاتی در این زمینه به وجود آمده و در حال آمدن است که نتیجه ای جز ضربه به دین و تشیع ندارد. متاسفانه چند جریان همزمان در حال تضعیف اعتقادات و باور های مردم هستند که اگر فکری اندیشیده نشود و نتوان برای آن موضوعات راه حل مناسبی پیدا کرد ضربه ی جبران ناپذیری به اسلام, تشیع و انقلاب اسلامی وارد میشود.
    به نظر من در این زمینه استفاده از زور و اجبار مناسب نیست و ما باید کاری کنیم که مردم ما و جوانان ما مشتاقانه آن رو بپذیرند و برای رسیدن کامل به آن تمام تلاش خودشونو بکنند. و بر سر آرمان ها و ارزش های خودشون ایستادگی کنند.
    در این زمان است که ما جامعه ای یکدست و منسجم داریم.
    و من الله التوفیق

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت نامشخص
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط محب مهدی نمایش پست
    http://www.askquran.ir/thread52479.html

کارشناس بحث جناب محراب
    سلام و ادب

موضوعی که ارسال کردید با این موضوع متفاوت است

ببینید در موضوع ارسالی جدید در واقع باید علت غلبه ی فرهنگ غرب بر فرهنگ اسلامی مورد بررسی قرار بگیرد

اینجا باید به بررسی علت ناتوانی فرهنگ اصیل ما برای اجرا شدن در جامعه پرداخته شود

اینکه بارها شنیدیم که گفته شده روحانیون نباید وارد امور سیاسی کشور بشن و خوب برخی معتقد بودند که باید روحانی حضور داشته باشه

در حالی که به نظر میاد که بخش موثری از آسیب های جاری نشاءت گرفته از حضور روحانیون در امور اجرا ست

(چرا که به اجرا که میرسند یادشون میره که باید به قوانین اسلام ناب محمدی عمل کنندو جسمانی میشن!)

شما اینجا بسیار مطلب و حکم دینی بگذارید ولی خود مدعی به اون حکم عمل نکند

به طور مثال گفته شود در این باب شخصی عمل نکنید ولی عملکرد ها شخصی باشد

کلی حکم و قانون باشد و لی در مقام اجرا خبری نباشد..............

پس چه خوب خواهد بود که کمی از این آسیب ها درس گرفته بشود و شرایط ب گونه ای باشد که همه در برابر قوانین تمکین کنند

متاسفانه فقط شعار قانون مداری هست ولی عملاً خبری نیست

و مواردی از این دست

حالا به عوض کلی مطالب تکراری خیلی شایسته است که صاحبنظران در این باب نکته سنج باشند و نتیجه ی بررسی های خود را به مقامات اجرایی ارائه دهند باشد که موثر قرار گیرد

گرنه اگر شعار و پیاده کردن متون تکراری برای جامعه کار ساز بود که تا حال باید فرهنگ خودمون رو به منظومه های دگر هم صادر میکردیم

(بماند که به جهت همین چراها خود از آن بی نصیب شدیم!)

ویرایش توسط مریم : ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۰:۲۵

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت نامشخص
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

عامل یا عواملی که باعث جذب افراد به فرهنگ دیگری ست چیست؟

خوب این جذابیت ها چیست که در فرهنگ اسلامی مشاهده نشده یا بهتره بگیم که در معرض رویت قرار نگرفته است؟

چگونه میتوان کشش های لازم را ایجاد کرد؟

شخصاً تصور میکنم به عنوان پیش نیاز اساسی ترین راهکار در این زمینه درستی و راستی ست

وقتی به زندگی رسول خدا ص و ائمه اطهار مراجعه میکنیم موثرین ترین عامل برای جذب مردم درستی و راستی و نوع دوستی ایشان بوده است

این خصوصیت فرا مرزی است و برای همه جذاب است .

ولی ناراستی و شقاوت دافعه دارد .

فعلاً

نوشته
    3,610
    صلوات
    1
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    790 پست
    حضور
    118 روز 3 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    8

با نام و یاد دوست

تهاجم فرهنگی:موفق یا شکست خورده؟!

کارشناس بحث: استاد محراب

9. تشکرها 2

نوشته
    394
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    15 روز 11 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    در اسک دین مشابه این موضوع را داریم
    دوستان می توانن مراجعه نمایند

http://www.askdin.com/thread50439.html

البته اگر مایل باشید این جا می توانیم جداگانه بحث نماییم
    موفق وموید
    یاعلی

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

به نام خدا و با عرض ادب و احترام. حال که صحبت در مورد تهاجم فرهنگی شد، بهتر است همه نظر بدهند چون موضوع عام می باشد و نیاز به تخصص نیست. در هر صورت شیطان هم هیچ چیز را به انسان تحمیل نمی کند بلکه به او پیشنهاد می دهد. جالب است بدانیم وقتی با کسی صحبت می کنید و احوال می پرسید اگر در پاسخ به احوالپرسی شما بگوید"سپاس" در ذهن خود اینطور تصور می کنید که چه فرد اتو کشیده ایست.ولی اگر بگوید "مرسی" شاید بگویید با کلاس است یا حداقل برایتان عادی به نظر برسد. چرا سپاس اتو کشیده ست؟ چون نتوانستیم ازش استفاده ای بکنیم و برایمان غریبه ست.روزانه نگاهی به حرفهای خودمان بندازیم (افراد دیگر را مثال نزنیم) صحبت کردن خودمان را نگاه کنیم ببینیم چقدر در روز از واژه های فارسی استفاده می کنیم، چقدر از پوشش ایرانی استفاده می کنیم، چقدر از خوراکی ایرانی استفاده می کنیم، چقدر از بزرگان ایرانی الگو گرفته ایم، چقدر به گذشته ی ایران اهمیت می دهیم ......... خب حال این ها را جدا حساب کنیم و اینکه چقدر اسلام را شناختیم؟آیا اسلام ما را ملذم کرده تا ایرانی بودن را فراموش کنیم؟ هرگز !!! بلکه افراط ها و تفریط ها و استنباط غلط از اسلام باعث شده خود اسلام نیروی مخربی باشد که ما را از ایرانی بودنمان دور کند. یادمان باشد ما قبل از اینکه مسلمان باشیم، ایرانی هستیم. بجای اینکه دعاهایی با زبان بیگانه ی عربی در دستور کار باشد، دعاهایی با زبان شیرین پارسی بخوانیم. مگر خدا زبان فارسی را نمی فهمد؟؟؟؟؟؟؟ (شخصا اگه ازم بپرسند بین اسلام و وطن یکی را انتخاب کنم بی شک وطنم را انتخاب می کنم چون اگر وطنم که وجودم از اوست را رد کنم، اسلام را هم از دست خواهم داد...... حال ممکن است کسی نظرش عکس نظر من باشد و قابل احترام اما بیایید از خودمان شروع کنیم و این شعار را واقعیت ببخشیم. .......(یه نگاه به نوشته های این ده دوازده روز من کنید و من را با سیاوش عشق این چند سال بسنجید، چقدر در نوشته هایم تفاوت ایجاد شده است؟ منظورم لحن و نوع نگارش خودم می باشد.) هر انسانی همانطور که بخواهد می تواند خود را تغییر دهد.

نوشته
    502
    صلوات
    86
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    11 پست
    حضور
    7 روز 5 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش عشق نمایش پست
    به نام خدا و با عرض ادب و احترام. حال که صحبت در مورد تهاجم فرهنگی شد، بهتر است همه نظر بدهند چون موضوع عام می باشد و نیاز به تخصص نیست. در هر صورت شیطان هم هیچ چیز را به انسان تحمیل نمی کند بلکه به او پیشنهاد می دهد. جالب است بدانیم وقتی با کسی صحبت می کنید و احوال می پرسید اگر در پاسخ به احوالپرسی شما بگوید"سپاس" در ذهن خود اینطور تصور می کنید که چه فرد اتو کشیده ایست.ولی اگر بگوید "مرسی" شاید بگویید با کلاس است یا حداقل برایتان عادی به نظر برسد. چرا سپاس اتو کشیده ست؟ چون نتوانستیم ازش استفاده ای بکنیم و برایمان غریبه ست.روزانه نگاهی به حرفهای خودمان بندازیم (افراد دیگر را مثال نزنیم) صحبت کردن خودمان را نگاه کنیم ببینیم چقدر در روز از واژه های فارسی استفاده می کنیم، چقدر از پوشش ایرانی استفاده می کنیم، چقدر از خوراکی ایرانی استفاده می کنیم، چقدر از بزرگان ایرانی الگو گرفته ایم، چقدر به گذشته ی ایران اهمیت می دهیم ......... خب حال این ها را جدا حساب کنیم و اینکه چقدر اسلام را شناختیم؟
    دمت گرم داآش گل گفتی به مولا کاش یکم از عقلو معرفت و همت تو رو بعضی از مسئولین داشتن راس میگی آدم باس اول خودش درس کنه
    لاکردار ذربین برداشتیم گیر دادیم به ملت خودمون اصن نمیبینیم داآش خودتو درس کن فرهنگ درس میشه
    چه کار داریم میکنیم
    فدایی داری دادا
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش عشق نمایش پست
    اما بیایید از خودمان شروع کنیم و این شعار را واقعیت ببخشیم. .......(یه نگاه به نوشته های این ده دوازده روز من کنید و من را با سیاوش عشق این چند سال بسنجید، چقدر در نوشته هایم تفاوت ایجاد شده است؟ منظورم لحن و نوع نگارش خودم می باشد.) هر انسانی همانطور که بخواهد می تواند خود را تغییر دهد.
    اره تو نمیری من کلا حس کردم خیلی آقا تر تر شدی
    ایول داآش
    دستت طلا ایشالا بری کربلا

زِ درد حسرت و دردِ جدایی/قسم دادم خدا را بر خدایی
    دل هر عاشق دلبسته چون من/شود یک روز عمری کربلایی
    بیا جانا بیا همراه ما شو / بیا با ما گدای نینوا شو
    دم هرچی رفیقه گرم ، کمر هرچی نا رفیقه خم
    روی هرچی بی مرامه کم ، برای دشمنات آرزوی زلزله بم
    زیر چشم دشمنات نم ، ایشالا هیچوقت نبینی غم . .
    تاپیک داشتونه کلیک کنید به مولا ضرر مرر نره
    : حاجی جمالتو عشقه.... کوتاه بیا

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری